Jump to content

Ahzab 53. Saçmalığı

Recommended Posts

Ahzab 53'ü misafirler için yazan bunu da evdekiler için yazmış. Siz de biraz dikkatli olun, oturan kalkmıyor bekliyor demiş.

Ahzab 32. Ey Peygamber'in hanımları! Siz, kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer Allah'a karşı gelmekten sakınıyorsanız (erkeklerle konuşurken) sözü yumuşak bir eda ile söylemeyin ki kalbinde hastalık (kötü niyet) olan kimse ümide kapılmasın. Güzel (ve doğru) söz söyleyin.

Hocam kırmızıya aldığım kısım elmalıda ( kırıtmayın ) diye geçiyo =)

İslamın kadınlara vermediği değer diyelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bak takip ediyorum sizi bir aydır hiç seviyeli insanlar değilsiniz yok toplum bizi öyle dışlıyor böyle dışlıyor diyorsunuz burada bizim inançlarımıza saçmalık uyduruk vs yakıştırmalar yapıyorsunuz madem sizler birer insansınız ve insana değer veriyorsunuz bu yapıtğınızı neyle açıklayacaksınız hepiniz burada alimlik yapıyorsunuz kuranı öyle biliyorum böyle ezberimde terten düzden çarprazdan okuyorum ayaklarına yatıyorsunuz sorsam hepiniz mealini geç 3-4 farklı alimden tefsirini bitirmişsiniz ama hala kuranda birbiriyle çelişen ayetler var diyip kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz dışarıda 2 tane yobaza kızıp allahın nurunu inkar ediyorsunuz aslında sizlerin müslüman diyipte kızdığınız yuhaladığınız lanetlediğiniz insanların hiçbiri müslüman değilki müslüman kişi elinden belinden dilinden kimseye zarar gelmeyen kişidir ve sen böyle bir insana küfredip onunla dalga geçebiliyorsan kusura bakma ama sen insan değilsin arkadaşım ki sorsam kaçtane böyle insan tanıyorsunuz cevabınız hiç olacak tanısanız böyle olurmu zaten tanımamak istememenizde ayrı bir vaka açık açık istemiyorsunuz "müslüman" görmek "Allah"ın gerçekten var olmasını istemiyorsunuz hepiniz araştırıyor okuyor görünüyorsunuz ama hiçbiriniz okuyup araştırmıyorsunuz değer vermiyorsunuz Kur'an ı çelişki bulmak için elinize alınıyorsunuz ve bulduğunuzu sanıp burada paylaşıyorsunuz huzurlu ayağına yatıyorsunuz hiçbir insan canından çok sevdiği bir kişiyi sonsuza kadar kaybedeceğini bile bile mutlu olamaz örneğin annenizi öldükten sonra birdaha göremeyeceğinizi bile bile mutlu olamazsınız hepiniz öldükten sonra bir hayatın olmasını istersiniz ama bu sizin için bir acizliktir biz size göre aciziz ölümden köpek gibi korkuyoruz sevdiklerimizi kaybetmekten o yüzden kendimize böyle bir senaryo yazdık siz bizi hep böyle görüyorsunuz aslında okadar körsünüzki bu forumda arkadaşım gerçekten allahın var olduğu kanıtlansa neyapardınız diye soruyor sizden biri bu düzende bir allah varsa benden uzak olsun yok efendim ben cehennemi alayım vs gibi laflarla.. ya bırak lütfen sen gerçekten araştıyor biliyor olsan cehennemi seçebilirmiydin şurada elini çakmağa tutamıyorken bahsi geçen ateşe nasıl dayanabilirsin aklı başında rasyonel bir insan nasıl böyle bir seçim yapabilir sizler müslümanları düşmanınız olarak görüyorsunuz çünkü yobazlardan gördüğünüz bu onlarda size düşman her müslümanı böyle sanıyorsunuz oysa ben onlardan biri değilim düşüncelerinize değer veriyorum ve ende size öneri sunuyorum "lekum dinikum veliyedin" diyebilirim bu benim hakkım ama ben burada bu saatte bbukadar şey yazmışsam size düşmanlığımdan yazmış olamam ben bir müslüman oalrak sizler dahil tüm ateistlerin müslüman olmasını canı gönülden isterim kurtuluş yoluna tek başına girmektense sizlerle beraber koşmayı isterim sizde kurtulun isterim ama emin olun içinizden birileri ya bırak git işine biz yanarız sen takıl cennetinde diyorlar şimdi bana ben ne söyleyebilirimki bu durumda size gösterilen müslüman portresi o yönde yobazlardan hep bunu gördüğünüz için sizde haklısınız herneyse size çok sevdiğim bir blog yazarının yazısını atacam içinizden hiçbirinin bu linke tıklayıp 1.5 saat uzunluktaki o yazıyı okuyacağını sanmıyorum ama olurda bu adam bu kadar yazı yazmış ne anlatmışki dersiniz diye ben linki vereyim konusu kurandaki ayetlerin birbiriyle asla çelişmediği üzerine ya da sizi ilgilendiren kısım sadece burası desem daha doğru olur bi deneyin okumayı sonuna kadar illaki birşeyler uyanır kafanızda eyvallah.

Aylardır takip etmişsin ama yine de bir şey öğrenememişsin, hep bilindik tekerlemeleri sıralamışsın. Bu lafları kendi aranızda birbirinize satın, kimse yutmaz bu zırvaları. Buraya da hep okuduğunu anlamayan müslüman tayfası geliyor, yahu aralarından hiç mi zeki insan çıkmaz, çıkmıyor işte.

Sitelerde Paylaş

bak takip ediyorum sizi bir aydır hiç seviyeli insanlar değilsiniz yok toplum bizi öyle dışlıyor böyle dışlıyor diyorsunuz burada bizim inançlarımıza saçmalık uyduruk vs yakıştırmalar yapıyorsunuz madem sizler birer insansınız ve insana değer veriyorsunuz bu yapıtğınızı neyle açıklayacaksınız hepiniz burada alimlik yapıyorsunuz kuranı öyle biliyorum böyle ezberimde terten düzden çarprazdan okuyorum ayaklarına yatıyorsunuz sorsam hepiniz mealini geç 3-4 farklı alimden tefsirini bitirmişsiniz ama hala kuranda birbiriyle çelişen ayetler var diyip kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz dışarıda 2 tane yobaza kızıp allahın nurunu inkar ediyorsunuz aslında sizlerin müslüman diyipte kızdığınız yuhaladığınız lanetlediğiniz insanların hiçbiri müslüman değilki müslüman kişi elinden belinden dilinden kimseye zarar gelmeyen kişidir ve sen böyle bir insana küfredip onunla dalga geçebiliyorsan kusura bakma ama sen insan değilsin arkadaşım ki sorsam kaçtane böyle insan tanıyorsunuz cevabınız hiç olacak tanısanız böyle olurmu zaten tanımamak istememenizde ayrı bir vaka açık açık istemiyorsunuz "müslüman" görmek "Allah"ın gerçekten var olmasını istemiyorsunuz hepiniz araştırıyor okuyor görünüyorsunuz ama hiçbiriniz okuyup araştırmıyorsunuz değer vermiyorsunuz Kur'an ı çelişki bulmak için elinize alınıyorsunuz ve bulduğunuzu sanıp burada paylaşıyorsunuz huzurlu ayağına yatıyorsunuz hiçbir insan canından çok sevdiği bir kişiyi sonsuza kadar kaybedeceğini bile bile mutlu olamaz örneğin annenizi öldükten sonra birdaha göremeyeceğinizi bile bile mutlu olamazsınız hepiniz öldükten sonra bir hayatın olmasını istersiniz ama bu sizin için bir acizliktir biz size göre aciziz ölümden köpek gibi korkuyoruz sevdiklerimizi kaybetmekten o yüzden kendimize böyle bir senaryo yazdık siz bizi hep böyle görüyorsunuz aslında okadar körsünüzki bu forumda arkadaşım gerçekten allahın var olduğu kanıtlansa neyapardınız diye soruyor sizden biri bu düzende bir allah varsa benden uzak olsun yok efendim ben cehennemi alayım vs gibi laflarla.. ya bırak lütfen sen gerçekten araştıyor biliyor olsan cehennemi seçebilirmiydin şurada elini çakmağa tutamıyorken bahsi geçen ateşe nasıl dayanabilirsin aklı başında rasyonel bir insan nasıl böyle bir seçim yapabilir sizler müslümanları düşmanınız olarak görüyorsunuz çünkü yobazlardan gördüğünüz bu onlarda size düşman her müslümanı böyle sanıyorsunuz oysa ben onlardan biri değilim düşüncelerinize değer veriyorum ve ende size öneri sunuyorum "lekum dinikum veliyedin" diyebilirim bu benim hakkım ama ben burada bu saatte bbukadar şey yazmışsam size düşmanlığımdan yazmış olamam ben bir müslüman oalrak sizler dahil tüm ateistlerin müslüman olmasını canı gönülden isterim kurtuluş yoluna tek başına girmektense sizlerle beraber koşmayı isterim sizde kurtulun isterim ama emin olun içinizden birileri ya bırak git işine biz yanarız sen takıl cennetinde diyorlar şimdi bana ben ne söyleyebilirimki bu durumda size gösterilen müslüman portresi o yönde yobazlardan hep bunu gördüğünüz için sizde haklısınız herneyse size çok sevdiğim bir blog yazarının yazısını atacam içinizden hiçbirinin bu linke tıklayıp 1.5 saat uzunluktaki o yazıyı okuyacağını sanmıyorum ama olurda bu adam bu kadar yazı yazmış ne anlatmışki dersiniz diye ben linki vereyim konusu kurandaki ayetlerin birbiriyle asla çelişmediği üzerine ya da sizi ilgilendiren kısım sadece burası desem daha doğru olur bi deneyin okumayı sonuna kadar illaki birşeyler uyanır kafanızda eyvallah.

http://michaelsikkof...n-ve-kuran.html

Öncelikle güzel üslubun ve tavsiyelerin için teşekkürler...

Fakat '' Bir köşesinde meleklerin olduğunu hayal etmeden de , bir bahçenin güzel olduğunu görmek '' yeterli bizim için...

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in kendisi için yazdığı ayetlerden birisi de Bakara/104'dür.

Bakara/104- Ey iman edenler! "Râinâ" (bizi gözet) demeyin, "unzurnâ" (bize bak) deyin ve dinleyin. Kafirler için acıklı bir azap vardır.

1- Ata'nın rivayetinde İbn Abbas dedi ki: "Bu meselenin iç yüzü şudur: "Araplar, "raina" kelimesini konuşmalarında kullanırlardı, Yahudiler, Araplar'ın bu kelimeyi Hz. Peygamber'e söylediklerini işitince bu onların çok hoşuna gitti. Çünkü bu kelimenin an­lamı "bizi gör gözet" demektir. Yahudiler'in konuşmalarında bu bir küfürdü. Dediler ki:

"Biz Muhammed'e gizlice söverdik, şimdi ise Muhammed'e artık açıktan açığa küfredin. Çünkü bu onların sözlerindendir. Artık onlar bundan böyle Allah'ın Nebîsi'ne gelip: "Ya Muhammed Raina" diyor ve gülüyorlardı. Derken Ensar'dan bir adam bu deyimin altında yatan manayı kavradı, Bu zat Sa'd b. Ubade'dir. Yahudiler'in lisanını iyi bilirdi. Dedi ki:

"Ey Allah’ın düşmanları, Allah'ın laneti üzerinize olsun. Muhammed (s.a.v.)'in hayatı elinde olan Allah'a yemin olsun ki, bu sözü sizin birinizden işitirsem onun boynunu vururum. Yahudiler de:

"Siz bunu ona demiyor musunuz?" dediler. Bunun üzerine Allah Teala bu âyeti indirdi."

2- İbni Abbas’tan (r.a.) Ebu Salih, ondan Kelbi, ondan Süddi’yi Sağir tarikından Ebu Naim, delail’inde anlattı. İbni Abbas (r.a.):

-Yahudi lisanı ile Raina, çirkin bir küfür sözüdür. Yahudiler, bunu söylüyorlardı. Bu kelimeyi ashabının Peygamberimize açıkça söylediklerini işitince, Yahudiler aralarında gülüştüler. Ayet nazil oldu. Ashabdan olan Sa’d İbn Muaz, Yahudilerin gülüşmelerini işitti ve Yahudilere:

-Ey Allah’ın düşmanları, bu meclisten sonra bu sözü, sizden olan kimden işitirsem, onun boynunu vururum, dedi.

3- İbnu Münzir, Süddî'den anlattı. Süddî:

-Yahudilerden iki kişi vardı. Bunlar, Mâlik İbni Sayf ve Rufâa İbni Zeyd'dir. Bunlar nebî Aleyhisselâm'la karşılaştıklarında, Rasûlullah'a konuşarak:

-Kulağını bize yönelt, dinle, dinlenilmeyesi, derlerdi. Müslümanlar, bu sözleri ehli kitabın peygamberlerine hürmet ettikleri bir söz zannederlerdi. Müslümanlar da Nebî Aleyhisselâm'a böyle söylediler. Allahü Teâlâ Bakara: 2/104 âyetini indirdi, dedi.

Ayetin sonuna da her zamanki tehditlerinden birini koymayı unutmamış.

Sitelerde Paylaş

Azhab 53. Ey iman edenler! Siz zamanı gözetmeksizin , bir yemeğe davet edilmedikçe , peygamberin evlerine girmeyin. Ancak davet edildiği vakit girin Yemeği yediğinizde hemen dağılın , sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz peygamberi üzmekte fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama allah hakkı söylemekten çekinmez. peygamberin hanımlarından birşey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu , hem sizin kalpleriniz , hem onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin allahın resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarında nikahlanmanız asla caiz olmaz. Çünkü bu allah katında büyük bir günahtır.

Kainatın yaratıcısı , alemlerin rabbi ''allahın'' başka işi gücü yok , Muhammed'in misafirleriyle ilgileniyo. Muhammed ve tayfası insanları kandırmakla yetinmeyip, resmen aptal yerine koyuyor.

allah seninlede ilgilenecek merak etme en ince ayrıntısına kadar.sabırlı ol.
Sitelerde Paylaş

allah seninlede ilgilenecek merak etme en ince ayrıntısına kadar.sabırlı ol.

O put insanlarla sidik yarışına girecek kadar zavallı bir puttur, örnek aşağıdaki olay:

Alak:

15-16. Hayır! Andolsun, eğer vazgeçmezse, muhakkak onu perçeminden; o yalancı, günahkâr perçeminden yakalarız.

17. Haydi, taraftarlarını çağırsın.

18. Biz de zebânileri çağıracağız.

19. Hayır! Sakın sen ona uyma; secde et ve Rabbine yaklaş.

Koskoca alemlerin rabbi, ulu, yüce, gücü sonsuz Allah bir insanla çocuk gibi ağız dalaşı yapıyor. Aynı "Benim babam senin babanı döver" diyen çocuklar gibi. Karşısındaki kendisini iplemeyince kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp Muhammed'e öğüt vermekle yetiniyor, "Sen ona uyma" diyerek.

Sitelerde Paylaş

O put insanlarla sidik yarışına girecek kadar zavallı bir puttur, örnek aşağıdaki olay:

Alak:

15-16. Hayır! Andolsun, eğer vazgeçmezse, muhakkak onu perçeminden; o yalancı, günahkâr perçeminden yakalarız.

17. Haydi, taraftarlarını çağırsın.

18. Biz de zebânileri çağıracağız.

19. Hayır! Sakın sen ona uyma; secde et ve Rabbine yaklaş.

Koskoca alemlerin rabbi, ulu, yüce, gücü sonsuz Allah bir insanla çocuk gibi ağız dalaşı yapıyor. Aynı "Benim babam senin babanı döver" diyen çocuklar gibi. Karşısındaki kendisini iplemeyince kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp Muhammed'e öğüt vermekle yetiniyor, "Sen ona uyma" diyerek.

allah doğru söylemiş.
Sitelerde Paylaş

Hani bu allah ezelden ebede herşeyi biliyordu. Ve istediğini yola getiriyor, istediğinin de kalbini perdeleyip, mühürleyip, kulağını tıkayıp onu saptırıyordu.

Ayrıca;

Yemin ediyorum eğer vazgeçmez se perçeminden yakalayacağım diyor. Vaz geçip geçmeyeceğini bilmiyor musun? Olmadı. Cık cık.

ayet biliyor diyor. Lokman 23

(Mekkî 57) (Resulüm!) İnkâr edenin inkarı seni üzmesin. Onların dönüşü ancak bizedir. İşte o zaman yaptıklarını kendilerine haber veririz. Allah kalplerde olanı şüphesiz çok iyi bilir.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayet biliyor diyor. Lokman 23

(Mekkî 57) (Resulüm!) İnkâr edenin inkarı seni üzmesin. Onların dönüşü ancak bizedir. İşte o zaman yaptıklarını kendilerine haber veririz. Allah kalplerde olanı şüphesiz çok iyi bilir.

Geleceği bilen şartlı cümle kurmaz, hadi senin dilbilgisinden haberin yok, putun da mı yok?

Yağmur yağmazsa sinemaya gideceğim diyen birisi yağmur yağıp yağmayacağını bilmiyordur.

Sitelerde Paylaş

Geleceği bilen şartlı cümle kurmaz, hadi senin dilbilgisinden haberin yok, putun da mı yok?

Yağmur yağmazsa sinemaya gideceğim diyen birisi yağmur yağıp yağmayacağını bilmiyordur.

o bilmeyebilir, Bakara 33

(Medenî 87) (Bunun üzerine: ) Ey Âdem! Eşyanın isimlerini meleklere anlat, dedi. Adem onların isimlerini onlara anlatınca: Ben size, muhakkak semavat ve arzda görülmeyenleri (oralardaki sırları) bilirim. Bundan da öte, gizli ve açık yapmakta olduklarınızı da bilirim, dememiş miydim? dedi.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o bilmeyebilir, Bakara 33

(Medenî 87) (Bunun üzerine: ) Ey Âdem! Eşyanın isimlerini meleklere anlat, dedi. Adem onların isimlerini onlara anlatınca: Ben size, muhakkak semavat ve arzda görülmeyenleri (oralardaki sırları) bilirim. Bundan da öte, gizli ve açık yapmakta olduklarınızı da bilirim, dememiş miydim? dedi.

O bilmeyebilir dediğin Allah. Ayeti de işte:

Alak:

Put adamın vazgeçip geçmeyeceğini kestirememiş, adamın davranışına göre tavır koyacak.

Putun bir şey bilmediğine dair bir örnek daha:

Necm/9. (Peygambere olan mesafesi) iki yay aralığı kadar, yahut daha az oldu.

Put mesafeyi tam görememiş tahmin ediyor, mesafe iki yay kadar, yahut daha yakınmış. Normaldir, taa arşın tepesinden bakıyor, yaşlanmış, gözleri bozulmuş, iyi göremiyor tabii.

Sitelerde Paylaş

Azhab 53. Ey iman edenler! Siz zamanı gözetmeksizin , bir yemeğe davet edilmedikçe , peygamberin evlerine girmeyin. Ancak davet edildiği vakit girin Yemeği yediğinizde hemen dağılın , sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz peygamberi üzmekte fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama allah hakkı söylemekten çekinmez. peygamberin hanımlarından birşey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu , hem sizin kalpleriniz , hem onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin allahın resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarında nikahlanmanız asla caiz olmaz. Çünkü bu allah katında büyük bir günahtır.

Kainatın yaratıcısı , alemlerin rabbi ''allahın'' başka işi gücü yok , Muhammed'in misafirleriyle ilgileniyo. Muhammed ve tayfası insanları kandırmakla yetinmeyip, resmen aptal yerine koyuyor.

Evet en çok konuşulan ayetlerden biri... Sadece bu yeter Kuran'In insan yapımı olduğunu anlamaya

Sitelerde Paylaş

http://michaelsikkof...n-ve-kuran.html

ben bu arkadaşa kısmen katılıyorum müslümanlardan saygı bekliyorsak bizde onlara saygı göstermeliyiz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...