Jump to content

İmtihan Meselesi

Recommended Posts

• İleti 269
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Özel bir gözlük kullandiklarina inanmaya basladim...Adalet icin hata gerekmis...Yoksa özel bir uyusturucu mu kullaniyorlar nedir?

Kader kismet alin yazisi ecel hepsi var ve buna birde imtihan diyorlar... Sonra "adalet icin hata gerek" inci taneleri dökülsün.

Sitelerde Paylaş

Adalet, hakkın gözetilmesi ve yerine getirilmesidir. Adaleti temin edebilmek icin hukuk kurallari ve sisteme gerek vardir.

Kurana, kadere inanip savunanlar gercek adaleti hukuku bilemezler.Bilseler hukukla kuran celisir...Hukuku savunsalar inanclarina ihanet etmis olurlar, kurani savunsalar hukuk kabul etmez...

Senaryosu bastan sona kadar bilinen filme "imtihan" diyen zihniyetler evrensel hukuk normlarini, insan haklari evrensel beyannemsini ve adaleti anlamalari imkansizdir.

Sitelerde Paylaş

Çok şeyleri tersinden anladığın belli oluyor...

Önce İHATA yı sözlüğü bak öğren sonra...Sonra da cümledeki yerine bakmalısın...

Yarın öğrendiklerini söylersin...

Şimdilik iyi akşamlar..

Serdar İyide İhata kelimesi bugün kullanılıyormu? Kelime anlamı Çevirmek ,Kuşatmak ama Mecazi anlamı :Anlamak kavramak Kim kullanıyor artık bu kelimeleri?Saidi Nursiyi beyenirsiniz o başkada onun papağanı olmayı bırakın artık.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Serdar İyide İhata kelimesi bugün kullanılıyormu? Kelime anlamı Çevirmek ,Kuşatmak ama Mecazi anlamı :Anlamak kavramak Kim kullanıyor artık bu kelimeleri?Saidi Nursiyi beyenirsiniz o başkada onun papağanı olmayı bırakın artık.

Çapraz bulmaca çözmede işe yarayan bir kelime.

Sitelerde Paylaş

Adalet, adl kökünden denge demektir.....

Yani elin, parmaklara oranı gibidir..

Bedenin, başına oranı gibi gibidir.

Ya da gözün güneşe lüzümu gibidir...

Hakiki adalet için ihata gerekir...Herşeyi ve her tarafı görmek gereklidir....

İstanbuldaki mobese kameraları adalete ne kadar faydalı olduğu herkesin malumudur....

Yoksa felsefi adalet, ise körün fil tarifi gibidir...

Adalet yapıyorum diye birçok zulümlere imza atmaktadır...

Görmek ve anlamak isteyenlerin dikkatine takdim ediyorum...

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...