Jump to content

Müslümanlar Alkol İçebilirler!

Recommended Posts

Boşver evrnin nasıl oluştuğunu, evrenin nasıl oluştuğunun senin tanrına faydası ne olaki?

Ahura mazda'ya faydası var mı evrenin tesadüfen oluşup oluşmamasının?

Sen bu iki sorudan başlayacaksın önce sonra yavaş yavaş tekamül edeceksin

Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Boşver evrnin nasıl oluştuğunu, evrenin nasıl oluştuğunun senin tanrına faydası ne olaki?

boş veremem,kuran bana asöylüyor.yerle gökler hakkında düşünmezlermi.düşünmek istemeyen düşünmeyebilir tabi.benim dinim bana. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2 cevap istiyorum çünkü 2 soru var :lol:

Sitelerde Paylaş

boş veremem,kuran bana asöylüyor.yerle gökler hakkında düşünmezlermi.düşünmek istemeyen düşünmeyebilir tabi.benim dinim bana.

Ha şöyle, senin dinin sana, başkalarının dini onlara. Sana ne milletin neye inandığından. Sen yeter ki, dininin kurallarını insanlara dayatma, insanlara inançlarına göre muamele etme yeter.

Sitelerde Paylaş

Ha şöyle, senin dinin sana, başkalarının dini onlara. Sana ne milletin neye inandığından. Sen yeter ki, dininin kurallarını insanlara dayatma, insanlara inançlarına göre muamele etme yeter.

benim dinim bana,dinim zulme karşı,bende zulme karşı.dinim gerçekleri örtenler karşı,bende gerçekleri örtenlere karşı.dinim adaletsizliğe karşı,bende adaletsizliğe karşı.eğer sen adaletsizlik yapmıyorsan,zulmetmiyorsan,gerçekleri örtmüyorsan ben sana karşı değilim.
Sitelerde Paylaş

benim dinim bana,dinim zulme karşı,bende zulme karşı.dinim gerçekleri örtenler karşı,bende gerçekleri örtenlere karşı.dinim adaletsizliğe karşı,bende adaletsizliğe karşı.eğer sen adaletsizlik yapmıyorsan,zulmetmiyorsan,gerçekleri örtmüyorsan ben sana karşı değilim.

Ya senin gerçek dediğin 1400 yıl önce yaşamış bir arap lideri olan Muhammed'in söyledikleri. Ben ona inanıyorum diyorsan inan ama tutup da o adamın söylediklerini gerçek diye, kurallarını kanun diye dayatamazsın millete. Gerçekler ıspatlanabilen şeylerdir, hayaller değil.

Sitelerde Paylaş

Ya senin gerçek dediğin 1400 yıl önce yaşamış bir arap lideri olan Muhammed'in söyledikleri. Ben ona inanıyorum diyorsan inan ama tutup da o adamın söylediklerini gerçek diye, kurallarını kanun diye dayatamazsın millete. Gerçekler ıspatlanabilen şeylerdir, hayaller değil.

gerçeğin değil,senin dininin sözleri bunlar.senin dinin sana.benim dinim açısından sen gerçekleri örtme çabasında olansın.istediğini düşünmekte serberstsin. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gerçeğin değil,senin dininin sözleri bunlar.senin dinin sana.benim dinim açısından sen gerçekleri örtme çabasında olansın.istediğini düşünmekte serberstsin.

Ne sayıklıyorsun ya? Şimdi de kendi dinini bana mı yamamaya çalışıyorsun? Benim dinim falan yok. Bunu kafana sok.

Sitelerde Paylaş

İçkinin günahı içilmek değil,insanların sarhoş olmayacağını düşündüğü anda içkiye abanıp suçu içkiye atmalarıdır..Hani bir laf vardır..Adam dediğin içki masasında belli olur diye..İçin,ama içkiyi içip kötülük yapanların sadece kutsal kitaplarda günahı bulunur..diğer halde içki içip aşkın sarhoşluğuna kapılanlar,onlar günahı haketmezler sonuçta..Yoksa herkes içki içer de söylemez..Herşey dozunda sonuçta..Bir kişinin büyük bir günah işlemesi için başkasının hakkına bulaşması gerekir..Sen içki içip sarhoşluğunu kendi yaşıyorsan eyvallah..Ama işte bazıları varki bünye sağlam değil kaldırmıyor,etrafı dağıtıyor,kavgaya girişiyor vs. bunu hiçkimse istemez..Zaten içkiye laf atanlarıda görüyoruz günahla sevabı birbirine öyle bir karıştırmışlar ki onlar yobazlık sarhoşu olmuşlar..Onlar hayatı sona erene kadar akıllanmadıkça cehaletin ayyaşı kalacaklar..Yazık.

Sitelerde Paylaş

İçkinin günahı içilmek değil,insanların sarhoş olmayacağını düşündüğü anda içkiye abanıp suçu içkiye atmalarıdır..Hani bir laf vardır..Adam dediğin içki masasında belli olur diye..İçin,ama içkiyi içip kötülük yapanların sadece kutsal kitaplarda günahı bulunur..diğer halde içki içip aşkın sarhoşluğuna kapılanlar,onlar günahı haketmezler sonuçta..Yoksa herkes içki içer de söylemez..Herşey dozunda sonuçta..Bir kişinin büyük bir günah işlemesi için başkasının hakkına bulaşması gerekir..Sen içki içip sarhoşluğunu kendi yaşıyorsan eyvallah..Ama işte bazıları varki bünye sağlam değil kaldırmıyor,etrafı dağıtıyor,kavgaya girişiyor vs. bunu hiçkimse istemez..Zaten içkiye laf atanlarıda görüyoruz günahla sevabı birbirine öyle bir karıştırmışlar ki onlar yobazlık sarhoşu olmuşlar..Onlar hayatı sona erene kadar akıllanmadıkça cehaletin ayyaşı kalacaklar..Yazık.

Sen herhalde içki içiyorsun ki, Kuran'daki ayetlere uymamayı kendince mantıklı bir zemine oturtmak istiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Kuranin allahinin tanri kavrami ile yakindan uzaktan ilgisi yoktur... Kuran ayetlerini benimle tartisacaklar önce kuranin nasil bir kitap olduguna karar verip öyle tartismalidirlar.

1- Kuran ayetlerinin her biri basli basina allah sözüdür ve tek baslarina uyulmalari gereken allahin emirleridir.

2- Kuran bir bütündür ayetler sureler birbirleri ile ilintilidirler.

3-Kuran evrensel bir kitapdir bütün zamanlara hitab eder.

4-Kuran ayni bir yemek tarifi kitabi gibidir hosa giden tarife kisisel katkilar yapilabilir.

Yukarida ki secenekler müslümanlar icindir, cakma dindar ateistlerin, uyduruk allahi gercekten bir tanriymis, kuran ayetlerini ise gökten inmis gibi kabul etmeleri ateistligin ne oldugunu bilmemelerinden kaynaklanir.... Üstelik müslümanlardan daha cok islama prim yaptirirlar.

Yukarida ki seceneklerden hangisini secip tartismak isteyen varsa buyursun düsüncelerini yazsin... Her halikarda kurana ve ayetlerine nasil güvercin taklasi attirildigini okuyanlar keyif alacaklardir diye düsünüyorum.

Var mi kendine güvenen ve hangi secenek?

ey kalbindeki pislik yüzüne yansımış, yarım akıllı arkadaşım. Senin kur'an ın ayetlerini tartışabilmen için öncelikle Arapça bilmen gerekir. Daha Türkçe'yi doğru düzgün bilmiyorsun ki Arapça'yı bilesin. Arapça'da şarap bizim dilimizdeki anlamı taşımaz. Normal içecek, meşrubat manasındadır. Aynı kökten gelen "eşrab" fiili de içmek manasındadır.

Bunun yanında alkollü içki içmenin yasak ve günah olması "bunu içen taş olur" demek değildir. Her insan günah işler. İnsanoğlunun babası Hz. Adem peygamber bile günah işlemiştir.

tarihinde kutsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neymiş; Müslüman olmak için, Arap olmak şartmış. En azından Kureyş Arapçasını çok iyi bilmek gerekirmiş.

Buna göre, Türkiye'de kaç Müslüman varmış?

Beyinsizin birirsi, kendi gibi olmayanlara hakâretler savuruyor; hem de ıskalayarak!

Seninde anlayışına hayran kaldım. Müslüman olmak için arap olmak şart değil.

Bir konu hakkında ahkam kesmeden önce o konuya vakıf olmak şart. Söylemek istediği bu.

Sitelerde Paylaş

Neymiş; Müslüman olmak için, Arap olmak şartmış. En azından Kureyş Arapçasını çok iyi bilmek gerekirmiş.

Buna göre, Türkiye'de kaç Müslüman varmış?

Beyinsizin birirsi, kendi gibi olmayanlara hakâretler savuruyor; hem de ıskalayarak!

İşte ateistlerin hayatta başarılı olduğu tek mevzu: Konuları saptırmak. Bir göstersene bana, ben müslüman olmak için Arap olmak şart diye nerede yazmışım? Bir başka hadsiz de başka bir konuda "cennette kimse birbirini tanımayacak, öyleyse ananıza, kız kardeşinize hallenebilirsiniz" diye zırvalamış. Ne güzel de olayları kendi anlamak istediğiniz yönde şekillendiriyorsunuz, kendinizi ve milleti aklınızca kandırıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Müslüman alkol alırsa günahkar olur, alkol günah değil derse dinden çıkar. Yani içki içen bir insan dinden çıkmıştır kimse diyemez, içmeyen bir insana ise müslümandır da diyemez. İslamın alt yapısını ve kaidelerini iyi bilmek gerekir.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman alkol alırsa günahkar olur, alkol günah değil derse dinden çıkar. Yani içki içen bir insan dinden çıkmıştır kimse diyemez, içmeyen bir insana ise müslümandır da diyemez. İslamın alt yapısını ve kaidelerini iyi bilmek gerekir.

Şu dinin saçmalığına bak! Alkol günah diyen dinden çıkıyormuş ve sonsuza kadar yakılıyormuş, bu kadar kolay yani bir insanı sonsuza kadar yakmak İslam'da. Ve bu saçmalığa insanlar inanıyor.

Sitelerde Paylaş

Şu dinin saçmalığına bak! Alkol günah diyen dinden çıkıyormuş ve sonsuza kadar yakılıyormuş, bu kadar kolay yani bir insanı sonsuza kadar yakmak İslam'da. Ve bu saçmalığa insanlar inanıyor.

Bu din böyle, benimsersen girersin, benimsemezsen girmezssin. Kimse zorla müslüman yapılmıyor sayın sağduyu.

Sitelerde Paylaş

Bu din böyle, benimsersen girersin, benimsemezsen girmezssin. Kimse zorla müslüman yapılmıyor sayın sağduyu.

O halde neden şeriat gelsin diye tantana koparıyorsun ? Sizin şeriattan kastınız kimsenin müslümanlığını beğenmiyoruz herkes seve seve islamcı arap olacak sapıklığıdır

Sitelerde Paylaş

O halde neden şeriat gelsin diye tantana koparıyorsun ? Sizin şeriattan kastınız kimsenin müslümanlığını beğenmiyoruz herkes seve seve islamcı arap olacak sapıklığıdır

Böyle bir iletim olmadı. Eğer bu yöneltilen bir soru ise, şeriat demek Allahın kanunu demektir. Bir müslüman şeriatı istemiyorum diyemez. Derse bu insan müslüman olamaz. Ben tercih olarak İslamı seçmişim ve İslamın belli kural ve kaideleri var. Yaşadığım mekan bazı durumlara engel olsa bile bunlar benim üzerime sorumluluk değildir. Fakat bir kuralı uygulayamıyorsam bile onu red edemem, bunlar dinin emirleridir.

Sitelerde Paylaş

Belirli bir bilinç seviyesine gelmiş birisini isteseniz de yapamazsınız zaten, devir değişiyor artık, devir değiştikçe daha da ilkel kalıyorsunuz ve çaresizce ayak uydurmaya çabalıyorsunuz. Ancak çocukların beynini yıkayarak bu dini koruyabilirsiniz.

Asıl anlamadığım şey, bir insanın içki yasağını saçma bulması sebebiyle sonsuza kadar yanacağına bazı insanların nasıl inanabildiği. Bir insan bu kadar aptal olabilir mi? Oluyormuş demek ki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...