Jump to content

Tanrı olsaydı

Recommended Posts

Gerçekten evrenleri canlıları her şeyi yaratan bir tanrı olsa idi, ****** allahın, çöl bedevileri tarafından uydurulmasına izin verirmiydi?

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Küfürlü kısımlar çıkartılmıştır.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dünyayı yaratmazdı şayet erkekse.Kendine bir dişi tanrı Sekinasını yaratırdı. Oda Ona denk olurdu.Şayet Sekina isterse ona hediye olarak bu fani dünyayı yaratırdı. Sekinada bu fani oyuncağıyla vakit geçirdi.Oda işe giderdi:)))Daha sonrada Sekina oyuncağına dalmışken bir tanede Lilith yaratırdı::))Lilithde onun ikinci kadını olurdu.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elbette kendisi icin olacak islerle ugrasacaktir...Diyelim ki dünya'da canlilari yaratti, canillarin hayal kahramanlari tanrilari ve din kitaplarinin olusmalarina izin verir miydi?

Tanri kendine özel isi gücü birakip milyonlarca farkli canlilar tasarlayip yaratmasi akila mantiga uygun degildir.Ben tanri olsam gezegenlerle misket oynardim yarattigim canlilarin bana ne faydalari olabilir ki?

Sitelerde Paylaş

Sözlerin çok ağır. Ve sizin kalakterinizi en güzel şekilde gösteren kelimeler. Bu denli konuşmalar başını ağrıtır seviyesizliğinizi göstermeyin.

Peygamber araplardan çıkmışsa ne olmuş. İngilizlerden, almanlardan, italyanlardan, japonlardan çıksa ne olacaktı.

İnanma, inançlara katılma, sözünü söyle ama bu denli konuşma.

Sitelerde Paylaş

Basit bir makina kendinden çok karmaşık bir makine yaratabiliyor. Bir tanrının da insandan daha ilkel, kaba saba, ahlaksız ve cani olamayacağını kimse iddia edemez. Herşeye kadir, sonsuz merhamet ve güç sahibi bir tanrı elbette şu an var olanlara izin vermezdi. İmtihan yalanı, saçmalığını boş verelim.

Bunun dışında;

- Tanrı evreni yaratırken big bang sırasında patlamanın etkisiyle kazara ölmüştür.

- Tanrı evreni yaratırken kendini feda etmiştir.

- Tanrı bizim doğa dediğimiz kendinden habersiz, evrenin kendisidir ki ona gerçek anlamda tanrı diyemeyiz.

- Tanrı kendini yaratmaya uğraşıyordur.

- Madde evrende devinim halinde ve biz bir tanrı varmış hissine kapılıyoruz.

Ne kullanıyorsunuz siz.. Neyin kafası bu.

Ulan yokluğun kanıtını bu şekilde mi arıyorsun. Yaşın kaç senin 7,8,9 kaç yaşındasın.

Bing bang sırasında kendini yok etmiş.Sen bunalrımı düşünüyorsun.Sadece bende tebessüm yaratıyorsun. Siz gidin hiç olmadığını kabul edin bence, yoksa iyice saçmalıyorsunuz.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrenin birde İnsanı vardırki O insanla beraber düşüncesiz olamaz.nasılki kol bacak beyinle birlikte olduğu gibi

Evet aynen oynardım onlarla.Ama bu oyunda kurallarıda çiğnerdim bazı insanlara mesala sonsuz hayat veya diğerlerine nazaran daha fazla abartılı bir ömür verebilirdim.Oyun oynuyorum çünkü ve oyunuda ben icat ettiysem kurallarımıda değiştirebilirim.Mesela Yürüyüp konuşan ağaçlar yapardım.:)Keza konuşan hayvanlar,Kuşken insan olan yada başka hayvan olabilen yaratıklar v.s Zaten insanlarda bunu hayal edip fantastik romanlar yazıp filimler çevirmiyormu?sadece evrim oyunuda oynamazdım.Daha başka oyunlarda bulurdum.Bu arada Oyuncaklarımlada doğrudan haberleşirdim çoğu zaman resule evliyaya ihtiyacım kalmazdı.

Sitelerde Paylaş

Ne kullanıyorsunuz siz.. Neyin kafası bu.

Ulan yokluğun kanıtını bu şekilde mi arıyorsun. Yaşın kaç senin 7,8,9 kaç yaşındasın.

Bing bang sırasında kendini yok etmiş.Sen bunalrımı düşünüyorsun.Sadece bende tebessüm yaratıyorsun. Siz gidin hiç olmadığını kabul edin bence, yoksa iyice saçmalıyorsunuz.

başkasına ağır bir şekilde konuşuyor derken 'ulan' demiş ve kendi anlatımı belirtmişsin . adam orada ben tanrının big bang'te kendini yok ettiğini kabul ettiğini mi söylemiş? hayır . kelimeleri yanlış yerden anlamayın

Sitelerde Paylaş

Allah insandan gayrı değildir.O İnsan karakterinin ulaşabileceği en mükemmel halidir.Ama İstediğin kadar mükemmeliyata ruh yönünden ulaşsanda .;iEcel geldimi Allahlta beyninle birlikte yok olur. Başka insanlarda var olmaya başlar.Ve maddi açıdan yaratıcı bir Allah yoktur.Mükemmele yönelmiş ruhtaki insanlarsa maddi yaşamda ne adları nede sanları vardır.Bunun en güzel örneklerinden birini vereyim:KARETE BOŞ EL demektir. Yani vururken düşünmeyen olacaksın yani boş olacaksınki vuruşun kuvvetli olsun. İşte Maddesi ruhen boş olanlarda aynısıdır.O Zaman zatullaha sahip olan insanlar ne işe yararlar? Bu soruya cevap veremediğim için isyan ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Tanrı olsaydı bu halep caddesinde mutlu insanlar olurdu.

s_a36_53313008.jpg

Rabbin meleklere "Ben yeryüzünde bir halife var edeceğim" demişti; melekler, "Orada bozgunculuk yapacak, kanlar akıtacak birini mi var edeceksin? Oysa biz Seni överek yüceltiyor ve Seni devamlı takdis ediyoruz" dediler; Allah "Ben şüphesiz sizin bilmediklerinizi bilirim" dedi. (Bakara/30)
Sitelerde Paylaş

Tanri kavramanin neler ifade ettigini aciklayalim daha sonra kuranin uyduruk allahi ve diger masal kahramanlari tanrilar ile karsilastiralim.

Sürüsüne bereket uyduruk tanrilari saymakla bitmiyor...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Tanr%C4%B1

Tanri denilen uyduruk mahlükat adam gibi oturur bir kösede evreni dünyada olup bitenleri dizayn eder ceki düzen verir.Evrende her an kaos hakim keza dünya'da da öyle.Katliamlar, hukuksuzluklar almis basini gidiyor bir dur diyen yok. Peki bu duruma kuranin uyduruk allahi neler demis?

Kani, katliami, cinsel sapikliklari hukuksuzluklari daha cok körükleyip bedevilerin uckularinin hizmetkari olmus agzindan hakaret küfür eksik etmemis...Cölde dogmus cölde ölmüs.

Heyyy tanri nerdesin?

Uyduruk masal kahramani rakiplerine neden bir sey demiyorsun?

Cik ortaya en azindan pezevenklik yapan, uckur tanrilarini kulaklarindan civileyip duvara as...

Sitelerde Paylaş

Yazarin birisi tanrilar allah hakkinda sözlerimin cok agir oldugunu yazmis...Katilmiyorum forumda düsüncelerimi ifade eden kelimeleri dikkatle seciyorum ve bana göre cok hafifler.Günlük hayatta tanrilar hakkinda konustuklarim cok agirdir. Burada yazilanlar kakaolu kek gibiler.

Birisi cikipta "tanriyi savunmak bana mi kalmis" diye düsünmüyor ici yana yana tanrilari korumaya calisiyor.

Tanrilarin koruyuculari insanlar oldukca benim gibi düsünen ateistlerde tanrilarla lastik top gibi oynamaya devam edecekler.

Neden tanrilara inananlar, tanrilardan bir tanesini cagirip yardim istemiyorlar?Allahi cagirmaya kalkamasinlar köle ve kadin tüccarligindan basini kaldiracak zamani yokmus.

Sitelerde Paylaş

Rabbin meleklere "Ben yeryüzünde bir halife var edeceğim" demişti; melekler, "Orada bozgunculuk yapacak, kanlar akıtacak birini mi var edeceksin? Oysa biz Seni överek yüceltiyor ve Seni devamlı takdis ediyoruz" dediler; Allah "Ben şüphesiz sizin bilmediklerinizi bilirim" dedi. (Bakara/30)

Allah yani insanın ulaşabileceği en ali ruh yada karekter İnsandaki karşılıksız sevgiyi yada aşkı yarattı Aşk ademin ta kendisiydi.O zaman vücudun melekeleri yani kuvveleri lisanı hal ile sordular:Biz sana hizmet etmiyormuyuz .Biz seni bu güne kadar insanlık içinde kuvvetli cesur saygıdeğer bir insan yapmadıkmı?Bundan sonra bu vücut ikliminde fesat çıkar.kan dökülür.Yani düşüncelere gark olur bu beyin.Bizlerde sana hizmet edemez hale geliriz.Allah ise kendi şanını vücut ikliminde yaymak istiyordu.Ve bu yüzdende oranın kapasitesinin artması gerekiyordu.Buda karakter itibarıyla düşüşler ve çıkışlarla sağlanabilirdi.Yedi nefsin en tepesi olan Nefsi safiyeden tekrar nefsi emmareye düşüşle olabilirdi.ve her yükselmede derecat yani Devran artıyordu.

Sitelerde Paylaş

Yazarin birisi tanrilar allah hakkinda sözlerimin cok agir oldugunu yazmis...Katilmiyorum forumda düsüncelerimi ifade eden kelimeleri dikkatle seciyorum ve bana göre cok hafifler.Günlük hayatta tanrilar hakkinda konustuklarim cok agirdir. Burada yazilanlar kakaolu kek gibiler.

Birisi cikipta "tanriyi savunmak bana mi kalmis" diye düsünmüyor ici yana yana tanrilari korumaya calisiyor.

Tanrilarin koruyuculari insanlar oldukca benim gibi düsünen ateistlerde tanrilarla lastik top gibi oynamaya devam edecekler.

Neden tanrilara inananlar, tanrilardan bir tanesini cagirip yardim istemiyorlar?Allahi cagirmaya kalkamasinlar köle ve kadin tüccarligindan basini kaldiracak zamani yokmus.

sen sadece kendini tatmin ediyorsun.Madem tanrı yok bu öfke niye.Delimisin sen olmayan şeye hakaret ediyorsun

Burda yaptığın şey aslında kendini, tanrının olmadığına inandırmak uğraşı.

Mesela sen gördünmü burdaki müslümanların uçan spagetti tanrısına pezevenk dediğini :) çünkü bize göre yok niye edelimki olmayan şeye küfür delimiyiz :) neden inanmadığımızı adam gibi anlatmaya çalışırız..

ama sizdeki bu öfke,küfür hali sanırım kendinizi tatmin etme yöntemi.Bunun aslında ateistler üzerinde bir araştırılması gerekir.

Sitelerde Paylaş

Maksudun eğer ruyeti didar ise el hak

zatında o bir noktayı irfanı alidir

Şayet allahı arıyorsan.Onu Ruhunun en yüksek noktasında bulabilirsin.

bunun dışında Tabiatta kainatta yaratıcı bir allah ararsan hayal kırıklığına uğrarsın

yapma yaaa :) büyük üstat konuştu

Şayet seni yaradanı sadece ruhta arıyorsan ona kılıf biçmişsin demektir.Eğer bir yaratıcıya inanıyorsan gerçekten onu her yerde araman gerektiğini de bilmen gerek.

Yoksa aradığın şey sadece inanmak istediğin şey olur.

tarihinde kerem34 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...