Jump to content

ELEMAN ARANIYOR

Recommended Posts

Bilimadamlarının şuanda yaptığı nedir? Allah'ın yarattığı kanunları araştırmak. Nasıl yaptığını anlamaya çalışmaktan ibaret.

CERN'le konuştum haberler iyi :). Bilim adamları şu anda Zeus'un yarattığı kanunları araştırmakla meşgullermiş. Kutanku'dan sonra Allah'ın yarattığı kanunları da araştıracaklarmış.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Marifetullah ilmi, en üstün ilimdir. Allah'ı bulma ve bilme...

İlim de nedir?

Deney yok, gözlem yok, mantık olmasa da olur, nedensellik falan hikaye, tutarlılık yok, veriler tamamen sallamasyon(spekülatif). Bunun adı olsa olsa kör inanç.

Yani Allah'a inanmak için inanmak gerekir.

İnanç, şüphelerden sıyrılıp emin olmaktır. Sizin ilminiz bunu öğütler.

Oysa ki bilim şüphe etmekle başlar.

Sitelerde Paylaş

Evrimden şüphen mi var bre zındık?

Evrim'den şüphem yok. Evrim, veridir, kanıttır, deneydir, gözlem ve araştırmadır. Yani Evrim, su götürmeyen gerçekliktir. Evrim'den şüphe duymak için kanıtları yanlışlayan başka kanıtlar olması gerekli. Dünya üzerinde böyle bir su götürmez kanıt mevcut değil.

Fakat evrim teorisi'ne şüpheyle bakılabilir. Şüphe duyulan yerde araştırma yapılabilir.

Sitelerde Paylaş

Evrim'den şüphem yok. Evrim, veridir, kanıttır, deneydir, gözlem ve araştırmadır. Yani Evrim, su götürmeyen gerçekliktir. Evrim'den şüphe duymak için kanıtları yanlışlayan başka kanıtlar olması gerekli. Dünya üzerinde böyle bir su götürmez kanıt mevcut değil.

Fakat evrim teorisi'ne şüpheyle bakılabilir. Şüphe duyulan yerde araştırma yapılabilir.

Organlar nasıl ortaya çıkmış?

Sitelerde Paylaş

Başka sorum yok.

Siz Kutanku yapmışı ne kadar ciddiye alıyorsanız, ben de Allah yapmışı o kadar ciddiye alıyorum.

Bu durumda yapmamız gereken tek şey şüphe etmek. Size organlar nasıl oluşmuş ya da bilinç nasıl evrilmiş'in cevabını tam olarak %100 doğru veremeyebilirim.

Peki gerçeğe nasıl ulaşabiliriz?

Nasıl olamayacağı, neyin mümkün olmadığı konusunda, kesin olan bir çok şey söylenebilir. Benim mümkün olamaz dediklerimin, mümkün olabileceğini bilimsel veri, nedensellik, mantık çerçevesinde ortaya koyarsanız doğruya ulaşılabilir.

Sitelerde Paylaş

Organlar nasıl ortaya çıkmış?

Bilinç nasıl evrilmiş?

allah bilir

insana çok az bilgi verilmiştir

hatta hiç bilgi verilmemiştir

topraktan olduğunu bilsin yeter

böyle şeyler insanı ilgilendirmez

insan kurana baksın kavimlerden ibret alsın bol bol

insan ibadetine baksın

ilim allaha aittir vermez

herhangi bir hastaığa şifa açıklamaz

böyle şeyle kafanızı yormanızı istemez

ölün ve allaha ulaşın

tarihinde Forum.org tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geri zekalı cübbeli.

Al, aç okuda öğren geri zekalı moron:

51U-5ARImRL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpg

Birde şunu öğren, budala:

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0303264799000519

Manyak, cehalette paçasından akıyor, gelmiş buraya akıl vermeye çıkıyor, kazkafalı budala.

Bırak şimdi bana masal kitabı göstermeyi. Ben hacinin takipçisiyim.

haci diyor ki:

Organların nasıl ortaya çıktığı bir hipoteizdir. Teori bile değildir ve neden ve nasıl var oldukları bilinmemektedir.

Bir sıkıntın varsa haciylen görüşecen...

Sitelerde Paylaş

Bırak şimdi bana masal kitabı göstermeyi. Ben hacinin takipçisiyim.

haci diyor ki:

Organların nasıl ortaya çıktığı bir hipoteizdir. Teori bile değildir ve neden ve nasıl var oldukları bilinmemektedir.

Bir sıkıntın varsa haciylen görüşecen...

Hacı kim? Peygamber mi?

Hacı bööle diyomuşta.... O deyince mi doğru olacak, allah yokta diyor, niye o lafına itimat etmiyorsun?

Hacı bilmeyebilir, ihtisası evrim değil. gidip kendin bulacaksın doğrusu, başkalarının ağzına bakarak değil.

Sitelerde Paylaş

Hacı kim? Peygamber mi?

Hacı bööle diyomuşta.... O deyince mi doğru olacak, allah yokta diyor, niye o lafına itimat etmiyorsun?

Hacı bilmeyebilir, ihtisası evrim değil. gidip kendin bulacaksın doğrusu, başkalarının ağzına bakarak değil.

Haci bu forumun en bilgilisidir. Çekememzlik yapma. Ben her zaman bükemediğim eli öperim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...