Jump to content

Ateistim demekten korkmayın!

Guest ateizmlight

Recommended Posts

Türkiye'nin her yerinde rahatlikla "Ateistim" denilebilir, denilmektedir. Nerde, ne zaman ve nasil denilecegini bilecek tecrübeye, bilgiye, birikime ve pratik zekaya sahip olan kisiler icin bir sorun bulunmamaktadir.

Ateistler nasil ulu orta "müslümanlik, din, allah vs." lerin konusulmayacagini savunmaktalar ise ayni sekilde "ateistim" de denilmez, denilmemelidir.Yanit hakki dogmadikca söylenmesi dogru olmaz laik yasantiyi bilmeyen müslümanlardan bir farki kalmaz.

Türkiye'de söz sahibi olan ateist aydinlar, entellektüeller, siyasilerin "Ateist" olmadiklarini söylememeleri laik yasanti anlayisi sürecine gecise ve diger ateistlerin ifade özgürlüklerine darbe vurmustur.

Yozgat'ta da, Trabzon'da, Mardin'de, Erzurum'da da "Ateistim" denilebilmektedir.

Gölgesinden korkan bilgisiz birikimsiz ateist "Ateist" oldugunu söylemese cok daha iyi olur.Dolayisi ile kendisine dert etmesine gerek yoktur.

Seni okuyup da bilgileniyor, birikim sahibi oluyor, korkularından arınıp süper ateistler oluyorlar işte.

Aman ha onları mahrum etme bilgi, birikim ve cesaretinden.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düzgün hatasız iki satır Türkçe yazmaktan aciz, her tarafından insanın burnunu kıracak derecede yiril yiril cehalet akan klavye kabadayısı, sorunlarını mide bulandırıcı bir tarzda sağa sola meydan okuyarak çözmeye çalışan soytarı ve de kişiliksiz saçma salak tiplerin ateist olması benim nazarımda hiç bir şey ifade etmediği gibi Yozgat’ta, Trabzon’da, Mardin’de, Erzurum’da ateist olduğunu söylemesi de hiçbir şey ifade etmez.

İstiyorlarsa kıçlarına bomba sokup kendilerini patlatsın bu En Kahraman Rıdvan modlarındaki sanal ateist mollalar ve dahi pabucumun ateist kisveli aydınlanma düşmanı görgüsüz dengesizler.

Reel hayatta buradaki gibi adamı ‘’Gavat Allah, p..venk Allah, yavşak Allah, şerefsiz Allah, bilmem nemne Allah ‘’ diye öttürmezler. Böyle yapan ahmak zaten ateizme değil, teizme çalışıyordur. Ve aklı başında bir aydın böylesi içi boş aptal tenekelerle zaten uzun yola çıkmaz. Bilir ki esas davaya ( aydınlanma ) düşmandan daha çok zarar verir böyleleri. Bilindiği üzere dinciler fanatik aptalları canlı bomba olarak kullanır, ateistler de n’apsın böylesi fanatik ateist zorbalara ikstiri çekip dışlar.

Ateist olmayı bir halt olmak zanneden böylesi cehalet abideleri ateizmin aydınlanmada sadece küçük bir basamak olduğundan habersiz yaşadıkları az gelmiş gibi daha bir de olur olmaz yerlerde ateist olduğunu söylemekle bir marifet yapacaklarını zannediyorlarsa kimsenin o şom ağızlarını zaten tuttuğu yok.

Ama tedbirli olmayı ve duruma göre hareket etmeyi savunan insanları da korkaklıkla itham etmeye, insanları kışkırtarak kendi akıl izan yoksunu saçma sapan davranışlarına yönlendirmeye hakları yok.

Sitelerde Paylaş

Ateistim demek bulunduğun şehrin yobazlığından çok ekonomik durumuna bağlı..

Nufus cüzdanından islam yazısını sildirmek (iş vermezler korkusu), parasını yediğin babana kafirim demek, ya da çalıştığın dinci patronunun kulağına gitmesi, ya da bazı menfaatlerin için dincilerle birlikte olmak zorunda olmak, (mesela nurcu evinde kalacak yeri olmadığı için, ders çalışabilmek için kalanlar) vs..

Kabaca olay ekonomik..

Sitelerde Paylaş

Sana dingil ülkelere gidip gitmediğini soran olmadı ki.

Arap ülkelerinde şahitlik ettiğini iddia ettiğin ilkellikleri soran da olmadı.

Bir üstteki yorumunda ''dünyanın her tarafında ateist olduğumu söylerim'' diye yazdığın yoruma karşılık yazıldı o satırlar.

E işte git bir de Yozgat'ta ateistim diye bağırsana.

İzmir'de ateist olduğunu söylemek kolay tabii.

ben bunu atlamisim.

senin "sormadim" dedigin cümlelerin icinde, senin sorularinin yanitlarini vermisim. anlamadigin sey. benim ateist oldugumu ulu orta ve yerli yersiz bagirmanin söz konusu olmadigi.

yeri ve zamaniysa söylerim. yoksa her konuyu her yeri ve konumu ateist oldugumu aciklamak yada senin degilinle "bagirmak" icin kullanmiyorum.

yakinlarda türkiyenin en dindar dag köylerinden birinde, yeni tanidigim ve evlerinde misafir oldugugum ve benden baska tanimadigim bir cok misafirleri daha olan bir köy evinde ateist oldugumu söyledim. 15 kisi kadar kadinli erkekli bir gurup bahcede oturuyouz.

onlar hepsi birbirini dogduklarindan beri taniyor ve hepsi akraba. cogunun isimlerini daha söylerlerken unutttum.henüz bir kac saatlik bir tanisma. aralarinda tek yabanci benim.

gelecek her türlü tepkiye hazirim.

iyiki söylemisim. ben ateist oldugumu der demez, havaya bir güzellik, insanlara bir neşe, gözlere parlak ışıklar yayildi.

10 dakika sonra sohhbet öyle hizlandiki, herkesin anlatacagi bir sey oldugundan ve herkes herkesin ne anlatmak istedigini daha lafa baslarken anladigindan, dünya daha güzellesti ve aydinlandi.

iyiki demisim ateist oldugumu. simdi insanin hic ummadigi, hic beklemediigi yerlerde, düsünen ve gercegi gören baska insanlarin oldugunu, zannetttigimiz gibi herkesin dingil olmadigini iyi biliyorum.

isteyen sussun. hatta susmayanlari asagilamaya hakarete maruz görmeye calissin. hos görüyorum. korku daglari beklerken meydana gelebilecek kazalara karsi önceden yeteri kadar pempas tedarik edilememis olabilir :D susmasinin nedeninden cok, sonucundan korkmasinindan olabilir. yanii..

korkan yere atom siginagi kazip icine girebilir. konusana nerede bagirarak ateist oldugunu söylemesi gerektiginin adresini verebilir. bos komutlar veren komutanlar konumuzun disindadir.

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben bunu atlamisim.

senin "sormadim" dedigin cümlelerin icinde, senin sorularinin yanitlarini vermisim. anlamadigin sey. benim ateist oldugumu ulu orta ve yerli yersiz bagirmanin söz konusu olmadigi.

yeri ve zamaniysa söylerim. yoksa her konuyu her yeri ve konumu ateist oldugumu aciklamak yada senin deyiminle "bagirmak" icin kullanmiyorum.

yakinlarda türkiyenin en dindar dag köylerinden birinde, yeni tanidigim ve evlerinde misafir oldugugum ve benden baska tanimadigim bir cok misafirleri daha olan bir bir köy evinde ateist oldugumu söyledim. 15 kisi kadar kadinli erkekli bir gurup bahcede oturuyouz.

onlar hepsi birbirini dogduklarindan beri taniyor ve hepsi akraba. cogunun isimlerini daha söylerlerken unutttum.henüz bir kac saatlik bir tanisma.

gelecek her türlü tepkiye hazirim.

iyiki söylemisim. ben ateist oldugumu der demez, havaya bir güzellik, insanlara bir neşe, gözlere parlak ışıklar yayildi.

10 dakika sonra söyhbet öyle hizlandiki, herkesin anlatacagi bir sey oldugundan ve herkes herkesin ne anlatmak istedigini daha lafa baslarken anladigindan, dünya daha güzellesti ve aydinlandi.

iyiki demisim ateist oldugumu. simdi insanin hic ummadigi, hic beklemediigi yerlerde, düsünen ve gercegi gören baska insanlarin oldugunu, zannetttigimiz gibi herkesin dingil olmadigini iyi biliyorum.

isteyen sussun. hatta susmayanlari asagilamaya hakarete maruz görmeye calissin. hos görüyorum. korku daglari beklerken meydana gelebilecek kazalara karsi önceden yeteri kadar pempas tedarik edilememis olabilir :D susmasinin nedeninden cok, sonucundan korkmasinindan olabilir. yanii..

korkan yere atom siginagi kazip icine girebilir. konusana nerede bagirarak ateist oldugunu söylemesi gerektiginin adresini verebilir. bos komutlar veren komutanlar konumuzun disindadir.

Sitelerde Paylaş

Tüm Ateist arkadaşlarımıza söylemek istiyorum,Ateistim demekten korkmayın.Söyledikçe farkına varacaksınız ki kendinizi özgür hissedeceksiniz karşınızdakinin tepkisi ne olursa olsun ve artık dindar yobazlar yanınıza yaklaşmıyacak(bu konuda ne düşünürsünüz bilmiyorum),ben bir haftadır söylemekten çekinmiyorum ve kendimi çok özgür ve mutlu hissediyorum :)

Ateıstlerın kendı görüşlerıne ne kadar bağlı olduğu ortada hiçbirinin büzüğü yemez ıtıraf etmeye :)) Ha kafırım demışsın ha ateistım demışsın ne farkı var korkmayın yahu kafırsenız kafırsınızdır kımse sıze bişi yapacak değil.Demokratık bı ulkede yaşıyoruz nede olsa ınanıp ınanmamak serbest yeterkı ınsan olun ınsanlığa bı zararınız olmasın dılerızkı musluman olasınız ama cenabı allah bılır.

Sitelerde Paylaş

Ateıstlerın kendı görüşlerıne ne kadar bağlı olduğu ortada hiçbirinin büzüğü yemez ıtıraf etmeye :)) Ha kafırım demışsın ha ateistım demışsın ne farkı var korkmayın yahu kafırsenız kafırsınızdır kımse sıze bişi yapacak değil.Demokratık bı ulkede yaşıyoruz nede olsa ınanıp ınanmamak serbest yeterkı ınsan olun ınsanlığa bı zararınız olmasın dılerızkı musluman olasınız ama cenabı allah bılır.

Bir dinci ne zamandan beri insanlığı düşünür oldu? Bir dinciye göre önemli olan insanlık değil putudur, bütün çabası putu memnun etmek içindir.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin her yerinde rahatlikla "Ateistim" denilebilir, denilmektedir. Nerde, ne zaman ve nasil denilecegini bilecek tecrübeye, bilgiye, birikime ve pratik zekaya sahip olan kisiler icin bir sorun bulunmamaktadir.

İşte bu ülkede ateistim demenin yerini ve zamanını --canımın acımaması için-- ayarlamak ile uğraşacaksam, hesaplar yapacaksam bu ülke birçoklarının dediği gibi dinen ve düşünsel açıdan özgür bir yer değildir. Ve değildir de. Demek ki o dinsiz kişi sizin dediğiniz gibi pratik zekadan yoksun! ise yer ve zamanlama hatası yaparsa ona karşı bir tehlike doğabilme riski vardır. Ayrıca Türkiye'nin siyasal açıdan gerçekten tam laik bir ülke olduğunu düşünmüyorum.

Ve islam, allahları, müslümanlar diğer dinler, tanrılar ve bütün dogmalar vs. "uluorta" tartışılabilmeli, eleştirilebilmelidir. Ama "canımız acımasın" korkusu üzerine yapılamamaktadır. Cevap hakkı doğsun diye beklemeye kalkarsam karşı taraf çıkarları için hiç konuşma başlatmayabilir.:)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar hopörlerlerden hergün beş defa dinlerinin ve peygamberlerinin gerçek olduğunu bağırırken, giyimlerinden kuşamlarından yeme-içmeye, fiziksel görünümlerinden sosyal hayatlarına kadar dinleri ile şekil verirken, dinsel sembollerini kullanırken, toplum hayatında ve dünyaya bakışta kendi düşünceleri ile dominant olurlarken: Kişi ateist ise hayat görüşünü açıkça söyler, öyle yaşar ve dini eleştirirse neden "kendini bir şey zanneden" oluyor? Hele yaptıkları her şeye dinleri ile şekil veren insanlar "kendilerini bir şey zannetmezken" ! Ateist kişi sinmeli mi?

Siz "aydınlanma mücadelisinde" Türkiye'nin ilerlediğini mi düşünüyorsunuz?

İdeallerinizdeki, hayallerinizdeki Türkiye nasıl bilemiyorum, ama gerçekte işler böyle değil.

Sitelerde Paylaş

aslinda korkak siz dingillersiniz . uyduruk dininizin elden gidecegi korkusu ile ilkel saldirgan ve vahsisiniz. inanan ile inanmayan arasinda gerginlik yaratan sizin o ucube inanciniz. terröristlerin yemek tarifi kitabi kurandan kaynaklanan bir durum. islamin baslangic tarihinden bu güne kadar dininizi elestiren herkesi vahsice öldürdünüz. "Hoşt"görü dini islam tarafindan, RABITA`yi yazan Ugur Mumcu, dininizin bütün kirli camasirlarini pazara cikaran Turan Dursun, ilkellliginizin filmini yapan Hollandalı yönetmen Van Gogh,sivas madimak katliami, Gonca Kuris vs. vs.... bunlar yakin zamanda olan sadece bir kac ornek. baslangicindan bu yana islami savunmak icin, inanmayanlara karsi islenmis olan cinayetleri yazmaya kalksam, internet cöker herhalde..

yukarda saydigim bir kac isim gibi, kendi "geri"sinin korkusunda olmayan, egosunu degil, toplum refahini, sahsini degil, insanligi ve gelecegini düsünen cesur insanlar cok olsa, sizde bu kadar azmaya cesaret edemezsiniz. hatta simdiye kadar bu kadar güclü ISIGA dayanamazdi karanliklariniz.. yok olur giderdiniz.

siz bu gücünüzü kelle cogunlugundan aliyorsunuz. yani kaba güc.

aydinin gücü bildiklerinden ve düsündüklerinden kaynaklanir.

bence düsünen insanlar ikiye ayrilir. bir kendi hötünü düsünen yanlis yerinden aydinlanmislar.. birde, egosundan arinmis bütünü düsünen gercek aydinlar.

Sitelerde Paylaş

aslinda korkak siz dingillersiniz . uyduruk dininizin elden gidecegi korkusu ile ilkel saldirgan ve vahsisiniz. inanan ile inanmayan arasinda gerginlik yaratan sizin o ucube inanciniz. teröristlerin yemek tarifi kitabi kurandan kaynaklanan bir durum. islamin baslangic tarihinden bu güne kadar dinizini elestiren herkesi vahsice öldürdünüz. "Hoşt"görü dini islam tarafindan, RABITA`yi yazan Ugur Mumcu, dininizin bütün kirli camasirlarini pazara cikaran Turan Dursun, ilkellliginizin filmini yapan Hollandalı yönetmen Van Gogh,sivas madimak katliami, Gonca Kuris vs. vs.... bunlar yakin zamanda olan sadece bir kac ornek. baslangicindan bu yana islami savunmak icin, inanmayanlara karsi islenmis olan cinayetleri yazmaya kalksam, internet coker herhalde..

yukarda saydigim bir kac isim gibi, kendi "geri"sinin korkusunda olmayan, egosunu degil, toplum refahini, sahsini degil, insanligi ve gelecegini düsünen cesur insanlar cok olsa, sizde bu kadar azmaya cesaret edemezsiniz. hatta simdiye kadar bu kadar güclü ISIGA dayanamazdi karanliklariniz.. yok olur giderdiniz.

siz bu gücünüzü kelle cogunlugundan aliyorsunuz. yani kaba güc.

aydinin gücü bildiklerinden ve düsündüklerinden kaynaklanir.

bence düsünen insanlar ikiye ayrilir. bir kendi hötünü düsünen yanlis yerinden aydinlanmislar.. birde, egosundan arinmis bütünü düsünen gercek aydinlar.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar hopörlerlerden hergün beş defa dinlerinin ve peygamberlerinin gerçek olduğunu bağırırken, giyimlerinden kuşamlarından yeme-içmeye, fiziksel görünümlerinden sosyal hayatlarına kadar dinleri ile şekil verirken, dinsel sembollerini kullanırken, toplum hayatında ve dünyaya bakışta kendi düşünceleri ile dominant olurlarken: Kişi ateist ise hayat görüşünü açıkça söyler, öyle yaşar ve dini eleştirirse neden "kendini bir şey zanneden" oluyor? Hele yaptıkları her şeye dinleri ile şekil veren insanlar "kendilerini bir şey zannetmezken" ! Ateist kişi sinmeli mi?

Siz "aydınlanma mücadelisinde" Türkiye'nin ilerlediğini mi düşünüyorsunuz?

İdeallerinizdeki, hayallerinizdeki Türkiye nasıl bilemiyorum, ama gerçekte işler böyle değil.

İyide suratında bir modla tipik yobazın yanında söylemenin bize ne getirisi olur? Adam bağnaz yahu, beyni pelte olmuş artık, kendi penceresinin dışından bir gıram bakmaz hayata, allah yok demenle seni kesmeye hazır bir robot olur..Biliyoruz yalanları gerçek gibi her yere sokup diktatörlük despotluk yaptıklarını, dinin kendisi bu çünkü, yerine göre davranmak var birde..
Sitelerde Paylaş

Konusurken mangalda kül bırakmıyorsunuz ama içinizdekı gerceklerı bız sızden ıyı bılıyoruz.Bılıyoruzkı ateıst çoğunluk olan bır toplum olsaydık yemın ederımkı tum ıbadethaneleri ınananları içine sokar öyle atese verırdınız.Ateızmın sızlerden alıp göturduğu çok sey var ve bunları uygun zamanı bulsanız bır bır uygularsınız bence dunyanın en tehlıkelı ınsanları sızlersınız.Geçmişde lenın,stalının ve diğer ateıst lıder köpeklerın yaptığı katlıamları yapacak ortamı bulsanız hiç durmazsınız bıze boşuna ınsanlıkdan bahsetmeyın ınandırıcı olmuyor.Sızler islamın iç yuzunden bı haber yasayan ınsanlarsınız.Islamı anlamak için kalplerıne öncelıkle merhametın gırmesı gerekır ama nerde sızdekı kalp taşlaşmış artık.Dınsızlık bunalım demektır dınsızlık çaresızlıktır dınsızlık hayata anlam katamamaktır.

Sitelerde Paylaş

Konusurken mangalda kül bırakmıyorsunuz ama içinizdekı gerceklerı bız sızden ıyı bılıyoruz.Bılıyoruzkı ateıst çoğunluk olan bır toplum olsaydık yemın ederımkı tum ıbadethaneleri ınananları içine sokar öyle atese verırdınız.Ateızmın sızlerden alıp göturduğu çok sey var ve bunları uygun zamanı bulsanız bır bır uygularsınız bence dunyanın en tehlıkelı ınsanları sızlersınız.Geçmişde lenın,stalının ve diğer ateıst lıder köpeklerın yaptığı katlıamları yapacak ortamı bulsanız hiç durmazsınız bıze boşuna ınsanlıkdan bahsetmeyın ınandırıcı olmuyor.Sızler islamın iç yuzunden bı haber yasayan ınsanlarsınız.Islamı anlamak için kalplerıne öncelıkle merhametın gırmesı gerekır ama nerde sızdekı kalp taşlaşmış artık.Dınsızlık bunalım demektır dınsızlık çaresızlıktır dınsızlık hayata anlam katamamaktır.

Lenin ve Stalin gibilerin arasına Muhammed'i de katmayı unutmuşsun. Hepsi de aynı zihniyetin ürünü, hepsine göre de onlar gibi düşünmeyenler yok olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

merhametiniz cok inandirici evet... peygamberinizden bu güne kadar öldürdüklerinizi büyük bir merhamet duygusu ile öldürmüssünüzdür.

yukarda, ateisttiler ve merhametsizdiler, diye saydigin isimleri sen sadece isim olarak ezberlemissin. kim olduklari ve ne yaptiklari hakkindaki bilgin, bir kac yanlis cümleyi gecmez.

sen önce kulaktan dolma ve yalan yanlis bilgisizligini as da gel. o zaman konusalim.

önce lenin,stalinin kim oldugunu ögren. leninin yazdiklarini ve yaptiklarini oku. staline ateist demeden önce tarih oku. onun hayatini ve yaptiklarini oku..

ve.... diğer ateistlere gelince, bana sadece bir dine mensup oldugu icin bir ateist tarafindan öldürülmüs bir tek dindar ismi ver.

sizi gidi yalancilar ve iftiracilar ve takiyeciler ve yolsuzlar ve insanlik disilar ve ..... sürüleri siziii!

Sitelerde Paylaş

İyide suratında bir modla tipik yobazın yanında söylemenin bize ne getirisi olur? Adam bağnaz yahu, beyni pelte olmuş artık, kendi penceresinin dışından bir gıram bakmaz hayata, allah yok demenle seni kesmeye hazır bir robot olur..Biliyoruz yalanları gerçek gibi her yere sokup diktatörlük despotluk yaptıklarını, dinin kendisi bu çünkü, yerine göre davranmak var birde..

elbette.

Demek istediğim, bu ülkede laiklik, düşünsel ve din özgürlüğü var deniliyorsa, müslümanların her fırsatta müslüman olduklarını dile getirmeleri "normal" iken, aynı hakka ateist neden sahip değildir, neden sinmelidir? Bunun sebeplerini de biliyoruz.(yukarıda sen de yazında yazmışsın)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...