Jump to content

Veren Allah alan Allah

Recommended Posts

Televizyonlarda bitki doktorları çıkıp bitkilerin verdiği şifalar içi allaha övgüler sayıyorlar. Bu nasıl insanlar, bilim adamları ki şifa için allaha şükürler ve övgüler sunarken, hastalıklar için onu yermezler.

Allahım bana bela verdin ama şifa da verdin sağol. Ne anlamı kaldı. Veren de o alan da o.

1+ (-1)=0 kazanç ne?

Sabret gör. Bu saşmalığı sorgulamazsan sana ödül var.

Sitelerde Paylaş

Televizyonlarda bitki doktorları çıkıp bitkilerin verdiği şifalar içi allaha övgüler sayıyorlar. Bu nasıl insanlar, bilim adamları ki şifa için allaha şükürler ve övgüler sunarken, hastalıklar için onu yermezler.

Allahım bana bela verdin ama şifa da verdin sağol. Ne anlamı kaldı. Veren de o alan da o.

1+ (-1)=0 kazanç ne?

Beynine din virüsü giren insanlar sağlıklı düşünemezler çünkü düşünebilseler aslında o tedavileri araştırıp bulanların da insanoğlunun kendisi olduğunu bunun için de puta şükretme yerine o tedavileri bulan insanlara minnet duymaları gerektiğini anlamaları gerekirdi.

Sitelerde Paylaş

1+ (-1)=0 kazanç ne?

sorgulayıp düşünene ödül var.

Hadîd 17

(Medenî 94) Bilin ki Allah, ölümünden sonra yeryüzünü canlandırıyor. Düşünesiniz diye gerçekten, size ayetleri açıkladık.

şifayı allah verir.

Şu’arâ 80

(Mekkî 47) Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur.

musibetide.yaptıklarımız karşılığı.

Şûrâ 30

(Mekkî 62) Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber) Allah çoğunu affeder.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beynine din virüsü giren insanlar sağlıklı düşünemezler çünkü düşünebilseler aslında o tedavileri araştırıp bulanların da insanoğlunun kendisi olduğunu bunun için de puta şükretme yerine o tedavileri bulan insanlara minnet duymaları gerektiğini anlamaları gerekirdi.

ne ironik,iyileştirdi diye doktora minnet,sana herşeyini ve yaişayacağın dünyayı verene;

Mülk 23

(Mekkî 77) (Resulüm!) De ki: Sizi yaratan, size işitme duyusu, gözler ve kalplerveren O'dur. Ne az şükrediyorsunuz!

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1+ (-1)=0 kazanç ne?

Çünkü, bir mü'minin dünyasında manasızlık, abesiyet, hikmetsizlik, vazifesizlik yoktur. Kainattaki herşet Allahın manalı birer mektubudur..Mü'minler hastalıktaki hadsiz hikmetleri ve gayeleri bildiği için Allahtan şikayet etmezler..Tam tersine, yine şükrederler...Hatta, hastalıklarda o kadar ulvi hikmetler var ki adeta hastalık bir mü'min için Allahtan bir iltifat ve ihsan ve hediyedir.

Mü'minler şifayı Allahtan bilir..İlaçları Allah'ın kudretinin bir perdesi olarak görür..Fakat, ilaçların şifaya kabiliyetleri olmadığını da bilir...Sonsuz kudret ve rahmet sahibi bir zatın misafiri olduğunu bildiğinden misafirhane sahibinin onun için en hayırlı vaziyeti vereceğini de bilir...

Dinsizler ise, akılsız, şuursuz ve kör ilaçlardan şifa beklerler, manen yalvarırlar..kör tesadüfe dilencilik eder..

İşte nerede sonsuz kudret ve rahmet sahibi bir kimseden şifa beklemek, nerede akılsız şuursuz ve kör sebeplere yalvarmak.

Hastalıklar ve musibetler, bir dinsiz için bu dünya cennetinin muzır haşereleri hükmündedir..Yani, zaten hem kendilerinin hem de sevdiklerinin ecel celladının satırıyla kesilip yokluğa ve hiçliğe atılmalarını bekliyorlar bu dünyada...Kesilmeye ve asılmaya giderlerken de, hem kendilerine ve hem de sevdiklerine gelen musibet, hastalık ve belalar onların bu yalancı dünya cennetini cehenneme çeviriyor..

İşte, insan imanla insan olduğunu bununla anlayınız.

Sitelerde Paylaş

İnsan bedeni doğanın bir parçasıdır yazıyor benim kitaplarımda zaten doğanın parçası olan bu bedenin tedavisi de doğadadır, eczanede bildiğimiz ilaçların hepsi bitkilerden yapılmıyor mu?

Sitelerde Paylaş

1+ (-1)=0 kazanç ne?

Yoksa siz şu bir sürü değişik konuda bir araba dolusu kitap yazmış Herbirbokolog Profesör Doktor'dan mı sözediyorsunuz? Onun bir gazete kanalıyla dağıtılan, şifalı otlarla ilgili bir kitapçığı ilgimi çekmişti. Birkaç gün sırf o kitapçık için o gazeteyi almıştım. Kitapçıkları okuyunca, onun bir şarlatan olduğuna kanaat getirip, kitapçıkları da geri dönüşüm kutusuna attım.

Sitelerde Paylaş

1+ (-1)=0 kazanç ne?

Oysa ne kadar basit bir mantık, değil mi?

Sen beni önce hasta et, canıma oku, süründür, sonra da şifasını dağdaki taştaki bitkiye böceğe sakla, ben de bulunca sevineyim.

Durumları tamamen bu. Yani Allah ölümü gösterip sıtmaya razı eden acımasız oyuncu gibi.

Düşünmekten bahsedenleri bu basit akıl yürütmeyi yapıp saçmalığı göremiyorlar. Allah o hastalıkları biye veriyor? Kırk bin türlü hastalık var, bebek çocuk demeden insanları açılar içinde öldürüyor bu hastalıklar.

İlacı bulanlar bilimciler, bunlar gidip bir de Allah'a teşekkür ediyor.

Birkaç şarlatan sözde bilimci de bu işten trilyonlar götürüyor... Kim kime denk gelirse işte....

Sitelerde Paylaş

Şûrâ 30

Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber) Allah çoğunu affeder.

Bu ayet çok tehlikeli ve istismara açıktır. "vur Allah'ın vurduğuna, ver Allah'ın verdiğine" şeklinde kimilerince özetlenen hastalıklı ve acımasız yaklaşıma kaynaklık eder.

Birisinin başı beladaysa, sıkıntıya düşmüşse "demekki kötü birşey yapmış, müstehaktır" mı diyeceğiz? Ya da içinizden böyle mi diyorsunuz?

İnsan yazmaya da utanıyor. Yazık bu yüzyılda bunlarla uğraşanlara, uğraştıranlara akıl fikir diliyorum.

Sitelerde Paylaş

1+ (-1)=0 kazanç ne?

düşnmezler müslümanlar ben bel fıtığıyla yeni amaliyatan çıktım yarın bir hafta olcak sağ bacağım tutmaz oldu hstaneye acil gitim hiç allahı göremdim acı çekerken maliyta hiç girmedi yine doktorlar sağ olsun o acıdan beni kurtardılar teknoloji allahı soladı gerki herzaman solamış ama müslümanlar yol vermiyor ilk sol bacağımdan amaliyat oldum bir ay yatım allah geçmiş olsun bile demedi ikinci amliyatım teknolojinin gelişiyle hemen ayağakaldırdı bir hfta olmdan işne gidebilrsin dedi doktor allah aciz çarasizlik içinde teknolojiyi izliyor artık müslümanlarda önüne geçmezler yeni yolar yapıldı gelişmiş ülkeleri artık helek edemiyor gücü biti zalimliyi kuranla sınırlı kaldı hoplayıp zıplamsıda biti yoruldu uzaktan kıskançlıkla imrenerek seyrediyor insan oğlunu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...