Jump to content

Kurban bayramı ve katliam

Recommended Posts

Kurban bayramıyla ilgili bir anım geldi aklıma daha çocuktum, ineği boğazlayacakları zaman bakamayıp kafamı çevirmiştim. Çocukluğumdan beri yemem kurbanda kesilen etleri. Bakalım bu bayram putperest islamcılar hayvanlara nasıl eziyet edecekler*

Sitelerde Paylaş
  • İleti 143
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kurban bayramıyla ilgili bir anım geldi aklıma daha çocuktum, ineği boğazlayacakları zaman bakamayıp kafamı çevirmiştim. Çocukluğumdan beri yemem kurbanda kesilen etleri. Bakalım bu bayram putperest islamcılar hayvanlara nasıl eziyet edecekler*

Ben artık kurban bayramında özellikle fikirlerimi belirtirim, yakınlarımın yanında bu ilkel ve vahşi can alma olayını bizzat söyledim geçen kurban bayramında, et gelmiyor artık bize fakat gelirsede ilkelliğini belirtir red ederim o eti, hiçte gocunmam, hem hayvanın canını olmayan bir mekan için alıyorlar, hem bir gram et dağıtıp birde iyi halt etmiş gibi böbürlenip allah kabul etsin demeni bekliyorlar hemde giderken allahım bak nede güzel ameller işliyorum havasıyla dilenciye sadaka vermiş gibi kendilerini üstün görüyorlar, derim ve belirtirim bu ilkelliği ve vakşeti.Önceleri her bayram 200 gram et gelirdi, işte böylede bonkörler allahın kulları :) ama ateist olduğumu bilmediğim halde allah kabul etsin demedim, dediysemde ben hatırlamıyorum, ağız alışkanlığıyla demişte olabilirim, mesela getirirlerdi ben gerilirdim ne desem diye, sağolun der eti alırdım, allah kabul etsin lafı bana iğrenç bir his verirdi her zaman, nedeni içten içe bu dinin insanları ne kadar çıkarcı, yüzsüz, bencil, yapması ve bu çıkarı için bir canı vahşice almasıymış, ne diyeyim insanlar içten içe bir çok şeyi bilirlermi bilmem ama rahatsızlık duyardım hep, hemde öyle böyle değil...
Sitelerde Paylaş

Marketteki et reyonundan aldığınız ürünler saksıda yetişmiyor arkadaşlar.

Ayrıca kurban bayramı, son yıllarda başarılı bir şekilde reforme ediliyor.

Amaç olarak et yemek değil, et yedirmek olan bir bayramdır bu..

Amaç olarak güzeldir!

Fakat ne yazık ki müslümanların büyük bölümünün, bunun kendi sosyal hayatları için düzenlenmiş eğlenceli bir dini organizasyon gibi algılayıp; etin pek az kısmını ihtiyacı olanlara verip (veya hiç vermeyip) çoğunluğunu kendileri için kullanmaları fazlasıyla üzücü.

Müslümanların bayramının en başından beri müslümanlar tarafından yanlış uygulanması ne kadar da ironik öyle değil mi?

tarihinde Aberforth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlar etçil ve otçuldur. Bu gerçeği göre göre vay kurban bayramı şöyle vay böyle demenin bir lüzumu yok. Beğenmiyorsan bayramın birinci günü evinden çıkmazsın. Çocuklarınla beraber oturur vahşi aslanların ceylanları yediği belgeselere felan bakarsın. Entellektüelsin ya. İsteyende gidip paşa paşa kurbanını keser. İbadetini yerine getirir. Hani özgürlükçüydünüz?

tarihinde KAROAS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlar etçil ve otçuldur. Bu gerçeği göre göre vay kurban bayramı şöyle vay böyle demenin bir lüzumu yok. Beğenmiyorsan bayramın birinci günü evinden çıkmazsın. Çocuklarınla beraber oturur vahşi aslanların ceylanları yediği belgeselere felan bakarsın. Entellektüelsin ya. İsteyende gidip paşa paşa kurbanını keser. İbadetini yerine getirir. Hani özgürlükçüydünüz?

Hayvan kesilip yenilmesine karşı değilim. Şahsen çokta severim et. Ancaaak, sokak aralarında hayvanları sıraya dizip yallah bismillah diyerek çocukların gözü önünde kesilmesine karşıyım. Mezbahalar kuruluyor herkes bu işi doğru düzgün yapsa sorun olmaz. Müslümanlar hangi işi adabıyla yapabilmişler ki bunu yapsınlar?

Sitelerde Paylaş

Ben artık kurban bayramında özellikle fikirlerimi belirtirim, yakınlarımın yanında bu ilkel ve vahşi can alma olayını bizzat söyledim geçen kurban bayramında, et gelmiyor artık bize fakat gelirsede ilkelliğini belirtir red ederim o eti, hiçte gocunmam, hem hayvanın canını olmayan bir mekan için alıyorlar, hem bir gram et dağıtıp birde iyi halt etmiş gibi böbürlenip allah kabul etsin demeni bekliyorlar hemde giderken allahım bak nede güzel ameller işliyorum havasıyla dilenciye sadaka vermiş gibi kendilerini üstün görüyorlar, derim ve belirtirim bu ilkelliği ve vakşeti.Önceleri her bayram 200 gram et gelirdi, işte böylede bonkörler allahın kulları :) ama ateist olduğumu bilmediğim halde allah kabul etsin demedim, dediysemde ben hatırlamıyorum, ağız alışkanlığıyla demişte olabilirim, mesela getirirlerdi ben gerilirdim ne desem diye, sağolun der eti alırdım, allah kabul etsin lafı bana iğrenç bir his verirdi her zaman, nedeni içten içe bu dinin insanları ne kadar çıkarcı, yüzsüz, bencil, yapması ve bu çıkarı için bir canı vahşice almasıymış, ne diyeyim insanlar içten içe bir çok şeyi bilirlermi bilmem ama rahatsızlık duyardım hep, hemde öyle böyle değil...

Onların çıkarcılıklarını sen gel bana sor kimze benden daha iyi anlayamaz herhalde, bu doğanın bir parçası olduklarını kabul edip diğer hayvanlara da saygı gösterseler belki hayatları kurtulcak ama o kestikleri hayvandan daha aşağılıklar

Sitelerde Paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=Sgabzg9J_qU

bu linkte insani bir hayvan kesimi var.isterseniz izleyin,.medeni hayvan kesimi.

Ben hayvanların her türlü kesilmesine karşıyım, sütünden yumurtasından faydalanın yeter ne gerek var bu kadar katliama ama Tanrı'ya kurban edilmesi işin ayrı bir boyutudur, zaten konumuz da bu yani İslam putperestliğin devamı bir din işte... Putperestler de putlara kurban veriyormuş ya işte ne farkı var?

Sitelerde Paylaş

Kurban bayramı he yıl belli bir dönemde yüzbinlerce büyük ve küçük baş hayvanın kesildiği bu yüzden arzın talebe yetişemediği ve et fiyatlarının tavan yaptırıldığı bir tüketim bayramınıdır. Müslümanlar islami olmayan diğer bayramları hediyeler alındığı için eleştirirken bir de dönüp kendine bakmalı.

Ayrıca kurban bayramında kimse et yiyemiyecek durumda ki insanlara et met vermiyor. İnsanlar gösteri için kocaman hayvanlara giriyor (kesiyor) bir kısmını komşularına dağıtıyor geri kalanınıda bozulmasın diye bir kaç ay içinde tüketiyor. Tüketimin bu kadar çok arttığı bir dini bayram daha yok.

Hadi kurban kesiyorsunuz, fiyatları bu kadar artırıyorsunuz bari domuz etide tüketinki et çeşitliliği artsın ve arz çeşitlensin diyecem ama bu salaklar allahın gönderdiğine inandıkları hayvanlarıda bu haram bu helal diye sınıflandırıyor. Bu da et bu da et ne farkı var aralarında diyemeyecem kadar da aptallar...

Sitelerde Paylaş

Ben hayvanların her türlü kesilmesine karşıyım, sütünden yumurtasından faydalanın yeter ne gerek var bu kadar katliama ama Tanrı'ya kurban edilmesi işin ayrı bir boyutudur, zaten konumuz da bu yani İslam putperestliğin devamı bir din işte... Putperestler de putlara kurban veriyormuş ya işte ne farkı var?

Mü’minûn 21

(Mekkî 74) Hayvanlarda sizin için elbette ibretler vardır. Onların karınlarındakinden (sütlerinden) size içiririz. Onlarda sizin için birçok faydalar daha vardır; etlerinden de yersiniz.

Hac 37

(Medenî 103) Onların ne etleri ne de kanları Allah'a ulaşır; fakat O'na sadece sizin takvanız ulaşır. Sizi hidayete erdirdiğinden dolayı Allah'ı büyük tanıyasınız diye O, bu hayvanları böylece sizin istifadenize verdi. (Ey Muhammed!) Güzel davrananları müjdele!

Hac 28

(Medenî 103) Ta ki kendilerine ait bir takım yararları yakinen görmeleri, Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belli günler de Allah'ın ismini ansanlar . Artık ondan hem kendiniz yeyin,hem de yoksula, fakire yedirin.

Sitelerde Paylaş

atılan2 her başlıkta bunu yapıyorsun yeter. Kendi fikrin yok mu senin? Sürekli insanlar bildiği ayetleri asıp duruyorsun. Kendi fikrin varsa yaz üstüne ayetlerle destekle yoksa sus. Her konuyu böyle saçma sapan ayetler yazarak boğma.

Muhammed kadar zekası olsaydı kendi düşüncelerini yazardı ama 1400 yıl önce yaşayan Muhammed bile bu arkadaştan daha zeki, güzel edebiyat yapıyor Muhammed...

Sitelerde Paylaş

Her sene aynı başlıklar, aynı muhabbetler;

Demek kurban bayramı yaklaşıyor, yaklaşsın ! Sana, bana ne zararı var ?

Hayvanlara, kesilmeden önce eziyet edilse ne olur, edilmese ne olur ? Bu konuyada teistlerden çok ateistlerin değinmesini de anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Atesitler değiniyor Çünkü öldürmeyi vahşet olarak elel alıyor..

Bir bitkiyi ektiğinde biçtiğin için suçlu görünüyorsunda ondan bu konuşmalar.(Dikkat Kelimlerimde Kuran allahvs Yoktur Sizin Maddeniz Sizi nasıl gösteriyor siz görün)

Her sene belli zamanlarda birşey için can alınıyor. Eti yeniliyor.

Oysaki bir fabrikata her gün tonlarcası kesiliyor ( o farklıymış o Birşey için değil)

O birşey Bir şekilde yaşamayı hayattan zevk almayı sağlıyorsa okadar önemlimi.(?)

O fabrikada kesilneler yenildiğinde hayattan zevk almıyacakmıyız..

O fabrikada çalışanlar çalıştıkları için birşeyler aldıklarında mutlu olmayacaklarmı.

Fabrika vergi verdiği için Devleti mutlu etmeyecekmi.

Vergi insana döndüğünde insan yaşamı daha iyi olmayacakmı.

Gram parça paylaşımı anlatılıyor paylaşımı az buluyorlar sanki ben öyle hissettim. Bir aç gözlülük var gibi.

Paylaşmak mutluluk ise Az çok fark ediyor demekki.

İsrail gazzeye bombalarını paylaşıyor dünya sağlık örgütü afrikaya gıdasını paylaşıyor ama ne garip her ikisindede hayattan zevk alım var...

Can alınıyo can veriliyor bişiler oluyor sonra Bir insan bu cinayet diyor.

Cinayet bir insan için kullanılır Katliam ise canlılar için...

Katliamda nesil tükenene kadar yapılır Acıma yoktur...

Kasap katliam yapıyor...

Firma katliam yapıyor mutluluk artıyor...

E ne olsun Bukadar mutluluğada ateist kalbi dayanmıyor :)

Sitelerde Paylaş

aslında bir fark var...

İslamiyette bir çok kişi (ateist) cihatan şikayet eder. Kuranda Kurana karşı gelenlere karşı savaş açmak doğru bir davranışolarak gösterilir( belli şartları var)

İşin burasında bir püf nokta var ki Kuran can almayı allah için yapın diyor. Cihat savaş yada yıkım her ne halt yapıyorsanız onu sadece allah için onun belirlediği ölçülerde yapın diyor.

Kurbanda bu ölçülerden Can almak ve Allah için gözünü kırpmadan öldürebilen bir insan oluşturmak için Kurban ile Allaha amel ettirmeyi seçmiştir.

İşin özünde Savaşcı özelliği yitirmeden Var olan tehlikelere karşı gelmek ve bu karşı gelişi allahın adına allah için yapmak yer alıyor...

Bir tür eğitim diyebilir. Namaz gibi...

Sitelerde Paylaş

atılan2 her başlıkta bunu yapıyorsun yeter. Kendi fikrin yok mu senin? Sürekli insanlar bildiği ayetleri asıp duruyorsun. Kendi fikrin varsa yaz üstüne ayetlerle destekle yoksa sus. Her konuyu böyle saçma sapan ayetler yazarak boğma.

verdiğim her ayet iletiye cevap mahiyetindedir.iletiler din hakkında yorum olunca o dinin kitabından cevap hakkı doğar.gerektiğinde yorum yapıyorum.
Sitelerde Paylaş

verdiğim her ayet iletiye cevap mahiyetindedir.iletiler din hakkında yorum olunca o dinin kitabından cevap hakkı doğar.gerektiğinde yorum yapıyorum.

Bana bak arkadaşım biz din hakkında senden daha fazla araştırma yapıyoruz tamam mı? Her halta ayetle cevap veriyorsun, arkadaşın dediği gibi kendi fikrin yok mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...