Jump to content

Ateistken Müslüman olan var mı? Neden?

Recommended Posts

* Ateistken Müslüman olan var mı? Neden?

* Bu siteye geldikten sonra, okuyup araştırıp da ateistken müslüman olan var mı? Neden?

Kendimden başlayayım:

Ben ateistken müslüman oldum. Hayatta yaşadığım paranormal/metafiziki deneyimler sonrası Kuran'ı okudum. Bir de baktım ki yaşadıklarım aynen Kuran'da anlatılıyor.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 203
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim eskiden ateist olmamın sebebi dinin kendisinden çok çevremde aynı dini paylaşanların seviyesiz ve kültürsüz kişiler olmasıydı. Bu beni ister istemez soğutuyordu ama sonra buradaki insanların da pek farklı olmadıklarını farkerettim ve işin öznünü kişilerde değil bizzat kendisinde olduğunu anladım ve Müslüman oldum.

Sitelerde Paylaş

Benim eskiden ateist olmamın sebebi dinin kendisinden çok çevremde aynı dini paylaşanların seviyesiz ve kültürsüz kişiler olmasıydı. Bu beni ister istemez soğutuyordu ama sonra buradaki insanların da pek farklı olmadıklarını farkerettim ve işin öznünü kişilerde değil bizzat kendisinde olduğunu anladım ve Müslüman oldum.

Allah yardımcın olsun. Gerçek dünyaya hoş geldin.

Sitelerde Paylaş

Ateizmi her bünye kaldırmaz zaten. İnanç arayışı gaipten paranormal şeyler görmeye sevkeder insanı. sonra da ''ateisttim'' diye bahsderler geçmişten.

Ateist filan değildiniz. Kendiniz kandıryordunuz.Hala da kandırıyorsunuz.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende ateist değildim ama sallantıdaydım. İnancım zayıf idi. Bu site ile bir ilgisi olmamasına rağmen, ateist söylemler sayesinde dinimi geliştirdim ve tam olmasada daha iyi müslüman oldum.

Ben de bu site sayesinde Kuran'a çok saldırılar gördüm. Bunlarla ilgili daha derin araştırmam sonucu aynen senin gibi mevcut bilgim daha da arttı, inancım daha da perçinlendi.

Sitelerde Paylaş

Ateizmi her bünye kaldırmaz zaten. İnanç arayışı gaipten paranormal şeyler görmeye sevkeder insanı. sonra da ''ateisttim'' diye bahsderler geçmişten.

Ateist filan değildiniz. Kendiniz kandıryordunuz.Hala da kandırıyorsunuz.

Eskiden şirkin, kafirliğin içinde yüzüyordum, senin gibileri kafirlik konusunda cebimden çıkarırdım.

Sitelerde Paylaş

* Ateistken Müslüman olan var mı? Neden?

* Bu siteye geldikten sonra, okuyup araştırıp da ateistken müslüman olan var mı? Neden?

Kendimden başlayayım:

Ben ateistken müslüman oldum. Hayatta yaşadığım paranormal/metafiziki deneyimler sonrası Kuran'ı okudum. Bir de baktım ki yaşadıklarım aynen Kuran'da anlatılıyor.

salamak bedeva hiç bir ateist asla ve asla müslüman olmaz ama pofcu yalancı şerci müslümnlardan herşeyibeklerim

Sitelerde Paylaş

Bende ateist değildim ama sallantıdaydım. İnancım zayıf idi. Bu site ile bir ilgisi olmamasına rağmen, ateist söylemler sayesinde dinimi geliştirdim ve tam olmasada daha iyi müslüman oldum.

nasıl geliştirdin bana anlat imana gelirim belki bak ezanda okunuyor o ezanda acaba hangiayet okunuyor türçeyle okunsada dinlesek ağlasak

Sitelerde Paylaş

Ben de bu site sayesinde Kuran'a çok saldırılar gördüm. Bunlarla ilgili daha derin araştırmam sonucu aynen senin gibi mevcut bilgim daha da arttı, inancım daha da perçinlendi.

karınca kardeş sen ermiş insansın sen hata bilahasa süleyman peygamberin ayağının altında ezilmekten kurtulduğundan ermişin şaka deyil cidiyim :lol:

Sitelerde Paylaş

salamak bedeva hiç bir ateist asla ve asla müslüman olmaz ama pofcu yalancı şerci müslümnlardan herşeyibeklerim

İşte karşında duruyor eski ateist ve sebebini de söylüyorum.

Esas sen neden müslümanken ateist oldun? onu söyle.

Sitelerde Paylaş

bence sen bu aytleri okuyaraktan tekrar iman gelmişin

gelini ve halasının kızını bceren adam

AHZAB 37. (Resûlüm!) Hani Allah’ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah’tan kork! diyordun. Allah’ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah’tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah’ın emri yerine getirilmiştir.

uçan kaçan kim varsa mohoya helel diyer müslümalara kölere serbes

AHZAB 50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş

Eğer biz hala ateist olsaydık bizi gerçekten ateist olmamakla (ne demekse artık) suçlamayacaktı hiçbiri. Ama Müslüman olunursa işte o zaman "siz zaten ateist değildiniz" derler.

Bunların kim bilir bir kısmı önceden müslümandı, sonra ateist oldu.

Şimdi sorarlar; müslümandan ateist oluyor da ateistten müslüman neden olmasın? Kanun mu var?

Sitelerde Paylaş

bence sen bu aytleri okuyaraktan tekrar iman gelmişin

gelini ve halasının kızını bceren adam

uçan kaçan kim varsa mohoya helel diyer müslümalara kölere serbes

Sen israilden falan mı yazıyorsun? Başka bir kaç yazına daha baktım; Türkçe bilmiyorsun, çok büyük bir ihtimalle Türkçe'yi sonradan öğrenmişsin.

Hadi fitne için başka kapıya.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Esas sen neden müslümanken ateist oldun? onu söyle.

Cevabımı alamadım.

bu ayeti nutum bir insan karısını yatakta başkasının altında yaklarsa o an dörttane şahiti nerden bulcak ve cezası 80 sopa kim şahit olmaya yanaşır o şahitleri bir erkek bulmya kalkarsa adam işinibitirir banosunu yapar çayını kahvesiniiçir gider ve her gün bunu yapar müslümanlar buyurun yaşayın dininizi ben başka birşey demem tepe tepe kulanın dinizi utanmadan gelip burda dinlerini tebli ediyorlar müsülümanlar bu ayeti size hediye ediyorum siz bunu kaldıarcak mideniz onurunuz şerfiniz var biliyorum

NUR 4. Namuslu kadınlara zina esnasında bulunup, sonra (bunu isbat için) dört şahit getiremeyenlere seksener sopa vurun ve artık onların şahitliğini hiçbir zaman kabul etmeyin. Onlar tamamen günahkârdırlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...