Jump to content

Allah'ın varlığı ayan beyan ortaya çıksa....

Recommended Posts

Sorum ateistlere, diyelim ki Kuran'da ki Allah'ın varlığı ayan beyan ortaya çıksa, bilim adamlarının tamamı müslüman olsa siz ne yapardınız? Lütfen gerçek cevaplarınızı yazın.

a ) Cübbeli gibi sakallı, sarıklı, şalvarlı biri olurdum, kadınsam çarşaf giyerdim

b ) Hadisleri inkar eden, yalnız Kuran diyenlerden olurdum

c ) Şeytanın yaptığını yapardım. (Allah'ın varlığına rağmen isyan etti)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ortaya çıkma ihtimali allah için sıfır bir kere. Ama seni mi kıracam cübbeli :)

Diyelim ki kurandaki allah kanıtlandı. Ama bu şıklardan hiç birini yapmazdım. Mecburen varlığına inanmış olurdum sadece. Kuranın da kurnazca bir zarf olduğunu düşünürdüm. Esas düşüncelerinin kuranda geçmediğine inanırdım. Allah insanlardan kurana inanmaması gerektiğini bekliyor olabilir. Bir nevi imtihan durumu yani ;)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım diyelim ki çıktı dedik. Sen ne yapardın?

Diyelim ki çıktı, diye soru mu sorulur ?

Allah ne ki ortaya çıksın ?

Kafanda ne tür bir Allah modeli var bilmiyorum ama Kuran'a aykırı olduğu belli

Sitelerde Paylaş

Sende niye bendeki adalet duygusu yok derdim ve adaletin buysa çekil yolumdan, cehennemin yolunu biliyorum göstermene gerek yok, başlarım senin gibi allaha ve yazdığın kurana der, cehennemin yolunu tutardım :D ....Aynı zamanda gururluyumdur da -_-

Ekleme yapayım, cübbeli komediksin, allahını bu tarz yazılara malzeme ederek kullanmanı sana hiç yakıştıramıyorum biliyormusun, çok ayıp ediyorsun allahına karşı, kulağını çeker sonra cennete gitmeden önce bak..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sende niye bendeki adalet duygusu yok derdim ve adaletin buysa çekil yolumdan, cehennemin yolunu biliyorum göstermene gerek yok, başlarım senin gibi allaha ve yazdığın kurana der, cehennemin yolunu tutardım :D ....Aynı zamanda gururluyumdur da -_-

Yani c şıkkı diyorsun. Tşkkr ederim. Kamcım işte bu kadar basit bir cevap istedik senden.

Sitelerde Paylaş

Yani c şıkkı diyorsun. Tşkkr ederim. Kamcım işte bu kadar basit bir cevap istedik senden.

Cübbeli ekleme yaptım okudun mu? :) Bak senin iyiliğin için diyorum, orda yazdığımı anlarsan eğer, hikmetler vardır senin gibi bir mümin için :)
Sitelerde Paylaş

allahın varlığıu kanıtlanırsa herkes müslüman olmak zorundamı be sazan...

başka seçenek neden yok... hristiyanlar yahudiler vs hepsi müslüman olacak demek dediğin olsa...

kendi adıma tanrının varlığı kanıtlanırsa açık açık mevcut dinleri onun gönderip göndermediğini araştırırım(islam olmadığı kesin)

yok eğer derseki tanrı islamı aynen bu şekilde ben gönderdim.....ben almayayım derim heralde....:)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım diyelim ki çıktı dedik. Sen ne yapardın?

Diğer ateistlerin cevaplamamasındaki hikmetler nedir?

Ben dalgamı geçtim, onlarda isterlerse dalgasını geçmek için cevap yazarlar yada yazmazlar, beni alakadar etmez cübbeli...Olduğuna % inandığın birşeyi diyelimki çıktı diyerek sen yok ettin haberin var mı?Şüphesiz yada haşa var ama diyelimki diye yazmalıydınki allahın varlığına tam inandığın belli olaydı...
Sitelerde Paylaş

Ben dalgamı geçtim, onlarda isterlerse dalgasını geçmek için cevap yazarlar yada yazmazlar, beni alakadar etmez cübbeli...Olduğuna % inandığın birşeyi diyelimki çıktı diyerek sen yok ettin haberin var mı?Şüphesiz yada haşa var ama diyelimki diye yazmalıydınki allahın varlığına tam inandığın belli olaydı...

Özür dilerim o zaman. Haklısın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...