Jump to content

DARWINIZM BELASI

Recommended Posts

ulan cübbeli jonathan wells biyolog falan değil.. evrimle ilgili bilimsel çalışması falan yok.. evrim üzerine kitap yazmış sadece, caner taslaman tarzı birşey.. asıl alanı fizik ve jeolojiymiş, bir de yanında biyoloji okumuş, ama sadece okumuş, uzman veya profesör falan değil. yani bu konuda bir etkisi yok.. Behe kadar bile önemi yok bu adamın. sıradan bir yaratılışçı yazar..

adamın tanınmasının nedeni kiliseyle olan yakın ilişkisi ve evrim karşıtlığı..

uluslararası kabul görmüş bir biyolog, mümkünse biyoloji uzmanı getir dedik sana. sen gidip harun yahya'nın amerika şubesini getirmişsin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Freand dedi ki :

İnsan zaten maymundur. Hamster'lar nasıl hala fareyse, köpekler nasıl hala kurtsa insanlar da hala maymundur. Homo Sapiens de tıpkı şempanze, goril, babun, orangutan ve makak gibi bir maymun türüdür.

İnsanın biyolojideki resmi sınıflandırması:

Kingdom: Animalia

Phylum: Chordata

Class: Mammalia

Order: Primates

Family: Hominidae

Tribe: Hominini

Genus: Homo

Species: H. sapiens

Daha detaylısı da var. :lol:

Homo Sapiens

Homo

Hominini

Homoninea

Homonoidae

Homonoidea

Catarrhini

Haplorhini

Primates

primatomorpha

Echarta

Echartaglires

Boroeutheria

Placentalia

Eutheria

Theria

Mammalia

Mammaliaformia

Therapsida

Synapsida

Amniota

Reptiliomorpha

Tetrapoda

Tetrapodamorpha

Lob-finned animals

Teleostomi

Gnasthomaita

Vertebrtata

Cephalochordata

Chordata

Deuterostomia

Bilateria

Eumetazoa

Epitheliazoa

Metazoa

Filozoa

Holozoa

Ophistokonta

Unikonta

Eukarya

Neomura

Sitelerde Paylaş

şu hüsn-ü kuruntunuzdan kurtulun artık.

"bilim dünyası evrimi reddediyor, bilim insanları evrimi reddediyor, evrim teorisi geriliyor, yok oluyor"

YOK BÖYLE BİRŞEY!... bu tatlı hayalden uyanın artık.. avrupada, amerika'da, bilimsel çalışmaların olduğu herhangi bir üniversiteye veya enstitüye gidin orda size evrimden bahsedecekler.. evrimden başka birşey göremezsiniz orda..

harun yahya gibilerinin size yaptığı propagandayı tekrarlayıp duruyorsunuz..

evrimi reddeden bir bilim dünyası yok.. hayal kurmayın artık..

Sitelerde Paylaş

şu hüsn-ü kuruntunuzdan kurtulun artık.

"bilim dünyası evrimi reddediyor, bilim insanları evrimi reddediyor, evrim teorisi geriliyor, yok oluyor"

YOK BÖYLE BİRŞEY!... bu tatlı hayalden uyanın artık.. avrupada, amerika'da, bilimsel çalışmaların olduğu herhangi bir üniversiteye veya enstitüye gidin orda size evrimden bahsedecekler.. evrimden başka birşey göremezsiniz orda..

Hacı dedi ki: Organların nasıl ortaya çıktığı bir hipoteizdir. Teori bile değildir ve neden ve nasıl var oldukları bilinmemektedir.

Sitelerde Paylaş

Size de adam beğendiremiyoruz.

Al o zaman:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=53175#entry939359

O video çarpıtmalar üzerinden yorumlanmış. Adam Tanrı'dan falan bahsetmiyor.

Başlığı bugün gördüm ben de, oturup videoyu izledim. Başlığa da güzelce yazdım, istersen tekrar bak ve oku, doğrusunu öğren cübbeli.

Agnostik arkadaş videoyu izlemeden asmış herhalde.

Sitelerde Paylaş

O video çarpıtmalar üzerinden yorumlanmış. Adam Tanrı'dan falan bahsetmiyor.

Başlığı bugün gördüm ben de, oturup videoyu izledim. Başlığa da güzelce yazdım, istersen tekrar bak ve oku, doğrusunu öğren cübbeli.

Agnostik arkadaş videoyu izlemeden asmış herhalde.

O video Ben Stein'ın bir belgeselinden alıntı sevgili IFeelGood. Ben Stein aşırı fanatik koyu bir hristiyan. Bilerek Dawkins'i çarpıttı o belgeselde.

Sitelerde Paylaş

Evrimi filan boşver. Sende mehdilik var mı mehdilik? Belki gelecek mehdi sensindir. Çünkü allah görev verdiğinde dünyanın en pespaye insanı olsan da bütün dünyaya hakim olacakmış mehdi.

Cin filan görmeye başladın mı?

Beni gözünde bu kadar büyütme baykuş.

Sitelerde Paylaş

Evrimi filan boşver. Sende mehdilik var mı mehdilik? Belki gelecek mehdi sensindir. Çünkü allah görev verdiğinde dünyanın en pespaye insanı olsan da bütün dünyaya hakim olacakmış mehdi.

Bir de sonu gelmiyor ki Baykush. Organları açıklarsın mutasyonu sorar, onu açıklarsın diğerine geçer, onu halledersin bir başkasını bulur.

Yani dert zaten anlamak ve öğrenmek değil. Evrimi, onu çürütmek için inceliyorlar zaten.

Cübbeli 7/24 evrim okuyor aylardır.. Azmetti, çürütecek Allah'ın izniyle.:)

Sitelerde Paylaş

O video Ben Stein'ın bir belgeselinden alıntı sevgili IFeelGood. Ben Stein aşırı fanatik koyu bir hristiyan. Bilerek Dawkins'i çarpıttı o belgeselde.

Evet, tabii ki öyle Freand. Çarpıtmayı da aşmış, açıkça yalan söylüyorlar.

Agnostik arkadaş izlememiş, izlediyse de anlamamış belli ki. Ya da bizlerin izlemeden atlayacağını sanmış.

Dawkins bir Tanrı'dan değil, teknolojisi gelişmiş üstün bir medeniyetten bahsediyor orada ve onların da o hale gelişinin elbette evrimleşerek gerçekleşmiş olması gerektiğini vurguluyor.

Bunlar Yaratıcı/Tanrı deyip çıkmış. Çok ayıp gerçekten.

Sitelerde Paylaş

Agnostik arkadaş izlememiş, izlediyse de anlamamış belli ki. Ya da bizlerin izlemeden atlayacağını sanmış.

Dawkins bir Tanrı'dan değil, teknolojisi gelişmiş üstün bir medeniyetten bahsediyor orada ve onların da o hale gelişinin elbette evrimleşerek gerçekleşmiş olması gerektiğini vurguluyor.

Sevgili ateistler biz o videoyu izleyince aha da bakın dawkins bile "Allah vardır, demiş" demiyoruz.

Bizim dediğimiz şu: Bu dawkins çok bilgili bir adam ve o öyle bir noktaya varmış ki bu canlılığın kendiliğinden başlayamayacağını kabul etmiş ve topu uzaylılara atmıştır.

Siz de en azından bunu kabul edeceksiniz. yahut bilinemezci olacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Sizin için bela olan Darwin değil, bilim.

Bilimi durduramayacağınıza göre geleceğiniz yok...

elmalılı

enbiya30-O kâfir olanlar, görmediler mi ki, göklerle yer bitişik bir halde iken biz onları ayırdık. Hayatı olan her şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmıyorlar mı

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pardon Dawkins Geilşmiş bir üstün medeniyetten hangi kitabında bahsediyor? Bu kitap Türkçemi piyasada bulunurmu? Mertak ettim bende

Sitelerde Paylaş

Biyolojide dünyada yaşayan bütün canlıların bundan yaklaşık 3,5-3,8 milyar yıl önce yaşamış bir canlıdan evrildiği görüşü ile ilgili bir hipotez vardır.

Bu hipotezi reddetmek çok zordur. Çünkü bütün canlıların paylaştığı bazı özelliklerin olduğunu çok iyi biliyoruz.

Bu canlı için The Last Common Ancestor (LUCA) deyimi kullanılmaktadır.

Ben onu Türkçeye şöyle çevirdim. En Son Evrensel Ortak Ata..... (ESEOA).

Bu okyanuslarda bir koloni oluşturup yaşayan, son yıllarda oldukça sofistike bir yapıya sahip olduğuna inanılan, tek hücreli bir canlıdır.

Koloniler ve bireyler arasında rekabet yoktur. İşbirliği vardır. Horizantal gen alış verişi vardır. Yani koloniyi oluşturan bireyler arasında gen alış-verişi vardır.

Bir hipoteze göre bugün var olan üç canlı türü ESEOA'dan evrilmişlerdir. Onlar bakteriler, archea'lar ve ökaryotlardır.

Ökaryotlardan bitkiler ve hayvanlar evrilmişlerdir. Bitki ve hayvan olarak farklılaştıktan sonra bazı temel özellikleri paylaşmaya devam etmelerine rağmen, bitkilerle hayvanlar arasındaki farklar çok belirli olmaya başlamaktadır. Koloni oluşturan ESEOA hücrelerinin nasıl hayvanlara evrildiğini kesin olarak bilmeye olanak yok.

written by haciiiii....

Sitelerde Paylaş

Hacı dedi ki: Organların nasıl ortaya çıktığı bir hipoteizdir. Teori bile değildir ve neden ve nasıl var oldukları bilinmemektedir.

ulan bir kere de anla yazdığımızı..

bilimin spesifik bir konuda evrim üzerine tartışması, şöyle mi yoksa böyle mi demesi başka, evrim yok demesi başka.. evrim yok demiyor bilim hiçbir yerde.. bunu anla diyorum..

avrupaya veya amerikaya git, herhangi bir üniversiteye sor sana evrim diyecekler diyorum.. dünya evrimi reddediyor lafı hayal diyorum.. bu hayali bırakın artık..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...