Jump to content

Ateistim demekten korkmayın!

Guest ateizmlight

Recommended Posts

Konusurken mangalda kül bırakmıyorsunuz ama içinizdekı gerceklerı bız sızden ıyı bılıyoruz.Bılıyoruzkı ateıst çoğunluk olan bır toplum olsaydık yemın ederımkı tum ıbadethaneleri ınananları içine sokar öyle atese verırdınız.Ateızmın sızlerden alıp göturduğu çok sey var ve bunları uygun zamanı bulsanız bır bır uygularsınız bence dunyanın en tehlıkelı ınsanları sızlersınız.Geçmişde lenın,stalının ve diğer ateıst lıder köpeklerın yaptığı katlıamları yapacak ortamı bulsanız hiç durmazsınız bıze boşuna ınsanlıkdan bahsetmeyın ınandırıcı olmuyor.Sızler islamın iç yuzunden bı haber yasayan ınsanlarsınız.Islamı anlamak için kalplerıne öncelıkle merhametın gırmesı gerekır ama nerde sızdekı kalp taşlaşmış artık.Dınsızlık bunalım demektır dınsızlık çaresızlıktır dınsızlık hayata anlam katamamaktır.

Kişileri bunları yapmaya sürükleyen ateizm değildir. Ateizm'in bir dogması bir kitabı yoktur. Ateistlerin ortak noktası tanrı ya da tanrılara inanmamaktır. Bunun dışında siyasi, ahlaki vs. tamamen farklı olabilirler.

Ama "siz"? Sizin izlemeniz gereken bir dogmanız, bir kitabınız, peygamberiniz var. Ve beğensenizde-beğenmesinizde harfiyen uymak zorundasınız. O yüzden aç kitabını bir oku, peygamberinin ve din kardeşlerinin yüzyıllar boyunca yaptıkları katliamaları oku. Hepsinin kökeninde "barış" ve "sevgi" dinini bulacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konusurken mangalda kül bırakmıyorsunuz ama içinizdekı gerceklerı bız sızden ıyı bılıyoruz.Bılıyoruzkı ateıst çoğunluk olan bır toplum olsaydık yemın ederımkı tum ıbadethaneleri ınananları içine sokar öyle atese verırdınız.Ateızmın sızlerden alıp göturduğu çok sey var ve bunları uygun zamanı bulsanız bır bır uygularsınız bence dunyanın en tehlıkelı ınsanları sızlersınız.Geçmişde lenın,stalının ve diğer ateıst lıder köpeklerın yaptığı katlıamları yapacak ortamı bulsanız hiç durmazsınız bıze boşuna ınsanlıkdan bahsetmeyın ınandırıcı olmuyor.Sızler islamın iç yuzunden bı haber yasayan ınsanlarsınız.Islamı anlamak için kalplerıne öncelıkle merhametın gırmesı gerekır ama nerde sızdekı kalp taşlaşmış artık.Dınsızlık bunalım demektır dınsızlık çaresızlıktır dınsızlık hayata anlam katamamaktır.

Sen koca kainatı yaratan allahın savaş taktiklerine bak önce, hiç yakışıyormu koca allaha insanları savaştırmak, o saydığın isimler ateizmi bağlamaz zira ateistin tek bağlamı yaratıcının olmadığıdır, ilaç içerken bile hiç aklınıza gelmez bu ilaçları nasıl toplumlar çıkartmış diye, anca yutar sonrada allahtan medet umarsınız ikiyüzlüler sizi, niye başın ağrıdımı hap içiyorsunki allaha dua et sana şifasını verir, allah bu ilacın tarifini vermemiş verememiş ama insan üretmesini bilmiş, hemde gavur dediğiniz insanlar buluyor üretiyor bu ilaçları, sen niye gavurun bulduğu ilaçla kendini tedavi etmek için içiyorsun yüzsüz, ondan sonra koskoca peygamberlerinin yaptığı katliamları unutup, tarihteki bazı insanların yaptıklarını tüm ateislere yamıyorsunuz haysiyetsiz onursuzlar, sizin muhammediniz uçkur, iktidar, güç manyağı bir şijofrenik deli karakter, birde bu yaşadığı mechul peygamberinizi örnek alıyorsunuz, , biliyormusun köpek bile sizden daha gereklidir insanlık için, köpek köpekliğini yaşar, ama siz insanlığınızı unutup arabın sapık dininde güzellikler bulan bağnazlarsınız, sizden başka türlüsü beklenmez, birde herşeyi yarattığını iddia ettiğiniz allahın bu köpekleri yaratmamış demekki bize köpek diyorsunuz, hani herşeyi allah yaratmıştı? Onun yarattığını niye aşşağılama malzemesi yapıyorsun? Aaaa doğru ya sizin allahınız yarattığı maymunu hakaret malzemesi ediyordu değil mi? Kendi yarattığına hakaret eden bir manyak puta tapanlardan da başka bir şey beklemek abesle iştigaldir zaten, madem hakaret ediyor kahırlanıyorsun, neee diye yaratıyorsun ? Bağnaz allahın bağnaz kulları sizi.
Sitelerde Paylaş

İyide suratında bir modla tipik yobazın yanında söylemenin bize ne getirisi olur? Adam bağnaz yahu, beyni pelte olmuş artık, kendi penceresinin dışından bir gıram bakmaz hayata, allah yok demenle seni kesmeye hazır bir robot olur..Biliyoruz yalanları gerçek gibi her yere sokup diktatörlük despotluk yaptıklarını, dinin kendisi bu çünkü, yerine göre davranmak var birde..

İnmanah dostum, ben de aynı şeyi anlatmaya çalıştım ama, yazması olup okuması olmayan burada sadece bir abdullahabdal değilmiş. Bu vesileyle bunu da öğrendim.

Bak ben ilk yorumumda ne demişim:

Ortam müsaitse elbette söylenebilir, ancak olur olmaz her yerde ateist olduğunu ilan ederek donkişotluk yapmanın alemi yok.

Herkes mesleki durumuna, sosyal şartlarına, toplumdaki konumuna göre hareket etmeli.

Bir örnek: Sen tut AKP’nin hakim olduğu bir kurumda meslek arkadaşlarına ateistim diye hava at, sonra da işten atılınca veya sürgüne gönderilince vaveylan. N’oldu şimdi bu durumda; aydınlanmaya bir yararın mı oldu?

İnsanın ateist olduğunu gizlemesi korkak olduğunun değil, aksine gayet aklı başında olup tedbirli davrandığının bir göstergesidir.

Dincinin bir yığın mevziyi takiyye yaparak elde ettiği asla gözden kaçırılmamalı.

Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal bile içindekilerini gizlemek zorunda kaldı.

Ben padişahlığı, hilafeti, dinsel yönetimi vs. kökten kaldıracağım deseydi kaç kişi arkasından gelirdi?

Ve mevzu hala korkak olup olmamak ekseninde açıklanıyor düşünebiliyor musun?

İşte buna ‘algı sorunu’ derler.

Algı sorunu yok da anlamak istediği gibi anlıyorsa kişi, o zaman da 'çarpıtma', 'saptırma' denilir bu yapılanlara.

Bu durumda sorun algı sorunu olmaktan çıkmış başka bir sorun haline gelmiştir.

Ne sorunu olduğunu yazmayayım, gerek yok, zira diğer okurlar ne demek istediğimi anlıyordur.

Üstteki ayan beyan açıklamalara rağmen olayı hala daha adice ve oldukça mide bulandırıcı çirkin bir tavırla korkaklıkla açıklamakla aslında kenank adlı provokatör yobaz dincinin konumuna düştüklerinden haberleri de yok.

Neyse biz yine de ‘küçük enişteleri’ tutmayalım tabii.

Eğer bu da kesmezse, gerçi modası geçeli epey oldu ama Cüneyt vereceğiz artık n’apalım.

Çaresizlik çok kötü çok.

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani? Açıklar mısın? Fatiha okuyup, cenaze namazı mı kılıyorsun?

Mesela annen baban ölse cenaze namazına gitmeyecek misin?

Gidip allaha küfür edersin. Orası sana kalmış.

Cenaze namazı dinsel bir manasının olmasının yanında kültürel bir gerekliliktir..

Benim inanmadığmı bildikleri halde cenaze namazına çağırdı bir arkadaş.. Ben de gittim.

Bir akrabamız vardı. Dine inanmıyordu. Bizim akrabalar hep solcu derdi ona.. Aptal kafaların aptal tanımlamaları.. O da gelip kıldı.

Cenazede ateistlik geçmiyor maalesef..

Sitelerde Paylaş

elbette.

Demek istediğim, bu ülkede laiklik, düşünsel ve din özgürlüğü var deniliyorsa, müslümanların her fırsatta müslüman olduklarını dile getirmeleri "normal" iken, aynı hakka ateist neden sahip değildir, neden sinmelidir? Bunun sebeplerini de biliyoruz.(yukarıda sen de yazında yazmışsın)

Diğer yazınızı görmedim, işte bu durumların azaltılamsıda bizim gibi insanların elinde, zor ama yavaş yavaş olacak bunlar, despotluğu despotlukla yıkamayacağımıza göre yerine zamanına göre davranmaktan başka yol yok, ateistforumda varolan din despotluğu için bir mücadele mesela, kendimden biliyorum, ben hep allahsız kitapsızdım ama bu dini yinede sorgulamazdım, meğer allah kuranları bir diktatörmüş, bu gerici hükümetin icraatleri sayesinde kafamda soru işareti oluştu, her türlü haksızlığı yaptıkları halde, verdikçe veriyor, verdikçe veriyor allahım diyip durmaları, neymiş şu allah dedikleri şey, vere vere bu meymenetsizlere, onursuz vatan hainlerine veriyor dedirtti bana ve bu forumu keşfettim, bu forumda öğrendim çoğu şeyi, buda bir mücadele, burayı okuyan olası teist kitlenin kafasında soru işareti bırakabilmekte büyük bir adımdır bana göre..
Sitelerde Paylaş

İlhan Arsel niçin Amerika'ya kaçtı?

Uğur Mumcu ateistlik mi yaptı?

inmanah'a yazdığım bir daha okunsun ne demişim ben orada.

Yobazlıkla mücadele edilmesin mi demişim?

Evet sorun algı sorunu değil. Anlaşıldı.

Sitelerde Paylaş

Ortam müsaitse elbette söylenebilir, ancak olur olmaz her yerde ateist olduğunu ilan ederek donkişotluk yapmanın alemi yok.

Herkes mesleki durumuna, sosyal şartlarına, toplumdaki konumuna göre hareket etmeli.

Bir örnek: Sen tut AKP’nin hakim olduğu bir kurumda meslek arkadaşlarına ateistim diye hava at, sonra da işten atılınca veya sürgüne gönderilince vaveylan. N’oldu şimdi bu durumda; aydınlanmaya bir yararın mı oldu?

İnsanın ateist olduğunu gizlemesi korkak olduğunun değil, aksine gayet aklı başında olup tedbirli davrandığının bir göstergesidir.

Dincinin bir yığın mevziyi takiyye yaparak elde ettiği asla gözden kaçırılmamalı.

Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal bile içindekilerini gizlemek zorunda kaldı.

Ben padişahlığı, hilafeti, dinsel yönetimi vs. kökten kaldıracağım deseydi kaç kişi arkasından gelirdi?

Sitelerde Paylaş

argümanlarina güvenemeyenler film, video, büyük punto ve tekrarlardan destek ararlar. bos"luk böyle doldurulmaya calisilir. nacizane.

RABITAyi okumayanlar Ugur Mumcunun din karsiti cesaretini anlayamazlar. Ilhan Arsel kacmakla, demis olduklarinin dogrulugundan ve yürekliliginden hic bir sey kaybetmez. dediklerini "korkdan" geri almadigi sürece sayginligi artar. insanin kendini korumasi baska, düsünce ve ideallerinden ödün vermesi baska bir seydir.

En güzel örneklerden biride Aziz Nesin`dir.

Sitelerde Paylaş

Dünya konjüktürünü siyasetini politikalarini bilip takip eden ateistler son 10 senedir poztifi ateistligide gecip yeni ateist düsünce akimlari üretmisler ve dinlerle mücadelelere baslamislardir.Bunlardan haberleri olmayanlarin bu dusünce akimlarini savunup uygulamaya calisan ateistlerin düsünceleri ile tartisamadiklarindan düsüncelerin sahiplerine sardirmayi "tu kaka" yapmayi yeglemektedirler.

Ayni olanaklara sahip olamadiklarindan egenemen güclerin hain poltiklarinin önlerine gecemeyen ateistler, özellikle islamin yayilma poltikalarini kirabilmek amaci ile farkli yöntemleri uygulamaya baslamislardir.

Zamani gelince herkes pozitif ateistligin üzerinde olan ateistlerin düsünceleri ve eylemleri ile karsilasip görecektir.

Facebook tartisma sayfalarinda hizla artan ateist dayanismalari olusumlari adnan hocacilara, cemaatlere, tarikatlara ve diger dinci gruplara karsi mükemmel mücadele etmekte her gecen gün sayilari hizla artmaktadir. Kadin ateist oranlarinin yüksek olmasi memnun edicidir.Son gelen durumda farkli ateist, agnostik, deist, panteist gruplarin dernekler catisi altinda toplanmalari tartismalari bulunmaktadir.

Canli hayatta mücadeleye baslamis ve davam eden birisi olarak sanalin klavyesini farkli amaclar icin kullanmisimdir kullanmaya devam etmekteyim..Klavyenin arkasina saklanan bir kisi facebook'ta kendini desifre etmez canli hayatta ateist olarak taninmaz.

http://www.facebook....igi?ref=tn_tnmn

Müslüman inanclilarin ateistlerden üstünlükleri ve haklari yoktur.

Tekrar altini ciziyorum...Ulu orta gereksiz yere "Ateist" denilmez denilmemelidir fakat yeri geldiginde yanit hakki dogdugunda denilmelidir.Diyenler cogaldikca, inanclilar kendilerine ceki düzen verip konusmalarina hareketlerine dikkat edeceklerdir.Sistemin düzelmesi bu sayede olacaktir.

Nüfuslarinin cogunlugu ateist olan ülkelerde sihirli degnek kullanilmamis veya bir lider tarafindan haklar verilmemistir.

Sitelerde Paylaş

Burada ve sosyal hayatta ateizm mücadelesini yapanların sadece kendilerinden oluştuğunu zanneden BAZI tiplerin sırf altta kalmamak uğruna akıl ve sağduyu tavsiye eden insanların önerileri karşısında kendilerine birtakım aydınlanmacıları kılıf yapmaları da pek gözyaşartıcı oluyor.

Hislendim ki nasıl.

----------------------------------

Videolara gelince…

Yok, anlayanlar anladı o videoların ne manaya geldiğini. Mahsus anlamamış gibi yapanlara tercüme edelim.

Tercümesi şu:

Egosu en az Kadir İnanır ve Cüneyt Arkın filmlerindeki gibi tavan yapmış magandaların elini ayağını tutan yok. İstedikleri yerde ateist olduklarını söyleyebilirler. Ama hayat film değildir. O filmlerdeki kahramanları geçmişte insanlar çoşkuyla izliyorlardı, çünkü kültürleri o kadardı. Ama günümüzde bu tür filmler ve kahramanlarıyla çocuklar bile bir güzel alay ediyor.

Evet, tercüme bu.

Anlaşılmadıysa bir örnek daha gönderelim:

Bana tutup da Uğur Mumcu, İlhan Arsel veya ne bileyim Turan Dursun anlatan komiklere oturup da bak ben bu aydınları ta yıllar öncesinden inceledim, çok iyi bilirim onları deyip kendimi ispatlamaya kalkışacak değilim elbette.

Onca açıklamalarıma rağmen olayı hala daha cesaret veya ne bileyim korkaklık ekseninde değerlendirmek olsa olsa kütlükle ve ‘’maganda kültürü’’yle açıklanabilir. Başka açıklamalar da yaparım da değmez.

Bazı konular vardır ki gelip de burada bozuk plak gibi ''dingiller boş kelleyi günde beş kez yere çarpar'' deyip çıkmaya benzemez.

Aziz Nesin’e gelince…

Sanal ekran gerisinden atıp tutanların kendilerini Aziz Nesin veya ne bileyim Uğur Mumcu yerinde görmelerinin komikliğine değinmeye zaten gerek yok ancak, çıkıp da insanlara sanki kötü bir şey tavsiye ediyormuşum gibi söylediklerimin hala daha çarpıtılmasına söyleyecek çok şeyim var.

Evet, bu bir algı sorunu değil, bu bir ahlak sorunu.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turan Dursun, Ugur Mumcu, Ilhan Arsel ve bir ciklarida "sadece" yeri geldiginde söyledir biildiklerini evet...

neresiyse o yeri artik..

Sence de abartı yok mu Sevgili kitapsız?

Bu adını andığın kişiler sıradan insanlar değildi ve epeyce ağır bedeller ödediler.

Bu başlıkta sıradan insanların günlük yaşam içinde tutturmaya çalıştığı yoldan bahsediliyor aslında.

Bu tür başlıkları açan veya yazan çoğunluk gençtir. Belli olduğu üzere aileleri de genel olarak çevreleri de tutucudur. Bu gençler neyi nasıl yapabilecekleri konusunda deneyimli değiller, daha da kötüsü ailelerine henüz bağımlılar. Onlara kızmamak, küçümsememek ve moral verip yol göstermeye çalışmak gerek.

Şimdilerde her şey daha da zor. Sanala hapsedilmiş ateistler, orada da çok rahat edemeyecek muhtemelen. İnsanlar dinsiz olduklarını söylediklerinde işlerinden olma riskleri artacak, özellikle devlete ait kurumlarda çalışıyor iseler iyice baskı görecekler. Aslında çoktan görmeye başladılar.

Bunları göze almak zor. Herkesin evi barkı, bakmakla yükümlü olduğu çoluk çocuğu var. Eğer her şeye rağmen riskleri göze alabilecek olan varsa alıyor zaten.

Kendini belirtmek iyidir, kişinin öz sagısını besler elbette, ben kişisel olarak insanların kendilerini belirtebileceklerini düşünmüş ve savunmuşumdur ancak bunu yapamayanı anlamışımdır da. Her insan aynı değil, herkesin koşulları aynı değil.

Ve eklemek istediğim esas önemli şey, dinle mücadelenin ciddi olarak mevcut durumda ancak ve sadece politik arenada yapılabileceğidir.

İktidarla mücadele bugün dinle mücadele anlamı taşımaktadır. Ateist bir yapılanmanın, iktidarın ve devlete ait tüm kurumların neredeyse yüzde yüz dincilerce ele geçirildiği bir ülkede çok da işe yarayacağına inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Sanal ekran karsisinda atip tutanin 13 yasindan beri ailesi ( baba tarafi molla mustafalar ana tarafi haci kasaplar. sülalenin cocuklari konusmaya baslar baslamaz, namaz dualari ezberletirir!) sosyal cevresi, yasadigi ve gezdigi sayisi belirsiz ülke ve sehirlerde onu taniyan herkesin ama istisnasiz!!! herkesin ateist oldugunu bildigi biridir. ateist oldugunu gizledigi tek kisi bile olmamistir henüz hayatinda.

asagilik komleksi öldürmez. sadece düzensiz düsük gibi kompozisyonsuz ve notasiz uzun uzuuuun öttürür.

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

‘’Sen ne anlatırsan anlat, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır’’ özlü sözünün en canlı örneğini görmek isteyenler bu başlığa bakmalı.

Mevzu keşke sadece 'algı sorunu'yla sınırlı kalsaydı.

Sitelerde Paylaş

Dünya ve düsünceler kisilerin ekseni etrafinda dönmez.Bu düsünceyi özümleyebilmis insanlar farkli düsüncelere, degisimlere acik olup düsünceyi tartismasini bilirler.Durmadan düsünce sahiplerini karsilarina alip onlara sardrimaya calisanlar havanda su dövmektedirler.

Farkli düsünceler konusulur/yazilir ve tartisilir.Dinleyiciler/okuyucular karar sahipleridirler.

Sitelerde Paylaş

Sanal ekran karsisinda atip tutanin 13 yasindan beri ailesi ( baba tarafi molla mustafalar ana tarafi haci kasaplar. sülalenin cocuklari konusmaya baslar baslamaz, namaz dualari ezberletirir!) sosyal cevresi, yasadigi ve gezdigi sayisi belirsiz ülke ve sehirlerde onu taniyan herkesin ama istisnasiz!!! herkesin ateist oldugunu bildigi biridir. ateist oldugunu gizledigi tek kisi bile olmamistir henüz hayatinda.

asagilik komleksi öldürmez. sadece düzensiz düsük gibi kompozisyonsuz ve notasiz uzun uzuuuun öttürür.

düzensiz düdük < olacakti. klavyem sürcmüs :)

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mesela annen baban ölse cenaze namazına gitmeyecek misin?

Gidip allaha küfür edersin. Orası sana kalmış.

Cenaze namazı dinsel bir manasının olmasının yanında kültürel bir gerekliliktir..

Benim inanmadığmı bildikleri halde cenaze namazına çağırdı bir arkadaş.. Ben de gittim.

Bir akrabamız vardı. Dine inanmıyordu. Bizim akrabalar hep solcu derdi ona.. Aptal kafaların aptal tanımlamaları.. O da gelip kıldı.

Cenazede ateistlik geçmiyor maalesef..

Cenazeye gitmek ve o insanı onun dini inanışına göre gömmek başka bir şey. Ancak gidilen müslüman cenazesinde müslüman olmadığı halde namaz kılıp, dua etmek?! 'İstersen allaha küfür et orası sana kalmış' diyorsun ama bu iki yüzlülük olmaz mı? Bu sadece dinsel kültürel gelenekleri takip edeyim, elalem görsün dışlanmayayım mantığı ile yapılan bir davanış gibi geldi bana.

Ben de sevdiğim insanların cenazesine çağırıldım ve gittim. Ama ne dua ettim, ne de namazını kıldım. Sadece gömülmesine yardım ettim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...