Jump to content

Moderatörlere sesleniyorum...

Recommended Posts

• İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yalan size hiç yakışmıyor. bir kere Allah'a ve Muhammed'e inanmayanlara küfür etmiyorlar. İki asıl Allah ve Muhammed'e inanmayanlar ağzından küfürü eksik etmeyip en ufak bir olayda eşine, çocuklarına veya arkadaşına veya döğüştüğü birine senin Allah'ını..... diye başlıyor. Halbuki bizim size söveceğimiz ne bir Allah'ınız nede bir peygamberiniz olmadığı için siz bu konuda rahatsınız. Türkiye'de aşırıya kaçmadığı sürece ben hiçbir ateistin öldürüldüğünü hatırlamam.

Karaoas yanılıyorsun malesef..çooook müslüman var senin Allahını diye küfür eden bu bizim kültürümüze ait bir küfür olmuş malesef, orada yüce Allaha demiyor SENİN Allahını diyor, senin dinini der gibi.......1000 kere şahit oldum dindar geçinenlerin bu şekilde küfür ettiğine, he sarıklı cübbelilerden görmedim ancak müslümanım diyen kısacası Türk işi müslümünlardan çok duydum halada duyuyorum..

Ateistler bu ülkede kimi öldürmüş acaba ? Ama tersini sayarsan kaç tane aydın yakıldı, dayak yedi, öldürüldü hatta videoda bir tane beyin özürlü madımak olayında aşağılık bir yaratık Allahım bu senin ateşin diye bağırıyordu, Allahı kişisel görüşlerine alet edenleri yakmak lazım..

Sitelerde Paylaş

cübbelinin şikayet konusu mesajda abartılacak bir durum yok

eleman din tarafından kandırıldığını anlayınca öfkesini kusmuş

küfürlü mesajlar yazmasamda bu öfkeyi ilk zamanlar bende yaşamıştım

cübbeli gibi bir dinazora bu forumda modluk verilmesini akıldan geçirmek bile olacak iş değil

Sitelerde Paylaş

Moderatörlere sesleniyorum, bu tarz iletileri ve bunu yazanları bu forumda tutmaya devam ederseniz, forumun eski kaliteyi yakalaması mümkün değil. Bu konuda birşeyler yapmayı düşünüyor musunuz?

Cübbeli sende ben henüz yetişkin olmamış kızla evlenirim yada kızımı yetişkin bir ehli müslümana veririm dedin, o ne oluyor o zaman? Türkiye' de bu çok büyük bir suçtur, seni ne yapacağız şimdi hıı?
Sitelerde Paylaş

Bu forumda Allah'ın en pir-ü pak kulu gelse, yine de yönetime giremez. Burası ateist bir forum ve yöneticiler de ateist. Öyle olmak zorunda.

Müslüman bir moderatörle zaten en baştan büyük bir fikir ayrılığı içinde olacağımız için işbirliği yapabilmemiz zor olur. Zaman içinde bizlerden nefret etmeye başlar, bir dolu sorun çıkar vs..

Yani romantik olmamak lazım...

Bunların dışında ateist üyeler kendilerini asla güvende hissetmezler. Cübbeli iyi biri olabilir, güvenilir bir kişiliğe sahip olabilir ki ben öyle düşünüyorum şahsen, yine de olmaz. Buranın yönetiminde ateistten başkasına yer yok, olmamalı da. Kişisel algılamamak gerek.

Alemsin Cübbeli.. Gerçi bu talepler geçmişte de geldi. Hatırlarsın.

Sitelerde Paylaş

Herhangi bir islami platformda ateist bir şahsın yazmasına izin veriliyor mu acaba yani ateist kimliğini öne çıkararak ? Bu konuda bi fikrim yok ama olduğunu hiç sanmıyorum.

Galatasaraylılar bile girip fenerbahçe forumlarında yazamıyorsa bu ülkede , müslümanların gelipte ateist forumda binlerce post sayısına ulaşması eşi benzeri olmayan bir tavizdir.

saygılar...

Sitelerde Paylaş

adam beş yılda on binlerce mesaj atmış.

yüzlerce başlık açıp forumu sürüklüyor.

görüş olarak zaten devlet,hukuk,insanlar,herkes onun yanında.

bir çok ateist'in bile sevgisini kazanmış.

onu kovan modlar artık yoklar.

hiçbir zaman da geri gelmeyecekler..

tebliğci orduları çoktan zafer kazandılar..

yani mod olmak istemesi normal.

ama midem kaldırmıyor bu atmosferi..

Sitelerde Paylaş

cehane,

Geçmişte de oldu bu talepler. Çok daha fazla ciddiydi çünkü onaylayan ateistler de vardı.

Bunu, forumun tebliğcilerce ele geçirilmiş olması biçiminde yorumlaman, senin forumun geçmişini, neler geçirdiğini bilmemenden.

Onu kovan modlar da buradalar. Onlardan biri de benim.

Ama yobaz bir müslüman olduğu için atılmaz burada insanlar. Kuralları çiğnedikleri ve uyarılara rağmen çiğnemeye devam ettikleri için atılırlar.

Cübbeli'nin bazı ateistlerin sevgisini kazanması neden tuhaf olsun? Neden bu korkulacak bir şey olsun?

Müslüman üyelerden korkmak, ateistin zayıflığı.

Bu forumda müslüman üyeler daima başlıklar açmış, dinlerini savunmuşlardır. Forum buna en başından beri olanak sağlamıştır.

Ateist müslümanla tartışır, diğerleri de okur. Başlık açmalarını engellemek gibi bir niyetimiz yok.

Başlıkları denetleriz sadece biz. Beğenmediğimizi aşağıya taşırız. Sistem böyle işler.

Sitelerde Paylaş

ıfeelgood 'a seslenerek..

eskiden bu tür yanıtlara -siyasi -deniyordu.

şimdi ne deniyor bilmiyorum.

ama yanlış bir şey yazmadınız tabii ki..

sadece bir fotoğraf çektiniz.

ne şiş yansın ne kebap..

zaten az sonra asabi bir erkek admin gelip sayar-söver-döker..

forumlarda hep böyle olmuştur.

tabii ki daha da sert yazabilirdiniz...bunu da biliyorum.

tamam sustum. :)

hassas bir denge var.

ve ucuz kahramanlığa gerek yok..

haklısınız.

sorun yok..

Sitelerde Paylaş

Cehane,

Politik bir yanıt değil o. O düşüncelerimi daha önce de çok defa, üstelik gerçekten de sert biçimde yazdım. Bu sert değildi, belki o yüzden politik geldi size.

Burası ateist bir kulüp değil. Ateist bir dergah değil. Ateist bir cami değil toplaşıp müslümanları yakalım.

Müslüman insanlar bizim düşmanımız değil. Bizi ilgilendiren, onların savunduğu düşünceler.

Bu forumda müslümanları aşağılamak, dışlamak, onlardan iğrenmek, onları araya alıp şamar oğlanı gibi oynamak gibi bir eğilim var. Bu iyi bir şey değil. Ben bundan gurur değil utanç duyuyorum.

Bizler ateistiz ve burası zaten bizim. Kuralları biz koyduk. Toleransımızın limiti var ve bu belli. İnanır kişiler zaten inançları gereği o limiti zorlayacaktır ve biz kendimizi belirmek zorunda kalacağız. Hep böyle olmuştur.

İnsanları direkt aşağılamak ve tarafınızı nefretle belirtmek, onlarla iletişimi engeller. İşin esas ironik yanı da ateistin, forumdaki ev sahibi olmak sıfatıyla değil, ateist olmak sıfatıyla zaten güçlü ve haklı olduğunun farkında olmaması. Ateist kişi dinleri de dindarı da bilir, çoğu o dinin içinden çıkmıştır zaten. Bunun getirmesi gereken rahatlık ve güvenden yoksun, müslümanı azılı düşman bellemiş ateist, önce kendine sonra da bulunduğumu yarar sağlamaz.

Müslümanlardan nefret etmek, onlar zaten devletçe korunuyor, biz niye burada onları seviyoruz da iyi davranıyoruz diye düşünmek tehlikeli.

Ateistler gündelik hayatlarında sevdikleri bir dolu müslümanla yaşıyorlar. Buraya gelince değişen ne, onu bilmiyorum.

Cübbeli, İllealTM, Mask ve adını şu an anımsamadığım pekçok eski müslüman üye vardır ve yine birçok ateist tarafından sevilir, sevilebilir. Bu isimler bizim radikal dediğimiz türdeki inanırlardır hatta..

Düşünceleridir bizi ilgilendiren.

Onlar bizim düşmanımız değil. Biz burada sadece kafası karışık inanırlara, öğrenmek isteyen ateistlere değil, inanırlara da hitabetmek zorundayız.

Onlar için de alternatifiz biz. Bilmedikleri, anlayamadıkları düşüncelerimizle belki bir anlamda modeliz, model olacağız. Hedefimiz bu çünkü dinsiz bir yaşamın daha makul, daha sağlıklı, daha doğru olduğunu söyleyip savunuyoruz.

İnsanlarla iletişimin ilk kuralı, onun varlığını kabul ettiğini, varlığa saygı duyduğunu göstermektir. Biz varlıklarından bile midemizin bulandığını yüzlerine haykırdığımız insanlardan saygı bekleyemeyiz. Küfürle, aşağılamayla, hakaretle karşıladığımız insanların bizi dinlemesini, anlamasını, düşüncelerimize saygı duymasını bekleyemeyiz.

Bu forum bu haliyle çok karanlık, kin ve nefret dolu. Bu değişmek zorunda. Kimseyi sevelim demiyorum. Ben kendim öyle sevgi çiçek böcek insanı değilim öncelikle. Ama insanların varlıklarına saygı duymak zorundayız.

Burası ateistlerin kin ve nefretini kusmak için bir araya geldiği bir ateist dergah olmamalı.

Daha modern deyimle ateist bir kulüp olmamalı. Burası zaten bizim.

Ve hepsinden de önemlisi, forumlara karakter kazandıran oranın yazarlarıdır. Ateistforum yönetimi, yönetim boşluğunun doğurduğu zafiyet nedeniyle forumun karakterinin olumlu biçimde devam etmesine yeterince katkıda bulunamamaktadır. Bu da bir öz eleştiridir.

Çok içten bir özeleştiri daha getireyim.. Bugün bu forumda Allah'a pe...k dediği başlıklar editleniyor diye yönetimi bel altı çalışarak suçlayan ateistimsiler seslerini bu kadar rahat çıkarabiliyorsa, bu, inanırların değil ateistlerin içine düştüğü karanlık nedeniyledir. Seviye buralara kadar düşmüştür ve bunun sorumlusu müslümanlar değil ateistlerdir. Bizleriz.

Berbat bir alt kültür üretip onun esiri oluyoruz.

Sitelerde Paylaş

Cehane,

Politik bir yanıt değil o. O düşüncelerimi daha önce de çok defa, üstelik gerçekten de sert biçimde yazdım. Bu sert değildi, belki o yüzden politik geldi size.

Burası ateist bir kulüp değil. Ateist bir dergah değil. Ateist bir cami değil toplaşıp müslümanları yakalım.

Müslüman insanlar bizim düşmanımız değil. Bizi ilgilendiren, onların savunduğu düşünceler.

Bu forumda müslümanları aşağılamak, dışlamak, onlardan iğrenmek, onları araya alıp şamar oğlanı gibi oynamak gibi bir eğilim var. Bu iyi bir şey değil. Ben bundan gurur değil utanç duyuyorum.

Bizler ateistiz ve burası zaten bizim. Kuralları biz koyduk. Toleransımızın limiti var ve bu belli. İnanır kişiler zaten inançları gereği o limiti zorlayacaktır ve biz kendimizi belirmek zorunda kalacağız. Hep böyle olmuştur.

İnsanları direkt aşağılamak ve tarafınızı nefretle belirtmek, onlarla iletişimi engeller. İşin esas ironik yanı da ateistin, forumdaki ev sahibi olmak sıfatıyla değil, ateist olmak sıfatıyla zaten güçlü ve haklı olduğunun farkında olmaması. Ateist kişi dinleri de dindarı da bilir, çoğu o dinin içinden çıkmıştır zaten. Bunun getirmesi gereken rahatlık ve güvenden yoksun, müslümanı azılı düşman bellemiş ateist, önce kendine sonra da bulunduğumu yarar sağlamaz.

Müslümanlardan nefret etmek, onlar zaten devletçe korunuyor, biz niye burada onları seviyoruz da iyi davranıyoruz diye düşünmek tehlikeli.

Ateistler gündelik hayatlarında sevdikleri bir dolu müslümanla yaşıyorlar. Buraya gelince değişen ne, onu bilmiyorum.

Cübbeli, İllealTM, Mask ve adını şu an anımsamadığım pekçok eski müslüman üye vardır ve yine birçok ateist tarafından sevilir, sevilebilir. Bu isimler bizim radikal dediğimiz türdeki inanırlardır hatta..

Düşünceleridir bizi ilgilendiren.

Onlar bizim düşmanımız değil. Biz burada sadece kafası karışık inanırlara, öğrenmek isteyen ateistlere değil, inanırlara da hitabetmek zorundayız.

Onlar için de alternatifiz biz. Bilmedikleri, anlayamadıkları düşüncelerimizle belki bir anlamda modeliz, model olacağız. Hedefimiz bu çünkü dinsiz bir yaşamın daha makul, daha sağlıklı, daha doğru olduğunu söyleyip savunuyoruz.

İnsanlarla iletişimin ilk kuralı, onun varlığını kabul ettiğini, varlığa saygı duyduğunu göstermektir. Biz varlıklarından bile midemizin bulandığını yüzlerine haykırdığımız insanlardan saygı bekleyemeyiz. Küfürle, aşağılamayla, hakaretle karşıladığımız insanların bizi dinlemesini, anlamasını, düşüncelerimize saygı duymasını bekleyemeyiz.

Bu forum bu haliyle çok karanlık, kin ve nefret dolu. Bu değişmek zorunda. Kimseyi sevelim demiyorum. Ben kendim öyle sevgi çiçek böcek insanı değilim öncelikle. Ama insanların varlıklarına saygı duymak zorundayız.

Burası ateistlerin kin ve nefretini kusmak için bir araya geldiği bir ateist dergah olmamalı.

Daha modern deyimle ateist bir kulüp olmamalı. Burası zaten bizim.

Ve hepsinden de önemlisi, forumlara karakter kazandıran oranın yazarlarıdır. Ateistforum yönetimi, yönetim boşluğunun doğurduğu zafiyet nedeniyle forumun karakterinin olumlu biçimde devam etmesine yeterince katkıda bulunamamaktadır. Bu da bir öz eleştiridir.

Çok içten bir özeleştiri daha getireyim.. Bugün bu forumda Allah'a pe...k dediği başlıklar editleniyor diye yönetimi bel altı çalışarak suçlayan ateistimsiler seslerini bu kadar rahat çıkarabiliyorsa, bu, inanırların değil ateistlerin içine düştüğü karanlık nedeniyledir. Seviye buralara kadar düşmüştür ve bunun sorumlusu müslümanlar değil ateistlerdir. Bizleriz.

Berbat bir alt kültür üretip onun esiri oluyoruz.

Ifeelgood, foruma son zamanlarda okuyacak baslik bulmakta zorlaniyorum. Bazi basliklar gereksiz yere sidik yarisina donusmus.

Bazilari risale alintilariyla kirletilmis. Bazilari da gereksiz tekrarlardan ibaret.

Buna ragmen, Turkce olarak en iyi ateist forumu burasi diyebilirim. Bence durum daha kotuye gitmeden birseyler yapmak lazim.

Yoksa cok sayida izleyici kaybolacaktir.

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood, foruma son zamanlarda okuyacak baslik bulmakta zorlaniyorum. Bazi basliklar gereksiz yere sidik yarisina donusmus.

Bazilari risale alintilariyla kirletilmis. Bazilari da gereksiz tekrarlardan ibaret.

Buna ragmen, Turkce olarak en iyi ateist forumu burasi diyebilirim. Bence durum daha kotuye gitmeden birseyler yapmak lazim.

Yoksa cok sayida izleyici kaybolacaktir.

Elimizden geleni yapıyoruz dostum. Moderasyon konusunda sıkıntımız var bugünlerde, o nedenle sizlerden yardım bekliyoruz. Raporlayın ki görelim, silelim. Yoksa takip etmek, her başlık ve iletiyi okumak imkansız..

Risale konusunda da kesin bir yaptırımımız olamıyor. O zırvaları başlıklar açarak veya uzun uzun alıntılar yaparak astıklarında direkt siliyoruz. Ama ufak alıntılar arada kaynadığı için didik didik peşlerinde dolanmıyoruz. Ateistler de ciddiye almıyor zaten.

Forumu tekrar eski haline getirmek mümkün, bunu hep beraber yapabiliriz. Yardımınıza ihtiyacımız var...

Sitelerde Paylaş

Ne cuppeliymis arkadas!

Forumdaki diger muslumanlardan ne farki varmis, anlamadim.

Koseye sikisinca, kendisini ciddiye alip ciddi cevap verince hemen yalamaliga baslayan averaj birisi.

Cok luzumsuz bir baslik olmus.

Mesele Cübbeli'den çıktı bilirkişi. Onun buradaki talebi zaten çok uçuktu ve ona da diğer arkadaşlara da gerekli açıklama yapıldı.

Ama dediğim gibi, mesele ondan çıktı..

Evet, beğenmiyorsak tarzını üslubunu, görmezden geliriz. Bu kadar kolay. Tartışmak isteyen tartışır ama kontrolü de elden bırakmaz. İnanırlarla başedemeyeceksek kapatalım forumu zaten. Korkmanın, kızmanın, bu kadar ciddiye alıp da büyütmenin anlamı yok. Nefret de çok tehlikeli bir his. Yayılması da fazlasıyla mümkün.

Sitelerde Paylaş

Mesele Cübbeli'den çıktı bilirkişi. Onun buradaki talebi zaten çok uçuktu ve ona da diğer arkadaşlara da gerekli açıklama yapıldı.

Ama dediğim gibi, mesele ondan çıktı..

Evet, beğenmiyorsak tarzını üslubunu, görmezden geliriz. Bu kadar kolay. Tartışmak isteyen tartışır ama kontrolü de elden bırakmaz. İnanırlarla başedemeyeceksek kapatalım forumu zaten. Korkmanın, kızmanın, bu kadar ciddiye alıp da büyütmenin anlamı yok. Nefret de çok tehlikeli bir his. Yayılması da fazlasıyla mümkün.

Kastettigim nefret degildi. Yanlis anlasilmasin. Benimki sadece bikkinlik. Ara sira, kendimde enerji bulursam, kisa diyaloglara girebiliyorum. Ama eskisi kadar yazamiyorum.

Sevgiyle.

Sitelerde Paylaş

Kastettigim nefret degildi. Yanlis anlasilmasin. Benimki sadece bikkinlik. Ara sira, kendimde enerji bulursam, kisa diyaloglara girebiliyorum. Ama eskisi kadar yazamiyorum.

Sevgiyle.

Yok yok, yanlış anlaşılma olmasın bilirkişi. Senin nefret duymandan bahsetmedim, bu aklıma bile gelmedi.

Sen çiş yarışına dönen başlıklardan falan sözedince ben devamını getirdim sadece.

Eskisi kadar girmediğinin farkındayım.. Evet aynı tartışmalar bir süre sonra bıkkınlık verebiliyor, bunu anlamak hiç zor değil.

Yine de daha sık gelmeye ve yazmaya çalış..

Sitelerde Paylaş

Bende müslümanlardan asla nefret etmiyorum edememde, ama tipik Türkiye'deki deistimsi müslümanlıkla değilde bire bir kuranı baz alan ve toplumsal olarak yeri geldimi elhamdüllillah müslümanım diyen ama müslümanlıkla alakası olmayan kesimin bile kaldıramayacağı şeyleri gelip burda yazıp savunan bağnazları gördüm mü tutamıyorum kendimi, birde bu kuranın içindeki insanlığa hakaret ayetlerini savunamayacaklarını anladıkları vakit bel altı yazılarla karşısındaki kişiyi rencide edenlerin karşısında bu insana nasıl bir insanlık dersi verilir verilebilir diye bocalıyorum, sinirlerime hakim olamıyorum..

Sitelerde Paylaş
kuran sümerlilerden tervatan o dönemin hikaylerinden alıntı yapılan kitaptır kesinlikle tervata keza aynı şu an muazzez ilmiye kitabını okuyorum adı ibrahim peygamber adam karısını kıralın yatağına sokuyor zengin oluyor godoş ibrahim pezavank ve kızlarıyla yatna ne denir ben birkelime bulmadım adi diyorum lüt şerfsiz aynısını yapıyor karsını kız kardeşim diyor ibrahim pezevengi gibi müslümanlar hırstiyanlarda yahüdülerde götlerini yırtıyorlar o benim peygamberim diye ne zamandan beri godoşlar peygamber oluyormuş utanmazlar bide allah denen pezevenk var ibrahimle lüt yalan konuştuğu için onları cezalndıracağına pezevenkleri ödülendiriyor zengin ediyor inanmıyorum bu dinciler ne aryıyorlar muho desen dişi sinyek bile olsa yeterki müslüman olsun yahudü fark etmez yatağa atmış hala peygamberim diyorlar

"Federal779" nambır tu

Sitelerde Paylaş

Cübbeli buradan dinsiz herhangi biri, Dİn sitesinde yönetici olsa ?

Ha önemli olan forumun işleyişi olduğu için senin yönetici olmana ben karşı çıkmam, ama sen özgür bir bakış sağlayamazsın taraf tutarsın, bir mahkeme olsa çok dindar biri bence objektif olamaz, düşünsene niye vurdun Allaha küfretti..

Ya ne yapacaktı? "Aferin" mi diyecekti? Hem sizin hiç konuşma hakkınız yok bu konularda;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atat%C3%BCrk_Aleyhine_%C4%B0%C5%9Flenen_Su%C3%A7lar_Hakk%C4%B1nda_Kanun

Sitelerde Paylaş

Benim en fazla nefret ettiğim yarım yamalag inancına bakmadan milleti eleştirenler o kişilere gerçekten çok kızıyorum, hakiki bir müslümana baskıcı bile olsa o kadar kızmam emin olun, kendimi savunurum savaşırım ve okişiyi bir tür gibi algılarım o öyledir artık kim kazanırsa derim ancak her b.ku yiyipte modern görünümlü ama karşındakini dinsel boyutta eleştirmeye kalkanlara tahammülüm 0...

Mesela adam her türlü ahlaksızlığı yapar gelir ezan okununca hişşt kardeş bacağını indir der yada kaşarın önde gidenidir, başkasının kaşarlığını dinsel olarak günah münah der, kendi extacy içer, domuz eti yiyene kafir der akıl öğretir, işte bunlardan nefret ediyorum ki çoğunlukta böyle lanet olsun..hem gerçek müslümanlara hemde Dinsizlere hakaret eden bence bu mahluklardır...Başkalarının günahları üzerinden kendilerini masum hisssetmeye çalışırlar..Dinsizden çok daha rahat vede müslümandan çook daha sorumluluksuz bir yaşam sürer dilide pabuç gibidir..sanarsın ki en müslüman o..

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...