Jump to content

Kedi Gözü Nebulası Kuran'da Geçiyor mu?

Recommended Posts

Dağları kazık olarak görüyorlar. :)

Çadırın içindeki halı altındaki taş gibi birşey :)

dag.jpg

-Dağların toprak seviyesinin oldukça derinlerinde kökleri vardır

kesit.jpg

-Şematik kesit. Kazık şeklindeki dağların toprağın içerisine iyice yerleşmiş kökleri vardır.

dagkokleri.jpg

-Dağların derin kökleri dolayısıyla şekil olarak kazıklara benzediklerini gösteren diğer bir resim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 300
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O devrin sofileri aynı zamanda Bilim adamıydılar.Bilim adamlığı Silahşörlük gibi para eden güzel bir iş değildi. Düşük bir meslekti..Ama bu insanlar Mushafı bir İlim kitabı olarak değil bir Ruh kitabı olarak yazdılar:Biz Tarihi tam olarak bilemiyoruz O devir İnsanlarınında Bilimsel olarak neyi bilip bilmedikleride tam olarak bilinemiyor.Eski Mısırlılar Piramitleri nasıl yaptılar kayalardan elde ettikleri taşları nasıl taşıdılar? Yoksa Bunlar taş değildide betonmuydular .Yani Mısırlılar harç ve Kum karıştırıp düzgün beton yapabiliyorlarmıydı?

Ama esas olan şudur Şayet yaratıcı ve gücü sonsuz farzedilen Allah Bilim kitabı yazmaya kalmış olsaydı bu kitap bugünkü Bilim kitaplarından çok daha Muhteşem olurdu.Ve Tek bir kitapta olmazdı. Öyle tarifler ve onlardan çıkan formüller,Problemler ve çözüm örnekleri olurduki hayran kalırdık.Ve Hiçbir Bilim kitabıda yazılmazdı.Olsa Olsa Bu Kitabların şerhi yapılırdı. Belki ona bile gerek kalmazdı.

Ha Olurmu hiç o zaman İmanın ne anlamı kalırdı? diye hemen soracaksınız.İnsanın ruh güzelliği ile İmanın arasında ne illiyet bağı vardır? sorusunuda ben sorarım o zaman.Evet bir insan varki ruhsuz vicdansız fakat Allaha İnanıyor.Diğeri ise Ruhunu geliştirmiş Vicdan sahibi İnsan oğlu insan ama İnanmıyor? İlk inanan İnsan makbul diğeri ise kafur yada Gavur öylemi?

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O devrin sofileri aynı zamanda Bilim adamıydılar.Bilim adamlığı Silahşörlük gibi para etmeyen düşük bir meslekti..Ama bu insanlar Mushafı bir İlim kitabı olarak değil bir Ruh kitabı olarak yazdılar:Biz Tarihi tam olarak bilemiyoruz O devir İnsanlarınında Bilimsel olarak neyi bilip bilmedikleride tam olarak bilinemiyor.Eski Mısırlılar Piramitleri nasıl yaptılar kayalardan elde ettikleri taşları nasıl taşıdılar? Yoksa Bunlar taş değildide betonmuydular .Yani Mısırlılar harç ve Kum karıştırıp düzgün beton yapabiliyorlarmıydı?

Ama esas olan şudur Şayet yaratıcı ve gücü sonsuz farzedilen Allah Bilim kitabı yazmaya kalmış olsaydı bu kitap bugünkü Bilim kitaplarından çok daha Muhteşem olurdu.Ve Tek bir kitapta olmazdı. Öyle tarifler ve onlardan çıkan formüller,Problemler ve çözüm örnekleri olurduki hayran kalırdık.Ve Hiçbir Bilim kitabıda yazılmazdı.Olsa Olsa Bu Kitabların şerhi yapılırdı. Belki ona bile gerek kalmazdı.

Ha Olurmu hiç o zaman İmanın ne anlamı kalırdı? diye hemen soracaksınız.İnsanın ruh güzelliği ile İmanın arasında ne illiyet bağı vardır? sorusunuda ben sorarım o zaman.Evet bir insan varki ruhsuz vicdansız fakat Allaha İnanıyor.Diğeri ise Ruhunu geliştirmiş Vicdan sahibi İnsan oğlu insan ama İnanmıyor? İlk inanan İnsan makbul diğeri ise kafur yada Gavur öylemi?

yüce Allah bu kitabı ilim kitabı diye göndermedi bize 1000lerce yıl sonra sizin gibi kullarının çıkacağını bildiği için içine siz ders alıp inancınızı kaybetmeyin diye bilimsel kavramlar koydu ki bunlar bile sizi akıllandırmıyor siz artık yoldan sapmışsınız ve gerçeği gördüğünüz halde doğruya gitmek istemiyorsunuz çünkü işinize gelmiyor....

Sitelerde Paylaş

yüce Allah bu kitabı ilim kitabı diye göndermedi bize 1000lerce yıl sonra sizin gibi kullarının çıkacağını bildiği için içine siz ders alıp inancınızı kaybetmeyin diye bilimsel kavramlar koydu ki bunlar bile sizi akıllandırmıyor siz artık yoldan sapmışsınız ve gerçeği gördüğünüz halde doğruya gitmek istemiyorsunuz çünkü işinize gelmiyor....

Bayıldıııım.

Sitelerde Paylaş

O söylediğinizin cevabını ikinci paragrafımda belirtiyorum. O soruyu soracağınızı zaten biliyordum:)

Sitelerde Paylaş

İşimize niye gelmesin? Tanrı vardı, kutsal kitap indirdi de biz mi inanmadık?

Yahudi masallarına mı inanacağız?

Bu kainatın bir yaratıcısı var ve hiç bir zorunluluğu olmadığı halde insanı yaratıyor ve insana nasıl yaşaması gerektiğini söylüyor.Herkese özgürlük tanıyor isteyen istediğine inanabilir diyor kontrol sizde ama ben sizi uyarıyorum sonda büyük bir azap sizi bekliyor diyor.İnsana kuralları gönderiyor ve insan yaratılışından dolayı işine gelmeyen kuralları inkar ederek böyle bir kuralların olmadığını çok saçma olduğunu yaratıcının asla böyle kurallar koymayacağını düşünüyor.İnsanın gözünde yaratıcı çok üstün bir teknolojili olmalı gibi bir düşünce oluşuyor.İnanç kaybedildikten sonra bir süre insan rahatlıyor çünkü önünde hiç bir kural yok istediğini yapabiliyor ama bir süre sonra aklında ya yaratıcı varsa ya büyük bir azaba yakalanırsam diye düşünceler geçiyor ve ikilemde kalıyor daha sonra yanlış kaynaklardan yanlış bilgiler edinerek sabit bir düşünceye varıyor ve artık onu destekliyor.İşte siz bu durumdasınız herşeyi bilime bağlamış bilimden başka gerçek yok diyorsunuz halbu ki biz hem bilime hemde yüce Allah'ın gönderdiği Kuran ile hareket ediyoruz ve kazanan biz oluyoruz çünkü bizim kaybettiğimiz bir şey yok :)

Sitelerde Paylaş

verdiğin site olaylara tarafsız yaklaşmıyor...

http://www.answering...onlight_wc.html

ay ile ilgili bir ayeti eleştirmiş ;

http://www.agnostik....sure=71&ayet=16

NUH 71/16. "Aralarında aya aydınlık vermiş ve güneşin ışık saçmasını sağlamıştır.

Ayın ışık saçmadığını yansıttığını belirtmiş,zaten ayette aya aydınlık verildiğini belirtiyor eğer ayın kendi ışığını üretip saçtığını ifade etse idi güneşin ışık saçmasını belirttiği gibi belirtirdi.

Sonuç olarak bilime ters düşen bir durum söz konusu değil.

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

verdiğin site olaylara tarafsız yaklaşmıyor...

http://www.answering...onlight_wc.html

ay ile ilgili bir ayeti eleştirmiş ;

http://www.agnostik....sure=71&ayet=16

NUH 71/16. "Aralarında aya aydınlık vermiş ve güneşin ışık saçmasını sağlamıştır.

Ayın ışık saçmadığını yansıttığını belirtmiş,zaten ayette aya aydınlık verildiğini belirtiyor eğer ayın kendi ışığını üretip saçtığını ifade etse idi güneşin ışık saçmasını belirttiği gibi belirtirdi.

Sonuç olarak bilime ters düşen bir durum söz konusu değil.

bazılarının anlayışı kıt, bazılarınında işine gelmediğin için kafirliklerinden çarpıtıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kuranın bilimselliği olabilmesi için;

Yerin yuvarlak olduğunun açıkça söylendiği,

Ayın güneşinin ışığını yansıttığını,

Ayın evrelerinin güneşe karşı konumundan dolayı olduğunu,

Dünyanın güneş etrafında döndüğünü,

Yıldızların kıyamet günü yere düşecek kadar küçük olmadığını,

açıkça anlatan ayet getirmelisiniz. Ayetleri çarpıtarak sonuç çıkarman anlamsız.

Sen görebilirsin ama ben göremiyorum. Benim kalbimde perde var.

Kafirlikte önde gidenlerden olmassan, Allah yolundan insanları çevirmeyi bırakırsan perdelerin kalkabilir,sanada hidayet nasip olabilir

Allah çok affedicidir. Ancak kafirliği huy adet haline getirenlere hidayet etmez,perdesini kaldırmaz.

Sitelerde Paylaş

Kafirlikte önde gidenlerden olmassan, Allah yolundan insanları çevirmeyi bırakırsan perdelerin kalkabilir,sanada hidayet nasip olabilir

Allah çok affedicidir. Ancak kafirliği huy adet haline getirenlere hidayet etmez,perdesini kaldırmaz.

Allah ona kaç tane huri verir cennete? Sizleri de öyle mi satın aldı?

Sitelerde Paylaş

Bize ne dert yanıyorsunuz? Sizi bir kaç cennet ve içindeki bir kaç huri ile satın alan o.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sizin put da bir acaip ha! Hem canı ben verdim, herşey bana aittir diyor, hem de kullarını cennet karşılığı satın alıp adam öldürtüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...