Jump to content

Recommended Posts

profil resmimin altında başka üyelerde rastlamadığım

"Uyarı durumu"

diye bir ibare mevcut.

Anlamını öğrenebilirmiyim. Teşekkürler.

Bazı durumlarda üyelere "Uyarı" verilir, bilirsiniz. Her aldığınız uyarıda ve geçici uzaklaştırma cezasında, gördüğünüz o çubuk bir aşama daha kızarır.

10 uyarıda sistem sizi kendiliğinden atar.

İşte profillerinizde gördüğünüz bu çubuk, ne kadar uyarı vb. cezalar aldığınızı görüp kontrol edebilin diye var. Önceki sürümde bu yoktu, uyarı çubuğunuzun, dolayısıyla ceza puanınızın ne kadar olduğunu bilemiyordunuz. Şimdi bilebileceksiniz.

BrainDamage'in de belirttiği gibi herkesinki sadece kendine görünüyor, bunu da söylemekte yarar var. Bir diğer üyeninki göremezsiniz, sizi de başkası göremez.

Sitelerde Paylaş

Bazı durumlarda üyelere "Uyarı" verilir, bilirsiniz. Her aldığınız uyarıda ve geçici uzaklaştırma cezasında, gördüğünüz o çubuk bir aşama daha kızarır.

10 uyarıda sistem sizi kendiliğinden atar.

İşte profillerinizde gördüğünüz bu çubuk, ne kadar uyarı vb. cezalar aldığınızı görüp kontrol edebilin diye var. Önceki sürümde bu yoktu, uyarı çubuğunuzun, dolayısıyla ceza puanınızın ne kadar olduğunu bilemiyordunuz. Şimdi bilebileceksiniz.

BrainDamage'in de belirttiği gibi herkesinki sadece kendine görünüyor, bunu da söylemekte yarar var. Bir diğer üyeninki göremezsiniz, sizi de başkası göremez.

Önce şunu söyleyeyim ben kıızaran bir çubuk görmüyorum.Daha doğrusu bir çubukta görmüyorum.

Sadece uyarı durumu diye yazıyor.

Daha doğrusu çubuk yoksa uyarı almamış mı oluyorum.Yok öyle değil se

Bu benim kaçıncı uyarım yahut kim tarfından hangi yaptığım şey yüzünden aldım onuda bilmiyorum

Aslını isterseniz şaşkınım

Forum kurallarını tartışacak değilim.Okuyup anladığım kadarıyla bir ihlal de yaptığı mı zannet miyorum.

Yalnız uyarı almamın sebebini bilmeden kendimi düzeltmem nasıl beklenir ki

Bu uyarmanın ve uyarı mekanizmasının doğasına aykırı geldi bana.

Bilgilendirdiğiniz içinde teşekkür ediyorum.

Biraz daha ayrıntı alabilirsem- en azından niye uyarıldığımı, yahut kaç uyarı aldım ben onuda bilmiyorum-sevinirim.

10 uyarıda sistem kendisi otamatik olarak atar diyorsunuz.

Bu arzu ettiğim bir şey değil.Her ne kadar ateist olmasamda bu forum da olmaktan memnunum.

Ki forumun kalitesini düşüren,teist ve ateist lerin mevcudiyetine rağmen.

Sevgilerimle

tarihinde yuceonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önce şunu söyleyeyim ben kıızaran bir çubuk görmüyorum.Daha doğrusu bir çubukta görmüyorum.

Sadece uyarı durumu diye yazıyor.

Bu benim kaçıncı uyarım yahut kim tarfından hangi yaptığım şey yüzünden aldım onuda bilmiyorum

Aslını isterseniz şaşkınım

Forum kuarallarını tartışacak değilim

Yalnız uyarı almamın sebebini bilmeden kendimi düzeltmem nasıl beklenir ki

Bu uyarmanın ve uyarı mekanizmasının doğasına aykırı geldi bana.

Bilgilendirdiğiniz içinde teşekkür ediyorum.

Biraz daha ayrıntı alabilirsem- en azından niye uyarıldığımı, yahut kaç uyarı aldım ben onuda bilmiyorum-sevinirim.

10 uyarıda sistem kendisi otamatik olarak atar diyorsunuz.

Bu arzu ettiğim bir şey değil.Her ne kadar ateist olmasamda bu forum da olmaktan memnunum.

Ki forumun kalitesini düşüren,teist ve ateist lerin mevcudiyetine rağmen.

Sevgilerimle

:)

Yanlış anlamışsınız, ya da ben eksik anlatmışım. İkincisi daha muhtemel..

"Uyarı Durumu" bölümü istisnasız her üyede mevcut. Yani kurallara uyun ya da uymayın, sistem size kendi durumunuzu görebilmeniz için bu bölüm görünür kılmış.

Kısaca uyarı durumu sadece uyarı veya uzaklaştırma alan üyelerde değil, istisnasız tüm üyelerde mevcut. Biz yapmadık, formatta mevcuttu zaten. Yukarıda da söylediğim gibi, önceki sürümde sizler değil sadece bizler görebiliyorduk. Şimdi fark, sizlerin de görebilmesinde sadece.

Sizin çubuğunuz bomboş duruyor çünkü ne bir uyarı almışsınız ne de başka bir ceza...

Örneğin siz kuralları ihlal eden bir şey yaptınız ve ben ilgili başlıkta gelip size "Uyarı" verdim. Ama siz başlığa bir daha uğramadığınız için görmediniz..

İşte bu sistemde, profilnize baktığınızda görebilme şansınız var. Önceden görülmüyordu, sık uyarı ve ceza alan üyelerimiz bize sorup duruyordu.. Çünkü dediğim gibi, toplam 10 ceza alanı sistem kendiliğinden atıyor. Bir tür caydırma politikası olarak düşünmüş ve koymuşlar, sanırım pekçok forum formatı da bu uygulamayı içeriyor.

Bu uyarı durumundan rahatsız olmayın çünkü gerçekten önemsiz bir ayrıntı. Sürekli uyarı alan, küfür hakaret vb nedenlerle sıklıkla uzaklaştırılan üyeler dikkat etsin, durumunu görsün ve otokontrol uygulamakta daha titiz olsun diye var.

İşin aslı, kurallara uymamakta ısrarlı üyeler genel olarak uyarı puanlarının dolmasına vakit kalmadan atılırlar. Bu hemen hep böyle olmuştur.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood

Kıymetli vaktinizi boş yere çaldım,kusura bakmayın .Beni afedin lütfen

Yeni uygulamayı anlayamamışım.

Tekrar teşekkür ediyorum.Kalın sağlıcakla

Rica ederim, affetmek ne demek?..

Sizin vesilenizle bütün üyelerimize açıklamış olduk.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...