Jump to content

AKIL İLE BİLİM ÖRTÜŞMEK ZORUNDA MIDIR?

Recommended Posts

Hep kendinize yonttuğunuz bilim gün gelecek sizin ağzınızı kapatacak. Müslüman bilim ile uğraşamaz öyle mi? Hristiyan bilim ile uğraşmaz öyle mi? Bilim sadece ateistlere özgü birşeydir öyle mi?

Ulen görende bu sitede yazı yazan ateistleri nobel fizik ödüllü sanacak.

Tipik Türk ateisti işte ne desen boş. Biz en azından öbür dünyamızı kurtarmak için uğraşıyoruz. Sizde o yok, be yok. bilim sıfır. Google dan, vikipediden bildiğiniz kadar bilim biliyorsunuz. Bak ben bilmiyorum. Bişey iddia etmiyorum. Ben namazımı kılar, ara sırada internete takılır zamanımı geçiririm o kadar. Siz neyinize övünüp duruyorsunuz kerkenezler. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pardon ama hangi sözü söylemişim de arkasında durmadım. Ne demagojisi. Gayet net, çocuğa anlatır gibi açıkladığımı düşünüyorum tanrı hakkındaki düşüncemi.

Tanrının varlığına dair bir tane delil yok ki var olabileceğini düşüneyim. Delil dediklerinizin hepsi hikaye, yalan dolan.

Ayrıca tanrı kavramı kendi içinde tutarlı değil. Bir sürü çelişki barındırıyor. Tamamen gerçek dışı ön kabullere bağlı.

Siz varlığına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?

Tanrının varlığına delil yok diyor yaa :)

Senin için delil ne olmalı ?

Sitelerde Paylaş

Bak ben bilmiyorum. Bişey iddia etmiyorum.

Tanrının varolduğunu iddia etmiyorsun yani?

Bişey iddia etmeyenler ateistler.

'Bilimde yok o halde yok'' diyorlar sadece. Bilim bulursa o zaman var deriz ama o da mümkün görünmüyor.

Ben namazımı kılar, ara sırada internete takılır zamanımı geçiririm o kadar. Siz neyinize övünüp duruyorsunuz kerkenezler. :)

Kimsenin övündüğü yok ki. Sadece senin kendini aşağılık hissetmen var. Bu eziklik hissi seni motive ediyor ateistler karşı.

Sitelerde Paylaş

Tanrının varolduğunu iddia etmiyorsun yani?

Bişey idda etmeyenler ateistler.

'bilimde yok o halde yok'' diyorlar sadece.Bilim bulursa o zaman var deriz ama o da mümkün görünmüyor.

Kimsenin övündüğü yok ki. Sadece senin kendini aşağılık hissetmen var. Bu eziklik hissi seni motive ediyor ateistler karşı.

Hayır ben övünecek kadar, tartışacak kadar bilim bilmiyorum. Siz bildiğinizi sanıyorsunuz. Ama bildikleriniz google ve vikipediden ibaret. Ben koşulsuz şartsız Allah a iman ediyorum . Evet görmediğim Allah a. İşte budur asıl büyük iman. Gördüğüm bir Allah a iman gerçekten çok basit olurdu.

Sitelerde Paylaş

Gerçekliği tartışmasız olsun yeter. Var mı böyle bir deliliniz tanrının varlığına dair?

Gerçekliği tartışmasız olsun yeter derken aslında aslında görmek, onla konuşmak istiyorsun diye anlıyorum doğrumu ?

çekinme yahu inanman için istediğin delilleri söyle

Sitelerde Paylaş

Kimsenin övündüğü yok mu? Haha. Aç son iki üç günlük konuları bir oku. Herkes kendi çapında profesör olmuş. Herkes birbirini ikna etmek için bin takla atıyor. Allah vikipediyi ve google u icat edenlerden razı olsun. Yoksa kimse zır zır ötemezdi. :S

Sitelerde Paylaş

Gerçekliği tartışmasız olsun yeter derken aslında aslında görmek, onla konuşmak istiyorsun diye anlıyorum doğrumu ?

çekinme yahu inanman için istediğin delilleri söyle

Çekindiğim falan yok merak etmeyin. :)

Gerçekliği tartışmasız olsun demek gerçekliğine ve doğru olduğuna kimse itiraz edemesin, gerçekliği kişilere, zamana ve coğrafyaya bağlı olmasın demek.

Bu tanıma uyan herhangi bir şey olabilir.

Sitelerde Paylaş

Küsuf ve Hüsuf Namazları

Ay ve güneş tutulması sırasında kılınması sünnet olan namaz. İnsanlar neden ay tutulmasında veya güneş tutulmasında namaz kılma ihtiyacı duymuşlar.

Doğal olaylar karşısında insanların, yaratıcıya sığınmalarının en güzel örneği. Halbuki tamamen doğal olaylar mucizevi falan bir yanı yok.

Güneş tutulması deprem ve tsunami arasında bağlantıları bir araştır.

Sitelerde Paylaş

Ben koşulsuz şartsız Allah a iman ediyorum . Evet görmediğim Allah a. İşte budur asıl büyük iman. Gördüğüm bir Allah a iman gerçekten çok basit olurdu.

Ozaman bilim konusundan uzak duracaksın. Bilim zaten senin de fakettiğin gibi allahın varlığını kanıtlayamz asla. Çünki eğer varsa bile buna engel olur. Çünki bilimsel kanıt imtihanı bozar.

İmtihan kör itaat imtihandıır, maneviyat imtihanıdır, akıl fikir imtihanı değildir. Değil mi?

O halde sonuç olarak bilim ve din tamamen ayrı ve zıt iki şeydir.

Ateistler bilim profesörü olduğundan değil teistler bilin düşmanı olduğundan ötürü ateistler bilim konusunda herdaim öndedir.

Allah vikipediyi ve google u icat edenlerden razı olsun. Yoksa kimse zır zır ötemezdi. :S

Evet o zmaan herkes senin gibi kör bağtıl inançlara inanırdı.Zır zır ötmek yerine tek söyledikleri ''inşallah, manşallah, çok şükür, allah'' olurdu. Akıl fikir bakımından ne zengin bir dünya(!)

Sitelerde Paylaş

Güneş tutulması deprem ve tsunami arasında bağlantıları bir araştır.

Güneş tutulması ve deprem arasında bağlantı yok.

http://www.eclipse20...coksor2006.html

Deprem ile tsunami arasında bağlantı var ama konuyla ne ilgisi var bunun? Tsunami namazı da mı var yoksa?

tarihinde devart tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet o zmaan herkes senin gibi kör bağtıl inançlara inanırdı.Zır zır ötmek yerine tek söyledikleri ''inşallah, manşallah, çok şükür, allah'' olurdu. Akıl fikir bakımından ne zengin bir dünya(!)

Aynen dediğin gibi olurdu. Buda çok iyi olurdu.

Sitelerde Paylaş

Güneş tutulması ve deprem arasında bağlantı yok.

http://www.eclipse20...coksor2006.html

Deprem ile tsunami arasında bağlantı var ama konuyla ne ilgisi var bunun? Tsunami namazı da mı var yoksa?

Güneş tutulması esnasında med cezir olayları, manyetik alanlar vs. araştır.

Ben çıkıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben çıkıyorum.

Yok işte sayın cübbeli. Var diyorsanız getirin kaynağınızı da bakalım var mı yok mu?

http://www.tug.tubit...isma_tunca.html

SONUÇ

Güneş Tutulması ile diğer Yeniay ve Dolunay evreleri arasında kütleçekimsel kuvvet olarak fark yoktur. Güneş tutulmasının 7 gün öncesi ve sonrasında bu toplam etki en az olur. Güneş Tutulmalarının depremleri tetiklediğinden sözedilemez.

Güneş Tutulmaları ile deprem oluş tarihleri arasında istatistik açıdan bir ilişki bulunamamıştır. Güneş tutulmalarının hemen öncesi ve sonrasında olan depremlerin sayısı tüm depremlerin yüzdebiri oranındadır.

Günde en az 5-6 büyüklüğünde 3-4 deprem olmaktadır. Bir yılda 2-5 arası gerçekleşen Güneş Tutulması ve diğer Yeniay evrelerinde de depremler zaten olmaktadır.

Depremlerin ne zaman olacağı önceden tahmin bile edilemediği halde Güneş tutulmalarının meydana geliş zamanları büyük hassasiyetle önceden hesaplanabilmektedir.

Liselerden jeoloji dersleri kaldırıldı, deprem nedir bilmiyoruz, depremle nasıl yaşanır bilmiyoruz, korkuyoruz. Astronomi dersleri kaldırıldı, gökyüzünü tanımıyoruz, gökcisimlerini bilmiyoruz, evrendeki varlığımızı irdeleyemiyoruz, meydanı astrologlar dolduruyor. En kötüsü de, "yakında Güneş Tutulması olacak, ardından yine deprem olacak mı?" diye bu bilgi çağında bile soruyoruz.

Güneş Tutulmasından korkmaya gerek yok. Yerküremizde o kadar çok deprem oluyor ki, bu depremler Güneş tutulmasından başka birçok olaya da rastlayabiliyor. Ama Güneş tutulması olağanüstü bir gökolayı olduğu için anılardan silinmiyor ve yakın günlerde olan bir depremin sorumlusu olarak bilgisiz insanlar tarafından suçlanıyor!

Ülkemizde gözlenebilecek bir sonraki Tam Güneş Tutulması 54 yıl sonra, daha çok var... Siz, bu yılki olağanüstü gök olayını, göz güvenliğinizi dikkate alarak keyifle izlemeyi unutmayın.

Sitelerde Paylaş

Ben çıkıyorum.

Hem olsa bile ne fark eder? Güneş ve ay tutulması tıpkı rüzgar esmesi, yağmur kar yağması, ayın ufukta yükselmesi, güneşin doğuşu batışı gibi sıradan, hiçbir özelliği olmayan doğa olayları. Sizin dininiz, bunları mucize olarak yutturmaya çalışmış. Hatta bununla ilgili namaz kıldırmış. Hadis'te üstüne kapak olmuş. Bilim adamları bakmışlar. Ne mucizesi gayet sıradan bir olay demiş Daha neyin savaşını veriyorsunuz anlamıyorum kuzum!

Sitelerde Paylaş

Hep kendinize yonttuğunuz bilim gün gelecek sizin ağzınızı kapatacak. Müslüman bilim ile uğraşamaz öyle mi? Hristiyan bilim ile uğraşmaz öyle mi? Bilim sadece ateistlere özgü birşeydir öyle mi?

Ulen görende bu sitede yazı yazan ateistleri nobel fizik ödüllü sanacak.

Tipik Türk ateisti işte ne desen boş. Biz en azından öbür dünyamızı kurtarmak için uğraşıyoruz. Sizde o yok, be yok. bilim sıfır. Google dan, vikipediden bildiğiniz kadar bilim biliyorsunuz. Bak ben bilmiyorum. Bişey iddia etmiyorum. Ben namazımı kılar, ara sırada internete takılır zamanımı geçiririm o kadar. Siz neyinize övünüp duruyorsunuz kerkenezler. :)

Sen neyi biliyorsun ki, kimsin ki sen?

Sitelerde Paylaş

1- Türkiye’de 1894 depreminden birkaç gün önce güneş tutulması oldu.

2- 17 Ağustos 1999 depreminden önce de (13 Ağustos 1999) tutulma oldu.

3- 8 Ekim 2005 Pakistan'da 7.6 lık Muzafferabad depreminden 5 gün önce 3 Ekim 2005’de tutulma oldu.

4- 2004’de 9 şiddetinde Sumatra depremin de yine güneş tutuldu.

Sitelerde Paylaş

Son yüzyılda olan depremlerle güneş tutulma günlerinin 6 gün öncesi ile 6 gün sonrası incelendiğinde tutulma olayı ve deprem uyuşumunun % 45 olduğu, bunun 15 gün öncesi ile sonrasına genişletildiğinde uyuşumun %60’ı geçtiği görülmüştür (Kandilli Gözlemevi).

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...