Jump to content

Medeniyet Ne bir Tabelada yazılıdır nede Elbiseye çizilidir.

Recommended Posts

Konulardan konulara akan çarçaflardan bikinilere dolanan akıllardan ziyade farklı birşey medeniyet.

Medeniyet: Geleneksel ahlakın üzerinde ve genel ahlakı da içine alan, bilimsel kuralların da şekilledirdiği bilgi ve birikimin kullanıma sunulduğu değişken ve herkesce kullanılabilir olan kuralların ve ahlaki değerlerin tümüdür.

Dikkati çeken özellik ise bir elbisenin yada bir teknolojik ürünün medeniyet kavramında yer almamasıdır. Dahası medeniyette herhangibir maddi materyal yer almamaktadır. Tamamen Ortamdaki akli bir duruşun ve duruşun uygulanması yer almaktadır medeniyette.

Bir kadının Kara çarşaf içinde gezmesi Medeniyet değil ama Antimedeniyette değil.

Medeniyet Bir bilginin kullanımının sonuç ve çıkarlarla tüme verdiği verimin kullanılmasıdır.

Bir sarışının bikiniyle yolda gezmesi medeniyet değildir ama Antimedeniyette değildir.

Medeniyet kişinin benliğini bilmesi bunun sonucuna katlanması,kendine ve topluma sağladığı yararı ortaya koymasıdır.

Forumda okuduğum kendilerini aydın olarak nitelendiren bazı ateist arkadaşlarımızın Yine yine bazı müslüman veya hristiyan arkadaşlarımızın medeniyet konusuna çok farklı baktıklarına şahit oldum.

Açılan bazı konularda kara çarşafın diğer bir deyişle kapalı olmanın yada açık olmanın medeniyetle bağlantısı olduğuna inanılıyor.

Oysaki Kapalı-açık olmak medeniyetin sadece birer metasıdır ve metalar değişkendir. Medeniyetin oluşturduğu bir fikir bile olmayan tamamen geleneksel ahlakın, bölgesel ahlakın ve bireysel ahlakın seçimi olan özelliğin medeniyetle bir alakası yoktur. Bu tıpkı Bir yaşayan organizmanın bir bilgisayar yazılımıyla birleştirilmesine benzemektedir.

(kişisel kanı)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte böyleee,

Uygarlık ne çuvala girmekte

Nede cır cıbıl olmaktadır.

Afrika ormanlarında çoh cırcıbıl ınsan vardır.

Ama uygar degillerdir.

Uygarlık, suçluların cazasını kişi degil yasaların verdigi yerdedir.

Libyada Gaddafıya yapılanı gördünüz.

Bunlara yüzlük uygarlıh çivisini on kıloluh BALYOZLA balyozlasan sokamazsın.

Taşa uygarlığı anlatabilirsin ama bunlara anlatamazsın.

Uygarlığa karşı din çipsi bunların her yanını möhürlemiştir.

Uygarlık kafalarında ÇİPS taşıyanlara kafdağı kadar uzaktır.

Bu gün uygarlığı bir ülkeye sokmaya başlasak 300 yılda ancak uygarlığın çeyregini sokabiliriz.

Din çipsi taşıyanların uygarlaşmaları mümkün degildir.

1500 yıl önce neyise

1500 yıl sonrada hatta

3000

6000 yıl sonrada aynıdır.

Tolondede

Çünkü taşıdıkları ıslam çipsi UYGARLIĞIN ıslam dünyesine girmesini engellemektedir.

Bir kişiye birden fazla kişilerin saldırabıldığı bir ülkedede uygarlık aramak boşunadır.

Sitelerde Paylaş

medeniyeti bir güzel anlatmissiniz, da neden kara(!) carsaf peki ? ve neden kadinlar karalar giymek, böcek gibi yasamak zorunda ?

su yahudi bezini pir anlatin da ögrenelim.

ibrahime baktim. yok. musa’da yok. isa’da yok. kuran’da ise hic yok. dinle alakasiz birseyi neden dinle korumaya, inancla savunmaya calisiyorsunuz ?

bir ateistin tutarsiz savunmasindan ne farki var ?

genel ahlakla ilgisi de yoktur bezimizin. bölgesel ya da kültürel olusu ise tamamen bireyseldir. kadinin saclarini korumak icin kullandigi bir esyanin dini dayanaklarini aciklayin.

eski tevrat yeni tevrat derken, haram olan yer dediler avret. iki molla üc hocanin kavgasina tümden kapandi bizim avrat.

neyse hadi aciklayin da pirlenelim. sonra medeniyetin akli durusunu irdeleriz…

tarihinde medicus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Uygarlık ne çuvala girmekte

Nede cır cıbıl olmaktadır.

Afrika ormanlarında çoh cırcıbıl ınsan vardır.

Ama uygar degillerdir.

"Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir" derler ya, doğruymuş.

Evet;

Uygarlık ne çuvala girmekte, ne de cıbıl gezmektedir; Uygarlık çarşaftadır.

Çıplaklık medeniyet olsaydı, ilkel kabile insanları hepimizden medeni olurlardı.

Sitelerde Paylaş

Uygarlık yanlış bir terim, bu konuda kullanılması gereken sözcük "çağdaş" olabilir.

Ve elbette çarşaf çağdaş bir giysi değildir. Çarşaf en başta kadına küfürün en tepe noktasıdır.

Çarşaf giyen kadın saygıyı haketmiyordur, kadından da insan da saymamak gerek. Ben saymıyorum şahsen.

Giysiler mesaj iletirler. Kadının giydiği giysi, o giysiye yüklediği anlamı, kendi içinde giysinin denk düştüğü yeri anlatır, ayrıca da aidiyeti simgeler.

Çarşaf kadının dibine kadar gerici ve küfür dolu bir yapıya ait olduğunu, onu savunduğunu ve kendini o yere ait görüp aşağıladığını anlatır.

Burada hemen bir not düşmek gerek: İslam aleminde kadınlar bu insanlığın yüzkarası giysiyi tercih ettikleri için giymiyorlar. En azından yüzde doksanı öyledir, bundan herkes emin olsun. Ülkemizde de bu sefalete zorlanan, yani isteği dışında çarşafla dolaşan kadınlar vardır ama ben bizdeki çoğunluğun bile isteye giydiğini ve savunduğunu düşünüyorum, görüyorum.

Saçmalayıp durmayın. Çarşaf gibi rezil bir şeyi özgürlük, çağdaşlık vs diye empoze edecek kadar kafayı üşütmediniz herhalde.

Sitelerde Paylaş

Bir kadının Kara çarşaf içinde gezmesi Medeniyet değil ama Antimedeniyette değil.

Medeniyet Bir bilginin kullanımının sonuç ve çıkarlarla tüme verdiği verimin kullanılmasıdır.

Bir sarışının bikiniyle yolda gezmesi medeniyet değildir ama Antimedeniyette değildir.

Yolda kara çarşafla dolaşan gördüm ama bikiniyle gezen görmedim. ?

Kuşadası'nda yaşıyorum plaj harici bikiniyle dolaşan olmaz. Giyer şortunu öyle çıkar deniz dönüşü. Hadi burada deniz var bikiniyle gezenleri görürsün de hiç Ankara'da bikiniyle gezen gördün mü ? Afyon'da ya da Bursa'da? Bikini giymenin nedeni denize/havuza girerken rahat olmak ve güneşlenebilmek içindir. Güneş ışınlarından korunmak için mi giyiliyor kara çarşaf?

Yaptığın kıyaslama lise terk.

Kara çarşaf giymek antimedeniyettir. (Antimedeniyet nasıl bir tanımlamasaysa artık)

Niye? Erkekleri sapık yerine koymaktır. Giyen kişi kadınları küçük düşürmektedir. Kadın sadece bir et parçası mıdır?

Kara çarşafa medeniyet dışı diyemezmişiz. Bak sen şu konuşana (!)

Sitelerde Paylaş

kişisel düşüncelerle konuyu ele almayınız. carşaf küfür olsa 3-4milyar insan bunu kullanmaz. zaten konuyu okuduğunuzda carşafın yada bilgisayarın bir meta kullanılan eşya olduğu medeniyetin bir meta olmadığını sadece meta olan varlıkları kişisel ve evrensel olarak verimli bir bicimde kullanmak olduğunu yazıdan cıkarabilirsiniz.

siz kişisel olarak "ben carşafa kariıyım" diyebilirsini bu sizin bölgesel yada kişisel ahlakınızla ilgili. bu medeniyetleşme veya cağdaşlaşmakla ilgili değil.

cağdaşlaşmak ve medeniyetleşmek ahlaki değişiklikle değil zihimsel bilgi ve becerinin artması onun kişiswl ve toplumsal oolarak kullanmasını ifade eder. işin icinde bilim var olunca ahlaki kurallar yok olur. ve birok arkadaşımızda burda yanlışa düşüyor. bilimsel ahlak ile genel ahlak cok ayrı ve kulvarları bir birini tutmayan iki oyuncu ikisini birleştirmkek ise imkanaız. karıştırılması ise cok kolay cünkü biri diğerinden daha genel....

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

görülmeyen şeyler onların bişi ifade etiği anlına gelmez. zira ateist arkadaşlarımız allahın olmadığını ileri sürüyor ve allahı kimsenin öldükdükten sonra bile görmeyeceğini ileri sürüyor. eğer bikinili gezen görmesiyseniz bu tıpkı allah olayına benzeyecek ve bir anlam ifade etmeyecekti.ir.

kara carşafa dolanmayın ben tablet pc den yazıyorum yazıyı medeniyet tablet pc de değil.... meseniyet bir aracın direksiyonu değil tabelada yazı değil bu arabanın üretilmeai kullanılması tabelanın işe yarar hale getirilmesir medeniyet. carşaf nerede onu göater

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

sevgili MEDİCUS ben kara carşafa karşı olan biriyim. karaları giydiğinde altında kadınmı erkekmi olduğu belli oşmayacak şekilde gezmek bana fazlasıyla garip ve boş bir uğraş olarak gelyor. sanki bir sırrım var diyip bağıra cagıra herkesin ortasında koşmak gibi bişi olarak görüyorum.

ancak konuda ben kara carşafı desteklemiyor yada onu yermiyorum forumda rasladığım bir konuşmayı takip ettiğimde medeniyetin bir maddeyle bağdaştırıldığını gördüm(kara carşaf) o yüzden bu konuyu onuda ole alarak medeniyetin ne olduğunu acıklamaya calıştım. sadece bir metanın medeniyetle alakasının olmadığını gösterdim..

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
cağdaşlaşmak ve medeniyetleşmek ahlaki değişiklikle değil zihimsel bilgi ve becerinin artması onun kişiswl ve toplumsal oolarak kullanmasını ifade eder. işin icinde bilim var olunca ahlaki kurallar yok olur. ve birok arkadaşımızda burda yanlışa düşüyor. bilimsel ahlak ile genel ahlak cok ayrı ve kulvarları bir birini tutmayan iki oyuncu ikisini birleştirmkek ise imkanaız. karıştırılması ise cok kolay cünkü biri diğerinden daha genel....

Bilimsel ahlak ne yahu? Genel ahlak ne? İkisini birleştirmek ne?

Çarşaf elbette çağdaş bir giysi değildir. Bir dinin dayattığı, dayatırken de gerekçelerini açıkça sunduğu bir giysidir. Masum bir yerel giysi değildir çarşaf.

Bir inanışı temsil eder ve yayılmayı hedeflemiş o inanışın olmazsa olmaz unsurlarından biridir.

Çağdaş insan dinsel aidiyetini başkalarının gözüne sokmaz. Toplumu veya yaşadığı çevreyi kendisi gibi yaşamaya zorlamaz, baskı kurmaz, taciz etmez. Çarşaf, kullanım amacı olarak direkt şiddet unsurudur zaten.

Neresinden bakarsan bak çağdaşlığa bütünüyle aykırı, ilkel, yoz, her şeyiyle gerici ve kadın düşmanı bir giysidir.

Giysi falan değildir gerçi. Giysiyi bile örtmek içindir çarşaf.

İyice saçmalamışsın mustafa.

Sitelerde Paylaş

Senin ahlak kuralında A yoksa ve lak varsa ben hiç bir şekilde bişi anlatamam bilimsel ahlak değişken öngörü ver tutarların tümüdür.

bunun içinde kanıt arıyorsan bilime başvurmayı kes.

genel ahlak Bir ülkenin yada bir bölgenin yaşamsal davranışlarını ifade eder bunun içinde kanıt arıyorsan yaşama baş vurmayı kes

ikisini birleştirmek içi,n uğraşıyorsan hiç yazma benden sana yazı çıkmaz.

hala çarşafı gerici zihniyet olarak ele alıyorsan bayrakta bir çarşaftan yapılma elbisede bir çarşaftan yapılma kanıt arıyorsan kanıt bekleme benden sana sunacak kanıtlarımda senle ilgili değil..

şimdi sorularını cevapladığımı yada cevaplamadığımı sanma.

sen buyazıyıda hiç okuma zira bir zihin ahlakı atlayım ne diye soruyorsa bilim atlayım nerde diye soruyorsa herşeyi atlayıp ayağına takılcak çarşafı ağzına doluyorsa bu konuda hiç bir tartışma ileri gitmez.

Zira konuyla alakası olmayan çarşafın konuya dahil edilmeye çalışılması.

Genel kabul gören bilimsel tezlerin birer bilimsel ahlak oluşturduğunu bilmemezlikten gelmenin

milletin ve toplumun var olan ahlaklarının ülke ve bölge bazında genel bir ahlaki değer yargısı oluşturduğunu bir anlamı yoksa ( sosyolojinin hiçe sayılması Kanunların yok sayılması gibi) bende kanıt yok.

Şimdi soru neydi..

:)

altını çizdim.

Medeniyet bilimsel kuralların şekillendirği genel ahlakında içinde bulunduğu toplumsal fikir ve düşüncenin uygulamaya konulması sonuç ve çıkarımlarıyla toplumun kullanıma sunulan verimli tüm hareketlerdir.

HAREKET Bir çarşaf değildir bir fikrin uygulanışıdır.

Halen mi çarşaf Bayrak sallanıyor oda harekettir...

Sitelerde Paylaş

Bilimsel ahlak ne yahu? Genel ahlak ne? İkisini birleştirmek ne?

Çarşaf elbette çağdaş bir giysi değildir. Bir dinin dayattığı, dayatırken de gerekçelerini açıkça sunduğu bir giysidir. Masum bir yerel giysi değildir çarşaf.

Bir inanışı temsil eder ve yayılmayı hedeflemiş o inanışın olmazsa olmaz unsurlarından biridir.

Çağdaş insan dinsel aidiyetini başkalarının gözüne sokmaz. Toplumu veya yaşadığı çevreyi kendisi gibi yaşamaya zorlamaz, baskı kurmaz, taciz etmez. Çarşaf, kullanım amacı olarak direkt şiddet unsurudur zaten.

Neresinden bakarsan bak çağdaşlığa bütünüyle aykırı, ilkel, yoz, her şeyiyle gerici ve kadın düşmanı bir giysidir.

Giysi falan değildir gerçi. Giysiyi bile örtmek içindir çarşaf.

İyice saçmalamışsın mustafa.

Hangisisin?

Sitelerde Paylaş

kişisel düşüncelerle konuyu ele almayınız.

Kafan mı güzel? Bak ilk mesajının son satırında ne diyorsun.

(kişisel kanı)

Medeniyet vb. konular subjektiftir. Sen nasıl ki kişisel görüşünü yazıyorsan başkaları da yazacak.

Kara çarşaf kadınlara verilebilecek en büyük cezadır, hakarettir. Kara çarşaf bir inancı temsil eder bikini ile nasıl kıyaslamaya kalkılır hangi mantıkla (?)

Bir de tutturmuşsunuz bazı ateist arkadaşlar diye diye.. bu sitede agnostiği var, panteisti, deisti var. var oğlu var. Yani konu allaha tanrıya zeusa inanıp inanmamak değil. Kara çarşafın çağdaş olmadığını düşünmek için bir tanrıya inanıp inanmakla ilgili bir şey değil.

tarihinde Hizip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kafan mı güzel? Bak ilk mesajının son satırında ne diyorsun.

Medeniyet vb. konular subjektiftir. Sen nasıl ki kişisel görüşünü yazıyorsan başkaları da yazacak.

Kara çarşaf kadınlara verilebilecek en büyük cezadır, hakarettir. Kara çarşaf bir inancı temsil eder bikini ile nasıl kıyaslamaya kalkılır hangi mantıkla (?)

Bir de tutturmuşsunuz bazı ateist arkadaşlar diye diye.. bu sitede agnostiği var, panteisti, deisti var. var oğlu var. Yani konu allaha tanrıya zeusa inanıp inanmamak değil. Kara çarşafın çağdaş olmadığını düşünmek için bir tanrıya inanıp inanmakla ilgili bir şey değil.

Copy right mensubuyum ( şimdilerde fransa tarafından din oldu dini inanç değildir)

Çokmu meraklısın soyunuk gezmeye diye sormuyorum.

İlk başta konuyu kişisel ele almayın diyip genel geçerli kuralı verdim ve sonunda ise kişisel düşüncemi yazdım

Türk Dil ve Edebiyat konusunda bilgin yoksa ve dil bilimini bilimden saymıyorsan konunun seninle bir alakasının olmadığını şıpbadan çözersin.

Matematik ilk çağlarda 2+2= 4 ediyordu

orta çağlarda x+2=4 ediyor

yeni çağda ise x/t.7*14=4 ediyor

yakın çağda ise ß.Cos*12/4=y+z adiyor

şimdiki çağda ise dahada karışık hal alıyor ama sürekli sonuç çıkartıyor

Hukuk ilk çağlarda çok netti ve azdı

çoğalan nüfus ve insan kurlları karmaşıklaştırdı.

Günümüzde hukuk dansözlerin bile kıvırmayacağı miktarada kurallar içeriyor

Neden sizlere medeniyeti anlatırken çok kıvırmayalım Şimdiki çağdayız 2+2=4 etmiyor artık.

Medeniyet kara çarşaf değilse neden konuya iliştiriliyor

bak ne güzel açıklamışsın o bir dini temsil ediyor demekki medeniyetle bağlantılı değil Medeniyetin içinde.

Bu kadardamı tümden gelimi tümden varımı hiçe sayıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Medeniyetin tanımını yapmakta zorlanabilirsiniz.

Ama herşeyde oduğu gibi medeniyeti de kadınların apış arasına dayıyorsunuz.

Kara çarşaf medeni olmamak değilse nedir?

Çağ dışılıktır.

Medeniyet ise tanımı ne olursa olsun, çağa uymak, şimdiye kadar insanlığın kazandıklarını doğru değerlendirmek ve onlarla dolu dolu mutlu, sağlıklı yaşamaktır.

Medeniylet bilimden mümkün olduğu kadar çok yararlanmaktır.

Kara çarşaflı bir kadın iticidir. Bikinili bir kadın ise çekicidir. İtici olması için bikinin altındaki vücudunun çirkin olması gerekir.

Kara çarşaflı ve bir erkeğin arkasından yürüyen kadınların çağdaş medeniyetin çok gerisinde olduklarını düşünmek hiç de yanlış değildir.

Çıplak kadınlar medeniyeti simgelemezler ama, medeniyeti kötülemezler de..

Çıplak kadınlar medeniyet kavramı ile çok daha uyumludurlar. Çünkü vücutlarını istedikleri gibi kullanabilmektedirler.

Kendi düşünce ve inançlarını belirtmede özgürdürler. Medeniyetin en önemli koşullarından biri de budur zaten.

Medeniyet gibi tanımı zor bir kavramı bile kadınların apış arasına dayatan bir zihniyete sahipsiniz.

Sapıksınız.. Çağ dışısınız. Zavallısınız.. Gafilsiniz. Nitekim dünyanın en geri ülkelerinde yaşamaktasınız..

Neden bu kadar geri olduğunuzu biz çok iyi biliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Medeniyetin tanımını yapmakta zorlanabilirsiniz.

Ama herşeyde oduğu gibi medeniyeti de kadınların apış arasına dayıyorsunuz.

Kara çarşaf medeni olmamak değilse nedir?

Çağ dışılıktır.

Medeniyet ise tanımı ne olursa olsun, çağa uymak, şimdiye kadar insanlığın kazandıklarını doğru değerlendirmek ve onlarla dolu dolu mutlu, sağlıklı yaşamaktır.

Medeniylet bilimden mümkün olduğu kadar çok yararlanmaktır.

Kara çarşaflı bir kadın iticidir. Bikinili bir kadın ise çekicidir. İtici olması için bikinin altındaki vücudunun çirkin olması gerekir.

Kara çarşaflı ve bir erkeğin arkasından yürüyen kadınların çağdaş medeniyetin çok gerisinde olduklarını düşünmek hiç de yanlış değildir.

Çıplak kadınlar medeniyeti simgelemezler ama, medeniyeti kötülemezler de..

Çıplak kadınlar medeniyet kavramı ile çok daha uyumludurlar. Çünkü vücutlarını istedikleri gibi kullanabilmektedirler.

Kendi düşünce ve inançlarını belirtmede özgürdürler. Medeniyetin en önemli koşullarından biri de budur zaten.

Medeniyet gibi tanımı zor bir kavramı bile kadınların apış arasına dayatan bir zihniyete sahipsiniz.

Sapıksınız.. Çağ dışısınız. Zavallısınız.. Gafilsiniz. Nitekim dünyanın en geri ülkelerinde yaşamaktasınız..

Neden bu kadar geri olduğunuzu biz çok iyi biliyoruz.

bu dediğinize katılıyorum. ancak medeniyet sonunda da dediğiniz gibi bilimin oluşturduğu bir genel kuraldır ve tanımıda oldukça zordur.

ancak kara çarşaf medeniyetle ilişkili değil dinle ilişkili. Ve din bir halkın ideolojisidir. Bu ahlakla ilişkilidir. Medeniyet bir dünya ahlakıdır ve değişkendir oysaki din değişken değildir.

Neden bunlar karıştırılıyor bir birlerine???*

Sitelerde Paylaş

bu dediğinize katılıyorum. ancak medeniyet sonunda da dediğiniz gibi bilimin oluşturduğu bir genel kuraldır ve tanımıda oldukça zordur.

ancak kara çarşaf medeniyetle ilişkili değil dinle ilişkili. Ve din bir halkın ideolojisidir. Bu ahlakla ilişkilidir. Medeniyet bir dünya ahlakıdır ve değişkendir oysaki din değişken değildir.

Neden bunlar karıştırılıyor bir birlerine???*

Çoğu kere karıştıranlar Müslümanlar...

Batılının hiç de umurunda değil, bir kadının karaçarşafa bürünmesi.

Bir Müslüman için medeniyet kadının apış arasındadır.

Müslümanlar batıyı eleştirirken kadınların çıplaklığının medeniyet olmadığını savunurlar.

Oysa kadınların çıplaklığı medeniyetin ta kendisidir. Kadın istediği gibi giyinme özgürlüğüne sahiptir. Medeniyet bunu gerektirir.

Kara çarşafa da batı fazla tepki göstermez. Tabii kara çarşafa bürünüp vesikalık resim çektiremezsiniz ve bazı kurallara uymak zorundasınız.

Sitelerde Paylaş

Copy right mensubuyum ( şimdilerde fransa tarafından din oldu dini inanç değildir)

Çokmu meraklısın soyunuk gezmeye diye sormuyorum.

İlk başta konuyu kişisel ele almayın diyip genel geçerli kuralı verdim ve sonunda ise kişisel düşüncemi yazdım

Türk Dil ve Edebiyat konusunda bilgin yoksa ve dil bilimini bilimden saymıyorsan konunun seninle bir alakasının olmadığını şıpbadan çözersin.

Matematik ilk çağlarda 2+2= 4 ediyordu

orta çağlarda x+2=4 ediyor

yeni çağda ise x/t.7*14=4 ediyor

yakın çağda ise ß.Cos*12/4=y+z adiyor

şimdiki çağda ise dahada karışık hal alıyor ama sürekli sonuç çıkartıyor

Hukuk ilk çağlarda çok netti ve azdı

çoğalan nüfus ve insan kurlları karmaşıklaştırdı.

Günümüzde hukuk dansözlerin bile kıvırmayacağı miktarada kurallar içeriyor

Neden sizlere medeniyeti anlatırken çok kıvırmayalım Şimdiki çağdayız 2+2=4 etmiyor artık.

Medeniyet kara çarşaf değilse neden konuya iliştiriliyor

bak ne güzel açıklamışsın o bir dini temsil ediyor demekki medeniyetle bağlantılı değil Medeniyetin içinde.

Bu kadardamı tümden gelimi tümden varımı hiçe sayıyorsunuz.

Kara çarşaf bulunduğu tüm çağlarda çağdışıydı.

Kara çarşaf Ortaçağda çağdışıdır.

Kara çarşaf Yeniçağda çağdışıdır.

Kara çarşaf Yakınçağda da çağdışıdır.

Medeniyetle kara çarşafı ilişkilendirirken din ile ahlakı tümleyemezsiniz. Dinsel ahlakın getirdiği kimi uygulamalar pek tabiki çağ dışı olabilir. Medeniyet ile kara çarşafı kim kıyasladı bilmiyorum. Ancak forumda kara çarşafın çağ dışı olduğu vurgulandı. Yeküne bakılırsa kara çarşaf giymenin de çok medeni bir tercih olduğu da tartışılır.

tarihinde Hizip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam ülkelerinin medeni olabilmeleri için ilk koşul kadınlarla uğraşmaktan vazgeçmeleridir.

Rahat bırakın insanların yarısını.. Rahatsız etmeyin kadınları.

Ancak o zaman medeniyete kavuşursunuz.

Bu halinizle siz Müslümanlar asla medeni olamazsınız.

Çünkü medeniyeti kadının apış arasında arıyorsunuz.

Medeniyet kadının ve erkeğin aklındadır.

Tabii İslam ülkeleri olarak asla medeni olamayacaksınız.

Çünkü kitabınız kadınlara verilen özgürlükleri sınırlıyor.

Kitabınıza göre medeniyet kadınların apış arasında yer alıyor..

İşiniz çok zor..

Acınacak durumdasınız..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...