Jump to content

Medeniyet Ne bir Tabelada yazılıdır nede Elbiseye çizilidir.

Recommended Posts

Pekala Çağdaşlıkla Çarşafın( kapalı kadının) ilgisi var diyelim...

en çağdaş ve modern yer Keranelermi oluyor...

Hayır..

Garip(!) bir mantık yürütme.

Ateiszm Çağdaşlıktır.....

Böyle bir şey söylemediğim için bunun üzerine yaptığın yorumlar geçerli değil.

Medeniyet saçmalık olduğunu senden duydum böylelikle. teşekürler....:)Benim düşüncemdeki medeniyete katılmıyorsan Sen bilirsin İstersen birkere daha oku.

Medeniyet: Bir topumun yada bir ülkenin bilgi ve becerilerinden ileri gelen bilimsel kurallarcada oluşturulmuş genel ahlakıda kapsayan bilgilerin toplum ve dünya menfaatine kullanılmasıdır. Medeniyet bir madde ile sembolize edilemez yada örtülemez Medeniyetin göstergeleri bilginin kullanışıdır madde sadece medeniyetin aracıdır ve araç değiştirilebilen bir maddeden ibarettir.

Bu fikre katılmadığını ileri sürmektesin....

Bu fikre katıldığımı ya da katılmadığımı da söylemedim.

Olmadı Mustafa, kendin çalıp kendin oynuyorsun...

Neyse seni artık yormayayım.

Kal sağlıcakla...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gelişmiş ülkelerde örtünmeyen (tesettür anlamında) kadın taciz edilme sorununu örtünerek çözmüyor. Bu, daha da büyük ödün vermek ve sorunu, büyütmek, yaymak demektir. Ataerkil zihniyet bir mafya gibi. Çevredeki dükkanlardan haraç alır onları korumak için. Kimden korur? Kendisinden. İşte buna o haracı verenler direnmek isteyeni zayıf bıraktığı için ortaktır. Mafyayı desteklemiş olur.

Gelişmiş ülkelerdeki kadınlar taciz edilme sorununu nasıl çözüyorlar peki?

Ataerkil zihniyette tıpkı bu mafya gibi örtünmeyen kadın taciz edilir gibi bir "realite" uyduruyor. Örtünün de zarar gelmesin diyor. Buna direnmeyen kadınlar da, sizin gibi bu "realiteye" destek verenler de suçlusunuz. Ama ben kadınlara hak veriyorum. Çünkü onlar zaten böyle bir baskı altında birey olarak yetişemez. Nasıl dirensin?

Bu realite iddiamızı çürütebilecek bilimsel bir veriniz var mı?

Ben şöyle bir tecavüz istatistiği sunabilirim. Dikkatinizi çekerim; Avrupa'nın en ateist ülkelerinden biri olan İsveç, Avrupa'nın en tecavüzcü ülkesidir.

http://en.wikipedia....Rape_statistics

Özetleyecek olursak... Tesettür neden çağdışıdır?

1 - Kadının bireyselliğini yok eden, erkeğe köle eden bir zihniyetin kadın üzerinde damgası, zinciri... olduğu için bunu kabul eden bir kadın çağdaş kadın olamaz.

2 - Yalnızca örtünenleri değil, geri kalan kadınları da verdiğim örnekteki gibi baskı altına aldığı için bireysel bir tercih olarak kabul edilemez. Bu yüzden eleştirilebilir. Katmerli olarak çağdışıdır.

Kadınlar çırılçıplak dolaşabilme özgürlüğüne sahip oldukları halde, neden çırılçıplak dolaşmazlar da yaz sıcağında bile (kısmen de olsa) örtünürler?

Kısmen de olsa örtünen kadınlar, geri kalan (nudist) kadınları baskı altına mı almaktadırlar? Böyle olunca da, kısmi örtünmenin bireysel bir tercih olmadığı söylenebilir mi?

Sitelerde Paylaş

...

Bu realite iddiamızı çürütebilecek bilimsel bir veriniz var mı?

Ben şöyle bir tecavüz istatistiği sunabilirim. Dikkatinizi çekerim; Avrupa'nın en ateist ülkelerinden biri olan İsveç, Avrupa'nın en tecavüzcü ülkesidir.

...

Tartışmayı devam ettirmeyeyim, kırmayayım milleti diyorum ama öyle saçmalıyorsunuz ki sessiz kalmak mümkün değil.

Acaba İsveç neden tecavüz istatistiğinde yukarılarda bir araştırdın mı? Adamlar kaç yıldır bas bas bağırıyorlar müslüman göçmenler yüzünden artan suç (ve özellikle tecavüz) oranları hakkında. Hiç kulağına gelmedi mi? Araştır bakalım tecavüz vakaları neden artmış! Bilhassa çocuk yaştakilere tecavüz! Neden acaba!

Ayrıca bizim gibi ülkelerdeki istatistiklere hiç güvenme. Bizim gibi tecavüze uğrayanın kirlenmiş sayıldığı yobazlarla dolu ülkelerde tecavüzler polis kayıtlarına yansıyandan kat kat fazladır. Modern dünyanın da bizim gibi tecavüz, taciz sorunu var evet. Ama bu bizim gibi ülkelerle kıyaslanamaz. Müslüman ülkelerde tecavüze uğrayan kadın bunu gizlemek zorundadır. Söyletme bana şimdi.

Gelişmiş ülkelerde kadın hakkını arayabilir ve arıyor da zaten. Orada kadın bizdeki gibi aciz değil. Ataerkil zihniyet her yerde. Bu konuda daha başta polise güvenemiyorsun.

Zaten söylediklerinin ciddiye alınır bir yanı yok. Cevap vermeye değmez. Ama şu yaptığın gaf bilip bilmeden nasıl salladığını iyice ortaya koydu.

Müslümanlar arasında böyle tartışmaya alışık olabilirsin. Ama ben böyle boş boş sallamaya hiç iyi tepki vermem...

Sitelerde Paylaş
Acaba İsveç neden tecavüz istatistiğinde yukarılarda bir araştırdın mı? Adamlar kaç yıldır bas bas bağırıyorlar müslüman göçmenler yüzünden artan suç (ve özellikle tecavüz) oranları hakkında. Hiç kulağına gelmedi mi? Araştır bakalım tecavüz vakaları neden artmış! Bilhassa çocuk yaştakilere tecavüz! Neden acaba!

Araştırmadım. Siz araştırdınız mı? Var mı iddianızı destekleyebilecek somut bir veri?

Kaldı ki İsveç öyle fazla göç alan bir yer de değildir. Aşağıdaki listeye girememiş mesela;

http://tr.wikipedia...._nüfus_listesi

Ayrıca bizim gibi ülkelerdeki istatistiklere hiç güvenme. Bizim gibi tecavüze uğrayanın kirlenmiş sayıldığı yobazlarla dolu ülkelerde tecavüzler polis kayıtlarına yansıyandan kat kat fazladır. Modern dünyanın da bizim gibi tecavüz, taciz sorunu var evet. Ama bu bizim gibi ülkelerle kıyaslanamaz. Müslüman ülkelerde tecavüze uğrayan kadın bunu gizlemek zorundadır. Söyletme bana şimdi.

Gelişmiş ülkelerde kadın hakkını arayabilir ve arıyor da zaten. Orada kadın bizdeki gibi aciz değil. Ataerkil zihniyet her yerde. Bu konuda daha başta polise güvenemiyorsun.

Dikkat ederseniz listede Arap-İslam ülkeleri de var ve ne ilginçtir ki, Müslüman halklara sahip ülkeler arasında en çok tecavüz vakası yaşanan ülkeler, Türkiye ve Suriye gibi "laik" ülkelerdir.

Zaten söylediklerinin ciddiye alınır bir yanı yok. Cevap vermeye değmez. Ama şu yaptığın gaf bilip bilmeden nasıl salladığını iyice ortaya koydu.

Asıl sizin yazdıklarınızın ciddiye alınır bir yanı yok çünkü somut bir veriniz yok, somut bir veri getiremediğiniz gibi, getirdiğim somut veriyi de hiçbir somut veriye dayanmadan kafanıza göre yorumlamaya kalkışıyorsunuz. Böyle yapmaya devam ederseniz size kötü tepki dahi vermeyi düşünmüyorum.

Sitelerde Paylaş

Araştırmadım. Siz araştırdınız mı? Var mı iddianızı destekleyebilecek somut bir veri?

Kaldı ki İsveç öyle fazla göç alan bir yer de değildir. Aşağıdaki listeye girememiş mesela;

Dikkat ederseniz listede Arap-İslam ülkeleri de var ve ne ilginçtir ki, Müslüman halklara sahip ülkeler arasında en çok tecavüz vakası yaşanan ülkeler, Türkiye ve Suriye gibi "laik" ülkelerdir.

Asıl sizin yazdıklarınızın ciddiye alınır bir yanı yok çünkü somut bir veriniz yok, somut bir veri getiremediğiniz gibi, getirdiğim somut veriyi de hiçbir somut veriye dayanmadan kafanıza göre yorumlamaya kalkışıyorsunuz. Böyle yapmaya devam ederseniz size kötü tepki dahi vermeyi düşünmüyorum.

Ben yaptım araştırmamı hiç merak etme. Sen git de öğren buralarda saçmalayıp durma. İsveç'te her bir tecavüz vakasının müslümanlar tarafından işlenmiş olması olasılığı, bunun dışındaki biri tarafından işlenmiş olması olasılığından dört kat fazladır. Sen araştırmazsan da okuyan araştırır ve senin ne kadar hem yalancı, hem de cahil olduğunu anlar. Ben sana anlayacağın dilde link aramakla uğraşamam.

Müslüman halklarda tecavüz vakalarıyla ilgili hiçbir şey bilmiyorsun. 10 yaşında 11 yaşında kızla gerdeğe girince bunun adı evlilik oluyor değil mi! Şeriat ülkesinde bir kadın tecavüze uğradığını itiraf edebilir mi cahil. Laik ülkelerde daha fazlaymış!

Ben senin gibi ne dediğinden haberi olmayan biriyle daha fazla zamanımı harcamayacağım. Ama eğer saçmalamaya devam etmek istersen yerime külahımı bırakıyorum. Ona anlat.

Sitelerde Paylaş

Bu arada okuyanlar için şunu da ekleyeyim. Şeriat ülkelerdeki tecavüz vakaları daha çok aile içinde gerçekleşmektedir. Tabi eve hapsedilmiş, yanında erkeksiz gezemeyen bir insanın ev dışında tecavüze uğraması çok zordur (ne güzel çözüm(!)).

Tabi ki hayatlarında özgür kadın görmemiş müslümanlar göç ettikleri gelişmiş ülkelerdeki tecavüz istatistiklerinde patlamaya sebep oluyorlar. Gerçeği bilmek isteyenler youtobe ya da google dan şu anahtar kelimelerle ararsalar bunula ilgili birçok kaynağa ve istatistiğe ulaşırlar:

"Sweden", "rape", "muslim"

Gelişmiş ülkelerdeki takındıkları tavırlar İslam "ahlakının" ne mal olduğunu ve gelenekçi, kutsalcı bir islam anlayışıyla yetişenlerin medeniyete asla uyum sağlayamayacağını açıkça göstermektedir.

Sitelerde Paylaş

Burdaki liste göçen kişi sayısını veriyor.

Halbuki orana bakmak lazım.

İsveç'in oranı yüzde 12.3

Bizim ülkemizdeki kürtler kadar bir oran.

Burda nasıl MHP gibi partiler varsa orda da daha katıları var bunun için..

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_foreign-born_population_in_2005

Bir de bu liste 2005 için.

İsveç'te halk çoğalmadığı için göçmenler çoğalıyor.

Bu oran artmıştır bile..

Sitelerde Paylaş

Ben yaptım araştırmamı hiç merak etme. Sen git de öğren buralarda saçmalayıp durma. İsveç'te her bir tecavüz vakasının müslümanlar tarafından işlenmiş olması olasılığı, bunun dışındaki biri tarafından işlenmiş olması olasılığından dört kat fazladır. Sen araştırmazsan da okuyan araştırır ve senin ne kadar hem yalancı, hem de cahil olduğunu anlar. Ben sana anlayacağın dilde link aramakla uğraşamam.

Be utanmaz, be ahlaksız, be rezil!!!

Araştırma yapan "insan", hakaret etmek yerine araştırmasının sonuçlarını paylaşır ve karşıt görüşü susturur!

Neden İsveç'teki tecavüz vakalarının müslümanlar tarafından işlenmiş olma olasılığı, gayrimüslimler tarafından işlenmiş olması olasılığından dört kat fazla oluyormuş?! İsveç'in %80'i Müslüman mı? Değil! Sadece %5'i Müslümandır! İsveç'teki göçmen oranı da %12.3'tür ve bu göçmenler sadece Müslümanlardan oluşmamaktadır!

"2007 yılı itibariyle, İsveç'e en çok göç veren ülkelerin başında Finlandiya yer almaktadır. Bunu, Yugoslavya, Irak, Polonya, İran, Danimarka, Almanya, Norveç, Türkiye, Şili, Lübnan,Tayland, Somali, Birleşik Krallık, Suriye, Çin Halk Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleridoğumlu insanlar izlemektedir. Son on yılda ise bu ülkelerin başında Irak, Polonya, Tayland,Somali ve Çin Halk Cumhuriyeti yer almaktadır."

http://tr.wikipedia....veç#N.C3.BCfus

http://en.wikipedia....ulation_in_2005

Sitelerde Paylaş

...

Neden İsveç'teki tecavüz vakalarının müslümanlar tarafından işlenmiş olma olasılığı, gayrimüslimler tarafından işlenmiş olması olasılığından dört kat fazla oluyormuş?! İsveç'in %80'i Müslüman mı? Değil! Sadece %5'i Müslümandır! İsveç'teki göçmen oranı da %12.3'tür ve bu göçmenler sadece Müslümanlardan oluşmamaktadır!

...

Senin kafa tamamen tamamen gitmiş. Buraya alıntılayayım da beyninin nasıl çalıştığını(!) herkes görsün. İsveç'in %5'i müslüman olunca haliyle bir tecavüz olayının müslüman tarafından gerçekleşmesi ihtimali %5 oluyor değil mi! Git sen kafanı iyi bir kontrol ettir. Ama umutsuz vakasın.

Ben sana cahilsin dediğim zaman bu bir durum tespitidir. Çünkü cahilsin. Google taraması yapıp hiçbir şey bilmediğin ülkeler hakkında kes yapıştırla tartışma yapılacağını zannediyorsun. Yazılanları görmezden geliyorsun. Bu yüzden asıl ahlaksız sensin. Rezil de sensin. Senin gibi beyni gitmiş bir zavallının ne dediğinin bir önemi yoktur. Artık bu başlıkta söyleyeceğim başka birşey yok. Herkes senin ne mal olduğunu anladı.

Bak senin dindaşlarının marifetini gör açtığım başlıkta. Avrupa'nın başına nasıl bela olduğunuzu, küçücük kızlara nasıl tecavüz ettiğinizi gör. Ondan sonra hala utanmadan İsveç'teki tecavüzleri ateizme bağlarsan tabi ki her türlü hakareti işitirsin. Utanmaz iftiracı!

Sitelerde Paylaş

Senin kafa tamamen tamamen gitmiş. Buraya alıntılayayım da beyninin nasıl çalıştığını(!) herkes görsün. İsveç'in %5'i müslüman olunca haliyle bir tecavüz olayının müslüman tarafından gerçekleşmesi ihtimali %5 oluyor değil mi! Git sen kafanı iyi bir kontrol ettir. Ama umutsuz vakasın.

Tecavüzcülerin tamamının ya da çoğunun Müslüman olduğunu ispatlayan somut bir veri yoksa, o halde nüfus oranına göre dağılım yaparsın. Böyle bir durumda da, İsveç gibi sadece %5'i Müslüman olan bir ülkedeki tecavüzlerin tamamının Müslümanlar tarafından işlenme ihtimali sadece %5'tir ya da tecavüzlerin sadece %5'i Müslümanlar tarafından işlenmiş olabilir !

Şimdi var mı İsveç'teki tecavüzlerin tamamının ya da çoğunun Müslümanlar tarafından işlendiğine dair somut bir veri?!

Ben sana cahilsin dediğim zaman bu bir durum tespitidir. Çünkü cahilsin. Google taraması yapıp hiçbir şey bilmediğin ülkeler hakkında kes yapıştırla tartışma yapılacağını zannediyorsun. Yazılanları görmezden geliyorsun. Bu yüzden asıl ahlaksız sensin. Rezil de sensin. Senin gibi beyni gitmiş bir zavallının ne dediğinin bir önemi yoktur. Artık bu başlıkta söyleyeceğim başka birşey yok. Herkes senin ne mal olduğunu anladı.

Somut veriler getiriyoruz biz! Peki buna karşı sen ne yazıyorsun? Hemen göstereyim; "saçmalıyorsun, yalancı, cahil..."

Bunlar mı "görmezden geliyorsun" diye viyakladığın şeyler? Bunların nesini ciddiye alayım? Somut, bilimsel kanıt mıdır bunlar? Hayır, bunlar sadece senin ne kadar ahlaksız, ne kadar çirkef birisi olduğunun kanıtlarıdır, o kadar.

Sitelerde Paylaş

Bu arada okuyanlar için şunu da ekleyeyim. Şeriat ülkelerdeki tecavüz vakaları daha çok aile içinde gerçekleşmektedir. Tabi eve hapsedilmiş, yanında erkeksiz gezemeyen bir insanın ev dışında tecavüze uğraması çok zordur (ne güzel çözüm(!)).

Tabi ki hayatlarında özgür kadın görmemiş müslümanlar göç ettikleri gelişmiş ülkelerdeki tecavüz istatistiklerinde patlamaya sebep oluyorlar. Gerçeği bilmek isteyenler youtobe ya da google dan şu anahtar kelimelerle ararsalar bunula ilgili birçok kaynağa ve istatistiğe ulaşırlar:

"Sweden", "rape", "muslim"

Gelişmiş ülkelerdeki takındıkları tavırlar İslam "ahlakının" ne mal olduğunu ve gelenekçi, kutsalcı bir islam anlayışıyla yetişenlerin medeniyete asla uyum sağlayamayacağını açıkça göstermektedir.

Garip(!) bir mantık yürütme.

Böyle bir şey söylemediğim için bunun üzerine yaptığın yorumlar geçerli değil.

Bu fikre katıldığımı ya da katılmadığımı da söylemedim.

Olmadı Mustafa, kendin çalıp kendin oynuyorsun...

Neyse seni artık yormayayım.

Kal sağlıcakla...

Sağol sende kal sağlıcakla.

Soru senin kendine yönelik bir soru cevaplamak senin seçeneğin ben kendim çalıp oynamadım var olan düşüncemi kendim üretiğimi ama bilgiyi çevreden aldığımı biliyorum.

her neyse.

Konumuz medeniyet ve onun yapısı.

1348002707259.jpg

Burdaki bir görüntü çağdaşlıkla medeniyetle ilgili değil ancak budada şu var Ahlaksızlık...

Ben kara çarşafa kapanıp kendini saklayan altında kadınmı erkekmi olduğu belli olmayan sadece bir cismani halde dolanan bireyleri desteklemiyorum.

Çünkü onları destekleyebilecek bir taraf bulamıyorum.

Niçin kapanıyorsun? Allah için.

Peki neden Erkeklerden elini uzak tutuyorsun? Allah için

Allah senin için ne yaptı ? ........................... Ağzına gelen her küfürü basıyorlar...

Evet soruyu direk sordum Kapanıp yolda dolanan ve nerdeyse yarı çıplak erkeklere hiç utanma yok diye bakan elini öpmeye gittiğimde elini çeken kadın Allaha değil başka bir varlığa inanıyordur.

bir ayetten hatırladığı kadarıyla

"- ey iman edenler yarın ölecekmiş gibi yaşayın ama yaşadığınız dünyayıda atlamayın. O allah ki müslümanın her iki alemdede iyi geçinenini mükafatlandırır."

"- Deki Azgın topluluklar vardır ki Kadın erkekden ayrı gider onlar apaçık sapkınlık içindedir."

"- Akraba bağlarınızı kuvvetlendirin ki sizleri allah cennette mükafatlandırsın."

..

....

Bu şekilde bir kaç tane daha vardı hangi ayetler olduğunu hiç hatırlamıyorum Kuranı yeteri kadar bilmeyen biriyim.

Eğer bu dünya varsa yaradan bu dünya içinde çalışın demiş. Bu şunu gösterir ki Allah her iki alemide kullanabilen kişileri sevmektedir.

Kadın ve erkek apayrı yolda gidiyorsa bu açık bir sapkınlık olarak bildirilmiş demmeki kadının erkekten tamamen soyutlanması yasaklanmış.

Akraba ilişkilerini kuvvetlendirin denilmiş. Şİmdi mantıklı düşündüğünüzde elini öpmeye çalıştığınız bir akrabanız (bayan) elini çekerde suratınıza Suratısca bakarsa ilişkileriniz kuvvetlenirmi? Oda elendi...

Hadisi şeriflerde Peygamvber eşinin elinin öpüldüğü bilinirken yeni nesil el öptürmeme polemiği yobazlık...

İşte sizlerin Karşı durduğu Çarşaf Moderliği Bu Konudaki Negatif alanların tümüdür.

Ancak Aynı çarşafı Çinlilerde Hindularda bir kaç farklı şekilde giyindiler.

Aklın Ve bilimin ışığı Modernliğin Kesintisiz güç kaynağıdır. Bu güç kaynağı Eskiden gelen ve dünya buna uymak zorundadır diyen düşünceye elbette karşı gelecektir. Burda Çarşaf ve islam değil Tamamen çağ dışı kadının ezilmişliği ve Erkeklerin oluşturduğu arap kültürünün etkisi var. İslamda Kuran ayetlerinde Kadını erkeğe eşit kıldık kelimesiyle Kadınle erkeği eşitlemişler ama günümüzde bunun türkiye ve bir kaç islam ülkesi dışındakilerde kadın eşit sayılmamıştır.

Modernlikte Kadın yada erkek Bir güç kaynağıdır.

Moder çağ bu güç kaynağından güç elde eder ve ilerler.

Çarşaf modernliğin bir gerekçesi yada önleyicisi değil ancak çarşaf altına sokulmuş ve modernlikle alakası olmayan çarşafla modernliğe sokulmaya çalışılan bilgiler çarşafı modern karşıtı bir görünüme sokmuştur.

Bunu biliyor ve farkındayız.. Sizlerde öylesinizdir diye umuyorum..

Çarşaf bir dinin bir ahlakın sembolü olabilmekte bir kadına giydirildiğinde kadınlığına büründürülmekte bir fikre sarıldığında o fikri temsil etmektedir. Çünkü çarşafın bir fikir üretmesi yada fikir taşıması mümkün değildir. bu insanın Çarşafa verdiği değerle alakalıdır.

Moder çağ çarşaflarca oluşmaz çarşaflarcada kaybolmaz. Moder çağı oluşturan en temel öğe onun çok çeşitli kültürleri bir birlik altında bir düşünce etrafında toplamasıdır. Bu bilgiye fikir ve fikrin kullanılmasına modern dünya yada çağdaş dünya diyoruz. Çağdaş insan modern insan bilgiyi kullanan kişilerdir ve bu kullanımın tek bir şekli vardır oda topluma ve dünya geleceğine verimli olmaktır..

Sitelerde Paylaş

Şeriatle yütürlen her ülkede yada din kurallarının çoğaltılıp genişletilip insanın yorumuyla oluşturulduğu bir ülkede Sapıklığın çok fazlaymış gibi görülmesi normaldir hatta tersinin olması anormaldir...

İzleyin.

bir doğal sayıda 1 sayısı tekilken tek çoğulken kendi değerine göre artar.

1-11-12-123-1243 gibi

Siz sürekli 1 takibi yaparsanız aman allahım nekadarda 1 varmış dersiniz.

Bu tıpkı kılavyede a tuşunun bozulması ve her yazının içinde bir anda a harfi var gibi sanılmasıdır. oysaki Ben yazımda Hiç J harfini kullanmadım Kullanmaya başladığımda ise J harfi dikkate alınacaktı ve aynı şaşırma J harfi için olacaktı.

Bir şeyi Fazla irdeliyorsanız ordan gelcek bişi mutlaka olur diye bekliyorsanız mutlaka olur.

Yurt dışındaki devletlerde Sapıklık suç sayılmasına karşın ahlaki tutumda kadının başkasıyla yatması serbest buda islam ahlakında olayan bir davranış olunca göze batıyor... ve Çok görülüyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...