Jump to content

ELEMAN ARANIYOR

Recommended Posts

• İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

cübbeli yine coşmuş, elemanda aradığın kriterler göz yaşartıyor cübbeli, kendine müslüş, eleman alırken bile kendi cennet mekanını hesaplıyorsun, sana ne bu dediklerini yapsa ne olur yapmasa ne olur? Herşeyinizle insanları ayırıyorsunuz müslüşler.Tabi yalan söylemeyecek kısmına bende katılıyorum gerisi boş, insanın insan gibi çalışması önemlidir..

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu hayvanlarda cennet istiyor

verdiğin kriterlere tam uyuyorlar

kendilerince tesbih ve hamd da yapıyorlarmış üstelik

ama islam bunlara cennet değil toprak olmayı vaad ediyor

523495_372207699514396_1262163393_n.jpg

Alone_In_The_World_by_miki3d.jpg

mon001.jpg

tumblr_m7lcn4yq6c1r4az5so1_500.jpg

tumblr_lvykxhpPwB1qho699o1_500.jpg

Böyle gidersen inan sende o gün toprak olmayı isteyeceksin

NEBE 40

Muhakkak ki, sizi yakın bir azapla uyardık. O gün kişi, elleri ile takdim ettiği şeye bakacak. Ve kâfir olan: “Keşke ben toprak olsaydım.” diyecek..

O YÜZDEN TOPRAK OLMAK BİLE NİMET ASLINDA

Sitelerde Paylaş

dikkat edilirse hep dünyalık rahat yaşam konforu vaadedilmiş.

insanların dünyada erişebileceği rahat yaşam koşullarından bahsedilmiş. bunlar mutluluğun kaynağıdır diye sunulmuş.

oysa tanrının daha başka bir boyutta, daha ruhani, daha felsefik bir duyum ve duygulanımda mutluluk kavramını ortaya koyması gerekiyordu.

Sitelerde Paylaş

NEBE 40

Muhakkak ki, sizi yakın bir azapla uyardık. O gün kişi, elleri ile takdim ettiği şeye bakacak. Ve kâfir olan: “Keşke ben toprak olsaydım.” diyecek..

oysa yukarıdaki hayvanlarda bilinçli bir duyum ve duygulanım bulunmadığından cennetle ödüllendirilmeleri abes kaçıyor.

Sitelerde Paylaş

NEBE 40

ne uyarması arkadaş

melek mi uyardı seni allah mı uyardı

seni dirilteceğine söz mü aldın

kulaktan dolma uyarı mı olur

oynanmış kitapla uyarı mı olur

2 gram düşün bakalım nasıl tekrar dirilebilirsin

en ufak bilimsel imkan varmı yokmu düşün öyle gel foruma

Sitelerde Paylaş

yav. bunun yanıtını hep verdik.

hele orjinal bir din olmayan 7.yy dini için..

bu tehditler boş ve anlamsız..

Ateistler Tanrı'yı reddederek kendilerini Tanrı düzeyine yükseltiyorlar.

Tanrı'nın egemenliği yerine insanın egemenliğini koyuyorlar

Ama imanlı insanlar da sırf imansızlara duydukları nefret nedeniyle

imansız insanları Şeytan'ın yoldaşı bir ölümsüz varlık düzeyine yükseltiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Eleman aranıyor.

1- Yalan söylemeyecek,

2- İçkisi, kumarı, uyuşturucusu olmayacak,

3- Hırsızlık, dedikodu, gıybet yapmayacak

4- 24 saatin 1 saatini firmamızda geçirecek, geri kalan zamanlarında da yukardaki maddelere uyma zorunluluğu olacak.

5- Senenin bir ayını sabahtan akşama yemeden, içmeden geçirecek.

Başvuranları belli bir süre denetim altında tutacağız, deneme süresinin ardından şartlarımıza uyanlara Amerika kıtasını vereceğiz. Bu kıtada yazlarını deniz kenarındaki 700 odalı dayalı döşeli muhteşem villalarda, hizmetkarlarıyla birlikte geçirecek, kış aylarını karlık bölgelerdeki köşklerde, bahar aylarını ise orman kenarları, nehir kenarlarındaki konforlu saraylarında geçirecek.

Yeme içme sınırsız tarafımızdan karşılanacak. Kilo alma olmayacak, sıkıntı, hastalık size dokunmayacak. Bir daha ölme ve yaşlanma olmayacak.

Bu iş ilanını kabul etmeyenler sonsuz bir ateşte ızdırap çekecek.

Cübbeli,

Bu kadar mıdır? Bunları yapmamak matah bir şey midir? Standart bu mu?

Bunlar, her insanın yapması gereken temel şeyler, bazıları tartışmalı olsa da.

Bu, şu demek:

İnsanları o kadar aciz, o kadar ezik, o kadar cahil, o kadar pis, o kadar kötü görüyorsunuz ve kriterleriniz o kadar düşük ki, bu basit temel özellikleri edinmek bile devasa büyütülüyor.

Çok utanç verici. Bu özelliklere sahip biri sıradan, normal biridir ve övgüyü özel olarak haketmiyordur. Üstüne ne var, ne eklemiş, ne fayda sağlamış, onlar önemli.

Evet, çok utanç verici.

Sitelerde Paylaş

NEBE 40

Yavv bırak ayet mayet yazmayı. sen kimmm ayet yazmak kim ?allahın yobisi ? sanki sen toprak olmayacaksın

Sitelerde Paylaş

dikkat edilirse hep dünyalık rahat yaşam konforu vaadedilmiş.

insanların dünyada erişebileceği rahat yaşam koşullarından bahsedilmiş. bunlar mutluluğun kaynağıdır diye sunulmuş.

oysa tanrının daha başka bir boyutta, daha ruhani, daha felsefik bir duyum ve duygulanımda mutluluk kavramını ortaya koyması gerekiyordu.

AThe haklısın gerçekten, insansı olmayan bir bakış açısı düşünemiyorlar, ama insanlar kendi dünyevi yaşamına göre şekillendiriyor, çok daha ruhani bir keyif mutluk yada acı diyen yok yada kuru bir teşekküre razı olanda yok..Bu dünyada yaşayan padişahlar tarzında bir yaşam vadedilmiş..be istemem ailemle mutlu tek göz odada bile insanca olsun yaşarım bana yeter diyende yok :) illa padişah olacaklar..

Sitelerde Paylaş

Ne yapsınlar onlarda haklı başka türlü nasıl insanları sömürecekler? savaşlarda nasıl insanları ölüme gönderecekler? II Cihan savaşında Stalin baktı Kızıl ordu gümbür gidiyor Alamanlara.Tekrar papazlar İkonlar ortaya çıktı.Bu işte. Hele bir savaş olsun ve Morttan sonra Diriliş yok deyelim. Vatan haini oluruz.

Sitelerde Paylaş

İlanda bir bit yeniği var gibi. Güvenli birine benzemiyorsun.

Örnek daire veya demo versiyonu var mı bu vaat ettiğin şeylerin?

Sadece boş vaatler var. Böyleleri mafya gibi çalışır eğer düzenlerine çomak sokarsan seni de yok etmek için her türlü yolu mübah görürler.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Bu kadar mıdır? Bunları yapmamak matah bir şey midir? Standart bu mu?

Bunlar, her insanın yapması gereken temel şeyler, bazıları tartışmalı olsa da.

Evet bu kadar basit cennete girmek.

Hatta inkar etmemek şartıyla tembelliğnden oruç, namaz, zekat gibi ibadetleri yapmasan da eni sonu cennete mutlaka gireceksin. Böyle Patrona can kurban.

Sitelerde Paylaş

İlanda bir bit yeniği var gibi. Güvenli birine benzemiyorsun.

Örnek daire veya demo versiyonu var mı bu vaat ettiğin şeylerin?

Güvenilir olmadığımı nerden çıkardın. Daha önce sizi ne zaman aldattık? Hanginiz öldü de geri geldi "Ya, bizi kandırmışlar, hiçbirşey yokmuş öbür tarafta." dedi.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir kanıt olmaması. Bol laf salatası var.

Öbür tarafın olduğuna dair kanıtı sen getir.

ileti 69 haci:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47792&st=60

Ölümsüzlük, yaşam ve ölüm sorunundan yaşamın sürekli galip çıkması sorunudur. Ancak yaşadığı konusunda değerlendirme yaptığımız soyutlamanın niteliğine ve karakterine bağlıdır. Örneğin bölünerek çoğalan bir canlıyı ele alalım. Bu canlı bölünerek kısa sürede milyonlarca adet oluyor. Sonra bu milyonlarca adetten bir kısmı ölüyor ama bir kısmı da sürekli yaşamaya devam ediyor. Bu canlı ölümlü müdür? yoksa ölümsüz mü? değerlendirmesi zor bir durum.

Fiziksel yapımızı bilgi içeren kütlesiz fotonlara (saf bilgiye) dönüştürürsek ölümsüzlüğe kavuşabilir miyiz?

Evren yaşlanıyor. Muhtemelen bir trilyon yıl sonra maddesel evren ortadan kalkacak.

Geride yalnız fotonlar kalacak. Onlar yok olmayacak ama, yaşlanacak.

Dalga boyları uzayacak ve tayfları kırmızıya kayacak. Sonunda geride yalnız kırmızı fotonların içinde dans ettiği sonsuz bir boşluk kalacak.

Fotonları insan olmak için gerekli bilgiye dönüştürebilirsek, o sonsuz boşluğu foton insan olarak diğer fotonlarla birlikte sonsuza kadar paylaşabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Charles darwinden alıntı ileti no: 29

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47792&st=20

Benim merak ettiğim acaba bir insanın tüm anıları, tüm hatıraları ile yeniden doğurmak mümkün olabilir mi?

Yani öyle bir genetik kod yaratacasınız ki, o kodla doğan ya da oluşan canlı, doğduğu andan itibaren anıları, hatıraları, bilgileri olacak. Bir başka değişle bir kişinin sahip olduğu tüm anılar, tüm bilgiler genetik kodun içine aktarılacak ve hücresel boyuta indirgenecek. Kişi ölse bile genetik koda aktardığı bilgileri ile tekrar yaratılabilecek.

Hafızanın aşamalarında RNA nın bir rolü olduğu düşünülüyor. Bu da bilgi ve hatıraların belki bir şekilde genetiğinin oluşturulabilmesini mümkün kılabilir.

Sitelerde Paylaş

drekinci:

Ölümsüzlük, yaşam ve ölüm sorunundan yaşamın sürekli galip çıkması sorunudur. Ancak yaşadığı konusunda değerlendirme yaptığımız soyutlamanın niteliğine ve karakterine bağlıdır. Örneğin bölünerek çoğalan bir canlıyı ele alalım. Bu canlı bölünerek kısa sürede milyonlarca adet oluyor. Sonra bu milyonlarca adetten bir kısmı ölüyor ama bir kısmı da sürekli yaşamaya devam ediyor. Bu canlı ölümlü müdür? yoksa ölümsüz mü? değerlendirmesi zor bir durum. Veya Bir otomobil aldınız. Çalışıyor ve çalıştığı için yaşadığını söylüyorsunuz. Ama zamanla eskiyen parçalarını değiştiriyorsunuz, bir süre sonra aldığınız otomobilden hiçbir parça kalmamış oluyor. Bu durum böyle sürekli devam edebilir. Şimdi o otomobil ölümsüz müdür? Ölümlü mü?

Demek ki Ölümlü veya ölümsüz olarak nitelendirebileceğimiz nesneyi soyutlamada bir problem ile karşılaşmamak gerekir. Sürekli kendini yenileyen bir nesne ölümsüz gibi görülür ama bir süre sonra eski halinden hiçbir şey kalmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...