Jump to content

Ateistken Müslüman olan var mı? Neden?

Recommended Posts

• İleti 203
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tek cevap:

İsra36: Hakkında bilgin olmayan alanlarda konuşma, görmediğin, duymadığın, bilmediğin konulara takılıp insanlara iftira etme. Çünkü kulak, göz, gönül ve akıl bunların her biri, yaptıklarından sorumludur.

Göz gördüğü .gönül sevdiği akıl düşündüğü şeylerden sorumludur.

Sitelerde Paylaş

Cihazla da tespit ettim bu paranormal olayları diyorum; sen hala beyin diyorsun sakatat diyorsun.

Karınca madem bu şerefe nail olmuşsun madem sende saklı kalınca gerçekliği gerçek oluyor e ne diye yazıp insanları iknaya çabalıyorsun? Din tüccarlarıda aynı sizin gibi atıp tutuyor ama somut olarak delil desek tık yok , neden aceba?
Sitelerde Paylaş

Konuya dahil olmayım dedim ama.

Karınca hiç bir melek bizlere gözükmez. Veya şeytan şeytan kılığında gözükmez.

Diğelimki gözüktü şuan senin burda bunlarla değil daha farklı meşguliyetlerle uğraşman daha doğru olurdu.

Diğelim ki bunlar la uğraşıyorsun. O zaman paylaş ve hak yolluna ilet milleti ve sevapların büyüğünü al. Başına birşey geleceksede o'da Allah'tan.

Sitelerde Paylaş

O zaman paylaş ve hak yolluna ilet milleti ve sevapların büyüğünü al. Başına birşey geleceksede o'da Allah'tan.

İlk defa seninle aynı fikirdeyim :) Hadi karınca bekliyoruz, rabbim ne eylerse güzel eyler diyende sizlersiniz, ne korkuyorsun ki? Ispatla varsa, konuşmakla olmuyor. :) tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir insan ister ateist olsun ister başka bir dine mensup, vicdanı kaybetmediği sürece islamı öğrendiği takdirde islamı seçerek müslüman olur.

Bolca örnekler mevcuttur. Sizin için bir tanesini koyayım. Belki vicdanını kaybetmemiş birileri biraz düşünür.

tarihinde kerem34 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sadece şunu söyleyebilirim. Ben doğuştan çok şükür Müslümanımda.

Benim başımdan üniversite yıllarımda geçen bir olay. gece uykumda karabasan gelmişti. ^_^

Sadece sureti görüp hiç biryerimi kımıldatamıyordum. Uyanıktım bundan eminim. Üzerime çökmüşte nefes zor alıyordum tipi gözükmesede sureti karanlıktı.

Sonra Allah'tan annem geldi ışığı açtı. Ben kilitlenmiş bir şekildeydim geldi setçe dürtü beni ve hareket ettim.

Annemede sordum nasıl anladın geldin diye, oda garip sesler geliyordu dedi.

Valla olay böyledir. Onun için bana saçma sapan yorumlrlar yapmayın. Beynin oluşturduğu deği tam gerçektiki. Sonrasında annemede geldi. Annemle Allah'tan fazla uğraşmadı.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karabasan dediğiniz şey kısa süreli uyku felcidir.Bir kaç dakika sürer ve hiç bir kasınızı oynatamazsınız..Çeşitli halisünasyonlarda bu durumda görülebilir.Karabasanın olma nedeni ise;REM uykusundaki bu fizyolojik felç halinin,uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.Çok basit açıklamak gerekirse,''Uykudan uyandığın anda beyin uyanıyor;ama vücut uyanmıyor...''Vücut bu sinyali alıp gerçekleştiremiyor.Genelde stresten,yorgunluktan olduğu belirtilmiş.Kısaca alıntıladım.Gerçek sanmaya gerek yok..:)

Sitelerde Paylaş

Hoca merak etme tıppi olarak ne olduğunu iyi biliyorum.

Ama o dediğin, o dediğim değil.

Burda anlatma amacım kimseye birşeyleri inandırma çabası değil.

Ama uyanıklık halim bildiğim uyanıklık hali. Senin dediğinde bilinç genellikle birşey hatırlamaz sanki bir nevi tramva geçirmiş gibi olur. Ama benimki bildiğin uyanık halim üstümde bir cisim artık nebiliyim neyse elleri ile bastırıyor vs vs.

Neyse önemli değil sadece öylesine anlattım... Takılacak bir durum değil...

Ve senin dediğin dürtüyle geçmez hemen... ve 2 gün sonra ben yokken annemde de olması büyük tesadüf olurdu heralde...

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoca merak etme tıppi olarak ne olduğunu iyi biliyorum.

Ama o dediğin, o dediğim değil.

Burda anlatma amacım kimseye birşeyleri inandırma çabası değil.

Ama uyanıklık halim bildiğim uyanıklık hali. Senin dediğinde bilinç genellikle birşey hatırlamaz sanki bir nevi tramva geçirmiş gibi olur. Ama benimki bildiğin uyanık halim üstümde bir cisim artık nebiliyim neyse elleri ile bastırıyor vs vs.

Neyse önemli değil sadece öylesine anlattım... Takılacak bir durum değil...

Ve senin dediğin dürtüyle geçmez hemen... ve 2 gün sonra ben yokken annemde de olması büyük tesadüf olurdu heralde...

Ayrıca bu deneyimden ben de yaşadım. Toplumda çok sık bilindiğinden sıradan olabilir diye bahsetmemiştim.

Gerçekten de bilinçliydim, uyanık gibi; tek fark hiç bir yerimi oynatamıyorum ve hiç bir şey konuşamıyorum ve bu felci uygulayan şeytanın ağır tasallutu.

Bu deneyimi sık sık yaşadığımda; acaba nasıl bir karşı önlem alabilirim diye düşündüm. Her seferinde konuşmaya çalıştım olmadı.

Bir çok denemeden sonra şükür ki felç(şeytan tasallutu) anında Allah diyebildim. İster inanın, ister inanmayın; sanki Allah sözcüğü şifre barındırıyor. Bu kelamı eder etmez felç durumu ortadan kalktı.

Durumu farkeden şerefsiz şeytan, bazen bu kelamı etmemem için benimle mücadele ediyor yani sanki ağzımı perçinlemeye çalışıyor da konuşmayayım diye. Ne zaman Allah desem ortadan kayboluyordu.

Halk arasında çok yaygın, sıradan olur diye anlatmamıştım.

Sitelerde Paylaş

Karabasan dediğiniz şey kısa süreli uyku felcidir.Bir kaç dakika sürer ve hiç bir kasınızı oynatamazsınız..Çeşitli halisünasyonlarda bu durumda görülebilir.Karabasanın olma nedeni ise;REM uykusundaki bu fizyolojik felç halinin,uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.Çok basit açıklamak gerekirse,''Uykudan uyandığın anda beyin uyanıyor;ama vücut uyanmıyor...''Vücut bu sinyali alıp gerçekleştiremiyor.Genelde stresten,yorgunluktan olduğu belirtilmiş.Kısaca alıntıladım.Gerçek sanmaya gerek yok.. :)

Bilim adamları bazen sebebini net olarak açıklamayadığı vakalara bir veya birkaç sözcükten terim atayım, kestirip atarlar. Biz bir sürü deneyim anlatıyoruz; sen bunları es geç; 2 sözcükle("uyku felci") olayı bitir.

Toplumda yaşayanlardan duyuyoruz; ne hikmetse şizofrenin de sebebini bilmezler, o kadar vaka detayı varken ama sırf teşhis koymak için şizofren deyip geçerler. Tedavi diye birkaç ilaç yazıp yollarlar.

Sitelerde Paylaş

Yer çekimi de teoridir. O vakit onada inanmıyorsun. Ama kendini balkondan aşağı bırakarak bu gerçek mi değil mi kanıtlayabilirsin.

Yer çekimi bir teori değil tanımlamadır:

Neyi tanımlar?

Bir olguyu tanımlar.

Neye dayanır?

Bilimsel kanıta.

Nedir o bilimsel kanıt?

2 kütle, birbirini kütleleriyle doğru orantılı, aralarındaki mesafenin karesiyle ters orantılı olarak çekerler. Bu, laboratuar şartlarında kanıtlanmıştır.

Darwin teorisinin kanıtı nerede?

Yer çekimi, teori mi değil mi tekrar karar ver !!

Sitelerde Paylaş

Yer çekimi bir teori değil tanımlamadır:

Neyi tanımlar?

Bir olguyu tanımlar.

Neye dayanır?

Bilimsel kanıta.

Nedir o bilimsel kanıt?

2 kütle, birbirini kütleleriyle doğru orantılı, aralarındaki mesafenin karesiyle ters orantılı olarak çekerler. Bu, laboratuar şartlarında kanıtlanmıştır.

Darwin teorisinin kanıtı nerede?

Yer çekimi, teori mi değil mi tekrar karar ver !!

Sen ne diyorsun yahu ne tanımlaması. Yer çekimi bir teoridir. Sen teori ne demek ondan bi habersin. Cinler seni fena çarpmış.

Evrimin kanıtını arıyorsan aç kıçına bak. Kuyruk sokumunu göreceksin. Yada bulunan fosilleri araştır. Evrim teorisinin kanıtı baktığın her yerde.

Sitelerde Paylaş

Sen ne diyorsun yahu ne tanımlaması. Yer çekimi bir teoridir. Sen teori ne demek ondan bi habersin. Cinler seni fena çarpmış.

Evrimin kanıtını arıyorsan aç kıçına bak. Kuyruk sokumunu göreceksin. Yada bulunan fosilleri araştır. Evrim teorisinin kanıtı baktığın her yerde.

Cahilliğin paçalarından ishal gibi akıyor. Taa yıllar önceki fizik kitaplarında açıklananlar hala aklımda.

İstersen aç bak o kitaplarda ne yazıyor ??

El cevap: Yerçekimi kanunu veya Yer çekimi yasası.

Sen daha bilimde teori ne demek kanun/yasa ne demek bilmiyorsun, azıcık öğren; kiminle dans ettiğini bilmiyorsun. Allah'a şükür ilimimiz sadece islamla sınırlı değil.

Sitelerde Paylaş

Cahilliğin paçalarından ishal gibi akıyor. Taa yıllar önceki fizik kitaplarında açıklananlar hala aklımda.

İstersen aç bak o kitaplarda ne yazıyor ??

El cevap: Yerçekimi kanunu veya Yer çekimi yasası.

Sen daha bilimde teori ne demek kanun/yasa ne demek bilmiyorsun, azıcık öğren; kiminle dans ettiğini bilmiyorsun. Allah'a şükür ilimimiz sadece islamla sınırlı değil.

Çok bilgili arkadaşım , kanun = yasa demektir. Yasalar teorilerin kanıtlanmış şekilleri değillerdir. Senin paçalarından akıyor.

Sitelerde Paylaş

Bak bak bak bak!

Nasil da kibirli kibirli ! nasıl da bilmiş bilmiş konuşuyor !

Ben 30'undan sonra müslüman oldum. Yaşla ilgili bir kanun mu var ?

Ateistin adam gibileri, delikanlı gibileri tamam da; çok bilmişleri, kibirlileri hiç çekilmiyor; nickinden(takma adından) belli ne olduğun! Yüce egoymuş; ishal paçalarından akıyor da haberin yok vesselam.

Saygısızlığın lüzumu yok. Bu küstah küfürlerine cevap vermeyeceğim.

Düşünce gelişimini ne kadar tamamlayıpta olgunluğa eriştiğinde belli ayrıca.. Henüz dolaylı yoldan en ufak bir eleştiriye bile tahammül gösteremeyip hakaretler savuracak kadar toysun.

tarihinde YuceEgo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok bilgili arkadaşım , kanun = yasa demektir. Yasalar teorilerin kanıtlanmış şekilleri değillerdir. Senin paçalarından akıyor.

Hadi oradan pembe panter çocuk ! Ben senin yaşından fazla bilim okudum. Amcalarına hiç saygın kalmamış ! Sen metal müzikte mesaj yazmana devam et.

Yasa / Kanun:

Bir bilimsel kanun, gözlem ve deneylerle iyi desteklenip kanıtlanmış matematiksel prensiptir. Tipik olarak bilimsel kanunlar, matematiksel formüllerle ifade edilirler. (kaynak, vikipedi)

Teori:

Teori; bilimden felsefeye kadar çok geniş bir kullanım alanı olan bir kavram. Gündelik konuşmada "bir durumu veya davranışı açıklamak için ileri sürülen fikir" anlamında kullanılır.Kavram bu anlamı nedeniyle, bilimsel bağlamda kullanıldığında sıklıkla yanlış anlaşılmıştır. (kaynak, vikipedi)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...