Jump to content

Ateist insan en az teist kadar huzurludur

Recommended Posts

hala o arabın diye aşağıla cümlesi kuruyorsun sonra ne ırkçılığı diyorsun.Tabi gözün öylebir kararmışki ne söylediğini neyi kastetdiğini anlamıyorsun.

Biz burda tartışabiliriz aynı fikirde olamaya bilirizama bu öfke niye.Bir kere ben burdan içindeki nefreti hissedebiliyorum.Şimdi biliyorum gene yok asıl siz şöylesiniz böylesiniz diceksin biliyorum.

Tamam biz öyleyiz ama o zaman sen öyle olma diyorum.Madem öyle olucaksan bizi niye eleştiriyorsun.

Ne zaman öfken,nefretin geçer o zaman konuşalım

Kim, hangi toplum uydurmuş bu putu o zaman söylede bende o toplumun ismini söyleyeyim? Yine çarpıtıyorsun işte, ne dememi bekliyorsun? Arapların ta o zamanlar yaşayarak iktidar, güç, yağma talan için, diğer dinlerden aşırarak uydurduğu o zamanın insan yaşantısını anlatıyor kuran denilen kitap, söyle bileyim başka bir toplum uydurduysa ona göre isim kullanayım. Hala aynı şeyi yaparak asimetrik oynuyorsun, aptal mı var karşında?
Sitelerde Paylaş
  • İleti 309
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında mesele huzurlu olup olmamakla ilgili değil, neyin doğru, neyin yanlış olduğu ile ilgili. İnsan yanlışa yanlış diyemiyorsa huzurlu olsa ne olur, olmasa ne olur. Mesela bir insan bir erkeğin aynı anda birden fazla kadınla evlenmesinin yanlış olduğunu bildiği halde çeşitli sebeplerle buna yanlış diyemiyorsa yazıklar olsun ona.

Sitelerde Paylaş

Aslında mesele huzurlu olup olmamakla ilgili değil, neyin doğru, neyin yanlış olduğu ile ilgili. İnsan yanlışa yanlış diyemiyorsa huzurlu olsa ne olur, olmasa ne olur. Mesela bir insan bir erkeğin aynı anda birden fazla kadınla evlenmesinin yanlış olduğunu bildiği halde çeşitli sebeplerle buna yanlış diyemiyorsa yazıklar olsun ona.

Şuanki sistmede de zengin olan metres tutmuyor mu? E ne farkınız kaldı şimdi?

Ayrıca siz de devletinizin malı ve kölesisiniz.

Sitelerde Paylaş

Ama Onlar Devletide tenkit edebiliyorlar?Biz Köle değil vatandaşız diyebiliyorlar.

Fakat sizin manteliteniz değil Mushafı ve Hadisleri tenkit "Yahu bu ayet böyle anlatmak istemeyebilir ,müteşabih olabilir araştıralım olmaz böyle şey!"dahi diyemiyorsunuz.

Kaldıki baskıcı Devletler karşısında vatandaşlık evet kalmıyor.Ama o zaman sizilerde O devlete köle olmuyormusunuz? O zaman sizler iki tane kölelik yaşıyorsunuz:

1-Doğmaların yada nasların köleliliği

2-Devletin köleliği

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seninki bir kutsalın yasası değilmi? Madem kutsal ne diye böyle iğrenç bir şeyi insanlara reva görüyor? Hoşunamı gidiyor o sadist allahın yarattığı insanları insanlara köle yapması ve ayetlerle sabitlemesi? Devlet düzeni dediğin zamana göre şekillenir ve eğer sizin gibi zihniyetler olmazsa medeniyeti zamanın getirdiği değişimle beraber yakalar insanlık, metres olayını attı şebelek sırf allahını aklamak için, bu durum metres tutan ve metres olanı bağlar Carvantes, onların ahlakına ve kendi kişiliklerine bırakılmış bu durum, senin allahın resmen bu durumu kadını insandan saymayarak erkeğin şeyine sunuyor yüzsüz yobaz, kadın bu durumu istermi diye soran yok, sen nasıl bir insansın yahu, sırf arabın sapık uyduruk, çağdışı, antik yasasını savunmak için yemediğin yapmadığın dansözlük yok, hastasın ve buna emin oldum artık, köleliği meşru gören bir zihniyet asla normal değildir, ve bunu aklamak için bazı alakasız şeyleri malzeme etmende durumununu içler acısı yapıyor, savunamıyorsun çünkü, zavallısın.
Sitelerde Paylaş

Sen gerçekten anlaması kıt bir birisin. Hala kurallarla kişisel davranışlar arasındaki farkı kavrayamadın. Bu Kuran'da faiz, içki içmek, zina yapmak haram değil mi? Haram. O zaman neden müslümanlar hala faiz yiyor, içki içiyor, zina yapıyor? Şimdi müslümanların faiz yemesine, içki içmesine, zina yapmasına bakarak İslam'da faiz, içki içmek ve zina yapmak helaldir diyebilir miyiz? Sana göre deriz. Nasıl olsa sana göre kişisel davranışlar önemli. Anlasan bile anlamamazlıktan geleceksin. Putun dini uğruna ikiyüzlülük serbest nasıl olsa.

Ayrıca putun dininde kölelik yasak olmadığı için diğer bütün sistemlerdeki insanları da köle olarak görmeye başlamışsın. Kendini kandırmak için böyle yapman şart çünkü arabın putu taa 1400 yıl öncesinden seni öyle bir korkutmuş ki, başka türlü düşünmek elinde değil artık.

Sitelerde Paylaş

Ama Onlar Devletide tenkit edebiliyorlar?Biz Köle değil vatandaşız diyebiliyorlar.

Fakat sizin manteliteniz değil Mushafı ve Hadisleri tenkit "Yahu bu ayet böyle anlatmak istemeyebilir ,müteşabih olabilir araştıralım olmaz böyle şey!"dahi diyemiyorsunuz.

Kaldıki baskıcı Devletler karşısında vatandaşlık evet kalmıyor.Ama o zaman sizilerde O devlete köle olmuyormusunuz? O zaman sizler iki tane kölelik yaşıyorsunuz:

1-Doğmaların yada nasların köleliliği

2-Devletin köleliği

Devlet seni kolundan tutup zorla askere götürmüyor mu?

Zorla senden vergi almıyormu?

Cumhuriyet demokrasi, laiklik vs... benim kutsalımdır bunlar değiştirilemez değiştirilmesi teklif dahi edilemez denilmiyor mu?

Sena karşı suç işlemiş mahkumları kendi kafasına göre affetmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Bana dünyayı yerinden oynatmış 5 tane kadın bilim adamı (insanı) say da ben de kadının erkekten aşağı olmadığına ikna olayım.

Bu dediğin sakat bir anlayış. Başarı, yetenek ve zeka bakımından kadın ve erkeklerin farklılıkları tartışması ayrı, salt insan olarak kanunlar önünde haklar bakımından eşitliği tartışmak ayrıdır. Olaya başarı, zeka ve yetenek açısından bakarsan bazı erkekler de diğer erkeklerden ve bazı kadınlar da erkeklerden üstündür ama sırf bir insan daha başarılı, daha yetenekli, daha zeki diye kanunlar önünde ayrıcalığa mı sahip olmalı, kanunlar bunlara ayrı diğerlerine ayrı mı uygulanmalı?

Sitelerde Paylaş

Şimdiye kadar nobel fizik ödülünü alan kadın bilim insanı 2 kişi. Peki nobel ödülü alan müslüman bilim adamı kaç tane?

Ödül olayları yanıltıcıdır, hiçbir değeri kıymeti yoktur. Önemli olan dünyayı yerinden oynatabilecek fikirlere ve buluşlara imza atmaktır.

Sitelerde Paylaş

ateist olmanız kadar kötü bişey varsa o da ırkçı olmanızdır. Arap kadar başınıza taş düşsün

Müslümanları aklınca eleştiriyorsun ama önce kendin insan olmayı öğrende ırkçılık yapma. Yobaz ateist

Diyene bakarmısın , Yüzyıllardır Hristyanlara gavur, kafir diyen adamlar ırkçıklıktan bahsediyo ?

Sitelerde Paylaş

Bana dünyayı yerinden oynatmış 5 tane kadın bilim adamı (insanı) say da ben de kadının erkekten aşağı olmadığına ikna olayım.

Neden olmuş bu acaba? Sizin gibi zihniyetlerin ata erkilliğiyle süregelen bu düzende kadının aklı yokmuş gibi sadece bedenine takan sizin gibi mağara adamları sayesinde kadınların fikirleri düşünceleri hep baskılanmış, birde gelmiş dünyayı yerinden oynatmış 5 kadın bilim insanı say diyor, övünün bu durumla emi, senin düşüncen sakat Carvantes, çünkü sen insanları, kadın erkek olarak birbirini tamamlayan iki insan gibi görmüyor tarih boyu erkekliğinin verdiği haksız ayrıcalığını bir haltmış gibi övünç kaynağı yapıyorsun, aslında, sizin tek korkunuz kadının fikirleri, çünkü kadınlarında bu güne kadar özgür bir biçimde erkekler gibi düşünceleri olduğu ön plana atılmamış, bu olsaydı vay halinize, terkedilmen acayip koymuş, nasıl olur değilmi? Nasıl olurda değersiz bir kız beni terkedebilir, şeriat olsaydı bu kadınlardan bütün intikamımı alırdım diye iç geçiriyorsundur, biraz bilimsel yazı oku tamam mı, kadın erkeği seçer, kadın istemezse hiç bir halt edemezsin, bunu içine yedir yada yedirme bu böyledir ama, yediremediğin için bu çarpık zihniyetin var ya, o reddedilmenin verdiği duyguyla, islam kadını mal yerine koyarak, hayvanların bile dişisine yapmadığı zulümleri yaparak senin adına intikamını alıyor değil mi? Ama eriyorsunuz, bu korkularınız elbet olacak sizin zihniyetiniz çarpık çünkü, 1400 yıl öncesindeki aklını hiç bir biçimde bilimsl olarak çalıştırmayıp sadece güç, iktidar, yağma, talan ve kadın hırsıyla bürümüş arap zihniyeti var kafanızın içinde , modern çağdan ne kadar nefret edersen et erimeye mahkum sizin bu zihniyetiniz, değişim değişmeyen çünkü, arabın kıytırık zihniyetine hapsolmuş bir yobazsın. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=4602&st=80 ileti: 86

Freand: Ben erkek ve kadınların düşünce sistemlerinindeki farkın kültürün ötesinde olduğu kanısındayım.

İki cinsiyetin beyin ağırlıkları bile farklı. Bir sürü genetik farkları var.

Erkeklerde koskoca bir Y kromozomu var. Kromozomun bir kısmının X üzerinde homolog kısmı yok.

Erkekler ve kadınlar arasında davranışsal, morfolojik, nörolojik, anatomik farklar inanılmaz belirgin.

Bu diğer hayvanlarda da belirgin. Hayvan sürülerinde bile erkek ve dişilerin farklı rolleri var.

Mesela ''kızım sen evi topla'' rolünün toplumsal olarak kadınlara yükleniyor olması bile genetik.

Norveç ve İsveç'te de kadınlar oldukça özgür ama erkekler matematikte yine kadınlardan iyiler.

Sitelerde Paylaş

http://www.ateistfor...2&st=80 ileti: 86

Freand: Ben erkek ve kadınların düşünce sistemlerinindeki farkın kültürün ötesinde olduğu kanısındayım.

İki cinsiyetin beyin ağırlıkları bile farklı. Bir sürü genetik farkları var.

Erkeklerde koskoca bir Y kromozomu var. Kromozomun bir kısmının X üzerinde homolog kısmı yok.

Erkekler ve kadınlar arasında davranışsal, morfolojik, nörolojik, anatomik farklar inanılmaz belirgin.

Bu diğer hayvanlarda da belirgin. Hayvan sürülerinde bile erkek ve dişilerin farklı rolleri var.

Mesela ''kızım sen evi topla'' rolünün toplumsal olarak kadınlara yükleniyor olması bile genetik.

Norveç ve İsveç'te de kadınlar oldukça özgür ama erkekler matematikte yine kadınlardan iyiler.

Kim erkekle kadın aynı karakter ve yapıda diyor ki. Söylenen kanun önünde ikisininde eşit haklara sahip olması. Bunu anlamak bu kadar zor mu? Mesela erkeklere seçme ve seçilme hakkı verilirken kadına verilmemesi adaletsizliktir.

Sitelerde Paylaş

Kim erkekle kadın aynı karakter ve yapıda diyor ki. Söylenen kanun önünde ikisininde eşit haklara sahip olması. Bunu anlamak bu kadar zor mu? Mesela erkeklere seçme ve seçilme hakkı verilirken kadına verilmemesi adaletsizliktir.

Mesela, kadınları askere almıyorlar sadece erkekleri alıyorlar..bir sınavda erkeklerden 10 barfiks isterlerken kadınlardan 5 tane istiyorlar..Kadınları hiç inşaatlarda veya sanayide çalıştırmıyorlar...ne kadar haksızlık yapılıyor değil mi erkeklere..

Sitelerde Paylaş

gatheringws1pm6.jpg

Şu resme bir bakın bakalım kaç tane kadın sayabileceksiniz :D

E ne var bunda? Sonuçta bir kadın tarafından reddedilen sensin. Benim bakış açıma görede bu resmi asarak benim anlatmaya çalıştığımı tastiklemişsin sadece. Yine burda kadınları aşşağıladığını sanıyorsun, yarası olan gocunur ve böyle ucuz dalga geçme taktikleriyle ego tatmini yapar anca :)
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...