Jump to content

Ahzab 53. Saçmalığı

Recommended Posts

Azhab 53. Ey iman edenler! Siz zamanı gözetmeksizin , bir yemeğe davet edilmedikçe , peygamberin evlerine girmeyin. Ancak davet edildiği vakit girin Yemeği yediğinizde hemen dağılın , sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz peygamberi üzmekte fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama allah hakkı söylemekten çekinmez. peygamberin hanımlarından birşey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu , hem sizin kalpleriniz , hem onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin allahın resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarında nikahlanmanız asla caiz olmaz. Çünkü bu allah katında büyük bir günahtır.

Kainatın yaratıcısı , alemlerin rabbi ''allahın'' başka işi gücü yok , Muhammed'in misafirleriyle ilgileniyo. Muhammed ve tayfası insanları kandırmakla yetinmeyip, resmen aptal yerine koyuyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burada Kuran eskinin üstüne sünger çekiyor. Eski alışkanlıklarınızı bırakın diyor. Peygamberin evine zırt pırt girip çıkmayın diyor. Aslında burada söylenmek istenen birbirinizin evlerine müsade olmadan girip çıkmayın, eskiyi unutun, eskiden böyle yapmış olabilirsiniz ama artık yapmamalısınız diyor. Günümüzdede aklı başında bir insan komşusunun evine zırt pırt girmez, geç saatte durduk yere onun kapısını çalmaz. Misafirliğinde bir adabı vardır. İşte Kuran bize bunu öğretiyor. Eski insanlar, cahiliyye dönemindekiler bilmiyor olamazmı?

Sitelerde Paylaş

Burada Kuran eskinin üstüne sünger çekiyor. Eski alışkanlıklarınızı bırakın diyor. Peygamberin evine zırt pırt girip çıkmayın diyor. Aslında burada söylenmek istenen birbirinizin evlerine müsade olmadan girip çıkmayın, eskiyi unutun, eskiden böyle yapmış olabilirsiniz ama artık yapmamalısınız diyor. Günümüzdede aklı başında bir insan komşusunun evine zırt pırt girmez, geç saatte durduk yere onun kapısını çalmaz. Misafirliğinde bir adabı vardır. İşte Kuran bize bunu öğretiyor. Eski insanlar, cahiliyye dönemindekiler bilmiyor olamazmı?

azıcık tarafsız olun! Orada davet edilmedikçe birbirinizin evine gitmeyin demiyor davet edilmedikçe peygamberin evine gitmeyin diyor.kıvırmak için yapmadığınızı bırakmıamışsınız . Nerede eski alışkanlıklarınızı bırakın diyor? Bir tek peygamberin karılarına özel soru sorun diyor niyeyse? Allahın resulü dedikleri kişi kıskanmasın diye olmasın. Adam resmen kendi menfaetleri için kitap yazmış bizimkiler kıvırmanın yolunu arıyor.

Sitelerde Paylaş

azıcık tarafsız olun! Orada davet edilmedikçe birbirinizin evine gitmeyin demiyor davet edilmedikçe peygamberin evine gitmeyin diyor.kıvırmak için yapmadığınızı bırakmıamışsınız . Nerede eski alışkanlıklarınızı bırakın diyor? Bir tek peygamberin karılarına özel soru sorun diyor niyeyse? Allahın resulü dedikleri kişi kıskanmasın diye olmasın. Adam resmen kendi menfaetleri için kitap yazmış bizimkiler kıvırmanın yolunu arıyor.

Hayır Kuran ı okuyup anlarken günümüze yormalıyız. 1400 sene önceden, peygamberin evinden bana ne. Kuran da Allah bunları yazmakla bizi ikaz ediyor. Kendinize gelin diyor. Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Sitelerde Paylaş

Hayır Kuran ı okuyup anlarken günümüze yormalıyız. 1400 sene önceden, peygamberin evinden bana ne. Kuran da Allah bunları yazmakla bizi ikaz ediyor. Kendinize gelin diyor. Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Peygamber kelimesinin neden özellikle ve özellikle geçtiğini düşünmemek bu kadar mı zor sence?

Sitelerde Paylaş

Peygamber kelimesinin neden özellikle ve özellikle geçtiğini düşünmemek bu kadar mı zor sence?

Çok kolay Allah bu olayı çok önemsediğini, kul hakkı olarak bile sayılabileceğini belirtmek için özellikle Peygamberimiz üzerinden örnek vermiş. Demekki çok önemli dinimize göre konu komşu ilişkileri. Komşunun erkeği evde yokken elini kolunu sallayarak evine girme, erkeğinin gelmesini bekle gibi.

Sitelerde Paylaş

Çok kolay Allah bu olayı çok önemsediğini, kul hakkı olarak bile sayılabileceğini belirtmek için özellikle Peygamberimiz üzerinden örnek vermiş. Demekki çok önemli dinimize göre konu komşu ilişkileri. Komşunun erkeği evde yokken elini kolunu sallayarak evine girme, erkeğinin gelmesini bekle gibi.

Demek ayet bize de hitap ediyor. Sen evine gelen davet ettiğin misafirin yemeği yedikten sonra hemen gitmesini mi istiyorsun? Davete gittiğinde yemeği yer yemez ayrılıyor musun? Ne yapsan kurtaramıyorsun ayeti...

Ben evime davet ettiğim misafirimin yemekten sonra kalıp sohbet etmesini tercih ederim. Kültürümüzde de böyledir. Aksi hem ev sahibine hem de misafire kabalık kabul edilir.

Azhab 53. Ey iman edenler! Siz zamanı gözetmeksizin , bir yemeğe davet edilmedikçe , peygamberin evlerine girmeyin. Ancak davet edildiği vakit girin Yemeği yediğinizde hemen dağılın , sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz peygamberi üzmekte fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama allah hakkı söylemekten çekinmez. peygamberin hanımlarından birşey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu , hem sizin kalpleriniz , hem onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin allahın resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarında nikahlanmanız asla caiz olmaz. Çünkü bu allah katında büyük bir günahtır.

Sitelerde Paylaş

Kainatın yaratıcısı , alemlerin rabbi ''allahın'' başka işi gücü yok , Muhammed'in misafirleriyle ilgileniyo. Muhammed ve tayfası insanları kandırmakla yetinmeyip, resmen aptal yerine koyuyor.

Olay muhammed'in Zeynep'le evlendiği günün akşamında meydana geliyor, Muhammed Zeynep'le gerdeğe girecek ama birkaç kişi lafa dalmış, hala oturuyorlar, Muhammed bunlara laf da söyleyemiyor çareyi ayet yazmak da buluyor. Adamlar erken gitse Kuran'da bir ayet eksik olacaktı yani.

Sitelerde Paylaş

Çok aşırı sohbet şeytandandır. Sohbete dalıp namazınızı unutmayın, Allah ı unutmayın diyor.

Ya sohbet Allah ve Kur'an üzerineyse? Gene şeytandan mıdır?

Cem Yılmaz bu iletileri okusa, sahnede kullanacak öyle malzeme çıkarır ki, seyircilerini gülmekten altına işetir.

İman gözlüğü insanın aklını geri vitese takıyor.

Sitelerde Paylaş

Kendisi tamamen duygusal takılır,malesef hepimizin günlük hayatta birbirimize farkında olmadan yaptığımız esprileri farkındalık yaratarak küpünü dolduran şahsiyet..Bu gün gazete de haber Cem demişki..''Arda o saç ne lan'' esprinin muhteşemliğine bakın ve güzide basının habercilik anlayışına..

Sitelerde Paylaş

Çok iyi ya , başka :D ?

Sitelerde Paylaş

Ne zaman karoas gibi saçmalayan görsem aklıma kıçındaki zulada meksikadan getirdiği uyuşturucuyu yakalatan adamın kendini savunmak için söylediği söz gelir aklıma. Ne demiş biliyor musun?

Dün yediğim meksika yemeklerinden oldu galiba. demiş. :)

Yok yok karoas kadar yaratıcı değilmiş bu meksikalı :D :D

^_^ Ne mutlu bize ki ilimcik , karoas gibi zatlar forumumuza teşvik ediyorda , birşeyler kapıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Davet i teşvik etmiş ve islamda davetin ne kadar güzel olduğuna değinmiş.

Bunu bi müslüman yazmadan ben yazayım dedim

Sitelerde Paylaş

bak takip ediyorum sizi bir aydır hiç seviyeli insanlar değilsiniz yok toplum bizi öyle dışlıyor böyle dışlıyor diyorsunuz burada bizim inançlarımıza saçmalık uyduruk vs yakıştırmalar yapıyorsunuz madem sizler birer insansınız ve insana değer veriyorsunuz bu yapıtğınızı neyle açıklayacaksınız hepiniz burada alimlik yapıyorsunuz kuranı öyle biliyorum böyle ezberimde terten düzden çarprazdan okuyorum ayaklarına yatıyorsunuz sorsam hepiniz mealini geç 3-4 farklı alimden tefsirini bitirmişsiniz ama hala kuranda birbiriyle çelişen ayetler var diyip kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz dışarıda 2 tane yobaza kızıp allahın nurunu inkar ediyorsunuz aslında sizlerin müslüman diyipte kızdığınız yuhaladığınız lanetlediğiniz insanların hiçbiri müslüman değilki müslüman kişi elinden belinden dilinden kimseye zarar gelmeyen kişidir ve sen böyle bir insana küfredip onunla dalga geçebiliyorsan kusura bakma ama sen insan değilsin arkadaşım ki sorsam kaçtane böyle insan tanıyorsunuz cevabınız hiç olacak tanısanız böyle olurmu zaten tanımamak istememenizde ayrı bir vaka açık açık istemiyorsunuz "müslüman" görmek "Allah"ın gerçekten var olmasını istemiyorsunuz hepiniz araştırıyor okuyor görünüyorsunuz ama hiçbiriniz okuyup araştırmıyorsunuz değer vermiyorsunuz Kur'an ı çelişki bulmak için elinize alınıyorsunuz ve bulduğunuzu sanıp burada paylaşıyorsunuz huzurlu ayağına yatıyorsunuz hiçbir insan canından çok sevdiği bir kişiyi sonsuza kadar kaybedeceğini bile bile mutlu olamaz örneğin annenizi öldükten sonra birdaha göremeyeceğinizi bile bile mutlu olamazsınız hepiniz öldükten sonra bir hayatın olmasını istersiniz ama bu sizin için bir acizliktir biz size göre aciziz ölümden köpek gibi korkuyoruz sevdiklerimizi kaybetmekten o yüzden kendimize böyle bir senaryo yazdık siz bizi hep böyle görüyorsunuz aslında okadar körsünüzki bu forumda arkadaşım gerçekten allahın var olduğu kanıtlansa neyapardınız diye soruyor sizden biri bu düzende bir allah varsa benden uzak olsun yok efendim ben cehennemi alayım vs gibi laflarla.. ya bırak lütfen sen gerçekten araştıyor biliyor olsan cehennemi seçebilirmiydin şurada elini çakmağa tutamıyorken bahsi geçen ateşe nasıl dayanabilirsin aklı başında rasyonel bir insan nasıl böyle bir seçim yapabilir sizler müslümanları düşmanınız olarak görüyorsunuz çünkü yobazlardan gördüğünüz bu onlarda size düşman her müslümanı böyle sanıyorsunuz oysa ben onlardan biri değilim düşüncelerinize değer veriyorum ve ende size öneri sunuyorum "lekum dinikum veliyedin" diyebilirim bu benim hakkım ama ben burada bu saatte bbukadar şey yazmışsam size düşmanlığımdan yazmış olamam ben bir müslüman oalrak sizler dahil tüm ateistlerin müslüman olmasını canı gönülden isterim kurtuluş yoluna tek başına girmektense sizlerle beraber koşmayı isterim sizde kurtulun isterim ama emin olun içinizden birileri ya bırak git işine biz yanarız sen takıl cennetinde diyorlar şimdi bana ben ne söyleyebilirimki bu durumda size gösterilen müslüman portresi o yönde yobazlardan hep bunu gördüğünüz için sizde haklısınız herneyse size çok sevdiğim bir blog yazarının yazısını atacam içinizden hiçbirinin bu linke tıklayıp 1.5 saat uzunluktaki o yazıyı okuyacağını sanmıyorum ama olurda bu adam bu kadar yazı yazmış ne anlatmışki dersiniz diye ben linki vereyim konusu kurandaki ayetlerin birbiriyle asla çelişmediği üzerine ya da sizi ilgilendiren kısım sadece burası desem daha doğru olur bi deneyin okumayı sonuna kadar illaki birşeyler uyanır kafanızda eyvallah.

http://michaelsikkofield.blogspot.com/2012/10/insan-din-ve-kuran.html

tarihinde ReheL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...