Jump to content

Recommended Posts

Ben 15 yaşımdayım , benim de tipimle ilgili özgüven problemim var. (dı) Özgüveni oluşturan başarılardır. Sevdikleri tarafından beğenilemeyen bir insan tipiyle ilgili özgüven problemi yaşar. Matematikten 10 almış biri matematikle vs vs uzar gider. Özgüveni aşmanın yaşı yoktur bence.

Sitelerde Paylaş

Gerçek öz güven Aşılmaz Yaşanır.

Bir elbise giydiğinizde size yakışmamışsa bununla yaşamayıda bilirsiniz...

Suratınız çirkin yada gözel olabilir bütün kadınlara olağan dışı bakabilir yada bütün erkeklere illa dokunmadan duramayabilirsiniz.

Siz ne ve nasılsanız Onu yaşarsınız asıl önemli olan Özgüveni aşıp ben böyleyim değişmem demek değil bende böyleyim daha kötüsü olmayım demektir.

Özgüven kişinin benliğiyle bedeninin aynı hareket etmesidir...

Sitelerde Paylaş

Gerçek öz güven Aşılmaz Yaşanır.

Bir elbise giydiğinizde size yakışmamışsa bununla yaşamayıda bilirsiniz...

Suratınız çirkin yada gözel olabilir bütün kadınlara olağan dışı bakabilir yada bütün erkeklere illa dokunmadan duramayabilirsiniz.

Siz ne ve nasılsanız Onu yaşarsınız asıl önemli olan Özgüveni aşıp ben böyleyim değişmem demek değil bende böyleyim daha kötüsü olmayım demektir.

Özgüven kişinin benliğiyle bedeninin aynı hareket etmesidir...

Özgüven kabullenmek ve umursamamaktan oluşan iki aşamalı bir olgu değildir benim gözümde.

Her neyse, yorumlar gelsin bakalım.

Sitelerde Paylaş

Ozguvensizlik senin tipini iyi veya kotu yapmaz. Sadece senin tipin hakkindaki dusunceni degistirir mesela. Sosyal bakimdan eksik biri ozguvensizlik yuzunden daha asosyal olmaktan baska bir sey yapmaz. Degisen gercekler degil , senin dusuncelerindir. Ozguvensizlik her yasta asilabilir.

Sitelerde Paylaş

gençliğini bilmiyorum ama gudubet değil..minyonluğundan dertli gibi.

çok sevecen,güler yüzlü bir kadınmış..ömrü de kısa sürmüş ne yazık ki

herkesin derdi başka ..

azcık güzel oldun mu kaşar damgası yersin..

laf atarlar..dedikodu yaparlar...sataşırlar..

kıskanç erkek ve kadınların gazabına uğrarsın..

böyledir işte..

diğer yandan,biri yamuk suratlı ve çirkin bile olsa ailesi yoluyla kolayca eş bulabilir.

doğu'da zaten kadınlar kilo ile satılıyormuş(öyle duydum)

onların özgüven sorunu yok..

başkaları her şeyi çözüyor.

Sitelerde Paylaş

Özgüven sorununu bir erkek çocuk için ele alırsak , orta okul veya lise yıllarında aşık olup , çıkma teklifi ettiği bir kızdan red cevabı almasıyla başlayabilir , ve bu tür bi hüsran ömür boyu unutulmaz. Bundan sonra hayatında aşık olduğu veya hoşlandığı bir kız olduğu zaman bile hep o ilk red edilmişliğin korkusuyla yaklaşır. belki çoğu zamanda yaklaşamaz , hayatı boyunca çekingen , utangaç ve kendine güvensiz biri olarak yaşayabilir. Atlatılabilir mi ? Bence çok zor.

Fakat günümüz koşullarında özgüven birazda parayla alakalı gibi değilmi sizce ?

Sitelerde Paylaş

Özgüven sorununu bir erkek çocuk için ele alırsak , orta okul veya lise yıllarında aşık olup , çıkma teklifi ettiği bir kızdan red cevabı almasıyla başlayabilir , ve bu tür bi hüsran ömür boyu unutulmaz. Bundan sonra hayatında aşık olduğu veya hoşlandığı bir kız olduğu zaman bile hep o ilk red edilmişliğin korkusuyla yaklaşır. belki çoğu zamanda yaklaşamaz , hayatı boyunca çekingen , utangaç ve kendine güvensiz biri olarak yaşayabilir. Atlatılabilir mi ? Bence çok zor.

Fakat günümüz koşullarında özgüven birazda parayla alakalı gibi değilmi sizce ?

Demeyeydin sunu ozguvenim tavandaydi. Ayni dediginiz gibi basladi . Tam unutmustum niye hatirlattin :D

Sitelerde Paylaş

Bende minyonum, ama tipim çok yerindedir, yinede özgüven sorunum yok değil, boyumla ergenlik yaşlarımdayken sorunlarım vardı şimdi umrumda değil, belki fizik olarak kötü olsaydı bunu hala özgüven sorunu yapardım bilemiyorum, benim özgüven sorunumu bende tam olarak bilmiyorum, benimki belki hayat şartlarının bazı yükleri benim üzerime yüklediği yada ben o yükü kendi üzerime aldığımdan dolayı asosyalliğe neden oldu, buda özgüven sorununa neden olmuş olabilir.

Sitelerde Paylaş

salak türk kızları sizi reddetti diye sakın üzmeyin kendinizi.

Takmış kafaya bir salak Türk kızı, takıntın var bu konuda Carvantes, önce sen aşmaya bak bu kompleksini ondan sonra insanlara nasihat ver, iletilerinden belli, reddedilmeyi aşamamışsın, kendin aş önce, ha bire kızları aşşağılıyorsun farkındaysan.
Sitelerde Paylaş

Eğer reddedildiyseniz bilin ki sizin tırnağınız bile olamayacak bir adam için yapmıştır bunu. Türk kızları geneli itibariyle saygılı,hoşgörülü, kültürlü, aklı başında ölçülü adamlar yerine abaza-apaçi tipli serseri özentilerle birlikte olurlar. sözlüklerde "hatunların efendi adam yerine piç tercihi" başıklarındaki tonla yazı boşuna değildir.

Sitelerde Paylaş

Eğer reddedildiyseniz bilin ki sizin tırnağınız bile olamayacak bir adam için yapmıştır bunu. Türk kızları geneli itibariyle saygılı,hoşgörülü, kültürlü, aklı başında ölçülü adamlar yerine abaza-apaçi tipli serseri özentilerle birlikte olurlar. sözlüklerde "hatunların efendi adam yerine piç tercihi" başıklarındaki tonla yazı boşuna değildir.

Gençlikte yada çoğunlukla ergenlikte insanlar herşeyi analiz edemezler bunu sende biliyorsun, tabiri caizse çoğunun aklı bir karış havadadır, ergenliğinide aşmışsın ( yada aşamamışsın), bunun nedenlerini analiz edecek yaşa gelmişsin en azından, aş artık sende.
Sitelerde Paylaş

imzamı atarım.

Sitelerde Paylaş

Özgüven sorunu varsa bu aşılabilir sorun soyutsa yani kişi kafasında kurgulamışsa bu sorunu doğru adımlarla tamamen aşabilir sorun eğer somutsa reddedilme, alay vs. varsa yine aşılabilir ama çivinin yerinden söküldüğünde bıraktığı gibi bir iz bırakır.

Sitelerde Paylaş

Belli bir yaşta doğrudur dediğin, bu kişiler girişken ve özgüvenli gibi göründüğü için tercih edilir o yaşlarda parada çok ön planda değildir herkes lisede yada üniversitede eşit şartlarda sayılır yani ölçüt zaten o yaşta odur, sen davranırsan o kız seni seçebilirdi ancak seçenekler arasında yoktun kız ne yapsın, eğlenceli biri var karşısında ki o yaşta istediği o ? ....

ileride değişir mi bence gene değişmez mantık devreye girebilir efendi biriyle evlenebilir ancak bu adam onu çok etkilediği için olmayabilir ne olur aynı meslekteki yada işyerinde tanımıştır mecbur onunla takılacak yani yada artık yaşımız geldi ailemiz olsun çocuğumuz olsun derler..yoksa paralı zengin yakışıklı kültürlü biri geldide kadın mı istemedi.....Bazı erkekler yakışıklı olur 10 kızdan 8 i bunu ister ancak bu gitmez cesaret yoktur, ve bulduğu daha alt bir kıza razı olur, diğer yandan apaçi dediğin gibi 100 kızla konuşur 10 tanesiyle sevgili olur gene fazlasıyla kardadır..

Kızlarda özgüven çok yüksek sanmayın kıslarında apaçisi var çekingeni var...insan işte...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...