Jump to content

İmtihan Meselesi

Recommended Posts

E sen raporlu deli olan said nursi'yi örnek alırsan senin fikirlerinden ne malzeme çıkar söyler misin? Tekrar ede ede bir modda kalmışsınız, biraz bu modun dışını algılayınki beyniniz açılsın ve kendi fikirlerinizde olabileceğini kavrayın, kişiliğiniz size aid, sadece bu kitabı kişiliğiniz yaparsanız sizden nasıl bir düşünce şekli çıkar ki?

NOT:Delilik suç değil fakat deliyi kaale alıp onun dediklerinde hikmet bulana ne denir? Bir deli kuyuya taş atıyor kırk akıllı çıkaramıyor, bu cümlenin anlamı çok manalıdır, insanlık tarihine baktınızmı önceden ve hala bu kelimenin içindeki kırk akıllılar var..... anlayan anlar dediğimi..

Deliyle veli arasında bir kıl kadar fark var imiş derler.

Pir sultan abdalım Gönlüm hastadır

Kimseye söylemem gönlüm yastadır

Belki deli olup belkide ustadır

Şöyle bir sevdaya saldı dert bizi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Risale-i Nurdan yararlanarak senin yazdıkların çöplük.

Bize rüyalarını anlatıyor ve bunun gerçek olduğunu yutturmaya kalkıyorsun. Birine allahın, kuranın gerçek olduğunu kabul ettirmeden onun vasıflarını anlatıyorsun. Tatmadığımız, yemediğimiz, sevmediğimiz bir yemeği tarif ediyorsun.

Saçmalamışsın..Sende akıl var..Neyin gerçek ve neyin sahte olduğunu bilirsin..Ben bir şey söylediğim zaman "burası saçma, mantıksız" deyip doğrusunu söyleyebilirsin..Yani, "yutturmak" bu zamanda ancak belki 5 yaşındaki bir çocuğa olur..Senin gibi biri bu kadar tartışma ortamı açıkken "bana yutturmaya çalışıyorsun..belki yutarım öyle ise Risale-i Nurdan yazma" demesi 5 yaşındaki bir çocuğa çikolata veren bir yabancının "annem bana yabancılardan bir şey alma dedi" demesine benziyor..

Ayrıca, siz Allah'ın varlığını kabul etmeden Allah ve Kur'an ile ilgili konular açıyorsunuz..Sonra da biz o konulara cevap verdiğimiz zaman kurdun kuzuya bahanesi gibi "niçin Allah'ın varlığını ispat etmeden soruları cevaplıyorsun" diyorsun.. O zaman şöyle yapalım:İzin ver sadece hep Allah'ın varlığına ve birliğine ve ahiretin, cennet ve cehennemin hak olduğuna, Kur'anın Allah kelamı olduğuna ve Muhammed aleyhisselamın Allah'ın resulü olduğuna dair konular açayım..Eğer söylediklerinde samimiysen ve sende mertlik varsa bunu kabul edersin değil mi..

Elhasıl, bırak da yemeği tarif edeyim..Fakat o da işine gelmez.."Ben bu kadar parlak nurdan hoşlanmam" dersin..

Sitelerde Paylaş

Saçmalamışsın..Sende akıl var..Neyin gerçek ve neyin sahte olduğunu bilirsin..Ben bir şey söylediğim zaman "burası saçma, mantıksız" deyip doğrusunu söyleyebilirsin..Yani, "yutturmak" bu zamanda ancak belki 5 yaşındaki bir çocuğa olur..Senin gibi biri bu kadar tartışma ortamı açıkken "bana yutturmaya çalışıyorsun..belki yutarım öyle ise Risale-i Nurdan yazma" demesi 5 yaşındaki bir çocuğa çikolata veren bir yabancının "annem bana yabancılardan bir şey alma dedi" demesine benziyor..

Ayrıca, siz Allah'ın varlığını kabul etmeden Allah ve Kur'an ile ilgili konular açıyorsunuz..Sonra da biz o konulara cevap verdiğimiz zaman kurdun kuzuya bahanesi gibi "niçin Allah'ın varlığını ispat etmeden soruları cevaplıyorsun" diyorsun.. O zaman şöyle yapalım:İzin ver sadece hep Allah'ın varlığına ve birliğine ve ahiretin, cennet ve cehennemin hak olduğuna, Kur'anın Allah kelamı olduğuna ve Muhammed aleyhisselamın Allah'ın resulü olduğuna dair konular açayım..Eğer söylediklerinde samimiysen ve sende mertlik varsa bunu kabul edersin değil mi..

Elhasıl, bırak da yemeği tarif edeyim..Fakat o da işine gelmez.."Ben bu kadar parlak nurdan hoşlanmam" dersin..

İşte bu yüzden küçücük çocukları bu dinle zehirliyorlar ya, örnek sizsiniz ve şu yazdıklarınız bizzat, ondan sonra bu çocuktan nasıl bir kafa yapısı çıkar söyler misiniz? İnsan hak ve hürriyeti olan kendi kişiliğini tek bir sabite yamıyorlar. Tertemiz beyinlerine resmen tecavüz ediliyor, bundan kurtulan çok zor kurtuluyor, din uğruna çocukların insanların beyinlerini dogmalarla kirletmekte ne gibi bir hak var söyler misiniz?
Sitelerde Paylaş

İşte bu yüzden küçücük çocukları bu dinle zehirliyorlar ya, örnek sizsiniz ve şu yazdıklarınız bizzat, ondan sonra bu çocuktan nasıl bir kafa yapısı çıkar söyler misiniz? İnsan hak ve hürriyeti olan kendi kişiliğini tek bir sabite yamıyorlar. Tertemiz beyinlerine resmen tecavüz ediliyor, bundan kurtulan çok zor kurtuluyor, din uğruna çocukların insanların beyinlerini dogmalarla kirletmekte ne gibi bir hak var söyler misiniz?

Yahu adamlar senin hem dünya hem de ahiret hayatını berbat etmişler..Lezzet cihetinde hayvanlardan aşağı düşürmüşler..Bu dünyayı senin ve sevdiklerin için idamhane yapmışlar..Hayatının tek meyvesi ve neticesini "tarla farelerine ve çıyan ve akreplere yem olmak" olduğunu sana yutturmuşlar..Seni yaratan ve yaşatan ve bu kadar ihsan ve ikram eden zata karşı isyankar yapmışlar..Bir insanın başına bundan daha büyük felaket ve musibet gelebilir mi..Bir insan bundan daha fazla kirletilebilir mi..

Biz ise çocuklarımız güzel ahlakı, fazileti, Allah rızasını, ulvi gayeyi öğretiyoruz..Bu kainatın yaratılış amacı nedir? İnsan nedir? Bu dünyadaki vazifesi nedir? gibi soruların cevaplarını ders veriyoruz..Bu kainatın sahibini tanıtıyoruz ve sevdiriyoruz..Yüzlerini ebediyete çeviriyoruz..Yani, onları dinsizlik karanlıklarından ve vahşetinden kurtarıp, hakiki insan olmalarını istiyoruz..

Elhasıl, biz insanların beyinlerini küfrün karanlıklarından ve imansızlık vahşetinden ve inkar cehenneminden temizliyoruz..Yerine güzel ahlakı, fazileti, kul hakkını, Allah rızası gibi güzel şeyleri yerleştiriyoruz.

Sitelerde Paylaş

E sen raporlu deli olan said nursi'yi örnek alırsan senin fikirlerinden ne malzeme çıkar söyler misin? Tekrar ede ede bir modda kalmışsınız, biraz bu modun dışını algılayınki beyniniz açılsın ve kendi fikirlerinizde olabileceğini kavrayın, kişiliğiniz size aid, sadece bu kitabı kişiliğiniz yaparsanız sizden nasıl bir düşünce şekli çıkar ki?

NOT:Delilik suç değil fakat deliyi kaale alıp onun dediklerinde hikmet bulana ne denir? Bir deli kuyuya taş atıyor kırk akıllı çıkaramıyor, bu cümlenin anlamı çok manalıdır, insanlık tarihine baktınızmı önceden ve hala bu kelimenin içindeki kırk akıllılar var..... anlayan anlar dediğimi..

Buyur ben o delinin! bir kaç yazısını buraya aktarıyım, sen de fikir ile o yazıyı çürüt..va mısın..Buna cesaret edeceğini sanmıyorum..Yoksa bir deliye fikren mağlub olacağından mı korkuyorsun..

Sitelerde Paylaş

Yahu adamlar senin hem dünya hem de ahiret hayatını berbat etmişler..Lezzet cihetinde hayvanlardan aşağı düşürmüşler..Bu dünyayı senin ve sevdiklerin için idamhane yapmışlar..Hayatının tek meyvesi ve neticesini "tarla farelerine ve çıyan ve akreplere yem olmak" olduğunu sana yutturmuşlar..Seni yaratan ve yaşatan ve bu kadar ihsan ve ikram eden zata karşı isyankar yapmışlar..Bir insanın başına bundan daha büyük felaket ve musibet gelebilir mi..Bir insan bundan daha fazla kirletilebilir mi..

Biz ise çocuklarımız güzel ahlakı, fazileti, Allah rızasını, ulvi gayeyi öğretiyoruz..Bu kainatın yaratılış amacı nedir? İnsan nedir? Bu dünyadaki vazifesi nedir? gibi soruların cevaplarını ders veriyoruz..Bu kainatın sahibini tanıtıyoruz ve sevdiriyoruz..Yüzlerini ebediyete çeviriyoruz..Yani, onları dinsizlik karanlıklarından ve vahşetinden kurtarıp, hakiki insan olmalarını istiyoruz..

Elhasıl, biz insanların beyinlerini küfrün karanlıklarından ve imansızlık vahşetinden ve inkar cehenneminden temizliyoruz..Yerine güzel ahlakı, fazileti, kul hakkını, Allah rızası gibi güzel şeyleri yerleştiriyoruz.

Ben ahlakımı ve iyiliğimi hiç bir dogmadan almadım, sizin gibi cennette huri için iyilik yapmayı düşünenler kendi ahlakını sorgulasın önce, benim ailem bizim hiç birimize dini hiç bir dogma yüklemedi, ben hep allahsız kitapsız ve dinsizdim, kimsenin aklıyla ben ateist olmadım, ateist olduğumu farkettim, çünkü hep ateistmişim, siz inanmayan herkesi zavallı görüyorsunuz çünkü dininiz bir dogma, bu dogma ne kadar ilkel ve vahşet dolu olsa bile ordaki pisliği göremezsiniz çünkü sizler birey değil kölesiniz, cennette huri almak için umutlanır, cehennemde yanmaktan korkarsınız, o umutlarınız ve korkularınız yok, var zannediyorsunuz çünkü beyniniz köle olmuş.
Sitelerde Paylaş

Bu ateistlerin düşüncesi şöyle heralde.

Allah karşılarında olacak. Tek tek sıraya oturtum yazılı sınav yapacak.

O zaman imtihan olacak sanırım onlar için. Sınav sonuçlarınız açıklandığı zaman yüzlerinizin şeklini bir görmek isterim ^_^

Sitelerde Paylaş

Buyur ben o delinin! bir kaç yazısını buraya aktarıyım, sen de fikir ile o yazıyı çürüt..va mısın..Buna cesaret edeceğini sanmıyorum..Yoksa bir deliye fikren mağlub olacağından mı korkuyorsun..

Deliyi ve hezeyanlarını muhattab mı alacağım birde, komediksiniz, :) siz muhattabı olmuşsun ve kasedi sarıp sarıp aynı teraneleri atıyorsunuz burda :) Kased sarılıp sarılıp aynı şeyi tekrarlıyorsa bunla nasıl bir iletişim ve onun dışında bir düşünce çıkar söyler misiniz? tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çünkü dininiz bir dogma, .

Buyur "hodr-i meydan" denilen yerde İslam dininin temellerini teker teker tartışalım..Yani, Allahın varlığından ve birliğinden başlayalım, ta ahirete ve cennet ve cehenneme kadar...Bakalım kim dogmalara inanıyor görelim..var mısın?

Bak, bir şeyi körü körüne kabul eden birisi böyle bir meydan okumaya cesaret edebilir mi..

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allahın sınavının bir özelliği var.Sınavda çakmak diye bir şey yoktur.Şayet sınava tabi olanlardan iseniz. İster ateist,ister Deist ister Teist olun fark etmez.Sınavın esas olan gayesi ise ÖĞRETMEKTİR.Allah sınav yaptığına Öğretir.Ve öğrenende kimseye kopya veremez.

Sitelerde Paylaş

Allahın sınavının bir özelliği var.Sınavda çakmak diye bir şey yoktur.Şayet sınava tabi olanlardan iseniz. İster ateist,ister Deist ister Teist olun fark etmez.Sınavın esas olan gayesi ise ÖĞRETMEKTİR.Allah sınav yaptığına Öğretir.Ve öğrenende kimseye kopya veremez.

Mesela bir kimse gelse senin çocuğunu ve karını öldürse ona dava açar mısın? Açarsan niçin açarsın?

Sitelerde Paylaş

"Tüm Hristiyanlar ve Yahudiler kesin cehennemliktir" demek doğru değildir. Allah yapılan en ufak bir iyiliğin de en küçük kötülüğün de hesabını sorulacağını söylüyor. Böyle geniş bir kitleyi aynı kefeye koymak hakkaniyetle bağdaşmaz.

o görüş senin iyi niyetindendir ama allah öyle demiyor aşağda ayet

Ali İmran-85. Kim İslam’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Ben şahsen Risalelere itibar edilmesini pek doğru bulmuyorum. Kuran da her emir açık ve nettir anlaşılmayan bir durum yok ki başkalarının fikirlerini kendimize rehber edinelim ama değil mi?

Said de bir insan sonuçta yanılada bilir yanılta da bilir.

Sitelerde Paylaş

Mesela bir kimse gelse senin çocuğunu ve karını öldürse ona dava açar mısın? Açarsan niçin açarsın?

Bir beşer olarak ne yapmam gerekirse onu yaparım.Ama bu açacağım davada o birisi Delil yokluğundanda beraat edebilir.Hatta Yeteri kadar delil olduğu halde! ve Yargıtayda o kararı onaylayabilir!Ve bende gözlerim kan çanağı içinde "Çok büyükmüşsün ya Rabbim .Beni hiç şaşırtmadın bu kerrede !" derim.

Gözümki kane boyanmış şarabı neyleyeyim?

Ciğerki odlara yanmış kebabı neyleyeyim?

Açıldı mümine cennet saçıldı aleme rahmet

O günkü biçare Saffet hesabı neyleyeyim?

Bu bir Rıza lokmasıdırda Yemesi öyle kolay değil.

Hz İbrahim kendisini ateşe atmadı.Nemrut tarafından mancınığa konularak atıldı!

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...