Jump to content

Winston Churchill

Recommended Posts

Bu adamın gerçekten kendisine has bir espri anlayışı var.

Ardında bıraktığı sözler hiç dikkatinizi çekti mi?

Birkaç örnek vereyim mesela.

Topa en az vuranın maçı kazandığı bir oyuna hayatta inanamam! (golf hakkında konuşulurken)

Gerçek pantolonunu giymeden, yalan dünyanın yarısını dolaşır.

Dün ile yarın arasında bir savaş çıkarsa bugünü kaybederiz.

Yirmisinde solcu olmayanın kalbi, ellisinde hala solcu olanın aklı yoktur.

Demokrasi karşıtı en iyi argüman averaj bir oyverenle beş dakikalık muhabbettir.

Ve savaş sonunda, bu adama öncelikle nobel barış ödülü vermeyi falan istemiş bazı kişiler fakat ikinci dünya savaşının baskın figürlerinden birisi olmasından dolayı böyle bir şeyin epey absürt durabileceğinden; anılarını yazdığı kitap için nobel edebiyat ödülü vermek ile yetinmişler. :blink: Hitler gibi, hep resim yapma tutkusuyla yaşamış fakat ressamlık yeteneğine güvenemediği için resimlerine asla kendi imzasını atmazmış.

Bir gün avam kamarasında, (halk tarafından seçilen ingiliz parlementosu) birisinin kendisi konuşuyorken onun sözünü kesip "Sen Stalin'i övüyorsun!" şeklinde kendisine meydan okumasından sonra bunu yapan kişiye "Hitler cehenneme saldırırsa, bu kürsüde şeytanı da övecek birkaç şey söylerim elbette" diye cevap vermiş. Punchline! :D

Yine bir gün avam kamarasında, fakat bu sefer tuvaletteyiz. (tamam kabul ediyorum, biraz tuhaf bir giriş yaptım bu paragrafa)

Labour Party (işçi partisi) lideri pisuvarın başındadır, tuvalete Churchill girer ve hepsi boş olmasına rağmen işçi partisi liderinden uzaktaki en son pisuvara doğru gider. Arada şöyle bir diyalog gerçekleşir.

-Ne o, bugün mesafeli miyiz churchill?

+Elbette. ne zaman büyük bir şey görseniz, onu millileştirmek istiyorsunuz!

Churchill 85. yaş günü kutlamasının sonunda bir gazetecinin "Efendim 100. yaş gününüzü de böyle neşeyle kutlamayı dileriz!" sözüne karşılık olarak gayet ciddi bir şekilde "Elbette, kendinize iyi bakarsanız niçin olmasın!?" şeklinde yanıtlamış. -_-

Churchill'in ayyaş, eğlenceli ve bir o kadar da zeki bir adam olduğu bariz. Mihverlerin hareketlerini şekillendirmek için oynadığı ve çoğunlukla başarılı olduğu oyunlar şeytani bir zekaya sahip olduğunu gösteriyor. (örneğin, norveç'in ikinci dünya savaşı sırasında başına gelenler, yunanistan'ın kışkırtılmasıyla bulgaristan'ın yapmaya zorlandığı seçimler vs.)

Ve son olarak...

2. dünya savaşı tarihlerindeyiz yine.. Churchill radyo yayınında konuşma yapması gerekiyormuş.. Bu işi için bulunduğu bir binanın önündeki bir taksiyi durdurup "Beni yarım saat burada bekleyebilir misin?" demiş. Havanın karanlık olmasından dolayı bunu söyleyenin yüzünü seçemeyen taksi şoförü "Özür dilerim fakat yapamam efendim, Churchill'in konuşmasını dinleyeceğim" şeklindeki cevabı karşısında keyiflenen Churchill, taksiciye bir miktar para uzatmış. Aldığı cevap ise "S*kmişim Churchill'i, sizi bekliyorum efendim!" olmuş. ^____^

tarihinde Aberforth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İngilizler seviyor mu bilmiyorum ama bana kalırsa britanya imparatorluğunu batıran kişidir. Çanakkale hezimetiyle yenilmez oldukları efsanesini yerle bir edilmiştir. 2. dünya savaşındaki singapur hezimeti ile birlikte o civardaki halkların ingiltereye güveni kalmamış ve birlikten bir bir ayrılmışlardır. Kısa bir zaman sonra da hindistan kopmuştur imparatorluktan.

Onun dışında gerçekten zeki bir adam olduğunu söyleyebiliriz. Youtubeden videolarını izledim ve demem şu ki gerçekten inanılmaz bir kelime haznesi var adamın.

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

İngilizler seviyor mu bilmiyorum ama bana kalırsa britanya imparatorluğunu batıran kişidir. Çanakkale hezimetiyle yenilmez oldukları efsanesini yerle bir edilmiştir. 2. dünya savaşındaki singapur hezimeti ile birlikte o civardaki halkların ingiltereye güveni kalmamış ve birlikten bir bir ayrılmışlardır. Kısa bir zaman sonra da hindistan kopmuştur imparatorluktan.

Onun dışında gerçekten zeki bir adam olduğunu söyleyebiliriz. Youtubeden videolarını izledim ve demem şu ki gerçekten inanılmaz bir kelime haznesi var adamın.

Ben farklı düşünüyorum. (çanakkale ingilizler açısından büyük bir manasızlıktı elbette)

Hemen altında küresel savaşın başrolündeki düşman devlet Üçüncü Reich varken, hala dünyayı kontrol etmeye ne kadar odaklanabilirsin ki?

Londra bombalanırken devleti ayakta tutmayı başarabildi bu adam. Fransa da düştükten sonra İngiltere, Sovyetler sahneye girene dek savaşı tek başına sürdürdü yani Hitler'in zaferini tamamlamasını teknik olarak önlediler; lobicilik faaliyetleri de takdire şayandı.

Ve bence İngiliz Milletler Topluluğu, 21. yüzyılın şartlarını göz önünde bulundurursak kraliçe için Britanya İmparatorluğu'ndan daha fazla avantaj sunuyor.

Bence kendisini itici yapan en büyük özelliği askeri kararlarına aldığı alkolün etki etmesine çok kere izin vermesidir.

Örneğin Mustafa Kemal asla böyle bir hata yapmadı.

Sitelerde Paylaş

Konuyu baslattigin ve sanki cok derin incelemis havasi yarattigin icin bazi noktalar kafama takildi...

"Mihverlerin hareketlerini şekillendirmek için oynadığı ve çoğunlukla başarılı olduğu oyunlar şeytani bir zekaya sahip olduğunu gösteriyor." ile ne demek istedigini günümüz genclerinin de anlayacagi sekilde sadelestirir misin sana zahmet?

"bence İngiliz Milletler Topluluğu, kraliçe için Britanya İmparatorluğu'ndan daha fazla avantaj sunuyor" demekle neyi kastediginde cok muphem bir ifade acmak lutfunda bulunursaniz pek mesut olacagiz.

"Bence kendisini itici yapan en büyük özelliği askeri kararlarına aldığı alkolün etki etmesine çok kere izin vermesidir.

Örneğin Mustafa Kemal asla böyle bir hata yapmadı." buyurmussunuz ki sevgili RTE vardi hayirsiz kulaklari zonklasin "biliyorsunuz alevi" derdi senin bu yaklasiminda o hesap olmus gibi geldi bana.

Üstüne üstlük en vurucu Çörçil diyalogunu es gecmissin azizim, birileri buyururlar ki cok afedersiniz ibne degilmisn ulan corcil, bizim ki bildigin Cem Yilmazin ingiliz versiyonu "Ben memleketi götümle yönetmiyorum".

Tipatip ayni soruya ya da hezeyana rahmetli Zeki Müren Pasha'da "Evelaallah ibneyim efenim" demistir.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Epey antipatik gözükmüş olmalıyım sana ki mesajına öyle bir giriş yapma gereği duymuşsun, peki nasıl istersen üye ateturk.

Ben ikinci dünya savaşını bir satranç oyunu gibi gözümde canlandırdığımda, İngiltere'nin Nazi Almanyası'na karşı taşlarını çok iyi oynadığını düşündüğüm için öyle söyledim. Yoksa bu kişinin bazı kritik hatalar yaptığını ben de biliyorum fakat Hitler'in planlarının alt üst olmasına sebep olan hemen her olayda bir ingiliz altyapısı görülebilir gibi geliyor bana.

Yanılıyor olabilirim, ben insanlar hakkında kesin hükümler verebilecek eğitimde birisi değilim sadece kişisel görüşlerimi söyledim o kadar.

İngiliz Milletler Topluluğu katılımcıların gönüllülük esaslarıyla oluşması yönüyle, Britanya İmparatorluğu'nun tersine özellikle imaj bakımından faydalı ve çok daha etik bir organizasyon gibi geliyor bana. İngiltere bu şekilde katılımcı ülkelerle ortak çıkarlarına göre kararlar ve uygulamalar gerçekleştirebilip; aynı zamanda onların iç sorunlarından ve askeri savunma masraflarından büyük miktarda uzakta kalabiliyor; öz varlığına da daha çok özen gösterebiliyor.

Ve mesajın sonlara doğru iyice anlamsızlaşıp, çirkin bir sonla da bitiyor. Yazık sana ne diyeyim.

Sitelerde Paylaş

Churchill 2. dünya savaşı sonrası, Alman nüfusunun baraj kapaklarının açılarak ve şehirlerin üzerlerine uçaklarla anthrax virüsü atılarak tamamen ortadan kaldırılmasını talep etmiş ve Alman sorununu böylece dünyanın sonuna dek çözmeyi planlamıştır. Bu fikri Alman etkisinin çok yoğun olduğu ABD tarafından reddedilmiştir. Ayrıca Çanakkale savaşında, Türk askerlerine karşı zehirli gaz kullanmayı teklif etmiştir, gerekçe olarak ise Türklerin insan değil barbar olduklarını, üzerlerinde zehirli gaz kullanmanın bir sakıncası olmadığını söylemiştir.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Churchill 2. dünya savaşı sonrası, Alman nüfusunun baraj kapaklarının açılarak ve şehirlerin üzerlerine uçaklarla anthrax virüsü atılarak tamamen ortadan kaldırılmasını talep etmiş ve Alman sorununu böylece dünyanın sonuna dek çözmeyi planlamıştır. Bu fikri Alman etkisinin çok yoğun olduğu ABD tarafından reddedilmiştir. Ayrıca Çanakkale savaşında, Türk askerlerine karşı zehirli gaz kullanmayı teklif etmiştir, gerekçe olarak ise Türklerin insan değil barbar olduklarını, üzerlerinde zehirli gaz kullanmanın bir sakıncası olmadığını söylemiştir.

Resmi kaynak?

Eh gerçi benim Churchill'i savunmama da gerek yok, ben onun iyi bir kişi olduğunu söylemedim, ben sadece onun ilginç kişiliğine dikkat çekmek istemiştim. Yoruldum. Keşke hiç açmasaydım şu başlığı.. Öf..

Sitelerde Paylaş

Resmi kaynak?

Eh gerçi benim Churchill'i savunmama da gerek yok, ben onun iyi bir kişi olduğunu söylemedim, ben sadece onun ilginç kişiliğine dikkat çekmek istemiştim. Yoruldum. Keşke hiç açmasaydım şu başlığı.. Öf..

Barbar Türkler'e karşı zehirli gaz kullanalım

Eski İngiltere Başbakanı Sir Winston Churchill'in Birinci Dünya Savaşı sırasındaki aldığı notlar ortaya çıktı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/17927-barbar-turklere-karsi-zehirli-gaz-kullanalim

Sitelerde Paylaş

Ben de seni veya Churchill'i kötülemek için yazmadım onları. Hakkında bilinmesi gereken bilgiler olarak yazdım. Yoksa Alamanlara virüs atmış, Türklere zehirli gaz atmış olsa bile beni ilgilendirmez.

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...