Jump to content

Yaratılışçılar niçin kendileriyle çelişir ve neden tek tanrıda ısrarlılar?

Recommended Posts

Layık olma kriterleri nelerdir?

Senin fikri iradenin olmadığı kesin.

Her şeyin bir ilki, bir başlangıcı olduğu gibi, Allah herşeyin, yani gördüğün, görmediğin, görmek istemediğin herşey,n ilkidir yani başlangıç Allah'tır.

Biz insan olunun yaptığı şeylere (icatlara) hayranlıkla bakıyoruz. Kimi zaman nasıl yapmışlar diyoruz. İşte Allah'ta aynen icat etti bizleri. Bizde hayretler içinde bakıyoruz. Veya bizler.

Kısacası burdan forum başlığınada cevap olarak gittsin; o, onu, oda onu yaratarak olmadı. Allah ilktir ve herşey ondan başlamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin fikri iradenin olmadığı kesin.

Her şeyin bir ilki, bir başlangıcı olduğu gibi, Allah herşeyin, yani gördüğün, görmediğin, görmek istemediğin herşey,n ilkidir yani başlangıç Allah'tır.

Biz insan olunun yaptığı şeylere (icatlara) hayranlıkla bakıyoruz. Kimi zaman nasıl yapmışlar diyoruz. İşte Allah'ta aynen icat etti bizleri. Bizde hayretler içinde bakıyoruz. Veya bizler.

Kısacası burdan forum başlığınada cevap olarak gittsin; o, onu, oda onu yaratarak olmadı. Allah ilktir ve herşey ondan başlamıştır.

Ben ne sormuşum, sen neden bahsediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben ne sormuşum, sen neden bahsediyorsun?

Senin sorunun cevabı ilk satırda.

Diğeride genel topik konusuna. Sana tek satır yazmamk için hepsini senin alıntında derledim. Bunu anlamak zormu. Sağdayı?

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin sorunun cevabı ilk satırda.

Diğeride genel topik konusuna. Sana tek satır yazmamk için hepsini senin alıntında derledim. Bunu anlamak zormu. Sağdayı?

Sen düşündüğümden daha aptalmışsın. Bir benim sorumu oku, bir de kendi cevabını. Neye cevap verebilmişsin, gör.

Sitelerde Paylaş

Layık olma kriterleri nelerdir?

Cüz-i iradeni imana, hidayete, sabra sarfedeceksin..bunları sana vermesi için isteyeceksin, dua edeceksin, yalvaracaksın..Eğer sen iman etmek istersen ve imanın ve hidayetin delillerini ararsan elbette sonsuz rahmet ve şefkat sahibi Allah sana hidayet verir inşaallah..Fakat, sen tersini yapıyorsun..cüz-i iradeni inkar etmek ve inkara delil aramak ve kendini haklı çıkarmak için kullanıyorsun..Kendi cüz-i iradenle bu kainatın sahibine isyan ediyorsun..İmana ve hidayete layık olmak için hayr-ı mutlaktan gelen hayrı güzel bir şekilde kabul etmek gerekir..Fakat sen bütün kainat parlak ayetlerle dolu olduğu halde ve Allah sinekten yıldızlara kadar herşey ile kendini tanıtmak istediği halde ve bu kadar ihsan ve ikramlar ile kendini sana tanıtmak ve sevdirmek istediği halde ve ayrıca binlerce sadık elçi ve kitaplar ile devamlı olarak kendini tanıtmak istediği halde sen bütün bunlara gözlerini kapıyorsun..Allahın bu kadar sanat eserlerine ve ihsanlarına ve ikramlarına karşı küfür ve isyan ile mukabele ediyorsun..Yani, cüz-i iradenle küfrü ve isyanı tercih ediyorsun..

Elhasıl, hidayete ve imana layık olmak, hidayet ve iman için cüz-i iradesini sarfetmek demektir.

Sitelerde Paylaş

Cüz-i iradeni imana, hidayete, sabra sarfedeceksin..bunları sana vermesi için isteyeceksin, dua edeceksin, yalvaracaksın..Eğer sen iman etmek istersen ve imanın ve hidayetin delillerini ararsan elbette sonsuz rahmet ve şefkat sahibi Allah sana hidayet verir inşaallah..Fakat, sen tersini yapıyorsun..cüz-i iradeni inkar etmek ve inkara delil aramak ve kendini haklı çıkarmak için kullanıyorsun..Kendi cüz-i iradenle bu kainatın sahibine isyan ediyorsun..İmana ve hidayete layık olmak için hayr-ı mutlaktan gelen hayrı güzel bir şekilde kabul etmek gerekir..Fakat sen bütün kainat parlak ayetlerle dolu olduğu halde ve Allah sinekten yıldızlara kadar herşey ile kendini tanıtmak istediği halde ve bu kadar ihsan ve ikramlar ile kendini sana tanıtmak ve sevdirmek istediği halde ve ayrıca binlerce sadık elçi ve kitaplar ile devamlı olarak kendini tanıtmak istediği halde sen bütün bunlara gözlerini kapıyorsun..Allahın bu kadar sanat eserlerine ve ihsanlarına ve ikramlarına karşı küfür ve isyan ile mukabele ediyorsun..Yani, cüz-i iradenle küfrü ve isyanı tercih ediyorsun..

Elhasıl, hidayete ve imana layık olmak, hidayet ve iman için cüz-i iradesini sarfetmek demektir.

Bu bilgileri nereden aldın? Allah'tan mı? O mu söyledi sana bunları yapmanı?

Sitelerde Paylaş

Atilan2 nickli kullanici her yazdiginizin altina bir ayet yazarak birsey yapmis sayilmiyorsunuz.

Onlari zaten biliyoruz. Sizin kendi düsünceleriniz nedir?

Onlar bizim icin daha degerli olabilir.

SAYGILAR

benim düşüncemi yansıtan ayeti veriyorum.ayetler cevap mahiyetindedir.
Sitelerde Paylaş

Konu başlığımız bir soru

Bu soruyu cevaplamak için ihtiyacımız olan ne fizik,ne kimya

İnsan davranış biçimleri. İnsan Psikolojisi

,

Öncesi ve sonrası olmayan bir yaratıcı fikri anlamsız geliyor da

Öncesi ve sonrası olmayan bir evren fikri neden anlamsız gelmiyor.

Ama evreni gözlemliyebiliyoruz. Doğru.

Başka bir deyişle

Resmi görebiliyoruz. Ressamı gören var mı ?

Eğer ressam kendi portresini yapmıyorsak göremeyiz.

Resmin içinde Ressamı aramak nasıl bir yanılgıdır.

Ressam aşkın olan güçtür.Kavranamayan, idrak edilemeyendir.

Kavranabilen bir madde olsaydı, o zaman aşkın güç olmaz. zayıf aciz bir varlık olurdu.

İnsan resmi görüp, Ressamı neden kabul etmez. ?

Resim, bağıra bağıra onun sanatını anlatıyorken

Ben o sanata şaşırıp,şaşa kalırken

İnsanlar neden yüz çevirir ?

İşte tam bu noktadan insanın inkarı bilgisel değil, Duygusaldır.

O aşkın güç karşısında, kendisinin ne kadar acz içinde olduğunu görmek istememesi

Kendini yeterli sanması, Kibrindendir.

" Allahu ekber " lafzının anlamı burada yatar.

Ben değil Ressam büyük.

Sitelerde Paylaş

Sen düşündüğümden daha aptalmışsın. Bir benim sorumu oku, bir de kendi cevabını. Neye cevap verebilmişsin, gör.

Ben aptalım çünkü senin ne kadar gerizakalı olduğunu tam anlayamamışım. Şimdi anladım dik alası sensin. Sen son noktadasın bu kavramda.

ŞİMDİ SEN NE SORMUŞTUN?

Ya daha az önce put istediğine verir demiyor muydun? Şimdi ne oldu da cüzi irade falan demeye başladın? Put istediğine veriyorsa, sen istediğin kadar iste, o istemiyorsa boşuna demek ki.

SONRA İLİMCİK SANA BİR CEVAP VERDİ. (LAYIK OLANA İMAN HEDİYESİ)

SONRA SEN LAYIK OLMA KRİTERİ NEDİR? DEDİN.

BENDE SENİN (DÜŞÜNCELERİNİN) OLMADIĞINI SÖYLEDİM. YANİ İMAN HEDİYESİNİN SENİN DÜŞÜNCELERİNDEKİ KRETERLERE UYMADIĞINI SÖYLEDİM.

ANLADINMI KIT...

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben aptalım çünkü senin ne kadar gerizakalı olduğunu tam anlayamamışım. Şimdi anladım dik alası sensin. Sen son noktadasın bu kavramda.

ŞİMDİ SEN NE SORMUŞTUN?

Ya daha az önce put istediğine verir demiyor muydun? Şimdi ne oldu da cüzi irade falan demeye başladın? Put istediğine veriyorsa, sen istediğin kadar iste, o istemiyorsa boşuna demek ki.

SONRA İLİMCİK SANA BİR CEVAP VERDİ. (LAYIK OLANA İMAN HEDİYESİ)

SONRA SEN LAYIK OLMA KRİTERİ NEDİR? DEDİN.

BENDE SENİN (DÜŞÜNCELERİNİN) OLMADIĞINI SÖYLEDİM. YANİ İMAN HEDİYESİNİN SENİN DÜŞÜNCELERİNDEKİ KRETERLERE UYMADIĞINI SÖYLEDİM.

ANLADINMI KIT...

Aptal olduğun zaten tescilli yoksa neden bir bedevinin peşinden gidesin ki?

Ben layık olma kriterleri nedir diye sormuşum. Sen hala iman hediyesinin benim kriterlerime uymadığını söylüyorsun. Put bu imanı hediye ederken benim kriterlerime mi bakıyor yani? Putun kriterlerini soruyorum, anladın mı şimdi soruyu?

İLİMCİK saçma bir laf söyledi sende onu peşine takılıp bu saçmalığa ortak oldun hemen. İman nedir, inanmaktır. İnanan birisine iman hediye edilir mi? Adam zaten inanıyor. Ancak inanmayan birine hediye edilir mesela Muhammed'e hediye edilmiş. Neden çünkü inanmıyordu. Bunu anlayacak kadar zeka da mı yok sizde?

Sitelerde Paylaş

elbette..cenab-ı hak bizleri bu konularda cahil bırakmamış elhamdülillah.

İyide mesele şu ki, bedevinin teki kandırmış seni sadece. Cahil olsan gene iyi, akndırılmış ve yalanlara inanmış bir su katılmamış salaksın.

Sitelerde Paylaş

İyide mesele şu ki, bedevinin teki kandırmış seni sadece. Cahil olsan gene iyi, akndırılmış ve yalanlara inanmış bir su katılmamış salaksın.

Hem kendinin hem de sevdiklerinin başının ecel celladının satırıyla kesilip, akrep ve çıyanlara yem olması için beklemek nasıl gidiyor...Zavallı..akıl senin başında bela..bak hayvanlar senin gibi sıkıntı ve azap çekmiyor..sen de aklını çıkar at, hayvan ol..kurtul.

Sitelerde Paylaş

Hem kendinin hem de sevdiklerinin başının ecel celladının satırıyla kesilip, akrep ve çıyanlara yem olması için beklemek nasıl gidiyor...Zavallı..akıl senin başında bela..bak hayvanlar senin gibi sıkıntı ve azap çekmiyor..sen de aklını çıkar at, hayvan ol..kurtul.

Hiç farketmiyor. Senin bedevi masallarının da o hakikatten kimseyi kurtarabilmişliği yok zira. Sadece kendinizi kandırıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...