Jump to content

İlimsiz Kuvvet

Recommended Posts

Hiç düşünmek, aklını kullanmak falan yok, ne var kötü kötüne arabın masallarını savunmak, ezbere birilerinin laflarını tekrar etmek.

Arkadaşım uyan..Gerçekten bunlar masal değil..sen ve sevdiklerin için bu dünya idamhane, ecel ise, seni ve sevdiklerini kesip hiçliğe ve yokluğa atacak bir cellat değil mi? Bir insanın başına bundan daha büyük bir musibet gelebilir mi? Keşke hayvan olsaydın da böyle bir musibeti hissetmeseydin..

Tabiatta bir canlının diğer canlıyı yemesinde hangi muntazam işi, sanatı görüyorsun, merak ediyorum. Yahu tabiatta canlılar yaşamak için hayatta kalmak için diğer canlıları yemek zorunda sen de bunda sanat ve muntazamlık görüyorsun. İlginç bir sanat ve muntazamlık anlayışın var.

Tam tersine, bazı insan ve bazı canavarlardan başka kainattaki herşey birbirine yardım ediyor..Birbirinin vazifesini tekmil ediyor..birbirlerine hizmet ediyorlar..Yahu kör müsün? Bak vücudundaki trilyonlarca zerre nasıl senin yaşaman için ve senin muhtaç olduğun aletleri yapmak için hareket ediyorlar..Bütün aza ve cihazatın senin yaşaman için el-ele vermiş çalışıyorlar..Güneş, hava, su, toprak, ağaçlar senin yaşamana hizmet ediyorlar..Hele doğduğun anda en muhtaç olduğun gıda, iki tane çeşmeden senin ağzına akıttırılıyor..Bu nasıl bir intizamsızlık ki, zerrelerden yıldızlara kadar herşey senin hayatına hizmet ediyor..

her ne ise..sineğin vücudundaki ölçü ve intizamı görmemek için kör olmak lazım..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1-Hz Azrail (aleyhisselam) demek istedin her halde..Fakat, karıştırdığın bir şey var..Mülk sahibi mülkünde istediği gibi tasarruf eder, değiştirir..Fakat, emanetçi istediği gibi hareket edemez..Emanet sahibinin izni gerekir..İşte kainat ve insan Allahın mülküdür..Zerrelerden yıldızlara kadar herşey onun kudret ve ilmiyle yaratılıp idare edilir..İnsanın cesedi, zerreleri, kalbi, nefsi, ruhu hep Allahın mülküdürve onun elindedir..İşte Allah, mülkünde istediğini yapar, hikmet ve adalet ve rahmetinin gereği ile muamele eder..Dilerse insanı yaşatır, dilerse BU DÜNYADAN TERHİS EDER, VERDİĞİ EMANETİ GERİ ALMAK İÇİN AZRAİL ALEYHİSSELAMA EMİR VERİR..

2-Söylediğin şeyin konuyla ne alakası var? Nereye cevap oldu? Konumuzun neresi ile ilgili?

Ne kadar çok seviyorsunuz bu kul köle olmayı. emanet ne kardeşim şimdi ben hem emantciyim hem emenata sahip çıkanım saçmalığın ta kendisidir. istediyini yapacaksa yapmaya gücü yetiyorsa benimle neden eyleniyor. bana gücünü gösterse ne göstermese ne olacak aaaaa bakın ben sonsuz güç kuvet kudret sahibiyim benden büyük yok hadi hep beraber en büyük allah başka büyük yok en büyük katil kim senin dilinle azrail asıl katil kim Allah.öyleyse hep beraber yaşasın arap putu allah bütün canlılara ölüm. :lol:

Konun ne olduğunu vala anlayamadım okuyorum ilmi zere diyor vs ya gerçeten ben beyni çalışmayan ve çalıştırmak istesemde emanete hıyanetlik edemem başka bir zamanda veya başka bir evrende buluşmak üzere Allha İYİ BAKIN.

Sitelerde Paylaş

Sen anlayamazsın zaten..Bırak da anlayanlar yazsın o zaman ne dersin..Sen kendi seviyendeki konulara cevap yaz istersen olur mu..

Benim için sorun yok. ben seviyemi bilirim fazla ilmi deyilim. sen o emanete nasıl hıyanetlik ediyorsun. Allahın verdiyini ne diye hırpalıyorsun sana sorgulmayı yasak etmiş ALLAH.emanete ihanet etmeyi bırak yoksa cehnnemlik olursun.

Sitelerde Paylaş

Sen anlayamazsın zaten..Bırak da anlayanlar yazsın o zaman ne dersin..Sen kendi seviyendeki konulara cevap yaz istersen olur mu..

İlimcik millete kendince/aklın sıra laf atıyorsun ama, sen ve senin gibilere ilişkin durum tespiti tam olarak şurada yapılmış : http://tr.wikipedia....g-Kruger_etkisi

Oradan alıntı:

1. Yetkin olmayan insanlar becerilerine aşırı değer biçme eğilimindedirler.
  2. Yetkin olmayan insanlar diğer insanlardaki gerçek beceriyi farkedememektedirler.
  3. Yetkin olmayan insanlar kendilerindeki yetersizliğin boyutunu görememektedirler.
  4. Eğer bu yetkin olmayan insanlar becerilerini geliştirmek üzere eğitilirlerse, geçmişteki eksikliklerini farkedip kabul etmektedirler.

Sonuç olarak insanlar, bir konu hakkında ne kadar az biliyorsa, o konu hakkındaki az olan bilgisi aslında ne kadar az bilgi sahibi olduğunu farketmesini engellediği gibi, sanki konuyla ilgili her şeyi biliyormuşcasına bir özgüven kazandırmaktadır.

Hal-i pür melalin işte bu..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım uyan..Gerçekten bunlar masal değil..sen ve sevdiklerin için bu dünya idamhane, ecel ise, seni ve sevdiklerini kesip hiçliğe ve yokluğa atacak bir cellat değil mi? Bir insanın başına bundan daha büyük bir musibet gelebilir mi? Keşke hayvan olsaydın da böyle bir musibeti hissetmeseydin..

Yahu masal işte, bu sadece senin dinine mi özgü sanıyorsun? Buna benzer masallar her dinde var. Her dinci kendi masalını gerçek sanıyor ama konu diğer dinlerin masalları olunca onların masal olduğunu çok rahat görüyor. Neden? Sebebi gayet basit, sana zamanında sadece İslam'ın masallarının gerçek olduğu, diğer dinlerin masal olduğu aşılanmış da onun için. Zamanında başka bir dinin masalının gerçek olduğu aşılansaydı sen şimdi o dinin masalını savunacak, İslam'ın masal olduğunu iddia edecektin.

Tam tersine, bazı insan ve bazı canavarlardan başka kainattaki herşey birbirine yardım ediyor..Birbirinin vazifesini tekmil ediyor..birbirlerine hizmet ediyorlar..Yahu kör müsün? Bak vücudundaki trilyonlarca zerre nasıl senin yaşaman için ve senin muhtaç olduğun aletleri yapmak için hareket ediyorlar..Bütün aza ve cihazatın senin yaşaman için el-ele vermiş çalışıyorlar..Güneş, hava, su, toprak, ağaçlar senin yaşamana hizmet ediyorlar..Hele doğduğun anda en muhtaç olduğun gıda, iki tane çeşmeden senin ağzına akıttırılıyor..Bu nasıl bir intizamsızlık ki, zerrelerden yıldızlara kadar herşey senin hayatına hizmet ediyor..

her ne ise..sineğin vücudundaki ölçü ve intizamı görmemek için kör olmak lazım..

Hangi canavarlardan bahsediyorsun? O canavarları kim yarattı sana göre?

Bir aslan bir ceylanın parçalayıp afiyetle yemiyor mu? Bu dünyanın düzeni bu değil mi? Böyle adaletsiz, vahşi ve gaddar bir düzende hangi mantık ve anlayışla sanat ve muntazamlık olduğunu iddia ediyorsun? İşine geleni görüp işine gelmeyene neden gözlerini kapatıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Hiç düşünmek, aklını kullanmak falan yok, ne var kötü kötüne arabın masallarını savunmak, ezbere birilerinin laflarını tekrar etmek.

Tabiatta bir canlının diğer canlıyı yemesinde hangi muntazam işi, sanatı görüyorsun, merak ediyorum. Yahu tabiatta canlılar yaşamak için hayatta kalmak için diğer canlıları yemek zorunda sen de bunda sanat ve muntazamlık görüyorsun. İlginç bir sanat ve muntazamlık anlayışın var.

sanata bakış acıları böyle çok Harun Yahya belgeseli izlemekten gerçek bilimden haberleri yok. Gözleri kapatım hiç sorgulamadan direk Allah yarattı de gitsin. En iyi sanatçıları Allah çamurdan Adem i yarattı. Çok insansı bir sanaç heykel traj.
Sitelerde Paylaş

1-Sen diğerleri gibi değilsin..Hiç olmazsa, "akılsız ve şuursuz ve kör zerrelerin kendi başına hareket edemeyeceklerini, onları belirli kanunlarla hareket ettiren ilim ve irade sahibi kuvvetin var olması gerektiğini biliyorsun..Bu, akıl muvazenenin bozulmadığına işarettir.

2-Nasıl ki, bir tabura aynı anda 1 den fazla komutan emir verse ve idare etse intizam bozulur..Aynen öyle de, vücudundaki bu trilyonlarca zerreye aynı anda birden fazla kuvvet karışsa karıştırır..Öyle ise, bu kainat tek bir zatın kudreti ile idare ediliyor..Zerreler ise, o kumandan-ı azamın küçücük askerleridirler..

3-Bir kanun, o kanunu uygulayan şuur ve ilim sahibi bir kudret gerektirir..Yoksa o kanun devam etmez..Öyle ise, kainattaki hikmetli ve muntazam fiiller ve kanunlar, akılsız, şuursuz ve kör kuvvetlerin değil, ilim ve irade sahibi bir zatın kudreti ile devam etmektedir..Yani, zerreleri belirli kanunlarla hareket ettiren, ancak Allahın kudretidir..Kainattaki "kuvvet" dediğimiz şey, Allahın kudretinin tecellisidir.

4-Şu soruma cevap isterim: Niçin gözündeki trilyonlarca zerre, birlikte muntazam bir ordu gibi gözünü meydana getirecek şekilde hareket ediyorlar? Bu trilyonlarca zerreyi senin gözünü meydana getirecek şekilde muntazam bir ordu gibi manevra ettiren nedir? Bu zerreleri gözünü meydana getirecek şekilde yanlışsız, hatasız hareket ettirecek şekilde kim idare ediyor? Nereden emir alıyorlar? Onları zorlayan nedir? cevabını bekliyorum.

İlimcik sen hangi felsefeyi savunuyorsun? gazali mi?

Yukarıda yazdıklarında hiçbir mantık bulunmuyor. Senin tanrının zerreleri (askerleri) emir almadan hiçbir şey yapamıyorlar mı? Emirleri zerrelere kim götürüyor. Eğer zerreler akılsız şuursuz (senin ifaden) ise emirlere nasıl uyuyorlar?

Sitelerde Paylaş

Bir gun boyunca ac susuz kalmaktan ne anliyorsunuz anlamiyorum muslumler.Allahi anmak hatirlamak veya ovmek icin ac susuz durulurmu bir gun?

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yukarıda yazdıklarında hiçbir mantık bulunmuyor. Senin tanrının zerreleri (askerleri) emir almadan hiçbir şey yapamıyorlar mı? Emirleri zerrelere kim götürüyor. Eğer zerreler akılsız şuursuz (senin ifaden) ise emirlere nasıl uyuyorlar?

Güzel bir soru..Çok kısa cevabı da şu: Zerrelerden yıldızlara kadar herşey Allahın kudretiyle yaratılıp, idare ediliyorlar..Yani, zerreleri hareket ettiren Allahın kudreti...

Sitelerde Paylaş

Güzel bir soru..Çok kısa cevabı da şu: Zerrelerden yıldızlara kadar herşey Allahın kudretiyle yaratılıp, idare ediliyorlar..Yani, zerreleri hareket ettiren Allahın kudreti...

cevapların çok şık :))) ama biraz kısır değilmi hani bilime açık bir yönü yok. oldu olacak dua ile çifleşmeden üreseydik bölünerek çoğalan hüçrelerin suçune çifleşmiyorlar?? Aydınlatır mısın. Ha bise muhammetin boku neden kokmuyor yaratıcı ayrım yapar mı yapıyorsa Muhammet bizim yediklerimizden yiyip nasıl kokusuz çıkartıyordu.
Sitelerde Paylaş
cevapların çok şık :))) ama biraz kısır değilmi hani bilime açık bir yönü yok. Aydınlatır mısın.

Arkadaşım, mesela ben sana "bana yazı yazan Tetrahedron isimli zatın gören, bilen ve akıl ve şuur sahibi olduğuna kesin ve şüphesiz inanıyorum" desem, başka biri "bunun bilime açık yönü yok" diye inkar etse doğru söylemiş olur mu..elbette olmaz..Çünkü, eğer sen akıl ve şuur sahibi olmasaydın ve ne yazdığını görmeseydin ve bilmeseydin bana manalı ve düzgün cümleler yazamazdın öyle değil mi..

Aynen öyle de, aklen ve mantıken akılsız, şuursuz ve kör trilyonlarca zerrenin, akıllıymış, şuurluymuş ve biliyormuş gibi hareket ederek, manevralar yaparak göz, damar, kemik, beyin gibi harika ve hikmetli sanatlar yapması onların kendi başına hareket etmediklerini ve bilen ve gören bir zatın kudretiyle hareket ettiklerinin kesin ve şüphesiz delili..Yoksa, trilyonlarca zerrenin ne zoru var ki, senin damarlarını döşemek için hareket etsinler..Yani, herşeyde olduğu gibi sadece akıl ve mantığını çalıştırman kafi..

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah kudreti ile her şeyi yapabiliyorsa! peygamberlere, meleklere ve kuran'a neden ihtiyaç duyuyor?

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...
13 hours ago, İLİMCİK said:

Bu son cümle konunun özeti hükmünde:

Elhasıl, ilimsiz kuvvetin işi bozmak ve yıkmak ve tahrib etmektir..Öyle ise, mesela bir sineğin kanadını ilimsiz bir kuvvet icad edemez.

Hımmmm

Velhasıl, sikilmemiş tanrının işi yan gelip yatmaktır. Öyle ise, allahı hangi kudret sikmiştir ki, siz gibi amsatanları yaratmıştır?

Sitelerde Paylaş

bir insan 7 yılda hiç mi gelişmez, hiç mi farklı perspektiflerin ne iddia ettiğini araştırıp öğrenme zahmetinde bulunmaz. Bi 2012 den 2019 işlenen bu konudaki perspektifine bakın bi de 0-7 yaş gelişimini tamamlamış çocukların dünya görüşlerinin gelişme sürecine bakın. hiçbir dogmadan bağımsız sorgulamaya yönelten pozisitvist bir eğitim işte bunun için önemli. belli bi noktadan sonra ne yapsan boş. ağacı yaşken eğdirmemek bütün mesele.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ck789 yazdı:

bir insan 7 yılda hiç mi gelişmez, hiç mi farklı perspektiflerin ne iddia ettiğini araştırıp öğrenme zahmetinde bulunmaz. Bi 2012 den 2019 işlenen bu konudaki perspektifine bakın bi de 0-7 yaş gelişimini tamamlamış çocukların dünya görüşlerinin gelişme sürecine bakın. hiçbir dogmadan bağımsız sorgulamaya yönelten pozisitvist bir eğitim işte bunun için önemli. belli bi noktadan sonra ne yapsan boş. ağacı yaşken eğdirmemek bütün mesele.

Ne oldu ki..ilimsiz bir kuvvetin intizam ve ölçü ile iş yapabildiğine dair akli ve mantıki bir delil mi buldun ki fikrimi değiştireyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...