Jump to content

İlimsiz Kuvvet

Recommended Posts

• İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düşüncelerden bana ne? Farklı düşünce de ne demekmiş?

Bilimsel gerçekler farklı düşüncelerle değil, bilimsel farklı teorilerle vb. eleştirilir ya da çürütülür.

Senin farklı düşünce dediğin yaratılış safsatası.

Ayrıca sana yeni gözlem falan sunacak değilim, babanın hizmetçisi yok. Git kendin araştır, oku, gör, ondan sonra gelip konuş.

İnsan utanır dedik, değil mi?

Hiçbir yere gidemiyorsan aç bu forumdaki yazıları oku. Bilim forumu kaynak.

ya bırakın bu işleri canlıların soy ağacı gibi gözlemsel ve deneysel verilere dayanmayan şemalar çiziyorlar sonra objektif bir iş yapmışlar gibi bunun üzerinden de sözümona bilimsel çıkarımlar yapıyorlar.

Her zamanki yaptığınız iş.yakın zamanda kadar, bulunan neandertallerin resimlerini maymunumsu yapıp millete yutturuyorlardı son zamanlardaki neandertal resimlerini ise giderek insana benzetiyorlar.

Sitelerde Paylaş

ya bırakın bu işleri canlıların soy ağacı gibi gözlemsel ve deneysel verilere dayanmayan şemalar çiziyorlar sonra objektif bir iş yapmışlar gibi bunun üzerinden de sözümona bilimsel çıkarımlar yapıyorlar.

Her zamanki yaptığınız iş.yakın zamanda kadar, bulunan neandertallerin resimlerini maymunumsu yapıp millete yutturuyorlardı son zamanlardaki neandertal resimlerini ise giderek insana benzetiyorlar.

Bütün o seçkin bilimadamları yanılıyor ve dünyayı kandırıyor (niyeyse?), bir siz zekiler yemiyorsunuz..

Yahu sen hangi bilgiyle, hangi donanınmla bütün bu bilimcilerin kesin olarak doğruladığı gerçeği böyle iki satırla "yalan"lıyorsun?

Aklınızdan zorunuz var, ya da imanınız. İkisi de bu durumda aynı kapıya çıkıyor zaten.

Gören de bilimi yalayıp yutmuşsunuz, evrimi bilimsel delillere çürütenler varmış da onları savunuyorsunuz falan zannedecek.

Tek bir bilimsel makale bulamazsın evrimi yanlışlayan. Tek bir tane bile.

Şöyle onaylanmış tarafından hani...

Sitelerde Paylaş

Bütün o seçkin bilimadamları yanılıyor ve dünyayı kandırıyor (niyeyse?), bir siz zekiler yemiyorsunuz..

Yahu sen hangi bilgiyle, hangi donanınmla bütün bu bilimcilerin kesin olarak doğruladığı gerçeği böyle iki satırla "yalan"lıyorsun?

Aklınızdan zorunuz var, ya da imanınız. İkisi de bu durumda aynı kapıya çıkıyor zaten.

Gören de bilimi yalayıp yutmuşsunuz, evrimi bilimsel delillere çürütenler varmış da onları savunuyorsunuz falan zannedecek.

Tek bir bilimsel makale bulamazsın evrimi yanlışlayan. Tek bir tane bile.

Şöyle onaylanmış tarafından hani...

İtirazımız bilimsel olduğu iddaa edilen bir teorinin dogmatik ve ön yargılı yaklaşımlar içermemesi gerektiğidir.

ama bir ideoloji olmuş artık.

"Thomas Khun gerek deneysel gerekse teorik çalışmalarda bilim insanlarının genelde objektif olmadığını,bilim insanlarının çalışmalarına başldıkları zamanki öngörülerini haklı çıkarmak için gerek aletleriyle gerekse teorilerindeki denklemlerle oynamaktan kaçınmadıklarını belirtir. Duane T.Gish'in evrim teorisine karşı türlerin birbirinden bağımsız yaradılışını kabul edenlere makale yayınlatmada, doktora ve profesörlük derecelerini kazanmakta zorluk çıkarıldığına, televizyon radyo gibi medya kuruluşlarında ve National Geographic, Reader's Digest,Life gibi etkin popüler dergilerde evrimci bilim insanlarının hakimiyetinin alternatif görüşlere geçit vermediğine dair tespitleri göz ardı edemeyiz. "

Sitelerde Paylaş

Kendileri söylüyor ben söylemiyorum , bknz. Mehmet Bayraktar , İslamda yaratıcı evrim teorisi. Yoksa Mağlubiyetin çırpınışlarımı bunlar ?

o adam 15 yıldır bunu söylüyor.üstelik bunu ilk ortaya atan bin yıl önceki bir müslüman alim.darvin bile ondan etkilenmiş.buda bayraktarın kitabında var.ama sizin evriminiz farklı.bayraktar allah böyle yaratmış olabilir diyor.

şu ayetleri delil gösteriyor.

76-1

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Gerçekten insan üzerinden öyle uzun bir süre gelip geçti ki o anılmaya değer bir şey bile değildi?!

-insan olmadan önce uzun zaman geçmesi,

2-30

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Düşün ki, Rabbin meleklere: «Muhakkak Ben, yeryüzünde bir halife tayin edeceğim.» dediği vakit, «Biz seni tesbih ve takdis edip dururken orada fesat çıkaracak ve kanlar akıtacak bir yaratık mı yaratacaksın?» dediler. «Her halde Ben sizin bilmeyeceğiniz şeyleri bilirim!» buyurdu.

-meleklerin bozgunculuk yapan,kan döken canlılardan bahsetmesi,

24-45

Elmalılı Hamdi Yazır Meali

Allah,
her hayvanı sudan yarattı.
İşte bunlardan
kimi karnı üstünde
sürünür,
kimi iki yağı üstünde
yürür,
kimi dört ayağı üstünde yürür
... Allah dilediğini yapar; çünkü Allah her şeye kâdirdir.

-sudan canlıların yaratılması,önce iki ayak ,sonra dört ayak sıralamasının olması.ama bu ayette kuşlar yok.kuşlar dört ayaklılardan öncemi ortaya çıktı.aşağıdaki ayette kuşlar yürüyen hayvanlardan sonra sıralanır.

En’âm 38

(Mekkî 55) Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçankuşlardan ne varsa hepsi ancak sizin gibi topluluklardır. Biz o kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerinin huzuruna getirilecekler.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

zaten ezik olmasalar bu kadar dine kurana saldırmazlar.senin gibi hasta birisine cevap yazmak doğru değil.demekki ,anne annen ile o biçim fantazi yaprım diye,düşünüyormuşsunki bunlarda akılına geliyor.anne anne ya.annenden ne farkı var.seni doğuranı doğuran.

Atılan2 bende senden muhammedin geliniyle neden evlendiğini, bundaki hikmeti sizin görüpte bizim göremeyişimizin izahını bekleyip duruyorum, hani kurana saldırı diyip( anne anne ya, annenden ne farkı var seni doğuranı doğuran ) diyip işin içinden çıkıyorsunda, bende gelini be gelini allah niye muhammedin gelinini koynuna alması için ayet indirtmiş diyorum ve cevabını bekliyorum.Bu kuranda bizzat yazıyor hemde, madem kuran herşeyi açıklıyor, sende diyip duruyorsun düşünenler için kuranda hikmetler vardır diye, hadi bu hikmet neymiş söyle.

Not: peşini bırakmayacağımı söylemiştim, bu sorudan kaçarsan eğer allahın ayetinden kaçmış olursun, allahın dediğinde kusur bulmuyorsan cevabını verirsin.

Sitelerde Paylaş

Atılan2 bende senden muhammedin geliniyle neden evlendiğini, bundaki hikmeti sizin görüpte bizim göremeyişimizin izahını bekleyip duruyorum, hani kurana saldırı diyip( anne anne ya, annenden ne farkı var seni doğuranı doğuran ) diyip işin içinden çıkıyorsunda, bende gelini be gelini allah niye muhammedin gelinini koynuna alması için ayet indirtmiş diyorum ve cevabını bekliyorum.Bu kuranda bizzat yazıyor hemde, madem kuran herşeyi açıklıyor, sende diyip duruyorsun düşünenler için kuranda hikmetler vardır diye, hadi bu hikmet neymiş söyle.

Not: peşini bırakmayacağımı söylemiştim, bu sorudan kaçarsan eğer allahın ayetinden kaçmış olursun, allahın dediğinde kusur bulmuyorsan cevabını verirsin.

Öncelikle, Muhammed aleyhissalatü vesselam gençliğinin en hararetli olduğu ve nefis ve şehvetin en dorukta olduğu gençliğinde tam bir iffet ile ihtiyare tek bir kadınla iktifa etmesi gösteriyor ki, şehvetin ve gençlik hevesatının azaldığı ihtiyarlık döneminde evlenmesi nefsi ve şehavani değildir..Başka ulvi gayeler ve hikmetler içindir..Eğer bir kimsenin kadınlara zaafı olsaydı bunu ihtiyarlığında değil, gençliğinde yapardı..Zaten o zamanlarda insanlar 7-8 kadınla birden evlenebiliyordu.

İkinci olarak, Kur'an bu soruya cevap veriyor zaten..Kur'an diyor ki; "peygamber size şefkatinden dolayı "evladım" der...Onun "evladım" demesi sizi onun evladı yapmaz..Yani, Hz Zeyd (ra) onun evladı değil ki, Hz Zeyneb (ra) onun gelini olsun.

İşte böyle tek bir cümle ile Kur'an kafirlerin ve münafıkların desiselerini tek bir cümle ile paramparça ediyor.

Evet, Hz Zeyd'in kendi ikrarı ile Hz Zeynebi kendine küfüv olarak bulmadığı için talak etmiş...Daha sonra da Allah'ın resulü onu Allah'ın emri ile almıştır..

Zaten bu evlenmelerin en büyük hikmeti, "Muhammed aleyhisselamın evlilik hayatındaki mahrem hallerinin diğer kadınlara anlatılmasıdır"..Hatta dinin yarısı bu temiz zevcelerden rivayet edilmiştir..Allahın resulünün zahiri hallerini de rivayet edecek binlerce sahabe zaten vardır..Gizli hallerini ve evlilik hayatındaki sırlarını da rivayet edecek değişik fıtratlarda kadınlar lazımdır.

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle, Muhammed aleyhissalatü vesselam gençliğinin en hararetli olduğu ve nefis ve şehvetin en dorukta olduğu gençliğinde tam bir iffet ile ihtiyare tek bir kadınla iktifa etmesi gösteriyor ki, şehvetin ve gençlik hevesatının azaldığı ihtiyarlık döneminde evlenmesi nefsi ve şehavani değildir..Başka ulvi gayeler ve hikmetler içindir..Eğer bir kimsenin kadınlara zaafı olsaydı bunu ihtiyarlığında değil, gençliğinde yapardı..Zaten o zamanlarda insanlar 7-8 kadınla birden evlenebiliyordu.

İkinci olarak, Kur'an bu soruya cevap veriyor zaten..Kur'an diyor ki; "peygamber size şefkatinden dolayı "evladım" der...Onun "evladım" demesi sizi onun evladı yapmaz..Yani, Hz Zeyd (ra) onun evladı değil ki, Hz Zeyneb (ra) onun gelini olsun.

İşte böyle tek bir cümle ile Kur'an kafirlerin ve münafıkların desiselerini tek bir cümle ile paramparça ediyor.

Hah açıklamaya bak sen, asıl yaşlılardan korkacaksın, azdılarmı tam azıyorlar,hele kurandaki muhammed karakteri gibi gençliğinde elde edemedikleri varsa içine tam oturur, kuran bizzat muhammedin karıları, cariyeleriyle olan skandallarıyla çalkalanıyor buda tutmuş sanki uysal bir dededen bahsediyor, zaafı varmış ama elde edememiş zamanında, güç iktidar ve uydurduğu putla istediğini yapmış ve yaptırmış insanlara, bu kitabı bilmesek yutturacak.
Sitelerde Paylaş

Hah açıklamaya bak sen, asıl yaşlılardan korkacaksın, azdılarmı tam azıyorlar,hele kurandaki muhammed karakteri gibi gençliğinde elde edemedikleri varsa içine tam oturur, kuran bizzat muhammedin karıları, cariyeleriyle olan skandallarıyla çalkalanıyor buda tutmuş sanki uysal bir dededen bahsediyor, zaafı varmış ama elde edememiş zamanında, güç iktidar ve uydurduğu putla istediğini yapmış ve yaptırmış insanlara, bu kitabı bilmesek yutturacak.

Zerre kadar insafı olana çok da güzel cevap..Sonuçta Muhammed aleyhisselamın evlenmesinin hikmetinin ne olduğunu söyledik..İnsaf sahibine yeter de artar bile..Hangi insaf sahibi "o zatın evlenmesinin gayesi başka ulvi hikmetler değildir" diye iddia edebilir..Etse bile, bir delilden neşet etmeyen hiç bir ihtimalin kıymeti olmadığı için sözleri kendisine iade edilir, ağzına tıkılır..

Bu dünyada akıl muvazenesi bozulmamış hiç bir kimse, Muhammed aleyhisselamın tek başına meydana çıkıp, bütün dünyaya meydan okumasının, bu kadar tehlikeye girmesinin ve işkencelere sabretmesinin ve (haşa) bütün haysiyetini ve şerefini ayaklar altına almasındaki niyetin "ihtiyarlığında evlenmek" olduğuna ihtimal veremez..Bu ihtimali şeytan dahi kabul ettiremez...Yahu bir kimsenin böyle bir niyeti olsa niçin bu kadar tehlikeye ve neticesi şüpheli bir işe kalkışsın.

Elhasıl, Muhammed aleyhisselamın peygamberliğinin kainatın atomları sayısınca delilleri olduğundan böyle alçakça şüphelerin eli o damen-i mallaya yetişmez.

Sitelerde Paylaş

Zerre kadar insafı olana çok da güzel cevap..Sonuçta Muhammed aleyhisselamın evlenmesinin hikmetinin ne olduğunu söyledik..İnsaf sahibine yeter de artar bile..Hangi insaf sahibi "o zatın evlenmesinin gayesi başka ulvi hikmetler değildir" diye iddia edebilir..Etse bile, bir delilden neşet etmeyen hiç bir ihtimalin kıymeti olmadığı için sözleri kendisine iade edilir, ağzına tıkılır..

Bu dünyada akıl muvazenesi bozulmamış hiç bir kimse, Muhammed aleyhisselamın tek başına meydana çıkıp, bütün dünyaya meydan okumasının, bu kadar tehlikeye girmesinin ve işkencelere sabretmesinin ve (haşa) bütün haysiyetini ve şerefini ayaklar altına almasındaki niyetin "ihtiyarlığında evlenmek" olduğuna ihtimal veremez..Bu ihtimali şeytan dahi kabul ettiremez...Yahu bir kimsenin böyle bir niyeti olsa niçin bu kadar tehlikeye ve neticesi şüpheli bir işe kalkışsın.

Elhasıl, Muhammed aleyhisselamın peygamberliğinin kainatın atomları sayısınca delilleri olduğundan böyle alçakça şüphelerin eli o damen-i mallaya yetişmez.

İlimsiz yazılarından hiçbirşey anlaşılmıyor ama anladığım kadarıyla bahsettiğin , muhammedin kadınlarla cinsel istekleri ve arzuları için deilde onlara kol , kanat germek için evlendiğini iddia ediyorsun sanırım. Külliyen saçmalıkta neyse.

Peki muhammed öldükten sonra veya bir karısını boşadıktan sonra onun başka biriyle nikah kıyması niye yasak ? Başka biride o kadını kol kanat germek için alamaz mı ?

tarihinde Karsıyakalı1912 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlimsiz yazılarından hiçbirşey anlaşılmıyor ama anladığım kadarıyla bahsettiğin , muhammedin kadınlarla cinsel istekleri ve arzuları için deilde onlara kol , kanat germek için evlendiğini iddia ediyorsun sanırım. Külliyen saçmalıkta neyse.

Yazılarımda "kol kanat germek" diye bir şeyi nereden çıkardın anlamıyorum..Belki bu da çok hikmetlerinden bir hikmetidir..Fakat, en önemli hikmet risaletine bakan cihettir..Yani, Muhammed aleyhisselamın her sözü, her fiili, her tavri ve her hali dinin menbaıdır..Yani, Muhammed aleyhisselam her bir tavrı, hali ve fiili ve konuşmalarıyla insanlar için rehber olarak gönderilmiştir..İnsanlar içindeki ve toplum hayatındaki zahiri şıkkına binlerce sahabe hamele ve ravi oldukları gibi, evlilik hayatındaki gizli ve mahrem hallerine de temiz zevceleri hamele olmuşlardır..Yani, nasıl ki, Muhammed aleyhisselamın her bir halini ve tavrını sahabeler bize naklettiği gibi, evlilik hayatındaki mahrem ve gizli hallerini de rivayet edecek ve diğer kadınlara ders verecek değişik fıtratta kadınlar olması gerekir..Eğer değişik fıtratta kadınlar olmasaydı, müslümanlar her yönüyle bize örnek ve imam ve rehber olarak gönderilen Muhammed aleyhisselamın evlilikteki sünnetlerini ve evlilik hayatını nasıl yaşadığını ve hanımlarına nasıl davrandığını ve karı koca münasebetindeki gizli ve mahrem halleri bilemeyecek ve öğrenemeyecekti..Yani, Muhammed aleyhisselam "Evlilik hayatı nasıl Allahın rızasına uygun yaşanılır? Allah bizden nasıl bir karı-koca hayatı yaşamamızı istiyor? Erkeklerin kadınlara ve kadınların erkeklere nasıl davranması ve nasıl muamele etmesi gerekiyor? gibi meselelere değişik fıtratta bir çok kadın ile evlenerek müslümanlara örnek olmuştur...Hatta dinin hemen yarısı bu temiz kadınlardan rivayet edilmiştir..

Elhasıl, böyle pest şüphelerin eli o zatın yüksek eline ulaşamaz..Çünkü, o fahr-i alemdir..Habib-i rabb-ül alemindir..resul-ü sekaleydir..İki cihanın güneşidir..Düşmanları bile onun güzel ahlakına hayran olmuşlardır.

Sitelerde Paylaş

Türkçe yazamıyor musun yobaz arab aşığı ?

''Elhasıl, böyle pest şüphelerin eli o zatın yüksek eline ulaşamaz..Çünkü, o fahr-i alemdir..Habib-i rabb-ül alemindir..resul-ü sekaleydir..İki cihanın güneşidir..Düşmanları bile onun güzel ahlakına hayran olmuşlardır. ''

Ancak beyinsiz bir insan şu yukarda yazdıklarını yazar.

fahri alemine atlıyım ben senin

Sitelerde Paylaş

Türkçe yazamıyor musun yobaz arab aşığı ?

''Elhasıl, böyle pest şüphelerin eli o zatın yüksek eline ulaşamaz..Çünkü, o fahr-i alemdir..Habib-i rabb-ül alemindir..resul-ü sekaleydir..İki cihanın güneşidir..Düşmanları bile onun güzel ahlakına hayran olmuşlardır. ''

Ancak beyinsiz bir insan şu yukarda yazdıklarını yazar.

Boşver sen anlamasan da olur.

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cennet ve cehennemi o kadar gerçek görüyorsunuz ki her şeyi oraya bırakıyorsunuz. Bu dünyam iyi olsun da öbür tarafta cayır cayır yanmaya razıyım. Allaha bir sor bu dünyada cenneti yaşayabilir miyim? Seçme hakkım var mı?

Cennet ve cehennem gerçek fakat herşeyi oraya bırakmıyoruz..Mesela daha sabah kahvaltısında bismillah deyip hamdederek güzel bir kahvaltı yaptım..Belki sen de kahvaltı yapmışsındır..Fakat benim kahvaltımdaki "bismillah ve elhamdüllillah" cümleleri ebedi kaldı..Senin kahvaltın ise sadece tuvalete bırakacağın bir pislik oldu..Aramızdaki fark bu..

İkinci olarak, bu kainatın sahibi küçücük bir sineğe bile ehemmiyet vererek onu hikmet ve intizam ile tanzim etsin ve çok hassas ölçülerle donatsın sonra da bu dünyadaki bu kadar zulüm ve haksızlığa bakmasın ve ihmal etsin..haşa..böyle bir şey imkansızdır..Elbette bir sinek kanadına bile ehemmiyet veren ve ona hassas ölçüler koyan adil-i mutlak bir zat, cehennemi getirmemek gibi bir hikmetsizliğe ve adaletsizliğe müsaade etmez...Öyle ise, cehennemi varlığı bu dünyanın varlığı kadar kesin ve şüphesizdir..

Ayrıca, "bu dünyam iyi olsun" demek "ben cenneti istiyorum" demektir..Çünkü, "bu dünyam iyi olsun" demek, "ben sevdiklerimden, gençliğimden, lezzetlerimden ayrılmak istemiyorum" demektir.."Benim dünyada ayrılık yokluk, hastalık, musibet olmasın" demektir...Bu da ancak cennette olur.. bir insanı ancak cennet gibi bir yer tatmin edip doyurabilir..Hatta cennet bile bir insanı tatmin edip, doyuramaz...Ancak, o ebedi cenneti yaratanı görmek ancak onu tatmin edebilir..Bir düşün, seni yoktan yaratan ve milyarlarca galaksiyi atomlar kadar kolay çeviren ve seni öldükten sonra diriltip cennet ve cehenneme koyacak bir zata isyan etmek ve ebedi bir cenneti kaybetmek ve bu zatı ebediyet görememek..Ne kadar dehşetli bir hasaret ve pişmanlık öyle değil mi..

Aklını kullan..görmeye ihtiyacın var göz verilmiş..duymaya ihtiyacın var kulak verilmiş..midenin ihtiyaçları karşılanmış. doğduğun anda süte ihtiyacın var verilmiş...en küçük ihtiyacına varıncaya kadar sana verilmiş..Hatta bir sineğin bile yaşmasına lazım olan şeyler en küçük ayrıntısına kadar verilmiş..Şimdi senin cennete ihtiyacın var..Elbette senin her ihtiyacını en küçük ayrıntısına kadar veren bir zat cennet gibi bir ihtiyacını da verebilir ve layık olana verecektir...

Elhasıl, "bu dünyam iyi olsun" demek, bir insanın cennete ne kadar fıtraten aç ve müştak olmasının bir tercümanıdır..Öyle ise, bu hayatınla cenneti kazanmak varken niçin seni hem dünyada hem de ahirette cehennem hayatı yaşatan inkar yoluna gidiyorsun..

Sitelerde Paylaş

İlimcik soruma cevap alamadım , muhammed eşlerini boşadığında veya öldüğünde , kadınların tekrar nikahlanması niye yasak ?

Bu konu hakkında yorulmarını alalım.

Öncelikle, bir şeyin haram veya helal veya güzel ve çirkin olması Allahın emrine veya nehyine bakar..Yani, "peygamberin hanımlarını nikah etmeyi Allah yasakladı, bu sebeple haramdır" diyebiliriz..

İkinci olarak, Resulullah’ın (asm) zevceleri mü’minlerin anneleridir. Peygamber Efendimiz'in (asm) nikahı altından çıkınca başkalarıyla evlenmeleri onlara haram kılınmıştır. İşte bu sebeple Peygamber Efendimiz (asm)hanımlarını zor durumda bırakmamak için nikah bağlarını kopartmamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...