Jump to content

Kurban bayramı ve katliam

Recommended Posts

• İleti 143
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi annem benden 2 tane akik kurbanı istiyor küçükken kesememiş. O kadar dinsiz olduğumu anlatım anlamıyor kadıncağız.

Ailerle başımız belada ya, ne istiyorlar zavallı hayvanların, salın hayvanları doğanın güzelliğine sonra da zevkle izleyin ne gerek var kan dökmeye...

Sitelerde Paylaş

bu linkte insani bir hayvan kesimi var.isterseniz izleyin,.medeni hayvan kesimi.

O hayvanlar islami usule göre kesilen hayvandan daha fazla acı çekmiyorlar.

Siz hayvanları sıkıca bağladığınız ve 10 kişi üzerine çöktüğünüz için çırpınamıyor, çırpınamayınca da siz salaklar acı çekmiyor mu sanıyorsunuz?

Bu videodaki kesim ile islami kesim arasında ''hayvanın açısından'' en ufak bir fark yok.

Hatta bunun daha iyi olduğu söylenebilir, eğer bayram keismlerimdenki başarısz kesimleri sayarsak. Her bayram ortalıkta gırtlağı yarım kesilmiş koşan hayvanlar görülür. Ama bu makinanın hata yapma şansı yok.İşini yarım yapma şansı yok.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fabrikalardaki etler de kesilmiyor mu, yerken laf etmiyorsun ama diye saçmalamalar da başlamış kurban yaklaştıkça. Tamam fabrikalarda etler kesiliyor, satılıyor halk tarafından tüketiliyor ancak bunun sadece böyle kalmasının yanında kurban bayramı saçmalığıyla fazladan 2-3 kat et kesiliyor yani adeta israf ediliyor. Kurban bayramında fabrika üretimi durdurmuyor. Milyon hayvan fazladan kesiliyor.

Allah için kesiliyor diyenler ise; belki eskiden evet. Şimdi evinde ayda yılda bir et gören vatandaş kurbanı hiçte allah için kesmiyor. Bildiğin kendisi için kesiyor. Zengin kısım ise geçmişten bu yana gösteriş amacıyla kesiyor. İnsan hayvani üstünlük duygusuyla her konuda olduğu gibi ibadette de başkalarına üstün gelmeye çalışıyor. Kuzu kesen fakir kesim; danaya ortak orta kesime özenip beraber zengin kesimin tek dana yada deve kesmesini istiyor. Züğürt açıyor çenesini başlıyor zenginin devesinden fakirin koyununa kadar.

Demem o ki ekstradan hayvan kesimi yapılan bu ne idüğü belirsiz bu bayramda göz önünde hayvan katli yapılmasına göz yumulması rahatsızlık verici; üstüne de kesenin işin ibadetinden çok havasına kapılması tartışılır günümüz dünyasında. Ne güzel ibadetler var bırakın kendi arzularınız için hayvan katletmeyin.

Sitelerde Paylaş

Merak etmeyin kurban bayramında hayan kesenler daha sonra katil olmuyorlar.

Et yiyip yememek de alışkanlıktan başka bir şey değil.

Et yemenin ya da yememenin mantıklı bir yanı yok. Tercih meselesi.

Tabi bunu vejeteryanlar anlayamaz.

Belki inanmazsın ama ben artık et yemiyorum fakat et yiyenleri anlıyorum.
Sitelerde Paylaş

Ben tavuk ve balık sviyorum daha çok ama büyük başlara birşey diyemem. Tavukları yemek için fazla fazla ürettiğimizden de ekolojik dengeyi etkilediğimi düşünmüyorum kayda değer... Balıklarda artık üretiliyor fazla fazla çiftliklerde.

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fabrikalardaki etler de kesilmiyor mu, yerken laf etmiyorsun ama diye saçmalamalar da başlamış kurban yaklaştıkça. Tamam fabrikalarda etler kesiliyor, satılıyor halk tarafından tüketiliyor ancak bunun sadece böyle kalmasının yanında kurban bayramı saçmalığıyla fazladan 2-3 kat et kesiliyor yani adeta israf ediliyor. Kurban bayramında fabrika üretimi durdurmuyor. Milyon hayvan fazladan kesiliyor.

Allah için kesiliyor diyenler ise; belki eskiden evet. Şimdi evinde ayda yılda bir et gören vatandaş kurbanı hiçte allah için kesmiyor. Bildiğin kendisi için kesiyor. Zengin kısım ise geçmişten bu yana gösteriş amacıyla kesiyor. İnsan hayvani üstünlük duygusuyla her konuda olduğu gibi ibadette de başkalarına üstün gelmeye çalışıyor. Kuzu kesen fakir kesim; danaya ortak orta kesime özenip beraber zengin kesimin tek dana yada deve kesmesini istiyor. Züğürt açıyor çenesini başlıyor zenginin devesinden fakirin koyununa kadar.

Demem o ki ekstradan hayvan kesimi yapılan bu ne idüğü belirsiz bu bayramda göz önünde hayvan katli yapılmasına göz yumulması rahatsızlık verici; üstüne de kesenin işin ibadetinden çok havasına kapılması tartışılır günümüz dünyasında. Ne güzel ibadetler var bırakın kendi arzularınız için hayvan katletmeyin.

Yani fabrikalardaki kesimden de rahatsızıs zaten biz, kaldırın kardeşim marketlerden et ürünlerini, madem maymunsunuz madem hayvansınız öbür hayvanlara da yaşama hakkı tanıyın

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Konu başlı başına zaten saçma,Ozaman hayvan kesim fabrikalarında soykırım yapılmaktadır.Ayrıca kesilen hayvan ihtiyacı olan insanlara dağıtılıyor,bunun neresi saçmalık..senin karnın tok olduğu için anlamıyorsun tabi.

tarihinde dejavu0107 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kac soru:

- Fakirlerin en birinci ihtiyaci et midir?

- Kirmizi et cok mu sagliklidir?

- Bi günde 3 milyon hayvan katletmek cokmu mantikldir?

- Türkiye de etin pahali olmasisinin nedeni fakirleri ete muhtac edip, kurban bayraminin önemini arttirmak midir?

- Hali vakti yerinde olan insanlarin yasadigi bircok yerde, miletin birbiriyle kurban eti degis tokusu yapmasinin mantigi nedir

- Kurban etlerinin en güzel yerlerini kendine ayirip , en yagli en kemikli yerlerini fakrilere vermenin manasi nedir?

- Her sene kurban bayraminda trafik kazalarinda ölenler asil kurban degilmidir.

Sitelerde Paylaş

Yani fabrikalardaki kesimden de rahatsızıs zaten biz, kaldırın kardeşim marketlerden et ürünlerini, madem maymunsunuz madem hayvansınız öbür hayvanlara da yaşama hakkı tanıyın

Niye, maymunlar ve hayvanlar, diger hayvanlara yasama hakki taniyor mu? Hepsi otcul mu?

Vejeteryan arkadaslar surekli sekilde konuyu yanlis yerinden tutup anlamsiz noktalara gitmesine sebebiyet veriyorlar bence. Insanin hayvanlari bir besin kaynagi olarak gormesi veya gormemesinin hayvanlar tarafinda herhangi bir etkisi olmayacaktir. Bunun etkisi yine insanlar uzerinde olacaktir. Eger insan medeniyet olarak belli bir noktaya geldigi iddiasinda ise, belki bu iddiasini bir adim oteye goturerek yasama fazladan bir saygi gosterme istegi ve arzusu icerisinde olabilir. Ancak sunu bilmekte fayda var, medeniyet ancak bilgi ve teknoloji ile ilerler. Su anki bilgi ve teknolojimiz bu adimi atabilecek kadar ileri degil. Siz et yenmeyecek deseniz, dunya kaynaklari insanlari beseleyebilecek kapasitede degil. Tarim yapilmasina musayit olmayan arazlerde cok rahatlikla hayvan uretimi yapilabiliyor. Vejeteryan arkadaslar belki insanoglunu sadece damak tadi icin hayvan olduren bir tur saniyor ama kazin ayagi gercekten oyle mi, bize bu konuda herhangi bir pespektif sunmuyorlar.

Bunlarin hepsini gectigimide, butun tutarsiz yonleriyle kabul ettigimde bile sorun cozulmuyor. Bu sefer sirada bitkiler var cunku. Hayvanlar ile bitkiler arasindaki farklar bu sefer tartisma konusu olacak. "Hayvanlar tamam ama bitkileri tabiki oldurup yiyecegiz" diyecek simdinin canlilik taraftari bircoklari. Hayvanlar icin kahramanliga soyunanlar, ezilen ve katledilen bitki kardeslerimiz icin killarini kipirdatmayacaklar. Tutarsizlik uzerine tutarsizlik, katman katman olacak. Isin icinden kimse cikamayacak.

Fakat arkadaslarin su konuda haklarini yemek istemem, zira yigidi oldur hakkini ver. Insanlara yedirmek uzere yetistirilen hayvanlara gercekten cok buyuk eziyet ediliyor. Hayvani kesmek bir yana, mezbahaya girip cikan normal bir insani kusturacak goruntuler var iceride. Tamam kesip yiyeceksin ama, bu hayvana iskence ederek oldurmeni gerektirmiyor. Insan olarak bu manzara yine insani etkiliyor, bizleri gitmek ve ulasmak istedigimiz noktadan alikoyuyor. Cagin amaci birbirine ve dogaya mumkun mertebe saygili bireyler yetistirmek iken, bu mezbahalar cikip bunun tam tersini sergiliyor. Insanligi amacindan saptiriyor.... diye dusunuyorum konu hakkinda genel olarak.

Ha, birde kurban bayrami mevzusu var. Akli basinda muslumanlar zaten surekli bir sekilde bu isi daha medeni haliyle yapmak icin yollar aramakta. Ancak bildigimiz islamci kesim, hayvani yatirip colugun cocugun onunde bogazlamak icin diretiyor. Ben buradan sunu cikariyorum; caglar ilerledikce, insanoglu bilgiye maruz kaldikca, medenilestikce, otomatik olarak, herhangi bir etkiye gerek kalmadan(yani bizim ateistforumda tenkit etmemize gerek kalmadan) isin o caga gore en medeni seklini arayip buluyor. Sokaklarin kan golune donmesinden bu memleketin cogusu musluman olan(yada mulsumanim diyen) bircok insani rahatsiz. Bu iyi birsey. En azindan onlarinda migdeleri kaldirmiyor, yani bizlerden bu anlamda cokda farkli degiller, dinleri gozlerini o kadarda kor etmemis. Etin ne kadarini kime neye dagitirlar, isin o kismi ise cok spekulatif.

Sitelerde Paylaş

ben hayvanların kesilmesine karşı değilim. sonuçta etçil insanlarız. yemek zorundayız. ama bunun allah adına yapılmasına karşıyım.

saçmalama lan!! sen o hayvanın yerinde olsan ne yapardın?boğazlıyorsunuz zavallı hayvanları sonra da bu normaldir diyorsunuz.bu resmen katliamdır.bunun savunulacak bir yanı yok!!!!
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...