Jump to content

İmtihan Meselesi

Recommended Posts

Zaten içtiklerini O içiriyor..

Sen tercih ediyorsun..

Ben sana güvendiğin tesadüften çay içmesi tavsiye ettim...

Eğer tesadüf sana çay içirirse(!)

O na inanmaya başlayacağım(!) da?

Karar için senden cevap bekliyorum..

Bakalım tesadüf çayını anlatmanı senden bekliyorum..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu imtihan ne imtihanıdır teistler net bişey söylemezler. Hep yerine göre değişir.

Akıl imtihanı mı?

sabır imtihanı mı?

İnanç imtahanı mı?

İylik imtihanı mı?

Korku imtihanı mı?

Güven imtihanı mı?

Teistler hangsiyle imtihan edildiklerine inanıyorlar?

Allah imtiahn ediyormuş madem birilerine iyilik yapsınlar kime ne faydaları var müsloların, insanların ölümünü ekranlardan izlerken kendilerine 10 çeşit yemek yaparlar, çok müslümansın kalk git ordaki yandaşına sahip çık kardeşin değil mi senin

Sitelerde Paylaş

Akıl var, mantık var. Bir kere imtihan kavramı eşit şartlar altında olmalıdır. Ancak bu dünyada kimse eşit şartlar altında değil. Kimi fakir, kimi zengin. Kimi sakat, kimi normal. Kimi çirkin, kimi güzel vs..Ayrıca şöyle bir düşünmek gerekir. Allah her şeyi bilendir. Geçmişten tut geleceğe kadar her şeyi bilen...Kaderimizi bile o yazmıştır ki insanlarda alın yazısı denen bir kavram vardır ve kadere iman müslümanlar için çok önemlidir. Yahu biraz düşünün; senin geçmişini geleceğini bilen, kaderini yazan bir yüce varlık; nasıl olur da seni sınava tabi tutabilir. Ulan zaten her şeyimi ne yapacağımı neler göreceğimi yazmışsın. E ben rolü kurulmuş bir sahnede oynayan tiyatro oyuncusu gibiyim. Böyle sınav ya da imtihan mı olur?

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

İslam tanrısı Allah din konusunda,kendisine inanma,inanmama konusunda sınav yapan bir Tanrı profilidir.

Ama koşullar değişirse,roller değişir,taraf değişir.Şu sınav sınav diye saçmalayanlar,orta çağda hristiyanların içinde doğsalar,beyinlerine hristiyanlık yazılımı yüklenmiş olsa,haçlı ordularına katılacak,bugün kardeşim dediği müslümanlara karşı savaşacaklardı.Hazarlar içinde yaşama gelseler,hazar ordusuna katılacak,osmanın arap islam ordularına karşı savaşacaklardı.Sasaniler içinde yaşama gelmiş olsalar,ömerin arap islam ordularına karşı savaşacaklardı.

Bu nasıl bir sınavdır ki,sınav sonucunu,nereye gidip,gitmeyeceğini içine doğduğun koşullar belirlesin.Bu nasıl bir sınavdır ki,sınava girecek kişiler atalarının dinine inanmaya programlanmış olsun ve bunların özgür iradesinden söz edilebilsin.Ataları tarafından hristiyanlığa inanmaya programlanmış bir haçlı şövalyesi cehenenneme gidecek de,ataları tarafından islama inanmaya programlanmış bir islam ordusu askeri cennete mi gidecek?Sınava bak,atalarının beynini hangi dine inanmaya programlandığı çok önemli bu sınavda.Ama sorsan özgür irade var,din konusunda özgür iradeli beyinler sınanıyorlar.Peki bunu söyleyenler kim,atalarının dinine inanmaya programlanmış müslümanlar.

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, Ketboğa yazdı:

Aynen öyle,müslim bir ülkede doğanlar her türlü pisliği yapsın sonra da cehennemde cezasını çekip cennete girsin.Aynı zamanda da Japonya'da doğan birisi sürekli iyilik yapsın ama uyduruktan bir dine inanmadığı için ebedi cehenneme girsin.Sonuç olarak bu dinlerdeki "bana inanmazsan ebedi cehenneme gidersin" olayı dinlerin insanları nasıl himayesi altına alıp kandırmaya çalıştığını gayet ortaya koyuyor.

https://sorularlaislamiyet.com/fetret-ehlinin-yani-islamdan-haberi-olmayanlarin-sorumlulugu-var-midir

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Muhterem; o eskidendi, artık bilişim çağındayız.

Avusturalya´nın yerlisi olan Aborijinler, Eskimolar ve hatta Afrikalı dostlarım olan Maassai kabilesinin bile bu mălum dinden habersiz olması mümkün değil.

"Haberim yok, duymadım, bilmiyorum" gibi bahanelerin geçerliliği kalmadı.

"Tanrılar yok, dinler yalan" diyenlerin, vay haline. :D

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem; o eskidendi, artık bilişim çağındayız.

Avusturalya´nın yerlisi olan Aborijinler, Eskimolar ve hatta Afrikalı dostlarım olan Maassai kabilesinin bile bu mălum dinden habersiz olması mümkün değil.

"Haberim yok, duymadım, bilmiyorum" gibi bahanelerin geçerliliği kalmadı.

"Tanrılar yok, dinler yalan" diyenlerin, vay haline. :D

öyle  her  duyan değil  anlatılacak  tebliğ  edilecek.  o zaman gerçekten  haberleri  varsa  yandılar  hem  kendi  dinlerinin  yanlış  olduklarını  hem de  islamın  hak  olduğunu  kabul  etmiyorlarsa fena  sorularla islamiyetin  mantığına  göre. 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

öyle  her  duyan değil  anlatılacak  tebliğ  edilecek.  o zaman gerçekten  haberleri  varsa  yandılar  hem  kendi  dinlerinin  yanlış  olduklarını  hem de  islamın  hak  olduğunu  kabul  etmiyorlarsa fena  sorularla islamiyetin  mantığına  göre. 

Buna safkan din faşizmi denir, haliyle bu ve benzeri yayılmacı dinlerin güzellemesini yapanları UŞC´ye havale ediyorum artık.

O bunların hakkından mutlaka gelir.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Muhammed diye biri var şu kadar yıl önce yaşadığı söylenen,bu kişi Allah adlı bir tanrıyla iletişime geçtiğini,ondan vahiy aldığını,Kuran adlı kitabın onun tarafından gönderildiğini söylüyor.Şimdi sen Muhammede iman edecek,Allahın varlığını,onun Allahla iletişime geçtiğini ve Kuranı Allahın gönderdiğini kabul edeceksin.İman edip,Kuranın tüm içeriğine katılacaksın.Kuranda tek bir yanlış,çelişki,mantıksızlık bulma,Kuranı eleştirme hakkında olmayacak.

Tebliğ dedikleri de bu.İman et ve Kuranda ne yazıyorsa katıl.Herhalde yani,yıldızlarla şeytanların taşlandığını söyleyen ayetten,ya da allahın kendi ile uğraşanlara yıldırım attığını söyleyen ayetten,allahın dolu tanelerini yönlendirip dilediğine isabet ettirdiğini söyleyen ayetten,cinlerden,meleklerden,kuranda geçen diğer mitolojik anlatılardan,ya da muhammedin özel yaşamı ile ilgili ayetlerden ve diğer konularla ilgili ayetlerden Allahın varlığına ulaşıp,kanıtlamayacağına göre,geriye tek seçenek kalıyor,iman et,kuranda ne yazıyorsa katıl.Ki Kuran ayetlerinden ancak Allahın uyduruk olduğu sonucuna ulaşılabilir.Bunun önüne geçmek için de ne yapacaksın,iman ettirecek,paket halindeki islamı kabul ettireceksin. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

Muhammed diye biri var şu kadar yıl önce yaşadığı söylenen,bu kişi Allah adlı bir tanrıyla iletişime geçtiğini,ondan vahiy aldığını,Kuran adlı kitabın onun tarafından gönderildiğini söylüyor.Şimdi sen Muhammede iman edecek,Allahın varlığını,onun Allahla iletişime geçtiğini ve Kuranı Allahın gönderdiğini kabul edeceksin.İman edip,Kuranın tüm içeriğine katılacaksın.Kuranda tek bir yanlış,çelişki,mantıksızlık bulma,Kuranı eleştirme hakkında olmayacak.

Tebliğ dedikleri de bu.İman et ve Kuranda ne yazıyorsa katıl.Herhalde yani,yıldızlarla şeytanların taşlandığını söyleyen ayetten,ya da allahın kendi ile uğraşanlara yıldırım attığını söyleyen ayetten,allahın dolu tanelerini yönlendirip dilediğine isabet ettirdiğini söyleyen ayetten,cinlerden,meleklerden,kuranda geçen diğer mitolojik anlatılardan,ya da muhammedin özel yaşamı ile ilgili ayetlerden ve diğer konularla ilgili ayetlerden Allahın varlığına ulaşıp,kanıtlamayacağına göre,geriye tek seçenek kalıyor,iman et,kuranda ne yazıyorsa katıl.Ki Kuran ayetlerinden ancak Allahın uyduruk olduğu sonucuna ulaşılabilir.Bunun önüne geçmek için de ne yapacaksın,iman ettirecek,paket halindeki islamı kabul ettireceksin. 

iman  bir  pakettir  doğru  dediniz  imanın  şartları  bu  yüzden  var  6  tane 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

iman  bir  pakettir  doğru  dediniz  imanın  şartları  bu  yüzden  var  6  tane 

İslam akılla,sorgulanarak,sorgulamalar sonucunda doğrulanarak ve kanıtlanarak seçilebilir bir şey değildir.İman et ve pakette ne varsa kabul et,bunları gerçek ve doğru olarak gör.Olay bu.

Sitelerde Paylaş

bu aralar sorgulamalarım arttı

diyorlar ki allah dünyada adaleti sağlamasada ahirete havale eder,adaletini ahirette gösterecek .

mesela bir devlet lideri düşünün.40 yıl iktidarda kalsın.desin ki ilk 10 yıl kimseye karışmayacağım.dileyen dilediğini yapsın.tecavüz,gasp,cinayet ne halt ederseniz edin.ufak müdahaleler olsada   karışmayacağım ( ki onunda garantisi yok ,müdahale etsede kime edeceğinin önemi yok ,daha suçlu olana ceza vermeyebilir ,öylede oluyor zaten ) .fakat sonraki 30 yılda adalet yerini bulacak ,suçluları cezalandıracağım.

ilk 10 yıl yüzlerce ,binlerce,milyonlarca insanın ırzına geçildi ,masum insanlar katledildi ,gasp edildi..devletten çıt çıkmadı.

bu lider hakkında   ne düşünürsünüz ? 

a ) merhametli ve adil

b) şizofren

c)sadist

diğer mesele birbirini yalanlayan dinlerin olması.

mesela siz bir tanrı olun , 4 tane kitap gönderin fakat hepsi biribiriyle çelişmiş olsun.ve her dinin üyesi diğerini  dinime küfrediyor,inanmıyor diye katletmiş olsun.

bu durumda siz nasıl bir tanrısınız :

a) merhametli , adil ve güvenilir

b)sadist 

c) şizofren

diyorlar ki tanrı adildir ,adalet sahibidir.

yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diye bir söz vardır.

dünya adil mi ? adaletli mi ? cevabınız ''hayır'' sa ,Tanrının ahirette adil davranmasını nasıl bekleyebiliriz  ?

misal cumartesi pazar  adaletliyim ,hafta içi koy g.tüne gitsin diyen bir devlet adamı saygıyı hakeden güvenilir bir lidermidir ?

bana inanmazsanız hepinizi cehenneme atarım diyen bir tanrı var (Tevrat'ın tanrısı böyle söylemiyor,cezayı dünyada veriyor ve yahudi olmayanların sorumluluğu daha hafif) 

everest tepesinde som altından şatom var,bana inanmazsanız hepinizi yakarım demem ne kadar adilse ve matıklıysa,uçuk hikayelerime ,görünmesemde bana inanın,yoksa hepinizi yakarım diyen tanrı  aynı şekilde adil ve  mantıklıdır.

acı çeken,hayatın sorumluluğu altında ezilen insanlar olmasına rağmen,  tanrının sert hükümlerle '' sizin konuşmaya,itiraz etmeye hakkınız yok , dediklerimi yapın yoksa cezalandırırım, hepinizi yakarım  ''  demesi ve bizim hiç bir hakkımızın olmaması ne kadar adil ? işcinin bile hakları varken biz insanların niye hakları yok ? üstelik işciler akşam paydos ediyor,tatil hakları var ,hepsi arada ek maaşla ödüllendiriliyorken..hayatın zilletini,kahrını çekmemiz niye hafif  görülüyor ve sırf  inkar ettiğimiz için niye cehennemlik oluyoruz .iyi insan olmak niye yetmiyor ödülü hak etmemiz için ? 

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

sırf  inkar ettiğimiz için niye cehennemlik oluyoruz .iyi insan olmak niye yetmiyor ödülü hak etmemiz için ? 

En önemli soru da bu. Daha önemli soru ise şu: İnsanların böyle bir tanrı yaratması tarihte neden hiç mümkün olmadı? İşlerine mi öyle geldi, çıkarlarına böylesi mi uygun düştü, yoksa doğaya bakıp öyle bir tanrı yaratmak zaten olanaksız mıydı?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, democrossian yazdı:

En önemli soru da bu. Daha önemli soru ise şu: İnsanların böyle bir tanrı yaratması tarihte neden hiç mümkün olmadı? İşlerine mi öyle geldi, çıkarlarına böylesi mi uygun düştü, yoksa doğaya bakıp öyle bir tanrı yaratmak zaten olanaksız mıydı?

Bir  binayı  yapmak  mı  zordur  yıkmak  mı  siz  inanmayarak  tek  tuşla  tüm  binayi  yikıyorsunuz. Ayrıca  örnek olarak; bir şirkete  imza  atmadan  1 ay  çalışsanız  ücret  verirler  mi  ay  sonunda  hayır.  Veyahut  sınava  girseniz  isim  soy  isim  yazmasaniz  soruları  doğru  yapsanız  bile  işe  yaramaz. 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

inanmayarak  tek  tuşla  tüm  binayi  yikıyorsunuz....... imza  atmadan  1 ay  çalışsanız......  sınava  girseniz  isim  soy  isim  yazmasaniz...... 

Bunların ne alakası var be! Kafayı mı yedin! :D İmzayı sen atmıyorsun, allağın bu benim kayıtsız şartsız kölem diye alnına imza niyetine damga basıp çalıştırıyor! :lol: Allağın benim kim olduğumu bilmiyorsa niye palas pandıras sınav salonunun içine atıyor yaka paça yoldan yakalayıp? Allağam ben huri kazanmak için sınava girmek istiyorum diye ben mi allağına dilekçe verdim ülen! Saçmalama! :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...