Jump to content

Medeniyet Ne bir Tabelada yazılıdır nede Elbiseye çizilidir.

Recommended Posts

Örtünmek gerekli değilse, ateist kadınlar yaz sıcağında neden örtünürler? Toplumun kendilerine biçtiği role teslim oldukları için mi?

Büyük bir ihtimalle, kendi savınızı desteklemek için astığınız bu resim, aslında bizleri desteklemektedir.

Neden dolaşamazlar?

Asıl çarşafla dolaşırsanız çağdaş olursunuz. Bana bir tane çarşaflı "balta girmemiş orman kadını" örneği gösterebilir misiniz?

Neden dolaşamazlar ne demek?

Nedenini bilmiyor musun da soruyorsun?

Sen çocuklarının çıplak penisi ile ortalıklarda dolaşan bir adamı veya çıplak göğüsli kadınları görmelerini ister misin?

Batı kültür ve gelenekleri buna izin vermiyor.

Ama Amazonlarda yaşayan bir kabileye aitsen, o kabilenin gelenek ve göreneklerine uyarsın.

Kıyafeti işinize gelince küçültüyor, işinize gelmeyince büyütüyorsunuz.

Gelenek ve göreneklere uyması dışında kıyafet kişinin kendini istediği gibi belirtmesidir.

Herkes üniforma giyer gibi aynı giyinmez. Farklı giyinir. Yani kenini farklı şekilde ifade eder.

Bu bağlamda kadın erkek olmanın bir farkı yoktur. Kadınlar kadınca giyinirler, erkekler de erkekçe..

Kültürleri, gelenek ve görenekleri nasıl giyinmelerini dikte ediyorsa öyle giyinirler.

Sen bütün kadınları kapatırsan, çağdaş mı olursun?

Bedevi geleneklerini sürdüren bir Müslüman olursun.

Kıyafet kadının ve bu arada erkeğin de, aklının aydınlığının aynasıdır.

Akıl karanlıksa kadın kara gyisilere bürünür.

Başka bir ifade ile yüzünü ve vücudunu kapatan kadın aklını da kapatır.

Onu kapanmaya zorlayan erkekler ve ilkel gelenekler de zaten karanlık çağdan kalmadır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Büyük bir ihtimalle, kendi savınızı desteklemek için astığınız bu resim, aslında bizleri desteklemektedir.

Bak ama sakın dokunma,

dokun ama tadına bakma,

tadına bak ama yutma.

http://www.ateistfor...729

sınavda değil miyiz.... dinlere göre..

işte sana seçim olanağı.

her şeyin bedeli var..

çarşaf-örtünme gibi zorunluluklar koymak tanrısal sınavın olmadığını kanıtlar.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Örtünmek gerekli değilse, ateist kadınlar yaz sıcağında neden örtünürler? Toplumun kendilerine biçtiği role teslim oldukları için mi?

"Örtünmek" dedim; "giyinmek" demedim. Tabi ki dinin ölçütlerini esas alarak örtünmeyi, yani tesettürü; mesela çarşafı, hatta bunlardan bağımsız olarak ataerkil zihniyetin herhangi bu tarz zorlamasını da katabilirsiniz, bunu kastettim. Bu yanlış anlaşılmayı düzeltelim ve tekrar okuyun.

Özet olarak dediğim, ataerkil zihniyetin örtünmeyen kadını taciz edilebilir gördüğü bir ülkede bu zihniyete destek veren çarşaf gibi giysiler tabi ki örtünmeyen kadınlara da baskıdır. Sadece bireyi ilgilendirmez onları da ilgilendirir. Tabi ki modern bir ülkede örtünen (tesettür) kadına aldırmazlar. Orada bizdeki gibi azgın, kadın katili bir ataerkil zihniyet yok.

Sitelerde Paylaş

... Tabi ki modern bir ülkede örtünen (tesettür) kadına aldırmazlar. Orada bizdeki gibi azgın, kadın katili bir ataerkil zihniyet yok.

Düzeltme yapıyorum!

Gelişmiş ülkelerde tesettüre aldırış edilmemesinin sebebi bunun diğer kadınların bireyselliğini tehdit edecek, mevcut olan ya da ortaya çıkabilecek bir anlayışı desteklemesi ihtimali olmamasındandır.

Sitelerde Paylaş

Pekala ezici çoğunluğun kara çarşaf olduğu bir yer niye düşünülüyor.

bunun zencisi hindusu türkü kürdü varken kadını erkeği varken yaşlısı genci varken neden bir örtü saplantısında kalımnıyor.

çağdaşlığın bu örtüyle alakası ne?

Fantezileri geçelim lütfen. Burası Müslüman inançlıların ülkesi. Tepede de İslamcı bir hükumet, giderek artan ciddi bir din baskısı ve sayısı her gün artan kapalı hatunlar ordusu var. Küçük kız çocuklarına okullarda türban takılıyor artık. Türbanı aştık, çarşaf tartışıyoruz mesela..

Giderek de artacak, gettolarda yaşayan çarşaflıları artık her yerlerde göreceğiz, türban kesmeyecek çarşafa dolananların arttığına tanıklık edeceğiz. Ediyoruz da.

Çağdaşlığın çarşafla ilgisini kurabildin mi?

Onu giyenler renk olsun, çeşitlenelim diye giymiyor. Herkesin giymesi arzulanan ve bu yönde baskı aracı olarak kullanılan bir rezaletten bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

Neden dolaşamazlar ne demek?

Nedenini bilmiyor musun da soruyorsun?

Sen çocuklarının çıplak penisi ile ortalıklarda dolaşan bir adamı veya çıplak göğüsli kadınları görmelerini ister misin?

Batı kültür ve gelenekleri buna izin vermiyor.

Ama Amazonlarda yaşayan bir kabileye aitsen, o kabilenin gelenek ve göreneklerine uyarsın.

Ben çıplak adam ve kadın görmek istemem ancak böylesi bir şey sizi rahatsız etmemeli, rahatsız ediyorsa bile, bu, başkalarının özgürlüğüne yasak getirmemeli. Neden siz rahatsız oluyorsunuz diye bir nudist özgürlüğünden olsun? Çıplak insan vücudu görünce aklınıza hemen cinsellik gelip kişinin üzerine saldırmak mı geliyor? Öyleyse kolayı var; Bakmamak.

Kıyafeti işinize gelince küçültüyor, işinize gelmeyince büyütüyorsunuz.

Gelenek ve göreneklere uyması dışında kıyafet kişinin kendini istediği gibi belirtmesidir.

Herkes üniforma giyer gibi aynı giyinmez. Farklı giyinir. Yani kenini farklı şekilde ifade eder.

Bu bağlamda kadın erkek olmanın bir farkı yoktur. Kadınlar kadınca giyinirler, erkekler de erkekçe..

Kültürleri, gelenek ve görenekleri nasıl giyinmelerini dikte ediyorsa öyle giyinirler.

Peki, İslam geleneğinin yaygın olduğu Anadolu'da, çoğunluğun yadırgadığı baş örtüsüz ya da mini etekli-bikinili dolaşmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Çıplak dolaşmak Batı geleneğine aykırı iken, baş örtüsüz ve mini etekli-bikinili dolaşmak Anadolu (İslam) geleneğine aykırı değil midir? Batı geleneğine aykırı nudizmin yasaklanmasını savunan biri olarak, Anadolu geleneğine aykırı olan mini eteğin, bikinin de yasaklanmasını savunur musunuz?

Sen bütün kadınları kapatırsan, çağdaş mı olursun?

Bedevi geleneklerini sürdüren bir Müslüman olursun.

Örtünmenin bir çağdaşlık ve medenilik göstergesi olduğunu, örtünmemenin ise ilkellik ve bedevilik göstergesi olduğunu daha önce de belirtmiştim.

Kıyafet kadının ve bu arada erkeğin de, aklının aydınlığının aynasıdır.

Akıl karanlıksa kadın kara gyisilere bürünür.

Başka bir ifade ile yüzünü ve vücudunu kapatan kadın aklını da kapatır.

Onu kapanmaya zorlayan erkekler ve ilkel gelenekler de zaten karanlık çağdan kalmadır.

Nudist kişiyi kapanmaya zorlayan Batı geleneği için de aynı şeyi düşünüyor musunuz?

Özet olarak dediğim, ataerkil zihniyetin örtünmeyen kadını taciz edilebilir gördüğü bir ülkede bu zihniyete destek veren çarşaf gibi giysiler tabi ki örtünmeyen kadınlara da baskıdır.

Örtünmeyen kadının taciz edilmesi normal bir durumdur. Yanlış anlaşılmasın; Kadının taciz edilmesi gerektiğini savunmuyorum sadece taciz edilmesinin kaçınılmaz olduğunu söylüyorum. Siz kapıyı-bacayı açık bırakırsanız, hırsız da böyle bir fırsata hayır demez. Ve, nasıl ki komşularınızın kapıyı-bacayı kilitlemelerini, kendinize yapılan bir baskı olarak görmüyorsanız, çarşaflı kadının örtünmesini de kendinize yapılan bir baskı olarak göremezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu mubarekler zemzemi fazla kaçırmış galiba kafa yapmış. Çarşaf giymesinler çıplak dolaşsınlar diyoruz falan sanıyorlar galiba. Uygarlığın yüz karası 3. Dünya ülkeleri dışında kadınları kara çarşafa sokmaya çalışan ülke yok. Hadi bunu da açıklayın mübarekler :D Kadını apış arasından ibaret sayan bir toplum ezilmeye ve sömürülmeye mahkümdur. Bknz: Ortadoğu.

Sitelerde Paylaş

Ben çıplak adam ve kadın görmek istemem ancak böylesi bir şey sizi rahatsız etmemeli, rahatsız ediyorsa bile, bu, başkalarının özgürlüğüne yasak getirmemeli. Neden siz rahatsız oluyorsunuz diye bir nudist özgürlüğünden olsun? Çıplak insan vücudu görünce aklınıza hemen cinsellik gelip kişinin üzerine saldırmak mı geliyor? Öyleyse kolayı var; Bakmamak.

Peki, İslam geleneğinin yaygın olduğu Anadolu'da, çoğunluğun yadırgadığı baş örtüsüz ya da mini etekli-bikinili dolaşmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Çıplak dolaşmak Batı geleneğine aykırı iken, baş örtüsüz ve mini etekli-bikinili dolaşmak Anadolu (İslam) geleneğine aykırı değil midir? Batı geleneğine aykırı nudizmin yasaklanmasını savunan biri olarak, Anadolu geleneğine aykırı olan mini eteğin, bikinin de yasaklanmasını savunur musunuz?

Örtünmenin bir çağdaşlık ve medenilik göstergesi olduğunu, örtünmemenin ise ilkellik ve bedevilik göstergesi olduğunu daha önce de belirtmiştim.

Nudist kişiyi kapanmaya zorlayan Batı geleneği için de aynı şeyi düşünüyor musunuz?

Örtünmeyen kadının taciz edilmesi normal bir durumdur. Yanlış anlaşılmasın; Kadının taciz edilmesi gerektiğini savunmuyorum sadece taciz edilmesinin kaçınılmaz olduğunu söylüyorum. Siz kapıyı-bacayı açık bırakırsanız, hırsız da böyle bir fırsata hayır demez. Ve, nasıl ki komşularınızın kapıyı-bacayı kilitlemelerini, kendinize yapılan bir baskı olarak görmüyorsanız, çarşaflı kadının örtünmesini de kendinize yapılan bir baskı olarak göremezsiniz.

Thinker

Sen polemik yapıyorsun. Bu argümanlarının hiçbirini çağdaş, iyi ahlak sahibi, dürüst bir insanın kabul etmesine imkan yok.

Sen savını savunmuyorsun. Çünkü savunulacak bir savın yok. Sadece sağa sola değersiz yorumlarla saldırıyorsun ve polemik yapıyorsun.

Seni ciddiye almıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Fantezileri geçelim lütfen. Burası Müslüman inançlıların ülkesi. Tepede de İslamcı bir hükumet, giderek artan ciddi bir din baskısı ve sayısı her gün artan kapalı hatunlar ordusu var. Küçük kız çocuklarına okullarda türban takılıyor artık. Türbanı aştık, çarşaf tartışıyoruz mesela..

Giderek de artacak, gettolarda yaşayan çarşaflıları artık her yerlerde göreceğiz, türban kesmeyecek çarşafa dolananların arttığına tanıklık edeceğiz. Ediyoruz da.

Çağdaşlığın çarşafla ilgisini kurabildin mi?

Onu giyenler renk olsun, çeşitlenelim diye giymiyor. Herkesin giymesi arzulanan ve bu yönde baskı aracı olarak kullanılan bir rezaletten bahsediyoruz.

offffff...

Yeter ateist seniz ateist takılın Sizlerle uzun uzun çarşaf tartışmayacağım.

Nice ateistle tartıştım ve aralarında türkçe konuşmayı bilen ise nadirdi. Ama bukadar anlamamakta diretmemeişlerdi ya.

çarşaf=medeniyet ise.

Medeniyet=madde

o halde madde=çarşaf

sizin düşünceniz bumu

bumu gerçek olan yoksa

çarşaf=madde

madde=araç

o halde

araç=çarşaf

siz düşünün

Birinde çıkarımsal hata var

birinde mantıksal hata var.

Ayrıca konumuz medeniyet ÇARŞAF DEĞİL

Sitelerde Paylaş

çarşaf ve bikini den başka bir halt yazmamışın. milletle medeniyet tartışacaksın.

tuhafsın vesselam..

örnek verdim ve bunu onlar anlamıyorsa her yazının altına konumuz medeniyet tir diyip yazmama karşın çarşafı konuya dahil ediyorlarsa

vesselam olan ben değil onlardır.

Medeniyet şudur. dedim

bu medeniyete karşı değil medeniyette değil diye iki örenek verdim ki bir konuda karıştırılmış bir konu olduğu için ele aldım dedim

al kelimeyi kullan.

Hatta öyle kullan ki Biri benim yazımı parça parça alır ve kullanır

Kimi yazıda tümüyle kişisel bilgimi aktarmışken Altına kendi kanımdır diye yazmıştım almışşşşşşşş

genel bilgi olan bir konunun altındaymış gibi bana örnek gösteriyor oysaki ordaki yazıda ise genel düşünceyi ele almıştım.

şimdi kim art niyetli, kim trol, kim???

Sitelerde Paylaş

ben Çok fazla ateislerle içli dışlıyım ve bazılarının takıldığı yerleride burda yazmıyorum.

Çünkü ben her bulduğumu her duyduğumu buraya yazıp ateistlere saldırcak değilim.

Hadi sor neymöiş sorular takıntılar diye yazan olur. Meraklıysan sen takıldığın yeri yazda görelim diyecem olmayacak.

benim yazılarım bir birlerini kenetleyen yazılar.

Evet MÜSLÜMANIM.

Evet MODERNİM

Evet TÜRKİYEDE YAŞIYORUM..

Evet TÜRKÜM

Evet Bilgisayar kullanıyor ve birçoğunuzdan belkide hepinizden iyi bilgisayar biliyor olabilirim.

Evet ....

Şimdi Ben Modernim derken Çarşaf kullanmadığım içinmi modernim diyorum kullandığım içinmi.

Hadi açıklayın benim erkek olmam dışında bir kelimeyle.

Dişilik modernlik değil giyinmek moderlik değil bişi kullanmak modernlik değil diyorum

Yazının sonunda çarşaf yazılarını alıyorum.

yorganda bayrakta çarşaf diyorum

çarşaf nasıl modernlik oluyor diyorum onun sembolü diyorlar

tama sembol olsun diyorum Ahlaki tutum modernliği engeller biliyorum ama zihinsel kısıtlamalar yada bireysel zihinsel etkinlikler bunu engeller diyorum yok çarşaf engelliyor.

çarşafın benim görmediğim Beynin bilgi almasını engelleyen madde olan bir kalkanımı var yoksa saçmalıyorlarmı ???

Sitelerde Paylaş

tama sembol olsun diyorum Ahlaki tutum modernliği engeller biliyorum ama zihinsel kısıtlamalar yada bireysel zihinsel etkinlikler bunu engeller diyorum yok çarşaf engelliyor.

çarşafın benim görmediğim Beynin bilgi almasını engelleyen madde olan bir kalkanımı var yoksa saçmalıyorlarmı ???

Hayır, sen saçmalıyorsun. Çarşaf, modern düşünce ve yaşamdan uzak olduğu, onu kabul etmediği kesin zihinlerce giyiliyor zaten. Yani çarşafı giyen kişinin zihnin nasıl bir zihin olduğunu biz zaten anında anlıyoruz çünkü kişi o giysiyi giyerek bu gerçeği ilan etme derdinde zaten. Ama bundan da önemlisi, bizlerin, o zihniyeti herkese yaymak istediklerini, bunu başarabilmek için kadınlı erkekli her yola başvurabileceklerini bilmek.

Gördün mü nerede ve nasıl saçmaladığını?

Giysiler insanın kendini ifadesinin araçlarınlar biridir. Toplumca özel bir mesaj iletmeyen giysiler nötr kabul edilir, algı budur. İstenen, olması gereken de budur. Ve hatta modernliğin en önemli belirtilerinden biri de budur.

Umarım giysiler ve modernlik ya da çağdaşlık arasındaki ilişkiyi bu kez azıcık anlarsın.

Sitelerde Paylaş

Belirgin, özel bir mesaj iletmezler. Aidiyetlerini anlayamayız. Anlamamalıyız da zaten.

Geri kalan herkesin kendi iç dünyasıdır, zevkidir vs vs.. Her bakan aynı şeyi görmez. Ama çarşaf veya benzeri giysiler nettir ve rahatsız eder. Bir aidiyeti, bir grubu çok güçlü biçimde simgeler. Neyi simgelediği herkes tarafından iyi bilinince de tedirginlik rahatsızlık yaratır.

Bilmek zorunda değiliz, bilmek istemiyoruz, kendimizi tehdit altında hissederek dolaşmak istemiyoruz. Tüm çok güçlü aidiyet belirtir giysilier vs için geçerlidir bu. Modern insan da aidiyetini böyle herkesin gözüne sokup dayatmaz, rahatsız etmez.

Sitelerde Paylaş

Hayır, sen saçmalıyorsun. Çarşaf, modern düşünce ve yaşamdan uzak olduğu, onu kabul etmediği kesin zihinlerce giyiliyor zaten. Yani çarşafı giyen kişinin zihnin nasıl bir zihin olduğunu biz zaten anında anlıyoruz çünkü kişi o giysiyi giyerek bu gerçeği ilan etme derdinde zaten. Ama bundan da önemlisi, bizlerin, o zihniyeti herkese yaymak istediklerini, bunu başarabilmek için kadınlı erkekli her yola başvurabileceklerini bilmek.

Gördün mü nerede ve nasıl saçmaladığını?

Giysiler insanın kendini ifadesinin araçlarınlar biridir. Toplumca özel bir mesaj iletmeyen giysiler nötr kabul edilir, algı budur. İstenen, olması gereken de budur. Ve hatta modernliğin en önemli belirtilerinden biri de budur.

Umarım giysiler ve modernlik ya da çağdaşlık arasındaki ilişkiyi bu kez azıcık anlarsın.

kişisel bir ileti olan çarşafın moderliğe etkisini ne. Bilimsel bişi değil yada topluma verimlilik oluşturmuyor carşaf sadece bölgesel kişisel ahlakı temsil ediyor. Nasıl bir modernlik karşıtı.

Nötür Elbise yoktur....

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Nötür elbise olma ihtimali yok.

şimdi bende ateistler gibi pozitronlardan elektironlardan falan bahsedecem konuyu ateistelrin tabiriyle müslümanlar gibi kıvıracam ve bazı ateistlerin yaptıkları gibi küçük bir örneği kes kopyala yapıştırda yapıştır yapıp dangalak gibi savuncam oda bana hiç uymayacak.

Beyler konumu Çarşaf değil... Modernlik ve Moder olmak....

Küçük Not...

Ben Sizlerin silahını (madde ve Madde varlığını) temel alıp yola çıkan biriyim. bana Yapacağınız kuran ayet veya hadis alıntılarına Tamamen kendi çerçefemden bakar ve olabildiğince genel bir yargı veririm.

Bana yaptığınız atakları yine sizin yaptığınız ataklarla karşılık verebilmemdeki en büyük neden zaten uzun sürelerdir ateistlerle bir arada olmam bir çok tartışmaya girişmem dahası onlarla kimileriyle iş yapmış olmamdır.

Beni yıktığınızda sadece ben değil sizin değerlerinizde yıkılabilir zira silahılarımız aynı özelliklere sahip.

Sadece ben Müslümanım ve kitabım kuran. Bunun dışında tartışmalarda mantıksal ve akılcı tutunurum...:)

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belirgin, özel bir mesaj iletmezler. Aidiyetlerini anlayamayız. Anlamamalıyız da zaten.

Geri kalan herkesin kendi iç dünyasıdır, zevkidir vs vs.. Her bakan aynı şeyi görmez. Ama çarşaf veya benzeri giysiler nettir ve rahatsız eder. Bir aidiyeti, bir grubu çok güçlü biçimde simgeler. Neyi simgelediği herkes tarafından iyi bilinince de tedirginlik rahatsızlık yaratır.

Bilmek zorunda değiliz, bilmek istemiyoruz, kendimizi tehdit altında hissederek dolaşmak istemiyoruz. Tüm çok güçlü aidiyet belirtir giysilier vs için geçerlidir bu. Modern insan da aidiyetini böyle herkesin gözüne sokup dayatmaz, rahatsız etmez.

Modern insan etrafında kimin ne giydiğiyle ilgilenmez. Kendi işine bakar.

Sitelerde Paylaş

Nötür elbise olma ihtimali yok.

şimdi bende ateistler gibi pozitronlardan elektironlardan falan bahsedecem konuyu ateistelrin tabiriyle müslümanlar gibi kıvıracam ve bazı ateistlerin yaptıkları gibi küçük bir örneği kes kopyala yapıştırda yapıştır yapıp dangalak gibi savuncam oda bana hiç uymayacak.

Beyler konumu Çarşaf değil... Modernlik ve Moder olmak....

Küçük Not...

Ben Sizlerin silahını (madde ve Madde varlığını) temel alıp yola çıkan biriyim. bana Yapacağınız kuran ayet veya hadis alıntılarına Tamamen kendi çerçefemden bakar ve olabildiğince genel bir yargı veririm.

Bana yaptığınız atakları yine sizin yaptığınız ataklarla karşılık verebilmemdeki en büyük neden zaten uzun sürelerdir ateistlerle bir arada olmam bir çok tartışmaya girişmem dahası onlarla kimileriyle iş yapmış olmamdır.

Beni yıktığınızda sadece ben değil sizin değerlerinizde yıkılabilir zira silahılarımız aynı özelliklere sahip.

Sadece ben Müslümanım ve kitabım kuran. Bunun dışında tartışmalarda mantıksal ve akılcı tutunurum... :)

Sokağa çıkıp çarşafı türbanı olmayan insanlara bakarsan anlarsın ne demek istediğimi. Hiçbirinin inancını, aidiyetini anlayamazsın. Yöresel giysiler de dahil. Anlayacağın tek şey kişinin köy kökenli olup olmadığıdır en fazla, bu da zaten rahatsız edici bir ön bilgi değildir. Tehdit unsuru addetmez beyin.

Sen bu konuda bile aidiyetini (dini inancını) gözümüze sokup bizi ateist olarak kabul etmek yoluyla didişiyorsun. Yani sen, medeni davranmıyorsun zaten, ön yargı ve özel amaç güdüyorsun.

Senin dışındaki ve elbette din savunuru olmayan diğer herkes ön yargısız, ateist bir propaganda yapmadan yazıyor. Bak bunda bile ne hikmetler var da siz değil, okuyucu görüyor neyse ki..

Çiş yarışı yapmıyoruz. Senin dinin, neye inandığın beni hiç ilgilendirmiyor, bilmek de istemiyorum. Çünkü bilince, iletişime geçmeden aramızda net bir ayrılık, hatta ötekileştirme oluşur. Bu da iyi bir şey değildir.

Şimdi anladın mı neyi anlatmak istediğimi?

Hiç sanmıyorum. Çünkü senin derdin müslüman inançlı olduğunu belirtmek dışında, ateistleri kendi silahlarıyla vurmakmış, O silah elinde patlar kardeşim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...