Jump to content

türkiye iran olacak, az kaldı, uyan artık!

Recommended Posts

bu ülkede bana sorarsanız şeriat gelmez neden mi ? , islamcı kesim bile oldukça kapitalizmle iç içe ve laikliğin nimetlerinden faydalanıyor, iranda olanlar var olan amerikan kapitalzimine batmış pehlevi yönetimini ve kapitalizmi istemeyen halktı ,islamcılarda bu temeli kullanıp zaten kapalı ekonomi modeli içeren şeriatı kolayca getirdiler , avrupa için ise bir fikrim yok ama aptal gibi " ne güzel araplaşıyoruz" diye bakacak halleri yok mülteci alımı sıfırlandı şimdi doğu avrupa ülkelerinden alıyorlar , o avrupadaki 50 milyon müslümanın nerdeyse 30 milyonu rusyada , zaten rusyada 800 yıldır müslüman azınlık var yeni bişey değil ,avrupanın da asimilasyon etkisini küçümsüyorsunuz gençler şimdiki almancılar da cahil fakir fukara müslümanlar olarak gitti almanyaya şu an 3. nesil oldular ama almancı çocuklarının islamla bir alakasını göremiyorum , muhammedin peygamber olması ve domuz etinin haram olması dışında helal haram tanıyanı görmedim , ayrıca avrupa için tek umut mülteciler nüfus verileri avrupada berbat 1945 te yani büyük savaşın son yılında doğan çocuk sayısı bile 2005 te doğan çocuk sayısından fazla

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu ülkede bana sorarsanız şeriat gelmez neden mi ? , islamcı kesim bile oldukça kapitalizmle iç içe ve laikliğin nimetlerinden faydalanıyor, iranda olanlar var olan amerikan kapitalzimine batmış pehlevi yönetimini ve kapitalizmi istemeyen halktı ,islamcılarda bu temeli kullanıp zaten kapalı ekonomi modeli içeren şeriatı kolayca getirdiler , avrupa için ise bir fikrim yok ama aptal gibi " ne güzel araplaşıyoruz" diye bakacak halleri yok mülteci alımı sıfırlandı şimdi doğu avrupa ülkelerinden alıyorlar , o avrupadaki 50 milyon müslümanın nerdeyse 30 milyonu rusyada , zaten rusyada 800 yıldır müslüman azınlık var yeni bişey değil ,avrupanın da asimilasyon etkisini küçümsüyorsunuz gençler şimdiki almancılar da cahil fakir fukara müslümanlar olarak gitti almanyaya şu an 3. nesil oldular ama almancı çocuklarının islamla bir alakasını göremiyorum , muhammedin peygamber olması ve domuz etinin haram olması dışında helal haram tanıyanı görmedim , ayrıca avrupa için tek umut mülteciler nüfus verileri avrupada berbat 1945 te yani büyük savaşın son yılında doğan çocuk sayısı bile 2005 te doğan çocuk sayısından fazla

İslamcılar hiçbir zaman laikliği nimet olarak göremezler,bu mümkün değildir.Şeriat kurana göre allahın emridir ve islamcılar inandıkları şeyin ne olursa olsun yerine getirmeleri gerektiğini düşünürler.

Sitelerde Paylaş

İslamcılar hiçbir zaman laikliği nimet olarak göremezler,bu mümkün değildir.Şeriat kurana göre allahın emridir ve islamcılar inandıkları şeyin ne olursa olsun yerine getirmeleri gerektiğini düşünürler.

Bir avuç cüppeli sakallı kara çarşaflı yobaz dışında demokrasiden az ya da çok herkes yararlanıyor. Ama hepsi zırcahil olduklarından demokrasinin nimetlerini islamın da onlara sağladığını zannediyorlar.
Sitelerde Paylaş

Bu ülkeye en büyük kötülüğü yapanlar, şeriat tu kaka deyip halka postmodern islamı benimsetmeye çalışanlardır.

Reforme bile edilemeyen İslam'un postmodern hali de mi varmış? Farkı neymiş mesela?

Sitelerde Paylaş

Bence doğanın yaptığı en büyük hata insanoglu, insan oğlunun yaptığı en büyük hata dini ortaya çıkarmak oldu...dünyaya iki yahudi ve bir arabin (tanrının elçisiyim adı altında ) yaptığı kötülüğü kimse yapmadi....hala hazırda avrupaya güvenim var ve hala bu araplardan kurtulma şansları var ....

Sitelerde Paylaş

Bir avuç cüppeli sakallı kara çarşaflı yobaz dışında demokrasiden az ya da çok herkes yararlanıyor. Ama hepsi zırcahil olduklarından demokrasinin nimetlerini islamın da onlara sağladığını zannediyorlar.

Çoğu kişi gerçek şeriatın osmanlıda yaşandığını sanıyordu ama yinede osmanlıdaki şeriatın irandaki şeriatdan farkı yoktur.Bizim ülkenin %50si şeriatçıdır ve kimse bana bunu aksini iddia edemez.

Sitelerde Paylaş

İranlıların çoğunun aslında seküler düşüncede olduğunu okumuştum ve tanıdığım birkaç İranlıda da bunu onayladım. Adamlar Muhammed'e, baş örtüsüne, dine çok rahat saydırabiliyorlar. Bazen frenlemem gerekiyor: "Yahu dikkat et, burası da İran'dan çok farklı değil. Taşlarlar maazallah!"

Sitelerde Paylaş

Çoğu kişi gerçek şeriatın osmanlıda yaşandığını sanıyordu ama yinede osmanlıdaki şeriatın irandaki şeriatdan farkı yoktur.Bizim ülkenin %50si şeriatçıdır ve kimse bana bunu aksini iddia edemez.

osmanlıdaki şerait en ılımlısıydı bence mesela 600 senede sadece 1 tane recm uygulanmış.

Sitelerde Paylaş

osmanlıdaki şerait en ılımlısıydı bence mesela 600 senede sadece 1 tane recm uygulanmış.

http://blog.milliyet.com.tr/osmanli-da-recm-cezasi-uygulandi/Blog/?BlogNo=204232osmanlı bir ıslam devletidir recm çok fazla uygulanmis ve kayıtları varidr... tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu başlık altında oldukça kısır, halkın düşündüğünden pekte fazlasını bilmeyen kişilerce yorumlar yapılmış.

Bir insan fikirlerini, bakış açısını rahatça ifade edebilmelidir elbette. Şeriat istiyorum diyen bir insan kendi fikrini belirtmiştir doğru ya da kulaktan dolma şekilde de öğrenmiş olsa. Emin olunuz ki ülkenin yarısından fazlası şeriat kelimesinin manasını bir rejim veya idare biçimi zanneder. Ve çoğu insan da şeriat getirsin diye akpye oy vermiyor. 2023 neo hilafet falan palavradan ibaret.

Şunu da unutmamak gerek, devir öylesine hızlı ilerliyor ve fikirler değişiyor (veya erozyona uğruyor) ki, son 10,15 yılda ülkemizde daha evvel görülmemiş hadiseler cereyan etmeye başladı. 25 sene evvel Ateizm Derneğinin kurulabileceği, eşcinsellerin evlenebileceģi, nüfus kağıdından din hanesini kaldirabileceğimiz aklımıza gelir miydi? Ya da bu kadar fazla sayıda oteller içkili mekanlar? Bunlar beğenmesekte kapitalist sistemin ve gitgide çiftçi milletten sanayi milletine geçişimizin emareleridir.

Batılı milletler bu saydıklarımı bizden 150 yıl evvel hallettiler ve egemen oldular.

Bunları yazmanın sebebi bahane üretmek veya geçiştirmek değil. Isteseskte istemesekte değişim kaçınılmaz. Gitgide sanayileşen bir ülke olduğumuz içindir ki insanımız eskiye nazaran daha egoistleşti. Yani refah arttıkça dine bağımlılık azalır. Bugün ülkemizde eğitim seviyesi eskiye kıyasla daha yüksek ve hiçbir devirde olmadığı kadar ateist insan yaşıyor burada, bilhassa genç nesilde.

Cumhuriyet kurulduktan sonra inkılapları yerleştirmek için baskılar yapılmıştır ve gayet doğaldır da. Kucağında ekseriyeti gazete bile okumamış, sıhhati bozuk, yüzyıllardır aklı din palavralarıyla ifsad edilmiş bir toplum bulan kim olsa benzerini yapar. Siz liboş takımına ya da ihtilallerin gül dağıtarak yapıldığını zanneden marksistlere kanmayın. 20 yıldan fazladır demokrasiyi oturtmaya uğraşan eski sovyet ülkelerinde hâlâ Stalin denen adamın heykellerine rastlamak mümkündür.

Kısaca özetlemek gerekirse, yaşadığımız devirde dini bir devlet kurulması çok düşük ihtimaldir, hele Türkiye gibi bir ülkede bu mümkün olamaz.

Sitelerde Paylaş

Kaosun belirgin özelliği belirlenimin olmayışıdır. Kaosta belirsizlik egemendir.

Kürt kartı bundan oynanıyor. Kaos çıkarılmak ve belirsizlikte yapacağını yapabilmek için. Hiç güvenmeyin derim... Alarm zillerini susturmayın, tersine daha güçlü çalın. Yıllarca ne irticası, siz paranoyaksınız diye diye tepkileri bastırdılar. Planlı gidiyorlar ve dış destekleri var.

Sitelerde Paylaş

Kürt kartı bundan oynanıyor. Kaos çıkarılmak ve belirsizlikte yapacağını yapabilmek için. Hiç güvenmeyin derim... Alarm zillerini susturmayın, tersine daha güçlü çalın. Yıllarca ne irticası, siz paranoyaksınız diye diye tepkileri bastırdılar. Planlı gidiyorlar ve dış destekleri var.

''Tehlikenin farkında mısınız?''

Kemalist paranoyaklar diyordu liboşlar.

Kim özgürlük, barış, demokrasi kelimelerini yersiz ve gereğinden fazla kullanıyorsa bunda bir sıkıntı vardır mutlaka.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Reforme edilmiş hali yok, edilmeye çalışılmış hali var, türkiye'deki gibi ama tutmuyor görüldüğü gibi, islam reforme edilemez.

Reform derken prezentasyondan bahsettim. Endülüs zamanı var İslamın mesela. Bırak yobazlığı,bilim ve sanattta bile takdir edilir hale gelmişler,ilk defa seküler olup başka dinlerle hatta yahudilerle başbaşa verip bilim ve sanat yapmışlar. Bunun açıklaması yapılsın mesela.

Sitelerde Paylaş

''Tehlikenin farkında mısınız?''

Benim bildiğim, ABD inceden inceye planladığı ve yürüttüğü BOP tan vazgeçmez. Bu planın en önemli ayağı Türkiye üzerindeki değişiklikler. Bu plan yürüyecektir. Şimdiki kuklalar defolup gitse de yine yürüyecektir. Görevleri bitince bunların kirletilmiş mendiller gibi çöpe atılması hiç zor değildir.

Suriye şu an planı aksatmış görünüyor ama plan yine işleyecek.

Sitelerde Paylaş

Reform derken prezentasyondan bahsettim. Endülüs zamanı var İslamın mesela. Bırak yobazlığı,bilim ve sanattta bile takdir edilir hale gelmişler,ilk defa seküler olup başka dinlerle hatta yahudilerle başbaşa verip bilim ve sanat yapmışlar. Bunun açıklaması yapılsın mesela.

Bence o biraz hazıra konma, kitabı kuran olanın yapacağı bilimde sanatta biryere kadar sonrasında üstünlük takvaya varır, insan allaha ibadet etmesi için yaratılmış bir kuldur, ahireti desteklemeyen işler bir anlamda boş iştir, bilim ve sanat adanmışlık ister, böyle inançları olan birisi kolay kolay kendini bilime sanata adayamaz, ancak üç beş istisna bulunur.
Sitelerde Paylaş

http://blog.milliyet.com.tr/osmanli-da-recm-cezasi-uygulandi/Blog/?BlogNo=204232osmanlı bir ıslam devletidir recm çok fazla uygulanmis ve kayıtları varidr...

Osmanlı imparatorluğu yüzünden endoneyzayın maymunumsuları bile Avrupalı olarak kaydediliyordu. O beğenmediniz ama tombala oynadığınız Avrupa sırf sahtekarlık yapmış olmamak için Mısırlı Türk ,Güney Afrika cumhuriyetine göç ettiğinde Türk'ü sırf Türk farz ediği için beyaz,Avrupalı saymıştır. Geldiğimiz yere bakın geleceğimize bakın. ...11 eylül sonrası usa,ya ziyarette bulunan veya back home yapan Türkler,sırf Türk olduğumuz için,kulağımızda küpe senfoni dinlerken bile,bizi terörist ilan etmedi mi o sevgili batı?Haksızlar mı? Değiller elbette.

Sitelerde Paylaş

O Endülüs zamanı dediğin mutezilecilerin dönemidir. Gazali gibi yobazlar da mutezicileri ortadan kaldırdı hemen zaten. İlerlemelerinin de İslâmla da kuranla da hiçbir alakası yok. Tamamen batı kaynaklı. Yani size buradan ekmek yok.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...