Jump to content

Atatürk'ün mezarı da açılsın.

Recommended Posts

Ne bulmayı bekliyorlar acaba?

Ademe kadar gider bu iş.

10 Ekim 2012 Çarşamba

Merhum Özal'ın mezarının açılmasının ardından mezar açma tartışmaları farklı bir boyuta taşındı.

Yeni Akit Gazetesi'nin haberine göre Kültür Genetik Araştırmaları Düşünce ve Teşhis Platformu Onursal Başkanı Deniz Şar Atatürk 'ün ölüm sebebinin araştırılması Mustafa Kemal'in naaşı için otopsi yapılmasını istedi. Konuyu Akit Gazetesi'ne değerlendiren Adli Tıp Ensti­tüsü eski Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Cum­hurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarının açılması tartışmalarına dikkat çekerek, Atatürk'ün me­zarının açılmasıyla neyle karşılaşılacağının bi­linmediğini söyledi.

Özal'ın mezarının açılmasıyla bir şey elde edilemeyeceği yönündeki iddiaları hatır­latan Prof. Atasoy, “'Kemikten başka çıkmaz' denildi. Neyle karşılaşıldı gördünüz. Bozulmamış bir cena­ze gördük. Onun için açmadan, hiç kimse için bir şey söylenemez” dedi. Atatürk'ün ölümüyle ilgili tutu­lan tutanağı hatırlatan Prof.Dr. Sevil Atasoy, “Çok ayrıntılı bir tıbbi belge var. Orada başka bir türlü şüphe yokmuş onların aklında. Onun için otopsi yapmamışlar. 8-10 kişinin imzaladığı bir belge var. Ne­den öldüğünü açıklamışlar. Karaciğer sirozu konusunda hemfikir olmuşlar. Dolayısıyla bir otopsi yap­mamışlar. Bu iş doktorlarının kararına kalmış bir durum” diye konuştu.

Kaynak: YENİ AKİT

Sitelerde Paylaş

Düzen onların düzeni şimdi, çağdaşlaşmakla, medenileşmekle işleri olmayacağına göre durup durup ölüleri malzeme yapacaklar, hergün bir şeyler atıyorlar ortaya, ülkenin içine girdiği rezilliği iyice pekiştiriyorlar, ne hayır gelmişki bu ülkeye sağ düşünceli partiler baştayken? Amaçları Atatürk'ün ölüm nedeni olmayacak kesin.

Sitelerde Paylaş

Bu haber bana Cromwell'i hatirlatti.

Ingilterede 1600 li yillarin ortasinda cereyan eden ic savasta parlementer kanada onderlik

oderek Kralin guclerini yenilgiye ugratan Cromwell kralin savasta akan kanlardan

sorumlu tutularak idam edilmesinin ardindan Ingileternin koruyucusu olarak basa gecti. kendisine

verilen Krallik tacini da red etmistir. Dogal yollardan olen Cromwell devlet toreniyle mezarina

defnedildikten sonra guc kazanan krallik yandaslari tekrar yonetimi ele gecirirek krali iktidara

tasdilar. Kral'in ilk icraatlerinden biri de cromwelin cesedini mezarindan cikarak asmasi zincirleyerek

iskenceye tabi tutup sonunda kafasini kesmesidir.

Memleketimizde de kralcilar saltanatcilar var elbette icraatleri farkli olamaycaktir..

Sitelerde Paylaş

Düzen onların düzeni şimdi, çağdaşlaşmakla, medenileşmekle işleri olmayacağına göre durup durup ölüleri malzeme yapacaklar, hergün bir şeyler atıyorlar ortaya, ülkenin içine girdiği rezilliği iyice pekiştiriyorlar, ne hayır gelmişki bu ülkeye sağ düşünceli partiler baştayken? Amaçları Atatürk'ün ölüm nedeni olmayacak kesin.

Çağdaşlaşma olmasa şu an sen bu yazıları yazamaz, interneti rüyanda görürdün. Nankörler. Ülkeyi 80 yıldır sağ partiler yönetiyor. Sol partiler %25 i geçemiyor. niye? Çünkü sol partiler bir avuç elit kesime, zengin, doğuştan şanslı kesime hitap ediyor. Diğer insanlar hayvan oğlu hayvan ya. Allah muhafaza bir sol parti başa geçerse yandıkki ne yandık. Herşeyi zenginlere göre düzenlerler. Mazallah. Halbuki sol, işçiyi daha çok düşünmesi lazım. ama bizim türk solu bambaşka canım. Evrim geçirmiş. :)

Sitelerde Paylaş

Çağdaşlaşma olmasa şu an sen bu yazıları yazamaz, interneti rüyanda görürdün. Nankörler. Ülkeyi 80 yıldır sağ partiler yönetiyor. Sol partiler %25 i geçemiyor. niye? Çünkü sol partiler bir avuç elit kesime, zengin, doğuştan şanslı kesime hitap ediyor. Diğer insanlar hayvan oğlu hayvan ya. Allah muhafaza bir sol parti başa geçerse yandıkki ne yandık. Herşeyi zenginlere göre düzenlerler. Mazallah. Halbuki sol, işçiyi daha çok düşünmesi lazım. ama bizim türk solu bambaşka canım. Evrim geçirmiş. :)

Sen neyi savunuyor neyin peşindesin, sağ düzenin bu ülkede ne haltlar yediği Menderes'ten bu yana belli, sizin geriliğinizle oyları cukkaya indirerek bu hale getirdiler bu ülkeyi, sen medeniyeti yakaladıkmı sanıyorsun tam olarak? Sanki bu ülkeyi hep sol yönetmiş, Atatürk temelini attı medeniyetin siz gibi zihniyetlerde bu sağ partilerin bu hayal mühendislerinin cebini doldurmasına yardım eden cahil takımısınız işte, çok ileri taşıdılar çok, görüyoruz ülkenin son 10 yılda geldiği durumu, sağ partiler gerçekten istedikleri düzeni kurabilseler sen bu ülkede istediğin işi tam yapmayı bırak onların uşağı olamazdın onlar sırça saraylarda sefa sürerken, hoş ülkenin geldiği durumda buna çok yakın, değişik versiyonuyla ileri demokrasi getirerek gösteriyorlar, görüyoruz hep beraber. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ülkenin %75 i neden sağcı? Akıllarını kullanıp solcu olurlarsa hem zengin olurlar hem de elit kesim olurlar, hem de sol partiler iktidara gelir.

Halinize şükredin. Çünkü sizin düşüncenize göre allah mümine daha fazla müsibet verir ki cennetine alabilsin. Solculara da hem zenginlik hem akıl vermiş ki şaşıp cehennemi boylasınlar.

Mantık hatası yapıyorsun. Solcu olunca elit olunmuyor. Elit olunca solcu olunuyor.

Sitelerde Paylaş

Hadi diyelimki gittim sol bir partiye üye oldum. Misal chp. Ve aylık kazancımın 50-100 lirasını partiye bağışladım. Benim gördüğüm onlar beni adam yerine koymazlar. Vaaay üstadım sen bize üye oldun, bizde sana şöyle yardım edelim, daha iyi bir iş bulalım demezler. Niye? Çünkü onların ilgileneceği elit kesim var. Benden onlara ne değilmi? Ben elit değilim. Chp li arkadaşlarımızı görüyoruz. Organizede sürünüyorlar. Asgari ücretle. Chp ne yapıyor? Ama işine geldiği vakit, mesela bir adam alevi ise ve chp ye üye ise, canla başla çalışıp ona yardım ediyorlar.

Ama akp veya mhp böyle değil. Sen git üye dahi olmadan durumunu anlat, adamalr erinmiyor, çalışıp çabalayıp senin sorununu çözüyor. Çözemese bile uğraştığını belli ediyor. Sağ partiler işte bu yüzde anadoluda seviliyor.

Kısacası chp çalışmıyor. Oy alamıyor. sizde bunu bilmeden olayı başka taraflara çekiyorsunuz. Anadolu insanına satılmış, çoban diyorsunuz. Anadolu insanı kimin çalışıp çalışmadığını bilir.

Sitelerde Paylaş

Hadi diyelimki gittim sol bir partiye üye oldum. Misal chp. Ve aylık kazancımın 50-100 lirasını partiye bağışladım. Benim gördüğüm onlar beni adam yerine koymazlar. Vaaay üstadım sen bize üye oldun, bizde sana şöyle yardım edelim, daha iyi bir iş bulalım demezler. Niye? Çünkü onların ilgileneceği elit kesim var. Benden onlara ne değilmi? Ben elit değilim. Chp li arkadaşlarımızı görüyoruz. Organizede sürünüyorlar. Asgari ücretle. Chp ne yapıyor? Ama işine geldiği vakit, mesela bir adam alevi ise ve chp ye üye ise, canla başla çalışıp ona yardım ediyorlar.

Ama akp veya mhp böyle değil. Sen git üye dahi olmadan durumunu anlat, adamalr erinmiyor, çalışıp çabalayıp senin sorununu çözüyor. Çözemese bile uğraştığını belli ediyor. Sağ partiler işte bu yüzde anadoluda seviliyor.

Kısacası chp çalışmıyor. Oy alamıyor. sizde bunu bilmeden olayı başka taraflara çekiyorsunuz. Anadolu insanına satılmış, çoban diyorsunuz. Anadolu insanı kimin çalışıp çalışmadığını bilir.

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş, :) Diyorum anlamıyor, sizin gibi aklını kullanmayan ve hayallerle birilerinin ekmeğine yağ sürenler olduğu sürece ortalarda hayal mühendisleri hep olur, :) o yüzden bu ülke tam ileri gidemedi, ve suçlu hep chp diyorsunuz, elbet chp'nin eksikleri vardır fakat sizlerin seçimiyle başa gelen bu sağ partilerin hiçmi suçu yok? Yahu ülkenin satılmadık kamu alanı kalmadı,sınırlarımızda ve içinde Esat karşıtı teröristleri senin benim vergimle besliyorlar, tutmuş mağdur edebiyatıyla hala bunları savunuyorsunuz, hergün askerimiz ölüyor, eskiye oranla kat ve kat fazla, ve bunlar öcalanı muhattab alıyorlar hiçmi vatan sevgisi kalmadıda işi sadece chp'ye çamur atarak yapıyorsunuz.
Sitelerde Paylaş

Ülkenin %75 i neden sağcı? Akıllarını kullanıp solcu olurlarsa hem zengin olurlar hem de elit kesim olurlar, hem de sol partiler iktidara gelir.

Halinize şükredin. Çünkü sizin düşüncenize göre allah mümine daha fazla müsibet verir ki cennetine alabilsin. Solculara da hem zenginlik hem akıl vermiş ki şaşıp cehennemi boylasınlar.

ilk defa doğru bir laf ettiğini görüyorum,saştım kaldım.
Sitelerde Paylaş

Neyyy. Sen sağcı solcunun Fransız'lardan çıktığını ve kraliçenin sağında oturanların kimler solunda oturanların kimler olduğunu bir öğren. Sonra solcular zengin olsun.

Bir kere dediklerin kavramın temeline ters...

Sitelerde Paylaş

Neyyy. Sen sağcı solcunun Fransız'lardan çıktığını ve kraliçenin sağında oturanların kimler solunda oturanların kimler olduğunu bir öğren. Sonra solcular zengin olsun.

Bir kere dediklerin kavramın temeline ters...

kraliçenin sağında solunda oturanlar kimlermiş yazarmısın bilmediğim için soruorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...