Jump to content

Meleklerin Kanadı Var mı?

Recommended Posts

Resimlerde, minyatürlerde melekler insana benzeyen kanatlı yaratıklar olarak betimlenir.

Eski ahitte büyük meleklerin (arş melekleri) kanadı olup olmadığı belli değildir. Keruvlar ve seraflar denen melekler de çok nadir olarak kanatları ile tasvir edilir. Eski ahitte melekler genelde yeryüzünde insan görünümünde dolaşırlar.

Mısırdan Çıkış 25:20 Keruvlar yukarı doğru açık kanatlarıyla kapağı örtecek. Yüzleri birbirine dönük olacak ve kapağa bakacak.

Yeşeya 6: 2 Üzerinde Seraflar duruyordu; her birinin altı kanadı vardı; ikisiyle yüzlerini, ikisiyle ayaklarını örtüyor, öbür ikisiyle de uçuyorlardı.

Kuranda meleklerin kanadı olduğu açıkça yazılıdır. Hadislerde ise Cebrail'in 600 kanadı olduğu söylenir.

Fatır 1: Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O yaratmada dilediğini artırır. Şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

Kuran'a göre nurdan yaratılmış bir meleğin uçmak için neden kanada ihtiyacı olsun? Fiziksel kurallara bağlı olmayan bu yaratıklara neden kanat takmak ihtiyacı doğmuş?

Meleklere kanatlar gerçekten düşünülmüş mü, yoksa bu bir sembol mü?

Sitelerde Paylaş

Tam da isabetli bir konu açmışsın.

Meleklerin kanatlı olduğu pagan/müşrik sembolizmine bile girmiştir. Hatta günlük kullandığımız cihaz vs markalarına bile yansımıştır. Örneğin Honda motosikletin amblemi melek kanadıdır. Başka bir çok markada genelde 2 kanatlı olarak tasvir edilir.

Hatta tıp sembolünde bile 2 kanat vardır. Kurtarıcı meleğin kanatları tasvir edilir.

Gelelim benim şahsi deneyimime. Bir insan olarak görme şansım/fırsatım bir kaç kez oldu.

Amatör bir metafizikçi olarak eskiden cinler, şeytanlar ile çok ilgilenirdim. Hatta bunları teknolojik cihazla bile görüntüledim. Onlarla çok ilgilenirseniz epey de musallat/saldırı altına girersiniz. Belki şeytanlar başka insanlara arkadaşça yaklaşıyor olabilirler ama beni düşman bellemişlerdi.

Yine günlerden bir gün şeytanlar tarafından ağır saldırıya maruz kaldım. Korunacak tek şey Allah'a ibadet idi. Ben de hazırlığımı yapıp ibadete başladım ki; saldırılar o kadar yoğunlaşmaya başladı ki; kim bilir belki de yüzbinlerce, milyonlarca şeytan saldırısı. Tabii ki bunların negatif enerjisi inanılmaz ağır. Birden bünyemi çok büyük korku kapladı. Ani korku girmesiyle Allahın izniyle meleğin aniden gökten inmesi bir oldu ve yüzbinlerce şeytanın alayını aniden dağıttı ve kayboldu.

Meleği bir ağaç, ırmak gibi net olarak gözle göremesem de şöyle tarif edeyim:

Çok büyük bir pozitif enerjisi var; şeytanlarınkiyle kıyaslanamaz büyüklükte. Çok büyük enerji; görsel olarak inanılmaz parlak beyaz bir ışık şeklinde. Kanadını ancak yine gökten inerken parlak bir ışık şeklinde belli belirsiz olarak gördüm. Yanlış görmediysem 2 kanatlı veya daha fazla da olabilir. Anlayacağınız görsel olarak öyle net değil çok yoğun bir enerji ki sadece ışık ama sadece kanatlarını biraz tespit ettim. Sanki melek aşağıya bir görev için Allah'ın izniyle aniden iniyor; işini aniden bitirip kayboluyor. Melek kanadı, kuşlardaki gibi fiziklsel aerodinamik görevli değil ama fiziki olmamasına rağmen neden kanat var, doğrusunu Allah bilir.

Ben sadece görebilme şansını elde etmiştim. Belki siz de benzer deneyimler yaşamış olabilirsiniz ama görmemiş veya hiç farketmemiş olabilirsiniz. Melekler her zaman Allah'ın izniyle pek çok icraatlar yaparlar. Sanki, melekler Allah'ın vereceği görevi bekliyorlar da; görev gelir gelmez hemen yerine getiriyorlar. Veya standard görevleri de tanımlanmış olabilir. İhtiyaç belirdiğinde aniden yapıyor da olabilirler.

Yaşadığım deneyim harici bir de Kuran'da Allah, istisnasız her insana koruyucu melek tahsis etmiştir. Fakat bu melekler sanırım belirli şartlar altında koruma işini yapıyorlar. Her zaman her yerde değil. Tabii ki bu şartları ben de bilmiyorum. Kaderle bağlantılı olabilir:

Rad11: İnsanı önünden ve ardından takip eden melekler vardır. Allah’ın emriyle onu korurlar. Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur.

Artık metafiziki şeylerle ilgilenmeyi tamamen bıraktım; bunlar insanı yıpratır. Kontrolsüz güç, güç değildir. Dolayısıyla şimdi bu tip şeylerle de artık karşılaşmıyorum. Bunlar önceki deneyimlerim.

Bu anlattıklarımı masal, hayal ürünü olarak düşünen düşünsün; kimseyi zorla ikna etme gibi niyetim yok.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tam da isabetli bir konu açmışsın.

Meleklerin kanatlı olduğu pagan/müşrik sembolizmine bile girmiştir. Hatta günlük kullandığımız cihaz vs markalarına bile yansımıştır. Örneğin Honda motosikletin amblemi melek kanadıdır. Başka bir çok markada genelde 2 kanatlı olarak tasvir edilir.

Hatta tıp sembolünde bile 2 kanat vardır. Kurtarıcı meleğin kanatları tasvir edilir.

Gelelim benim şahsi deneyimime. Bir insan olarak görme şansım/fırsatım bir kaç kez oldu.

Amatör bir metafizikçi olarak eskiden cinler, şeytanlar ile çok ilgilenirdim. Hatta bunları teknolojik cihazla bile görüntüledim. Onlarla çok ilgilenirseniz epey de musallat/saldırı altına girersiniz. Belki şeytanlar başka insanlara arkadaşça yaklaşıyor olabilirler ama beni düşman bellemişlerdi.

Yine günlerden bir gün şeytanlar tarafından ağır saldırıya maruz kaldım. Korunacak tek şey Allah'a ibadet idi. Ben de hazırlığımı yapıp ibadete başladım ki; saldırılar o kadar yoğunlaşmaya başladı ki; kim bilir belki de yüzbinlerce, milyonlarca şeytan saldırısı. Tabii ki bunların negatif enerjisi inanılmaz ağır. Birden bünyemi çok büyük korku kapladı. Ani korku girmesiyle Allahın izniyle meleğin aniden gökten inmesi bir oldu ve yüzbinlerce şeytanın alayını aniden dağıttı ve kayboldu.

Meleği bir ağaç, ırmak gibi net olarak gözle göremesem de şöyle tarif edeyim:

Çok büyük bir pozitif enerjisi var; şeytanlarınkiyle kıyaslanamaz büyüklükte. Çok büyük enerji; görsel olarak inanılmaz parlak beyaz bir ışık şeklinde. Kanadını ancak yine gökten inerken parlak bir ışık şeklinde belli belirsiz olarak gördüm. Yanlış görmediysem 2 kanatlı veya daha fazla da olabilir. Anlayacağınız görsel olarak öyle net değil çok yoğun bir enerji ki sadece ışık ama sadece kanatlarını biraz tespit ettim. Sanki melek aşağıya bir görev için Allah'ın izniyle aniden iniyor; işini aniden bitirip kayboluyor. Melek kanadı, kuşlardaki gibi fiziklsel aerodinamik görevli değil ama fiziki olmamasına rağmen neden kanat var, doğrusunu Allah bilir.

Ben sadece görebilme şansını elde etmiştim. Belki siz de benzer deneyimler yaşamış olabilirsiniz ama görmemiş veya hiç farketmemiş olabilirsiniz. Melekler her zaman Allah'ın izniyle pek çok icraatlar yaparlar. Sanki, melekler Allah'ın vereceği görevi bekliyorlar da; görev gelir gelmez hemen yerine getiriyorlar. Veya standard görevleri de tanımlanmış olabilir. İhtiyaç belirdiğinde aniden yapıyor da olabilirler.

Yaşadığım deneyim harici bir de Kuran'da Allah, istisnasız her insana koruyucu melek tahsis etmiştir. Fakat bu melekler sanırım belirli şartlar altında koruma işini yapıyorlar. Her zaman her yerde değil. Tabii ki bu şartları ben de bilmiyorum. Kaderle bağlantılı olabilir:

Rad11: İnsanı önünden ve ardından takip eden melekler vardır. Allah’ın emriyle onu korurlar. Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur.

Artık metafiziki şeylerle ilgilenmeyi tamamen bıraktım; bunlar insanı yıpratır. Kontrolsüz güç, güç değildir. Dolayısıyla şimdi bu tip şeylerle de artık karşılaşmıyorum. Bunlar önceki deneyimlerim.

Bu anlattıklarımı masal, hayal ürünü olarak düşünen düşünsün; kimseyi zorla ikna etme gibi niyetim yok.

Bakırköye haber ver yarın gelip seni alsınlar.

Beyaz kıyafetleriyle gelenleri melek sanma,onlar hastane görevlileri.

Sitelerde Paylaş

abi sen ne anlatıyon ya. eskidendi onlar yok gece küle işeme yok çöpe bilmem ne atma. tamam biz de korkuyoduk ama büyüdük artık. vazgeçsek artık şu bana geldiler göründüler ben seçilmişim mehdi ben olacam masallarından.

http://youtu.be/hyM20z0OZYU

Sitelerde Paylaş

Atmışsın. Melekler sanırım ibrahimik dinlerle ortaya çıkıyor. Ondan önce tanrı ve tanrıçalar var.

Ne zaman, ibrahimik dinler / ibrahimi dinler safsatasından vazgeçeceksiniz. İbrahim peygamber müslüman idi ve Allah katında tek din islamdır. Diğer dinleri ibrahimi diye islamla aynı potaya koyma:

Ali İmran67: İbrahim ne yahudi, ne hristiyandı. Fakat hakka ve tevhide yönelen İslâm’ı yaşayan bir müslümandı. Hiçbir zaman ilâhlığında, otoritesinde, mülkünde, tasarruflarında Allah’a ortak koşan, gizli şirki yaşayan, başka otoriteler de kabul eden müşriklerden olmadı.

Ali İmran19: Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir.

Sitelerde Paylaş

Hondanın amblemi Yunan zafer tanrıçası Nike'ın kanatlarıdır.

Tıp sembolündeki kanatlar da tanrı Hermes in kanatlarıdır.

Bu yazdıkların geçmiştekilerin uydurmaları. Geçmişte onlardan da melek görenler olmuş fakat her gördükleri meleği tanrı sanıp her birine birer ad takmışlar.

Melekler ne tanrı ne de Allah'tır. Onlar da Allah'ın aciz kulları. Metafiziki deneyimde her gördüğü şeytanı, cini, meleği birer tanrı sanan cahil zavallılar olmuşlar. Ve onlara da tanrı diye tapmışlar; işte bunlar müşriklerin ta kendileri.

Kadr4: Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

Fussilet30: Şüphesiz “Rabbimiz Allah’tır” deyip de, sonra dosdoğru olanlar var ya, onların üzerine akın akın melekler iner ve derler ki: “Korkmayın, üzülmeyin, size (dünyada iken) va’dedilmekte olan cennetle sevinin!”

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıkların geçmiştekilerin uydurmaları. Geçmişte onlardan da melek görenler olmuş fakat her gördükleri meleği tanrı sanıp her birine birer ad takmışlar.

Melekler ne tanrı ne de Allah'tır. Onlar da Allah'ın aciz kulları. Metafiziki deneyimde her gördüğü şeytanı, cini, meleği birer tanrı sanan cahil zavallılar olmuşlar. Ve onlara da tanrı diye tapmışlar; işte bunlar müşriklerin ta kendileri.

Kadr4: Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

Fussilet30: Şüphesiz “Rabbimiz Allah’tır” deyip de, sonra dosdoğru olanlar var ya, onların üzerine akın akın melekler iner ve derler ki: “Korkmayın, üzülmeyin, size (dünyada iken) va’dedilmekte olan cennetle sevinin!”

karınca bu allah ne diyor aşağıda bin yılmı ellibin yıldamı gidip geliyorlar hangisi doğru sence

Secde/32:5. Allah, gökten yere kadar her işi düzenleyip yönetir. Sonra (bütün bu işler) sizin sayageldiklerinize göre bin yil tutan bir günde O'nun nezdine çikar.

Mearic/70:4. Melekler ve Rûh (Cebrail), oraya, miktari (dünya senesi ile) ellibin yil olan bir günde yükselip çikar.

Sitelerde Paylaş

karınca bu allah ne diyor aşağıda bin yılmı ellibin yıldamı gidip geliyorlar hangisi doğru sence

Secde/32:5. Allah, gökten yere kadar her işi düzenleyip yönetir. Sonra (bütün bu işler) sizin sayageldiklerinize göre bin yil tutan bir günde O'nun nezdine çikar.

Mearic/70:4. Melekler ve Rûh (Cebrail), oraya, miktari (dünya senesi ile) ellibin yil olan bir günde yükselip çikar.

Herkes her ayeti düzgün olarak Türkçe'ye çeviremiyor malesef. Senin yazdığın secde5'te belirtilen şey; Allah'ın verdiği emirler yerine getiriliyor. Sonra muhtemelen bu emirler ve sonuçları bir yerde toparlanıp Allah'a raporlanıyor ki toparlandığı yerden Allah katına varış süresidir bu.

Sen belki de herşeyde dünyayı ve egonu odak noktasına koyduğun için koordinat başlangıcını hep dünya veriyorsun.

Secde5: Gökten arza kadar emri (Allah'tan gelen ve Allah'a dönen herşeyi) tedbir eder (düzenler). Sonra bir günde O'na yükselir ki, (o bir günün) süresi, sizin (dünya ölçülerine göre) saymanızla 1000 senedir.

Mearic4 de uygun Türkçe'leştirilmemiş. Orada bahsedilen; meleğin dünyadan Allah katına gitmesi süresi değil. Meleklerin kendi makamlarından/yerlerinden Allah katına gidiş süresi. Şu Kuranı hakkıyla ne zaman Türkçeye çevirecekler !

Yoksa gerektiği taktirde melekler, dünya için görev yaptıkları yerden dünyaya muhtemelen salise veya birim koyamayacağımız kısa sürede gelebilirler. Afedersin ama meleğin makamı ile Allah'ın ki bir değil ! olamaz da...

Mearic4: Melekler, ruh, büyük melekler, dünya ölçüsüyle, sizin hesaplarınıza göre elli bin yıl tutan bir günde O’nun huzuruna yükselerek çıkar.

Sitelerde Paylaş

Herkes her ayeti düzgün olarak Türkçe'ye çeviremiyor malesef. Senin yazdığın secde5'te belirtilen şey; Allah'ın verdiği emirler yerine getiriliyor. Sonra muhtemelen bu emirler ve sonuçları bir yerde toparlanıp Allah'a raporlanıyor ki toparlandığı yerden Allah katına varış süresidir bu.

Sen belki de herşeyde dünyayı ve egonu odak noktasına koyduğun için koordinat başlangıcını hep dünya veriyorsun.

Secde5: Gökten arza kadar emri (Allah'tan gelen ve Allah'a dönen herşeyi) tedbir eder (düzenler). Sonra bir günde O'na yükselir ki, (o bir günün) süresi, sizin (dünya ölçülerine göre) saymanızla 1000 senedir.

Mearic4 de uygun Türkçe'leştirilmemiş. Orada bahsedilen; meleğin dünyadan Allah katına gitmesi süresi değil. Meleklerin kendi makamlarından/yerlerinden Allah katına gidiş süresi. Şu Kuranı hakkıyla ne zaman Türkçeye çevirecekler !

Yoksa gerektiği taktirde melekler, dünya için görev yaptıkları yerden dünyaya muhtemelen salise veya birim koyamayacağımız kısa sürede gelebilirler. Afedersin ama meleğin makamı ile Allah'ın ki bir değil ! olamaz da...

Mearic4: Melekler, ruh, büyük melekler, dünya ölçüsüyle, sizin hesaplarınıza göre elli bin yıl tutan bir günde O’nun huzuruna yükselerek çıkar.

ayetleride inkar ediyorsunuz braavo okuyan görüyorlar ne diyeyim.allahın makmıyla meleyin makamı bir deyil demişin aşağıdaki ayte bakarsan allahını 8 melekler taşıyor hiç gülesim yoktu bu ayet iyiki yazmışlar :lol:

Hâkka/17:

Melekler onun kıyılarındadır. O gün Rabbinin arşını, bunların da üstünde sekiz taşıyıcı taşır.

Sitelerde Paylaş

Allah emir gönderip rapor toplamak için kanatlı melek kullanırsa olacağı bu.

24 Saat / 50.000 yıl = 1.7280 saniye

Işık hızı ile hareket etse bu nurdan melekler, bir de kalkışta hızlanmayı ve inişte yavaşlanmayı hesaba katarsak allahınız ayda oturuyor. Belki de iddia edildiği gibi allahınız ay tanrısı/tanrıçası olabilir.

Senin bay Kuş aklın bu kadar mı?. Bu hesaplamayı nasıl da yapıverdin? 2 birimli hesap yapıp tek birimli(2sinden de farklı) sonuca ulaşıyorsun. Okulda birimlerin matematiksel hesaplamalarını öğrettiler mi? Görecelilik var burda.

Sitelerde Paylaş

ayetleride inkar ediyorsunuz braavo okuyan görüyorlar ne diyeyim.allahın makmıyla meleyin makamı bir deyil demişin aşağıdaki ayte bakarsan allahını 8 melekler taşıyor hiç gülesim yoktu bu ayet iyiki yazmışlar :lol:

Hâkka/17:

Melekler onun kıyılarındadır. O gün Rabbinin arşını, bunların da üstünde sekiz taşıyıcı taşır.

Güven allah biraz kenara kaymış birlikte oturmuyorlar ki. Yine de makam farkı var. Efendisini tahtırevanla taşıyan köle ile efendisi aynı makamda mı? :)

Güven, sana ilk okulda okuduğunu anlama veya güzel okuma dersi verdiler mi? Okuduğunu bile yanlış anlayıp geveliyorsun.

.ıçıp sıvadığın yanlışı da Baykuş abin düzeltmiş birazcık da olsa.

Sitelerde Paylaş

Hesapta bir hata yok.

1 gün = 24*60*60= 86400 sn

86400/50000= 1.7280 sn/gün

Bay Kuş,

Matematik ve birim dersine bir an önce başla:

86400 (saniye) /50000 (yıl) = 1.7280 sn/gün

Önce saniyeyi yıla bölmüşsün, saniye/yıl; sonucu da saniye/gün bulmuşsun.

Hem izafi durum var burada.

Önce epey düşün sonra hesaplamanı öneririm.

Aferim baykuş, daha ne diyeyim. :lol:

Sitelerde Paylaş

Güven, sana ilk okulda okuduğunu anlama veya güzel okuma dersi verdiler mi? Okuduğunu bile yanlış anlayıp geveliyorsun.

.ıçıp sıvadığın yanlışı da Baykuş abin düzeltmiş birazcık da olsa.

bir tabut düşün tabuta allah onu taşıyan adamda melek aynı yerde deyillermi? tek fark allah üste melek alta sonuçta allah melklere muhtaç ülüde insanlara alim allah taşıyıcı melkler elerinden bi düşürseler param parça olur

Sitelerde Paylaş

Bela mısın? Birim analizi ile hesabı bana mı öğreteceksin?

Yolun uzunluğu belli değil.

Bir melek 50bin yıllık bir mesafeyi 1 günde alıyor ise. Bu mesafeyi bizim zaman ölçeğimizle kaç saniyede almış olur.

veya

Hız oranı x50bin olan bir araç bizim bir günde aldığımız mesafeyi kaç saniyede alır?

Bay Kuş,

Senin hatlar iyice karışmış; beyinde sistem hata vermiş ve mavi ekran çoktan çıkmış bile.

Gözünü daha çok pörtlet ve öyle hesap yap. İzafiyet de var diyorum. Zorlama istersen fazla; devreleri yakacaksın. :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Karınca ne oldu hesap mı yapıyorsun? :)

Karıncaya soru. Beyin cimnastiği olsun diyenler de çözebilir.

Benim devemin x50bin katı hızla giden bir melek benim bir günde gittiğim mesafeyi kaç saniyede alır?

Melek devenin üzerindeyse değişir ! :lol:

Hesaplamayı bırak da; meleklerin gerçek olduğu ve kanatlı olduğuna dair konuşalım.

Şeytan takımı(ingiltere-israil-amerika'yı yönetenler) bile meleklerin olduğunu ve kanatlı olduklarını biliyor, inanıyor ve bunu pagan sembollerine yerleştirmişler. Ama ateistlere diyorlar ki yok öyle şey; inanmayın yalan !

Sitelerde Paylaş

Tamam kafana yattı ki hesabı bıraktık.

Melekler bu kanatları ile nereye inip çıkıyorlar ona bakalım.

Helyum dolu bir balonun yükselebileceği yükeklik 53 km dir.

Jetlerin çıkabileceği yükseklik yaklaşık 15 km dir.

Atmosferin kalınlığı 100 km dir.

Daha yükseğe çıkabilmek için tepkili füze motoru gerekir.

Melekler havasız ortamda da yaşayabiliyor ise uçmak için kanadı işe yaramayacak artık. Uzayda hareket etmek için ne kullanıyor ise atmosferde de aynısını kullanabilirdi.

Işık, nasıl ki güneşten çıkıp atmosferi geçip, senin evine kadar gelip pencereden girebiliyorsa, melek de ışık gibi enerji boyutlu olduğundan istediği yere girer.

Melek, insan gibi fiziki boyutlu değildir.

Sitelerde Paylaş

Kanadı niye var? Süs olsun şekil yapsın diye mi?

Antik çağın doğa anlayışı işte uçmak için kanda ihtiyaç var diye düşünüyorlar.

Daha önceki sayfada dediğim gibi:

Kuş kanadı, aerodinamik bir yapıda ve fiziki olarak kuşun uçmasına yarayan organ.

Öncelikle meleğin öyle kuş gibi uçmadığını söyleyeyim. O kadar hızlı ki belki ışık hızında belki daha hızlı, kim bilir. Melek kanadı; melek fiziksel olarak uçmadığı için neden var; açıkçası ben de bilmiyorum. Bir hikmeti olmalı; onu yaratan Allah bilir. Fakat Kuranda, meleklerin görevlerinden biri korumak olduğundan hani atalarımız der ya kol kanat germek diye; batıni bir sembolik olarak mı yaratmış acaba? Araştırmak lazım, bunu ben de bilmiyorum.

Fakat şu bir gerçek ki; önceki mesajlarımda detaylı açıkladığım; gözlerimle, meleği de kanadını da gördüm; bu bir olgudur vesselam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...