Jump to content

Kedi Gözü Nebulası Kuran'da Geçiyor mu?

Recommended Posts

Baykush hani cevabım ? hani dağların görevi uydurmaydı ?

genişletmede yalanmış...

“Göğü biz çok sağlam bir şekilde bina ettik. Şüphesiz onu genişleten biziz.”(Zariat Suresi,47.Ayet)

Ayette geçen

“Mûsiûn”

kelimesi tam tamına

“genişletenler”

anlamına gelir.

Bir çok ayette olduğu gibi, burada da Allah azametini göstermek için kendisini birinci çoğul şahıs zamiri olan

“Biz”

kullandığı için buna uygun olarak da

“mûsiun”(genişletenler)

kelimesini de çoğul olarak kullanmıştır. Bu ayet, evrenin genişlemekte olduğunu ve bunu yapanın da Allah olduğunu açıkça vurgulamaktadır.

Orada Gök kavramını kullanan sofinin elinde göğü inceleyen bir materyal yokkki? Göğün genişlemesinden kasıt aklın düşünme yeteneğinin tekamülüdür.Yoksa Tabiattaki gök yada UIzay değildir.Kaldıki Uzayın genişlediği sadece bir hipotezdir.Yarın bunun aksi kanıtlanırsa nolacak?Ayet maddi açıdan yanlış olabilir ama anlatmak istediği şey açısından doğrudur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki sağduyu zina yapmak sence ahlaklı birşey mi? (Ahlaklımı)

Evli olmadan birden fazla kadınla birlikte olmak iyi birşey mi? (Ahlaklımı)

Evliyken başka kadınlarla ilişkiye girmek ahlaklımı?

Allah insanlara çoğalması için gereken altyapıyı verirken, o arzuyu istemeyi sağlıyacak hormanlarıda verdi.

Sen evliyken başka kadınlarla birlikte olmak ahlaklı, ama nikahına almak ahlaksız.

Yine söylüyorum ben tek eşliyim. Birden fazla kadın almayı bende istemem. Bana da çok olumsuz geliyor.

Ama zina bizim için hepsinden olumsuz. Günde en az 3-4 evlilik dışı kürtaj için gelen var bana. Ben yapmıyorum kürtaj. Yani ölü değilse, veya genetik bir rahatsızlığı yoksa yapmıyorum. Ve bu kürtaja gelenlerin %80 bekar. Ve kürtajı özellikle isteyenler erkekler. Şimdi burda o doğacak sabinin ne suçu var kadının ne suçu var. Bumu ahlak.

Kuran sana şart koşmamış. Ama yetmiyorsa zina yerine gücün varsa ve eşinin rızası varsa al demiş. Yok sen bu şartlara uygun olmadan birden fazla eş alıyorsan bu kişi zaten Kuran'ı uygulamıyor ve kendini kandırıyor.

İyi güzel yazmışsın da ahlakı nasıl belirliyorsun. Ahlak kavramını insan nasıl belirliyor kime neye göre? Ahlak iyiyi mi belirler kötüyü mü ve eğer bunlardan birisini belirliyorsa bunu neye göre yapar?

Mesela zina yapmak neden ahlaksızlıktır, bu sorunun direkt net bir açıklaması var mıdır? Net bir açıklama olması gerekiyor.

Evliyken diğer eşinin rızasını (gerçekten rıza gösterebilecek bir kadın var mıdır!) alsan da başkasıyla evlenmek (cinsel ilişkiye girmek) nasıl izah edilebilir? Rızaya rağmen ahlaklı mıdır?

Benzer soruları Wodaabe insanına sorsak ne cevap verir? Wodaabelere göre evli olmayan bir kadın istediğiyle seks yapabilir. Erkekler evli olsalar bile Guerewol festivalinde kendilerini genç bir kadına beğendirip diğerini orada bırakıp yenisiyle evine dönebilir. Evli olan kadın da bir başkasını seçebilir.

72 huriyle beraber olmak ahlak mıdır?

Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlarla beraber olmak ahlak mıdır? Bekaretleri de hiç bozulmuyor...

Samimi olarak cevap verir misin.

Sitelerde Paylaş

Peki sağduyu zina yapmak sence ahlaklı birşey mi? (Ahlaklımı)

Evliyken başka kadınlarla ilişkiye girmek ahlaklımı?

Evli bir çiftten herhangi birisinin zina yapması iyi bir şey değildir, çünkü evlilik bir sözleşmedir ve taraflar bu sözleşme ile sadece birbirleri ile birlikte olacaklarına dair anlaşma yapmışlardır. Zina bu anlaşmayı bozmaktır. Evli olmayan insanların birbiri ile seks yapması ise kimseyi ilgilendirmez kendilerinden başka, hiç kimseye bir söz verip bozmamışlardır, her şey karşılıklı rıza ile oluyordur.

Evli olmadan birden fazla kadınla birlikte olmak iyi birşey mi? (Ahlaklımı)

Kişi evli değilse, kaç kişi ile seks yapacağı kimseyi ilgilendirmez, sadece o kişiyi ve partnerini ilgilendirir.

Allah insanlara çoğalması için gereken altyapıyı verirken, o arzuyu istemeyi sağlıyacak hormanlarıda verdi.

Sen evliyken başka kadınlarla birlikte olmak ahlaklı, ama nikahına almak ahlaksız.

Orada dur bakalım, hem benim adıma karar verip hem de kendi verdiğin bu karara göre beni yargılayamazsın. Ben nerede evli iken başka kadınlarla birlikte olmak ahlaklıdır dedim.

Evli insanların durumu ile ilgili görüşümü yukarıda belirttim.

Bir kadınla evli iken başka kadınlarla da evlenmek ahlaksızlığın daniskasıdır, eşini insan yerine koymamaktır, onu aşağılamaktır ve ayrıca adaletsizliktir.

Yine söylüyorum ben tek eşliyim. Birden fazla kadın almayı bende istemem. Bana da çok olumsuz geliyor.

Valla onu Allah'la kendi aranda halledeceksin, sana başka kadınlarla evlenmeye ve cariye edinmeye izin veren Allah. Bu izni de sadece erkeklere vermiş, kadınlar sanki insan değil, erkeğin seks ihtiyaçlarını giderecek bir oyuncak ve çocuk yapma makinesi sanki. Onların hiç duyguları, arzuları, istekleri yok herhalde.

Ama zina bizim için hepsinden olumsuz. Günde en az 3-4 evlilik dışı kürtaj için gelen var bana. Ben yapmıyorum kürtaj. Yani ölü değilse, veya genetik bir rahatsızlığı yoksa yapmıyorum. Ve bu kürtaja gelenlerin %80 bekar. Ve kürtajı özellikle isteyenler erkekler. Şimdi burda o doğacak sabinin ne suçu var kadının ne suçu var. Bumu ahlak.

Bunları bana ne anlatıyorsun? Ben mi söylüyorum bu kişilere gidin, yatın, çocuk olursa kürtaj yaptırın diye veya din dışı bir görüş mü söylüyor? O onu yapan insanların seçimi, herkes yaptığı seçimin sonuçlarını göze alarak davranmalı.

Sitelerde Paylaş

Sağduyu eğer metni yeniden okursan; ateistler etik ahlakla dalga geçiyorlar demedim.Ben inanmayan biri olarak toplumun kendi kendine koyduğu ahlaki değerlerle dalga geçersem dedim.Örnek olarak şefkat gösterme eylemi ile dalga geçmem,insanların birbirlerine adil davranması ile ilgili olarak dalga geçmem ,insanalrın vicdan sahibi olması ile ilgili dalga geçmem ,milli değerlerle ilgili olarak dalga geçmem vs.

Neden seni rahatsız ediyor.Sonuçta sen inanmadığın bir değeri savunma özgürlüğün toplumda var.Sonuçta kimse sen inanmıyorsun diye sana zorla birşey yaptırmıyor.Senin bu özgürlüğün varken neden benim özgürlüğüm olmasın.

Ayrıca bilimsel anlamda insan yaşayan bir canlı organizmadır.Ve canlı organizmalardan insanlar hariç bütün canlılar ortam ve şartlar oluşutuğunda kimseyi sallamadan çiftleşebiliyorlar da neden benim çiftleşmem anormal karşılanıyor ?

Birinci olarak, mutlak özgürlük diye bir şey yoktur, bir toplum içinde yaşıyorsan o toplumdaki diğer bireylerin haklarına da saygı göstereceksin. Göstermek zorunda değilim diyorsan sen bilirsin, sonuçlarına katlanacak olan sensin. Ben sana şunu yap, bunu yapma diyemem. istediğin değerle de dalga geçebilirsin, seni engelleyemem ama benimde senin bu görüşlerini eleştirme hakkım var.

Çiftleşmek mi istiyorsun, çiftleş, bana ne? Çiftleştiğin kişinin de rızası varsa, zorlama yoksa eyvallah. Sana ahlak dersi falan verecek değilim.

Ve ikinci soruma cevap alamadım.Sizce ben bu şekilde davrandığım için yani soyut kavramları yada insanın koyduğu kavramları uygulamadığım için hapse atılmalı yada cezalandırılmalı mıyım?

Bu eylemleri yaparken başkalarına zarar verirsen toplumdan tecrit edilmen normaldir. Burada daha ayrıntılı bir örnek verirsen ben de ona göre daha açık ve ayrıntılı olarak görüşümü belirtirim.

Sitelerde Paylaş

Tavsiye nerede var?

Sana ki çok eş al diyor, almak istersen izin var sana Allah'tan, ille de al diyen yok.

aklı başka yerlerde olan o tavsiyeyi göremez.

Nisâ 3

(Medenî 92) Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helal olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aklı başka yerlerde olan o tavsiyeyi göremez.

Nisâ 3

(Medenî 92) Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helal olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Olay maddiyatla ilgili, bakabilene dörde kadar izin var, bakamıyan bir tane ile yetinecek, ona da bakamıyorsa cariyelerle idare edecek. O kadar tavsiye de yapsın artık, ne yani, alın ama onlara bakıp bakmayacağınız önemli değil mi desin.

Bu kitaptan ne kadar uğraşırsanız uğraşın düzgün bir şey çıkarmanız zordur, camdan elmas yapılır mı hiç?

Sitelerde Paylaş

Evyvahcüppeli, astığın şu Cat Eye Nebula fotoğrafı ile kurandaki kıyamet günü arasında nasıl bir benzerlik olduğunu bir anlatır mısın?

Kuranda gök yarılacak diyor. Yıldız patlayacak demiyor.

O gün hangi yıldız patlayıp gül şeklinde nebula olacak?

3. dakikadan itibaren Kuran'da ne olduğunu anlatıyor.

Sitelerde Paylaş

Gökyüzü yarılıp gül gibi kızardığı zaman lafı ile cat eye nebulası arasında ne gibi bir bağlantı var?

Cat eye nebulanın sonu gül şeklinde bir kızarmayla geliyor. Bizim de sonumuz aynı olacak. 1400 yıl önceki kitap eğer Allahtan değilse bu gül gibi kızarmayı nerden bilecek?

Sitelerde Paylaş

enbiya 104:

O Gün gökleri sayfaları dürer gibi düreceğiz; (ve) alemi ilk kez nasıl yarattıysak onu yeniden yine öyle yaratacağız; gerçekleştirilmesini kendi üzerimize aldığımız bir sözdür bu: şüphesiz, Biz (her şeyi) yapabilecek güçteyiz!

Sitelerde Paylaş

:) :)

7 kat göğü dürüp kaldırıyor. Çadır bezi sanki. :)

O herşeye kadirdir. Ahirette seni bulacağım, cigiyi de, haciyi de, anibali de...

Şarabımı yudumlarkene sizin cehennemdeki çığlıklarınızı dinleyip, kahkahayla güleceğim.

Tepenize işemeyi de çok isterdim ama orda işeme olmayacakmış.

Sitelerde Paylaş

Tavsiye nerede var?

Sana ki çok eş al diyor, almak istersen izin var sana Allah'tan, ille de al diyen yok.

Kuran nerede çok eş al diyor; bir göster.

Kuran sadece alınabilecekleri sıralar. Yani sana liste verir; bunlar, o listenin hepsi alınacak değil !

Sadece olabilecekler. Olabileceklerin içinden seçeceksin sen.

Tekrar soruyorum, Kuran nerede çok kadın alın diyor, gösterir misin.

Sitelerde Paylaş

Kuran nerede çok eş al diyor; bir göster.

Kuran sadece alınabilecekleri sıralar. Yani sana liste verir; bunlar, o listenin hepsi alınacak değil !

Sadece olabilecekler. Olabileceklerin içinden seçeceksin sen.

Tekrar soruyorum, Kuran nerede çok kadın alın diyor, gösterir misin.

Almak istiyorsan izin var, git kitabını oku.

Sitelerde Paylaş

Almak istiyorsan izin var, git kitabını oku.

Ya cevabını bilmediğin veya veremeyeceğin ithamlarda bulunmayıp susacaksın !

Bir iddia attıysan da delikanlı gibi ispatlayacaksın; öyle dansöz gibi kıvırmayacaksın; paçalarından sızıyor ishal, ispatlayamıyorum desene.

Allah'a şükür en az 4 kere okudum Kur'an-ı Kerim'i.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya cevabını bilmediğin veya veremeyeceğin ithamlarda bulunmayıp susacaksın !

Bir iddia attıysan da delikanlı gibi ispatlayacaksın; öyle dansöz gibi kıvırmayacaksın; paçalarından sızıyor ishal, ispatlayamıyorum desene.

Allah'a şükür en az 4 kere okudum Kur'an-ı Kerim'i.

Ya sen hangi kitabı okuyorsun? Git Nisa/3'ü oku. Okuduktan sonra göbek dansı dersleri al, lazım olacak sana çünkü.

Sitelerde Paylaş

Darwinci bakışla bu olayı nasıl açıklıyorsun?

darvinci bakışı boşver

gördüğüm o ki panda ile senin atan aynı

aynı içgüdüyü yaşıyorsun

bir ingiliz olsaydın poponu gösterip bir kendine bir şaplak atarak cehennemde yanacak ateistlere hakaret etmeyi düşünürdün

ama osmanlı torunu olarak popo göstermek bize yakışmaz

erkek adamın malı meydandadır diye bir tabir vardır bizde

o yüzden tercihin işemekten yana olmuş

Sitelerde Paylaş

Bu cennet dediğin yer böyle bahçe evi gibi bir yer mi? Üstte verandada sürahide şarap, bal, süt alta da kafirlerin yandığı fırın.

Sen de Erol Taş'ın oynadığı karakterler gibi şapırdatarak bıldırcın yiyip, şarap içiyorsun. Arada sırada yanında geçen hurileri kucaklayıp popoya şaplak.

Tam arabesk cennet.

Arabın hayal gücü bu kadar işte.

Sitelerde Paylaş

Yediklerin nereye gidecek e be akıllı? Matrix de filan mı yaşatacaklar?

Bilmediğimiz bir güç bunları kandırıp faydalanıyor mu nedir?

Beyin küçük olduğundan inanabiliyor ne yapsın?

Yahu ne ablaksınız haaaa,

cennette tuvalet olsa nolur olmasa nolur. Olmadığını uydursan noılur, uydurmasan nolur.

Düşünsene adama dicen ki bak koçum cennette abdest bozmak yokmuş!

Yaaaaa öyle mi, müslüman oluyorum o vakit :)

Sitelerde Paylaş

Ya sen hangi kitabı okuyorsun? Git Nisa/3'ü oku. Okuduktan sonra göbek dansı dersleri al, lazım olacak sana çünkü.

Nisa3: Eğer yetimler (kadınlar) konusunda haklarını vermede korkunuz yoksa, o zaman sizin için temiz olan (şirk ehli olmayan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikahlandırın. Eğer (aralarında) adaletle davranamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir tane ile veya ellerinizin mâliki ile (yetinin). Zulmetmemeniz için bu en ehven olanıdır.

Haşa, Allah akılsız da mı hem erkeklere 3er 4er kadın alın diyor hem de nüfusu yaklaşık %50 kadın %50 erkek yaratıyor. Erkekler 3er 4er kadın kapsaydı, alttan yetişen bekar erkekler ne yapardı??? Açıkta kalan bekarların ne yapacağının cevabını da sen ver.

Eveet,

Nisa 3'teki nikahlamayla ilgili olan arapça sözcük dilbilgisel olarak incelenirse nikahlayın değil nikahlandırın olacaktır. Yani açıkta kalmış uygun kadınları evlendirme işi burada olan. Eğer evlendirmede 1'den fazla kadın evlendirme durumunda; yapılan harcamalarda adaletli davranılmasından korkuluyorsa 1 tane evlendirmek en uygunu olacaktır.

İşin gerçeği budur. Münafık mealcilerin her yazdığına inansaydık cehennemlik olurduk. O inançlı sandığın mealcilerin önemli bölümü münaık, müşrik, yahudi veya masondur ama dışarıdan tam inançlı davranırlar ve hepsi şeytana hizmet eder; karşılığında şan, şöhret ve para alırlar.

Eğer bana güvenmiyorsan; Nisa3'ü arapça bilen, konuya çok hakim, dürüst birine de sorabilirsin.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...