Jump to content

İnsan ile maymun % kaç benziyor?

Recommended Posts

Aferin karınca. Kanıt, bilimsel çalışma olmadan salla gitsin. At yalanı, kandır müslümanı.

Bak işte ne güzel, ben bilmediğime bilmiyorum deme yiğitliğini gösteriyorum. Kandıran kişi her şeyde ahkam keser. Maaşallah siz Kuran'ı bizden daha biliyorsunuz...Yerseniz

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cahilliğin ve aptallığın ete kemiğe bürünmüş halisin cübbeli. Temel mekanizmaları nasıl biliniyor? doğal seçilim onlardan biri emsela. Seksüel seçilim, mutasyon falan filan bunlar işte temel mekanizlmarı.

Hacıdan filan alıntı yapıyorsun sonuna tamamen alakasız şeyler ekleyip doğruymuş gibi gösteriyorsun.Bide kocaman yazoyorsun ya ne akdar mal olduğunu haykırır gibi.

Neymiş bilinmeyen temel mekanizmalar?

Mesela organlar...

Organların nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor. Ben demiyorum haci diyor...

"Organların nasıl ortaya çıktığı bir hipoteizdir. Teori bile değildir ve neden ve nasıl var oldukları bilinmemektedir." said by haci.

Bir derdin varsa bana yüklenme git haciye sor. Ben hacinin yalancısıyım.

Sitelerde Paylaş

İnsan ile şempanze arasında % 98 benzerlik vardır. Bizi onlardan farklı kılan sadece %2 lik bir farktır. Şempanzelerin biz insanlardan daha iyi olduğu bazı durumlar bile vardır. Örneğin kısa hafızaları bir fotograf makinası gibi çalışır. birkaç sn de tüm resmi en küçük ayrıntısı ile akıllarında tutabilirler.

Bu benzerlik başka hiçbir şeyle açıklanamaz. Bu benzerlik dinlerin iddialarının yanlış olduğunun en büyük delilidir. İnsan bir maymun türüdür. En yakın akrabası ise şempanzelerdir.

Sitelerde Paylaş

Neye göre ne kadardır?

Tek nükleotid polimorfizmlerine (SNP) göre %98.6'dır. İndelleri(insersiyon+delesyonlar) ve duplikasyonları da hesaba katarsak %95-%96 civarında bir sayıdan söz edebiliriz.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En yakın akrabası ise şempanzelerdir.

Daha önemlisi şempanzenin en yakın akrabası insanlardır. Bak gen sekansını koyuyorum, isteyen saysın.

Şempanze DNA'sı, başka bir maymun türü olan orangutandan çok insan DNA'sına benzer.

GULOP.jpg

Şempanze-insan farkı: 4

Şempanze-orangutan farkı: 9

İnsan-sıçan farkı: 27

Yani şempanze orangutandan çok insana yakın.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çeşitli memelilerin fotoğraflarını bir bilgisayara veya cahil bir insana versen bunları benzerlik sırasına diz desen, fenotip benzerlik ile genotip benzerlik yüzde yüz uyuşmasa da memelilerin evrim ağacını oluştururdu. Ara türler gözümüzün önünde zaten.

Zaten bu işlemler yapılıyor. Mesela primatların filogenetik durumu:

110317172047-large.jpg

Bu da primatların memeliler sınıfı içindeki konumu:

Figure_2.jpg

Sitelerde Paylaş

Daha önemlisi şempanzenin en yakın akrabası insanlardır. Bak gen sekansını koyuyorum, isteyen saysın.

Şempanze DNA'sı, başka bir maymun türü olan orangutandan çok insan DNA'sına benzer.

GULOP.jpg

Şempanze-insan farkı: 4

Şempanze-orangutan farkı: 9

İnsan-sıçan farkı: 27

Yani şempanze orangutandan çok insana yakın.

ben birşey anlamadım bu verilerden

Sitelerde Paylaş

Yani en çok takıldığım şu şimdi hayat bir su birikintisinde başladı ilk hücre oluştu sonra dallandı budaklandı çeşitlendi sonunda biz de maymundan geldik, yani tamamen kimya durumu, yani biz tamamen kimyasal bir maddeyiz, peki kimyasal bir madde olmanın herhangi bir kutsallığı olamaz mı hani müslümanların çok zoruna gidiyor ya maymun olmak

Sitelerde Paylaş

Dışarıdan bakanda ateistlerin çok bilimsel, mantıklı kritik düşünebilen insanlar olduğunu sanacak.

Mesajlara bakın hele eheh

Çamurdan heykel yaptılar. Bu heykel canlandı. Ruh üflendi. Kaburgasından kadın yaratıldı.

Eheh!

"Şirinler"e inanır mısın?

Çocukken inanırdık biz, yaramazlık yapmazsak onları görebileceğimize inanırdık.

Teletabilere de inanırdık, yalan yok! İtiraf ediyorum bak.

Şimdi...

Şirinler'e inanan ile Adem-Havva'ya inanan arasında ne fark var?

Birisi çizgi film, öbürü dini inanç.

İkisinin de kanıtı yok.

O halde, hiçbir fark yok : )

Zira, Adem-Havva'da kanıt = 0

Evrim'de kanıt = 1

* * *

Bir tarafta, "Evrim, bilimsel açıdan incelendiğinde, vardır." diyen dünyaca ünlü bilim adamları. Oxford'da, Harvard'da vs.

Diğer tarafta, "Evrim ne ya? Maymundan mı geldik yani biz? Ehe mehe." diyen, mahallemizin cami hocası.

* * *

Sevgiler.

tarihinde Jingo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Evet ateistler bu konu evrimcilerin büyük bir propogandası, peki ne kadar benziyoruz maymunla yani pardon benziyorsunuz maymunla?

Maymun ile insan ortak atadan gelen birbirlerinden yüzbinlerce yıl önce ayrılmış iki türdür. İnsan bu yüzden maymundan gelmemiştir. Ama görüntü itibariyle bile birbirimize benzeriz. Anatomik olarak çok yakınız. Genetik yakınlığı hiç bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...