Jump to content

Allah'ın varlığı ayan beyan ortaya çıksa....

Recommended Posts

• İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)

ya sen cübbeli (haşa var ama) :) evrim kesinlikle su götürmez şekilde daha doğrusu senin anlayacağın şekilde kanıtlandı...

insanların atası ademden gelmiyor bunu anladın ya sen ne yapardın??

Her anımı dolu dolu yaşamaya bakardım. Ayda bir çekup yaptırırdım. En iyi doktorlarla görüşürdüm. Bungee jumping yapardım. Dünyayı gezerdim. Bu forumda asla vakit geçirmezdim.

Not: Param olduğu için bunları söyledim.

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Yine de son bir test daha yapardım. Emin olmak için. Önüne yer fıstığı atar ne yaptığına bakardım.

Önüne attığım yerfıstığına vereceği tepkiye göre a, b ve c şıklarından birini seçerdim.

Hangi tepki senin a şıkkını seçmeni sağlar?

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sorum ateistlere, diyelim ki Kuran'da ki Allah'ın varlığı ayan beyan ortaya çıksa, bilim adamlarının tamamı müslüman olsa siz ne yapardınız? Lütfen gerçek cevaplarınızı yazın.

a ) Cübbeli gibi sakallı, sarıklı, şalvarlı biri olurdum, kadınsam çarşaf giyerdim

b ) Hadisleri inkar eden, yalnız Kuran diyenlerden olurdum

c ) Şeytanın yaptığını yapardım. (Allah'ın varlığına rağmen isyan etti)

b şıkkını daha ayrıntılamalısın cübbeli,allahın hadisinimi,insanların hadisinimi.

Sitelerde Paylaş

b şıkkını daha ayrıntılamalısın cübbeli,allahın hadisinimi,insanların hadisinimi.

Fazla ayrıntı yok. Bir melek geldi diyelim, kanatları ufku kapladı ve elindeki Kuranı gösterdi ve ey insanlar aklınızı başınıza alın dedi (arapça) sonra yok olup gitti. Bütün dünya bu olayı gördü.

Bu durumda hangi şıkkı seçersin?

Sitelerde Paylaş

Sanki allahla birlikte 4 yıl aynı evde kalıp beraber okumuş, ve üstüne bir de beraber 24 ay askerlik yapmış gibi o şöyledir, o böyledir, şunu yapar, bu ayetinde şunu demiş diyerek her şeyini biliyorsunuz da maymuna atar gibi attığım fıstığa ne tepki vereceğini mi bilmiyorsunuz?

Bildiğim şu, Rabbim bana mutlak kabul olacak bir dua hakkı verseydi şayet, Hz. Nuh as. gibi dua ederdim.

Yarabbi yeryüzünde bir tane kafir bırakma... Amin.

Sitelerde Paylaş

Yine de son bir test daha yapardım. Emin olmak için. Önüne yer fıstığı atar ne yaptığına bakardım.

Önüne attığım yerfıstığına vereceği tepkiye göre a, b ve c şıklarından birini seçerdim.

[059.021] Biz bu Kur'anı bir dağın üzerine indirseydik her halde Sen onu Allah korkusundan başını eğmiş çatlamış görürdün, o temsiller yokmu işte biz onları insanlar için yapıyoruz gerek ki tefekkür ederler

Sitelerde Paylaş

Fazla ayrıntı yok. Bir melek geldi diyelim, kanatları ufku kapladı ve elindeki Kuranı gösterdi ve ey insanlar aklınızı başınıza alın dedi (arapça) sonra yok olup gitti. Bütün dünya bu olayı gördü.

Bu durumda hangi şıkkı seçersin?

[059.021] Biz bu Kur'anı bir dağın üzerine indirseydik her halde Sen onu Allah korkusundan başını eğmiş çatlamış görürdün, o temsiller yokmu işte biz onları insanlar için yapıyoruz gerek ki tefekkür ederler

2.210.

ALLAH'ın ve meleklerin yoğun bulutlar arasından kendilerine gelmesini mi bekliyorlar? O zaman her şey biterdi ve her şey ALLAH'a döndürülürdü.

o zaman ağzımı açıpta birşey diyebileceğimi sanmıyorum kardeşim..hatta kimsenin bişey diyebileceğini sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bildiğim şu, Rabbim bana mutlak kabul olacak bir dua hakkı verseydi şayet, Hz. Nuh as. gibi dua ederdim.

Yarabbi yeryüzünde bir tane kafir bırakma... Amin.

Yaşasın kötülük :) Bence allah hiç kafir ve onlara kinlenecek kul yaratmamalıydı, niye böyle kafirleri hem yaratıp hemde onlara beddua ettirecek kul yaratıyor ki ? Kendi işini kendi halletsin ve kökünden kazısın bu kafirleri, evcilik oynama yaşı geçti bile allahın, büyüsün artık....
Sitelerde Paylaş

Kurandaki allahın varlığı kanıtlanırsa , aslında bir yaratıcının olduğu ve kuranın onun hükmü olduğu ortaya çıkarsa eğer.

Devrimci İblisler örgütünü kurardım. Faşizme karşı omuz omuza.

Teşekkürler beni yanıltmadın. c şıkkı...

Sitelerde Paylaş

konunun akışını bozmak istemem ama bu sorumda ciddiyim.allahın hadisinimi,kulların hadisinimi inkar .ben kulların hadisini inkar ediyorum.senin fikrinide almak isterim.

Sitelerde Paylaş

konunun akışını bozmak istemem ama bu sorumda ciddiyim.allahın hadisinimi,kulların hadisinimi inkar .ben kulların hadisini inkar ediyorum.senin fikrinide almak isterim.

Hadisi red ve hadisi kabul kriterin var mı? Bununla ilgili bir başlık aç orada seninle yazışalım ama yarın. Birazdan çıkacağım çünkü.

Sitelerde Paylaş

Hadisi red ve hadisi kabul kriterin var mı? Bununla ilgili bir başlık aç orada seninle yazışalım ama yarın. Birazdan çıkacağım çünkü.

tek kriterim şu.allahın hadisini reddetmem.kulun hadisini reddederim.ama dersenki kesin olan allahın hadisleri nedir.kurandır.diğerleride kuranla eşleştiği müddetçe itibar edilirdir.buna karşın kuranla zıt düşen bir hadis benim için kul sözüdür.allahın indirdiğinden başkasına itibar etmekten allaha sığınırım.
Sitelerde Paylaş

tek kriterim şu.allahın hadisini reddetmem.kulun hadisini reddederim.ama dersenki kesin olan allahın hadisleri nedir.kurandır.diğerleride kuranla eşleştiği müddetçe itibar edilirdir.buna karşın kuranla zıt düşen bir hadis benim için kul sözüdür.allahın indirdiğinden başkasına itibar etmekten allaha sığınırım.

Çok güzel, Kurana zıt düşen bir tane hadis getirir misin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...