Jump to content

İlimsiz Kuvvet

Recommended Posts

Tabiattaki kuvvetlerin böyle bir ilmi olmadığı hepimizin malumudur.

Nereden biliyorsun?

Benimkide soru, zaten nereden bildigini belirtmissin ya, malum olmus, yazinin geri kalaniyla beraber. Da iste, dunyada isler boyle yurumuyor. Sana boyle malum oldu diye bizde oturup seni dinleyip senin engin malum kaynagindan feyz mi alacagiz? Ne yapacagiz? Bizden ne gibi bir beklentin var? Sirf senin aklina boyle esti diye bizde herseyi birakacaz, isimizi gucumuzu birakacaz, donup sana mi bakacaz? (Gerci ikinci keredir bunu yapiyorum, isimi gucumu birakip sana cevap yaziyorum ama, malesef sebep feyzlenmek degil...)

Iyide bunu neden yapalim guzel kardesim?

Kafanizdan uydurup uydurup yazi yaziyorsunuz. Hicbir dayanaginiz yok, hicbir mantiksal surec ihtiva etmiyor yazdiklariniz, temelsiz, kolonsuz, kirissiz... Birisi cikip sadece bazi kelimeleri degistirerek, olumsuz ekler ekleyerek ayni yaziyi tam tersini iddia edecek hale getirebilir ve baktiginizda mantiksal olarak aslindan hicbir farki olmaz. Bu durum, icerisinde ciddi iddialar barindirdigini iddia eden yazi ve yazarinin dustugu komik durumu ortaya sermek icin yeterlidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlimcik olay budur kardeşim. Ateistlere önce bir tanrının olabileceğini bilim ile göstermeliyiz...

kardeşim, aslında insanlar hak ve hakikati arıyorlar...Fakat bazen batıl bir fikrin iç yüzünü göremiyorlar..İşte biz de böyle safi ve kesin bir şekilde akli ve mantıki delillerle hakikati gösterdiğimiz zaman bazı arkadaşlarımız hakperestliklerinden dolayı hemen kabul ediyorlar..Yani, yeter ki bir kimse hakikati arasın ve hakikati bulmaya niyeti olsun ve inat etmesin..İnşaallah iman hakikatlerini tasdik edecektir.

İnşaallah bu arkadaşımız "bir tanrının varlığını aklen ve mantıken" bulduğu gibi, o tanrının da aklen ve mantıken kendini bize tanıtması lazım geldiğini ve tanıttığını da bulur ve imanla kabre girer.

Sitelerde Paylaş

Nereden biliyorsun?

Benimkide soru, zaten nereden bildigini belirtmissin ya, malum olmus, yazinin geri kalaniyla beraber.

Arkadaşım, tabiatta "bilen bir kuvvet" in olmadığı hepimizin malumu..Çünkü, tabiat canlı değil ki bilsin...Sen ise atomları idare eden "ilim sahibi yani bilen bir kuvvet" in varlığını iddia ediyorsun herhalde..buyur madem sen tabiatta "bilen bir kuvvet" in var olduğunu iddia ediyorsun..O kuvvet nedir? Nerededir? Nereden gelmiştir? bize izah et.

Sitelerde Paylaş

alnadım ağır geldi.merak etme orada kasdelien yolca hayvandan aşağı olanlar, kuranda anne ile evlik yasak değil fikrinde olanlar.sen bir insan olarak bu fikirde olamazsın.

Anneyi sormuyorum, anlaman kıt mı? Torun ve büyükanneyi soruyorum. Annesi ile gerdeğe girmediyseniz üvey kızlarınızla evlenmeniz helaldir diyen bir kitaptan bahsediyoruz burada.

Sitelerde Paylaş

kardeşim, aslında insanlar hak ve hakikati arıyorlar...Fakat bazen batıl bir fikrin iç yüzünü göremiyorlar..İşte biz de böyle safi ve kesin bir şekilde akli ve mantıki delillerle hakikati gösterdiğimiz zaman bazı arkadaşlarımız hakperestliklerinden dolayı hemen kabul ediyorlar..Yani, yeter ki bir kimse hakikati arasın ve hakikati bulmaya niyeti olsun ve inat etmesin..İnşaallah iman hakikatlerini tasdik edecektir.

İnşaallah bu arkadaşımız "bir tanrının varlığını aklen ve mantıken" bulduğu gibi, o tanrının da aklen ve mantıken kendini bize tanıtması lazım geldiğini ve tanıttığını da bulur ve imanla kabre girer.

Aslında seninle yeni bir başlık açmamız lazım.

Başlığın adı:

ATEİSTLERE TEBLİĞ NASIL YAPILIR?

Sitelerde Paylaş

Anneyi sormuyorum, anlaman kıt mı? Torun ve büyükanneyi soruyorum. Annesi ile gerdeğe girmediyseniz üvey kızlarınızla evlenmeniz helaldir diyen bir kitaptan bahsediyoruz burada.

mESELA bu kardeşimiz dikkat ettiysen sürekli konuyu buraya taşımaya ve bizim iletileri boğmaya çalışıyor. Malesef atılan2 de onun tuzağına düşüyor.

Doğrusu bu tip iletileri hiç muhatap almamaktır. Bana katılıyor musun ilimcik kardeşim?

Sitelerde Paylaş

İlimli demek ki neymiş Hz Muhammed karikatürü yapanlara kızmaya senin hakkın olamazmış..

karikatürünün yapılmasına gerek yok, olduğu gibi tanıtılsa bu dinciler yine ayağa kalkar çünkü bilinçaltlarında onlarda Muhammed'den utanç duyuyorlar.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlimli demek ki neymiş Hz Muhammed karikatürü yapanlara kızmaya senin hakkın olamazmış..

YANİ DARWİNİ PEYGAMBER EVRİM TEORİSİNİ DE DİN OLARAK KABUL EDİYORSUNUZ.

BUNLARI KABUL EDİYORSAN EVET BİZİMDE BÖYLE KARİKATÜRLER YAPMAMAMIZ LAZIM KATILIYORUM.

Sitelerde Paylaş

mESELA bu kardeşimiz dikkat ettiysen sürekli konuyu buraya taşımaya ve bizim iletileri boğmaya çalışıyor. Malesef atılan2 de onun tuzağına düşüyor.

Doğrusu bu tip iletileri hiç muhatap almamaktır. Bana katılıyor musun ilimcik kardeşim?

Var mı cevap, yok. Koskoca Allah evlenmesi yasak olanlar arasında torunla büyükanneyi saymayı unutmuş ama evlatlık karısını, üvey kızları, sütkardeşleri unutmamış.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca, sana göre bu kainatın sahibi niçin bize kendini tanıtmıyor ve senin bu dünyadaki vazifeni ve kainatı yaratmasındaki hikmet ve gayeleri sana bildirmiyor?

Bu soruyu sen cevaplasan da hepimiz aydınlansak ilim irfan abidesi ilimcik ? Yoksa kainatın yaratılmasındaki hikmet ve gayeyi kendi de bilmiyor diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, tabiatta "bilen bir kuvvet" in olmadığı hepimizin malumu..Çünkü, tabiat canlı değil ki bilsin...Sen ise atomları idare eden "ilim sahibi yani bilen bir kuvvet" in varlığını iddia ediyorsun herhalde..buyur madem sen tabiatta "bilen bir kuvvet" in var olduğunu iddia ediyorsun..O kuvvet nedir? Nerededir? Nereden gelmiştir? bize izah et.

Onu iddia eden sensin. Daha ne yazdigindan, neyi iddia ettiginden haberin olmayisi, trajik.

Ben hicbirseyin "ilim" sahibi oldugunu iddia etmedim. Iddia sahibi olarak iddiani kanitlamak durumunda olan sen iken, benden izahat beklemen ise, komik.

Simdi koy ikisini yanyana.

Malumlar, muneccimlerin isidir.

Sitelerde Paylaş

Artık allah var yok tartışması önemsiz kaldı. Müslümanların gerizekalılığı gölgede bırakıyor tüm tartışmaları.

Diyelim allah var ama neden siz ''ustasız iğne olmaz'' argümanından başka HİÇ birşey bulamaycak akdar gerizekalısınız binlerce yıldır aynı hatalı mantıkta saplanıp kaldınız.

Allaha varsa bile sizin bu gerizekalılığınıza bir çare sunamaz. O bile utanıyordur sizleri yarattığı için.Zavallı allah. Merhamet gösterin biraz şuna.

Sitelerde Paylaş

Artık allah var yok tartışması önemsiz kaldı. Müslümanların gerizekalılığı gölgede bırakıyor tüm tartışmaları.

Diyelim allah var ama neden siz ''ustasız iğne olmaz'' argümanından başka HİÇ birşey bulamaycak akdar gerizekalısınız binlerce yıldır aynı hatalı mantıkta saplanıp kaldınız.

Allaha varsa bile sizin bu gerizekalılığınıza bir çare sunamaz. O bile utanıyordur sizleri yarattığı için.Zavallı allah. Merhamet gösterin biraz şuna.

Arkadaşım ne iğnesinden bahsediyorsun..Yazıyı tekrar oku ben iğneden falan bahsetmedim...Kainatta gözümüz önünde olan hadiselerden bahsettim..

Sitelerde Paylaş

YANİ DARWİNİ PEYGAMBER EVRİM TEORİSİNİ DE DİN OLARAK KABUL EDİYORSUNUZ.

BUNLARI KABUL EDİYORSAN EVET BİZİMDE BÖYLE KARİKATÜRLER YAPMAMAMIZ LAZIM KATILIYORUM.

banane arkadaşım darwinden, insana insan olarak bakmayı öğrenmekten bahsediyorum, tayyip erdoğanında karikatürlerine feytullah güleninde karikatürlerine dinciler gördümü kızıyor ona ne diyeceksin ? Ben Darwininin karikatürünede kızmam muhammedinkinede kızmam, kendiminkinede kızmam bilmem anlatabildim mi? sonuçta bu karükatür espri yönüde var.... ancak aşağılanma psikolojik baskı fiziksel şiddet dedin mi ne Tayyip erdoğanın başına gelmesini neden kendi başıma nede herhangi bir hayvanın başına yada bir bitkinin başına gelmesini istemem...Ama sen bunu anlayamazsın çünkü sen kendine odaklı bir robotsun..

Cümlemin ana fikrini bile kavrayamamışsın ben karikatürlere kızmam ancak siz kızıyorsanız karşınızdakine yapmayın diyorum anladın mı? çünkü saygı bekleyen hep sizi oluyorsunuz..

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Nereden biliyorsun?

Biz bişey yazdık, Kuran'dan delil getirikmi hemen nerden biliyorsun. Sen nerden biliyorsun, ne idiğü belirsiz, yapılıp yapılmadığı belirsiz, teorilerle boğuşan bilim adamlarındanmı biliyorsun. Allah dilemeseydi beynimiz olmadı. Beynimiz olmayıncada ilim diye bişey olmazdı. Sizi gidi yobaz ateistler sizi. Hadi doğru iseniz bütün forumdaki ateistler birleşin, hatta bütün dünyadakilerde size yardıma gelsin, hatta o değerli bilim adamlarınızıda yanınıza alın ve sadece sivri sineğin bir kanadını yapın. Sadece bir kanat yahu. Sivrisineğin hemde.

Sitelerde Paylaş

Dinime küfreden müslüman olsa bari

Yaratıcı yok herşey tesadüf diyenler başka bir argüman sunamadıkları için bence gerizekalıkta müslümanları geçmişlerdir.

İlerici dinsizler

Sitelerde Paylaş

O kadar hafife aldığınız Allah'ın yüce yaratma sıfatına kurban olun. Siz ateist değil, tam birer münafıksınız. Her iddaasına varım belki aileniz bile bilmiyordur ateist olduğunuzu. Ateistin münafığı olurmu. Olur. Örn:Siz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...