Jump to content

Ateistim demekten korkmayın!

Guest ateizmlight

Recommended Posts

• İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal bile içindekilerini gizlemek zorunda kaldı.

Ben padişahlığı, hilafeti, dinsel yönetimi vs. kökten kaldıracağım deseydi kaç kişi arkasından gelirdi?

yalan söylemedi! o zaman söylemedi. sadece söylenevcek uygun zamani bekledi.

ve sen o degilsin. arkandan gelmesini sitedigin kitleler yok. ve onlari yönetmek yönlendirmek gibi kaygin yok.

Sitelerde Paylaş

Bu öyle ulu orta söylenecek bir şey değil zaten, ancak yaşadığımız toplumda herkes birbirin ne olduğunun farkındadır. Toplu halde cumaya gidilen bir iş yyerinde sen gitmiyorsun , arada bir hadi sende gel falan derler aslında senden rahatsız değillerdir..Çünkü çoğu müslüman davranışı böyledir..Namaz kılmaz,oruç tutmaz vs. ama ezan okunurken yüksek sesle aziiz allahhh..... dersen,inşallahlı maşallahlı konuşursan seni çok yadırgamazlar..Çünkü kendileride aslında bir parça öyledir her haltı yiyip elhamdürillah müslüman kaynıyor ortalık..Olsa olsa sana karşı içten içe vah zavallı cehennemlik işte diyorlardır..Ama iki laf edip dinlerinin dibine vurdukça kafaları karışır..Bırak ya tövbe de falan derler...

O nedenle doğrudan ben ateistim demenizi dinlerine bir küfür olarak algılarlar ve mütedeyinlikleri orada kopmaya başlar saldırganlaşır önce güzellikle sizi hidayete erdirmeye çalışırlar,kabul etmezseniz işin sonu fena halde moka varır..

Sitelerde Paylaş

ben söylersem kimse bana bişey yapamaz ben onlara yaparım ancak velakin başıma ne kötü iş gelse ateist olduğundan geldi derler benim söylememe nedenim bu :D

Yan komşunun oğluna araba çarpmış

Dinsizdi ya o çocuk ondan işte

Tabi canım gurban olduğum veriyo işte cezasını

bunlar bi yakınımın başına geldiği için biliyorum

Sitelerde Paylaş

ben söylersem kimse bana bişey yapamaz ben onlara yaparım ancak velakin başıma ne kötü iş gelse ateist olduğundan geldi derler benim söylememe nedenim bu :D

Yan komşunun oğluna araba çarpmış

Dinsizdi ya o çocuk ondan işte

Tabi canım gurban olduğum veriyo işte cezasını

bunlar bi yakınımın başına geldiği için biliyorum

Bende sıklıkla bu konuyu düşünürüm, ama dini büsbütün insanların başına da binbir türlü kaza bela geliyor ama kimse bir şeye yormuyorda, Allahtan gelene razıyız havasına giriyor..Ama konu mankeni ateist olunca bak nasıl buldu belasına dönüşüveriyor anında :)

Sitelerde Paylaş

Yakup'a aynen katılıyorum.

Takiyye yapmaktan çekinmeyin.

Uygun zamanı bulunca söyleyin.

Kamikaze yapmanın bir manası yok.

Ama uygun zamanı kollayın..

Ama sosyal hayatta dinsizliğin pek bir artısı yok.

Hangi kültürdeysen ona adapte oluyorsun.

Mesela bir cenazede ateistlik geçmez.

Ya da insanlarla muhabbet ederken ateistliğin bir manası yok.

Konu neyse ona katılıyorsun..

Bir de şunu unutmayın.

Tek başınayken asla bir toplulukla din tartışmasına girmeyin..

Sitelerde Paylaş

Zira bunu diyebilmem için yeryüzünde ki bütün dinleri son derece sindirmiş olmam gerek.

Bunu diyebilmek için bilimsel anlam da tözü bulmuş olmak gerek.

Kelime anlamında da belirtildiği üzere; ateizm, din ile ilgili bir kavram değil, tanrı ile ilgili bir kavramdır. Dinlerin varlığı, dinlerin tanımının ne olduğu,dinlerin iyi mi yoksa kötü mü olduğu ateizmin konusu ve tartışma alanı dışındadır. .Lakin benim bu site de gördüğüm ,tanrı var mı ,yokmudan ziyade islam'ın tartışılması.

Öyle inanmıyorum ,ben ateistim demek için çok fazla fena halde bol bol fırın ekmek yemek gerek.Nereye inanmıyorsun , neyi ispatladın da inanmıyorsun .

Deistim de anlarım .

Sitelerde Paylaş

Zira bunu diyebilmem için yeryüzünde ki bütün dinleri son derece sindirmiş olmam gerek.

Bunu diyebilmek için bilimsel anlam da tözü bulmuş olmak gerek.

Kelime anlamında da belirtildiği üzere; ateizm, din ile ilgili bir kavram değil, tanrı ile ilgili bir kavramdır. Dinlerin varlığı, dinlerin tanımının ne olduğu,dinlerin iyi mi yoksa kötü mü olduğu ateizmin konusu ve tartışma alanı dışındadır. .Lakin benim bu site de gördüğüm ,tanrı var mı ,yokmudan ziyade islam'ın tartışılması.

Öyle inanmıyorum ,ben ateistim demek için çok fazla fena halde bol bol fırın ekmek yemek gerek.Nereye inanmıyorsun , neyi ispatladın da inanmıyorsun .

Deistim de anlarım .

Belirli bir bilinç seviyesine ulaşmış herhangi bir insan ağzından ateş kusabilen dev kertenkelelere, uçan kanatlı atlara veya denizler altında yaşayan poseidon adında bir tanrıya kısacası herhangi bir soyut varlığa inanmaması için onlar hakkında kitaplar okumaması gerektiğini düşünebilir ki gayet de haklı olmuş olur.

Aynı mantıkla bir kişi tüm dinlerin içeriğini öğrenmeden islamın doğruluğundan emin olmaması da gerekmez mi?

İnsanların yüzlerine karşı saçmaladıklarını genellikle söylemem çünkü bu epey kabadır.

Fakat siz saçmalıyorsunuz!

Sitelerde Paylaş

Ateistim demek mi yoksa yaratıcı ve dinlere inanmıyorum demek mi daha zor?

Toplumun bilinçaltında ateist kelimesi çok farklı algılanıyor, gerçi çoğu duymamıştır fakat duyanlarda malum şekilde duydukları için bir önyargılarının olduğu muhakkak, ben birine yaratıcıya inanmıyorum dedim, neden olmadığına dair argumanlarla konuştum bir kere ve çok mantıklı geldi ona, ama ateistim deseydim nasıl olacağını gayet iyi biliyorum, kulaktan dolma duyduklarına meyleden ve araştırmayan bir toplum olduğumuz için ateist kelimesi ve ateistler, sapıklar, şeytana tapanlar gibi düşünülüyor ve eşdeğer görülüyor nerdeyse, toplum ateizmi bilmiyor, dinsel ergumancıların önlerine koyup, verdiği komutları doğru kabul edip araştırmadan kabul ediyorlar... Sonuçta bu ülkede insanların çoğunluğu, demokrasinin ne olduğunu bimiyor, demokrasinin çoğunluk ne derse o olduğunu sanıyor, laik bir ülkeyiz fakat bir acayip laik ülkeyiz, devletin içine din bulaşmış....... tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belirli bir bilinç seviyesine ulaşmış herhangi bir insan ağzından ateş kusabilen dev kertenkelelere, uçan kanatlı atlara veya denizler altında yaşayan poseidon adında bir tanrıya kısacası herhangi bir soyut varlığa inanmaması için onlar hakkında kitaplar okumaması gerektiğini düşünebilir ki gayet de haklı olmuş olur.

Aynı mantıkla bir kişi tüm dinlerin içeriğini öğrenmeden islamın doğruluğundan emin olmaması da gerekmez mi?

İnsanların yüzlerine karşı saçmaladıklarını genellikle söylemem çünkü bu epey kabadır.

Fakat siz saçmalıyorsunuz!

İyi de arkadaşım ,kıyas nasıl yapacaksın ? Dev kertenkeleleri okumazsan , kertenkelelerden bahsettiğini nasıl bilebileceksin ?

Bilmek ap ayrı mevzu ,konuya vakıf olmak benim bahsettiğim.

Burda islam ı tartışabilmen için en az alim kadar bilgin olması gerek.

Arkadaşım , fizik hakkın da anti bir şey anlatacaksam ,fizik hakkın da bilgim olması gerek.Gerçekçi olalım ne kadar bilgiliyiz bu konu da ,ben de dahil?

Şüphecilik amenna , red ı ıııh.

Önce tanrı var mı yok mu tezini bilimsel olarak kanıtla.Sonra tartışırız islam hakiki mi değil mi.

Sitelerde Paylaş

dingil ülkelere gitmem. bir zamanlar arap ülkelerini dolastim ve pisliklerini, ilkelliklerini, vahsetlerini hala unutamam.

yozgat Türkiye cumhuriyetindedir. eger daha önceden susmayip konusan ateistler olsaydi, bu günkü durumlara gelinmezdi.

Sana dingil ülkelere gidip gitmediğini soran olmadı ki.

Arap ülkelerinde şahitlik ettiğini iddia ettiğin ilkellikleri soran da olmadı.

Bir üstteki yorumunda ''dünyanın her tarafında ateist olduğumu söylerim'' diye yazdığın yoruma karşılık yazıldı o satırlar.

yozgat Türkiye cumhuriyetindedir. eger daha önceden susmayip konusan ateistler olsaydi, bu günkü durumlara gelinmezdi.

E işte git bir de Yozgat'ta ateistim diye bağırsana.

İzmir'de ateist olduğunu söylemek kolay tabii.

Sitelerde Paylaş

yalan söylemedi! o zaman söylemedi. sadece söylenevcek uygun zamani bekledi.

ve sen o degilsin. arkandan gelmesini sitedigin kitleler yok. ve onlari yönetmek yönlendirmek gibi kaygin yok.

Atatürk yalan söyledi mi dedim ben?

Demek Atatürk uygun zamanı bekledi öyle mi?

Peki, ben neden bahsediyorum burada?

Tedbirli olmaktan bahsettim değil mi?

Ve uzun bir de yorum yazdım.

Sense oradan bir satır cımbızla, buradan bir satır cımbızla, konunun anlam bütünlüğünü boz, sonra da yok sen Atatürk değilsin bilmem nem ne …

Elbetteki Atatürk değilim, ama onun yolunda giden bir insanım.

O yüzden de onun gibi akıllı hareket eder, aptal saptal hareketlerde bulunmam.

Tıpkı Atatürkçü diye geçinip de aptal saptal davranan insanlarla yoldaşlık etmediğim gibi.

Sitelerde Paylaş
Guest ateizmlight

Önce tanrı var mı yok mu tezini bilimsel olarak kanıtla.Sonra tartışırız islam hakiki mi değil mi.

bu kanıtlanmış olsa şimdi dünya tek çizgide olurdu.sana bir şey söylemek istiyorum şimdi bu yazdıklarımı oku ve uygula;

gözlerini kapat hiç bir şeyi düşünme,karanlığı bile ne var ?;

-hiçbir şey.bunu düşünemezsin dahi.

hiç bir şey yokken bir varlık oluşuyor ve öncesi sonrası yok,peki varlık sebibi ne ?

-KENDİSİ sen buna mantıklı diyorsun çünkü BAŞKA CEVABIN YOK EN KOLAY CEVAP AÇIKLAMASI KOLAY OLANDIR,EVRENİN OLUŞUMU KARMAŞIK BİLİNMEYEN ÇOK ŞEY VAR VE BUNLARIN AÇIKLAMAKLA UĞRAŞMAK YERİNE TEK KELİME SÖYLÜYORSUNUZ

-tanrı...

Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin her yerinde rahatlikla "Ateistim" denilebilir, denilmektedir. Nerde, ne zaman ve nasil denilecegini bilecek tecrübeye, bilgiye, birikime ve pratik zekaya sahip olan kisiler icin bir sorun bulunmamaktadir.

Ateistler nasil ulu orta "müslümanlik, din, allah vs." lerin konusulmayacagini savunmaktalar ise ayni sekilde "ateistim" de denilmez, denilmemelidir.Yanit hakki dogmadikca söylenmesi dogru olmaz laik yasantiyi bilmeyen müslümanlardan bir farki kalmaz.

Türkiye'de söz sahibi olan ateist aydinlar, entellektüeller, siyasilerin "Ateist" olmadiklarini söylememeleri laik yasanti anlayisi sürecine gecise ve diger ateistlerin ifade özgürlüklerine darbe vurmustur.

Yozgat'ta da, Trabzon'da, Mardin'de, Erzurum'da da "Ateistim" denilebilmektedir.

Gölgesinden korkan bilgisiz birikimsiz ateist "Ateist" oldugunu söylemese cok daha iyi olur.Dolayisi ile kendisine dert etmesine gerek yoktur.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tüm Ateist arkadaşlarımıza söylemek istiyorum,Ateistim demekten korkmayın.Söyledikçe farkına varacaksınız ki kendinizi özgür hissedeceksiniz karşınızdakinin tepkisi ne olursa olsun ve artık dindar yobazlar

yanınıza yaklaşmıyacak(bu konuda ne düşünürsünüz bilmiyorum),ben bir haftadır söylemekten çekinmiyorum ve kendimi çok özgür ve mutlu hissediyorum :)

Sen şimdi burda çekinen ateistler için hangi ikna edici ifade de bulundun ?

"sizi özgür kılar" mı ?

Önce şunu sormak lazım, sen ateist olduğunu ilan ettiğin için mı özgürleştin , yoksa zaten özgür olduğun yani bir takım sosyal ve ekonomik özgürlüklere sahip olduğun için mi ateist olduğunu ilan ettin ?

Sitelerde Paylaş

bu kanıtlanmış olsa şimdi dünya tek çizgide olurdu.sana bir şey söylemek istiyorum şimdi bu yazdıklarımı oku ve uygula;

gözlerini kapat hiç bir şeyi düşünme,karanlığı bile ne var ?;

-hiçbir şey.bunu düşünemezsin dahi.

hiç bir şey yokken bir varlık oluşuyor ve öncesi sonrası yok,peki varlık sebibi ne ?

-KENDİSİ sen buna mantıklı diyorsun çünkü BAŞKA CEVABIN YOK EN KOLAY CEVAP AÇIKLAMASI KOLAY OLANDIR,EVRENİN OLUŞUMU KARMAŞIK BİLİNMEYEN ÇOK ŞEY VAR VE BUNLARIN AÇIKLAMAKLA UĞRAŞMAK YERİNE TEK KELİME SÖYLÜYORSUNUZ

-tanrı...

Arkadaş , ben var ile yok u sıraya koymam .Olabilir pek ala , önce var oldu sonra yok kavramı gelişti.

Bunları şu an için asla bilemeyiz,bilmediğin bir konu da kesin konuşmak ,doğru bulmuyorum.

Sen benim tanrı dediği mi düşünüyorsun ,ben ise tanrının bizden haberi var mı diyorum.Aramızda ki fark bu.

Sitelerde Paylaş

Ateist kelimesnin anlamını bilmeyen insanlara bunu söylemek iyi yada kötü değil anlamsız olacaktır. Teistlerden çok azı bilir ne yazıkki.

Ben hiç ''ateistim ben'' demem durduk yere. Konu tanrıya dine filan gelirse mecbursam birkaç laf ederim. insanlara ''ama bu 'tanrı yok' demek gibi birşey'' dedirdtir. O an suratımdaki sırıtışı gizlemek için arkamı döner ufka doğru bakarak sırıtırım.sonra konu değişir...

Tabiki 'tanrı yok' demek gerizekalı...

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen şimdi burda çekinen ateistler için hangi ikna edici ifade de bulundun ?

"sizi özgür kılar" mı ?

Önce şunu sormak lazım, sen ateist olduğunu ilan ettiğin için mı özgürleştin , yoksa zaten özgür olduğun yani bir takım sosyal ve ekonomik özgürlüklere sahip olduğun için mi ateist olduğunu ilan ettin ?

Katımamak mümkün değil

Deliye sormuşlar "Akıllılarla aranızda ki fark ne "

Deli demiş ki "Onların çoğunlukta bizim azınlıkta olmamız "

Genele uymuyorsanız dışlanırsınız..Öyle yahut bu şekilde

Kendisini çok sevdiğim bir ateist arkadaşıma niye Nufus kağıdında ki dini İslam kısmını sildirtmiyorsun diye sormuştum 30 yıl önce

Çok fazla tepki çekip, iş bulamam barınamam demişti.Ailesinin sosya-ekonomik durumu iyi değildi.

Bir ateist olmamama rağmen , ben de kendimi rahat bir şekilde ifade edemiyorum.

Bu konuda sıkıntıları çekenler ateistler değil.

İlmi siyaset nedir bilirmisiniz

Size bir misal vereyim

Adamın biri yolda gidiyormuş

Dayak yemiş bir arkadaşını görmüş.

Meğerse adam camide cemaatten sopa yemiş

Adam bu nasıl olur demiş.

Arkadaşıda ne yapayım Hoca abuk subuk şeyler anlatıp cemaati yanlış bilgilendiriyordu itiraz ettim sopayı yedim demiş.

Adam arkadaşını alıp o camiye gitmiş

hakikatende Hoca dinde olmayan abuk subuk şeyler anlatıyormuş

Adam Hocayı susturup Cemaate dönmüş ve şöyle seslenmiş

" Ey cemaat, bu Hoca var ya bu Hoca ,öyle mübarek bir adam ki onun sakalından bir kıl koparan cennete gider "

Cemmatte Hoocanın sakalına yapışmış varın gerisini siz düşünün.

İlmi siyaseti bırakmayın .

tarihinde yuceonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...