Jump to content

Müslümanlar Alkol İçebilirler!

Recommended Posts

Arabın zırvalarını tabii ki aklım almaz, zırvayı hangi akıl alır ki? Kuran'ın basit dünyasına sıkışıp kalmış birisinin benim dediklerimi anlaması zor zaten.

Asıl merak ettiğim melekler ve ruh Allah'ın yanına bizim zamanımızla 50000 yıl olan bir günde giderken işler neden bizim zamanımızla 1000 yıl olan bir günde gidiyor? Allah'ın bir günü 1000 yıla mı yoksa 50000 yıla mı denk? Herhalde ne dediğini unutacak kadar bunamış, saçmalamaya başlamış.

Allah bu zamanı yaratmadan önce yaptığı işleri neye göre sıralıyordu? Yoksa hiç bir şey yapmadan kös kös oturuyor muydu?

Yukarıda belirttim bu sayıları ve rakamları. Sen bu rakamlara takılma, o rakamlar üstüne vazife değil. İfadelerdeki amaç kısaca şu'' ey insanlar kısacık ömrünüzle Allaha kafa tutmayın, kaldırın bakın kafanızı gökyüzüne, ömrün ne kadar ve kaç cürümlük yer kaplıyorsunuz. Sizin bir gezegenden en yakın bir gezegene gitmeeye bile gücünüz yetmez iken, Allaha meydan okumanızın sebebi nedir'' der bir düşünür.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yukarıda belirttim bu sayıları ve rakamları. Sen bu rakamlara takılma, o rakamlar üstüne vazife değil. İfadelerdeki amaç kısaca şu'' ey insanlar kısacık ömrünüzle Allaha kafa tutmayın, kaldırın bakın kafanızı gökyüzüne, ömrün ne kadar ve kaç cürümlük yer kaplıyorsunuz. Sizin bir gezegenden en yakın bir gezegene gitmeeye bile gücünüz yetmez iken, Allaha meydan okumanızın sebebi nedir'' der bir düşünür.

Kutsal kitabındaki sayıları önemsemiyor musun? Madem bu sayılara takılmayacağız, senin salak put ne diye bunlardan bahsediyor? Yani resmen diyorsun ki, Allah orada saçmalamış boş ver takma kafana. Ben de bunu diyorum zaten baştan beri.

Yok yani neden melekler 50000 yıl olan bir günde giderken işler 1000 yıl olan bir günde gidiyor? Hem 1000 yıl veya 50000 yıl olan bir gün de ne demek?

Secde/5. Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi sizin hesabınızla bin yıl olan bir günde O’na yükselir.

Bu ayete göre Allah benim yaptığım işlerden bir gün sonra mı haberdar olacak yoksa 1000 yıl sonra mı? Var mı bir fikrin?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsana ait hiçbir özellik Allahta bulunmaz. İnsanın hayal edebildiği, aklında canlandırabildiği, gördüğü, göremediği her ne var ise, Allah bu özelliklere sahip değildir.

Bu tanıma bakarsak yok diyeceksinde dilin varmıyor.

Sitelerde Paylaş

İnsana ait hiçbir özellik Allahta bulunmaz. İnsanın hayal edebildiği, aklında canlandırabildiği, gördüğü, göremediği her ne var ise, Allah bu özelliklere sahip değildir.

O zaman bu özellikler nereden geldi? İnsanla mı ortaya çıktı? Allah'ın bu özelliklerden haberi yok muydu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...