Jump to content

Ateistken Müslüman olan var mı? Neden?

Recommended Posts

Cahilliğin paçalarından ishal gibi akıyor. Taa yıllar önceki fizik kitaplarında açıklananlar hala aklımda.

İstersen aç bak o kitaplarda ne yazıyor ??

El cevap: Yerçekimi kanunu veya Yer çekimi yasası.

Sen daha bilimde teori ne demek kanun/yasa ne demek bilmiyorsun, azıcık öğren; kiminle dans ettiğini bilmiyorsun. Allah'a şükür ilimimiz sadece islamla sınırlı değil.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=40763

Sitelerde Paylaş
  • İleti 203
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hadi oradan pembe panter çocuk ! Ben senin yaşından fazla bilim okudum. Amcalarına hiç saygın kalmamış ! Sen metal müzikte mesaj yazmana devam et.

Yasa / Kanun:

Bir bilimsel kanun, gözlem ve deneylerle iyi desteklenip kanıtlanmış matematiksel prensiptir. Tipik olarak bilimsel kanunlar, matematiksel formüllerle ifade edilirler. (kaynak, vikipedi)

Teori:

Teori; bilimden felsefeye kadar çok geniş bir kullanım alanı olan bir kavram. Gündelik konuşmada "bir durumu veya davranışı açıklamak için ileri sürülen fikir" anlamında kullanılır.Kavram bu anlamı nedeniyle, bilimsel bağlamda kullanıldığında sıklıkla yanlış anlaşılmıştır. (kaynak, vikipedi)

Burada , kanıt nedir. Teori nedir diye tartışmıyoruz değilmi ?

"Ateistken müslüman olmaktan" ve senin gördüklerini kanıtlamandan bahsediyorduk.

Konuyu dağıtmazsanız çok güzel tartışabiliriz.

tarihinde Path tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadi oradan pembe panter çocuk ! Ben senin yaşından fazla bilim okudum. Amcalarına hiç saygın kalmamış ! Sen metal müzikte mesaj yazmana devam et.

Yasa / Kanun:

Bir bilimsel kanun, gözlem ve deneylerle iyi desteklenip kanıtlanmış matematiksel prensiptir. Tipik olarak bilimsel kanunlar, matematiksel formüllerle ifade edilirler. (kaynak, vikipedi)

Teori:

Teori; bilimden felsefeye kadar çok geniş bir kullanım alanı olan bir kavram. Gündelik konuşmada "bir durumu veya davranışı açıklamak için ileri sürülen fikir" anlamında kullanılır.Kavram bu anlamı nedeniyle, bilimsel bağlamda kullanıldığında sıklıkla yanlış anlaşılmıştır. (kaynak, vikipedi)

Pink floyd , bir müzik grubudur. Pembe panterle alakası yok. Gerçi bunları biliyorsunuzdur. Kanun , genellikle matematiksel olarak ifade edilebilen ve basit olayları açıklayan bir şeydir. Teori ise büyük bir olayı açıklamaya çalışır. Teori kanıtlanırsa adı değişmez. Kanun olmaz. Lise 1. sınıfların kitabında bile var bu . Sen yaşımdan vurmaya devam et...

Sitelerde Paylaş

Burada , kanıt nedir. Teori nedir diye tartışmıyoruz değilmi ?

"Ateistken müslüman olmaktan" ve senin gördüklerini kanıtlamandan bahsediyorduk.

Konuyu dağıtmazsanız çok güzel tartışabiliriz.

Hoş geldin Path,

Ateist misin? Müslüman mısın? Hangisini seçtin veya birinden diğerine döndün mü?

Sitelerde Paylaş

Hoş geldin Path,

Ateist misin? Müslüman mısın? Hangisini seçtin veya birinden diğerine döndün mü?

Niye beni muhattab almıyorsun :huh: dediklerim yemedi mi yoksa :D tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoş geldin Path,

Birinden birisine döndüm evet. Gerçekten senin gibi paranormal şeyler yaşamak isterdim fakat olmadı.

Olmadığı için deistim.

Sitelerde Paylaş

Esas konu başlığından çok saptık. Kısır tartışmaya girmek istemem. Adım gibi bilirim ki yer çekimi kanundur/yasadır. Geçmişte Üniversite eğitimim bununla çok alakalı yani konunun uzmanıyım. Uzmanı olmayan atıp tutmasın. Diplomayı gözünüze sokacak halim yok. İsteyen inanır isteyen ne yaparsa yapar.

Sitelerde Paylaş

Bir kere hiç atmıyorum, bir şeyi atarsam tutmaya da çalışmam :lol:

Film senaristine benzer halim yok. Yazdığıma kendi deneyimim diyorsam, bunu dürüstçe yazıyorum.

Peki ya burdakileri kendi inancına çekmek için bu kadar debelenirken "neden koymuyorsun görüntüleri" diyecektim ama başına birşeyler gelecekmiş.

Sitelerde Paylaş

Esas konu başlığından çok saptık. Kısır tartışmaya girmek istemem. Adım gibi bilirim ki yer çekimi kanundur/yasadır. Geçmişte Üniversite eğitimim bununla çok alakalı yani konunun uzmanıyım. Uzmanı olmayan atıp tutmasın. Diplomayı gözünüze sokacak halim yok. İsteyen inanır isteyen ne yaparsa yapar.

Sen tipik bir müslümansın. Yalancı düzenbaz kapasitesiz.

Sitelerde Paylaş

Birinden birisine döndüm evet. Gerçekten senin gibi paranormal şeyler yaşamak isterdim fakat olmadı.

Olmadığı için deistim.

Ben paranormal olayları tesadüfler zinciriyle yaşadım. Amatörüm; uzman olmamama rağmen paranormal olay yaşamak isteyenlere tavsiyelerim(+18; çocukların denememesi akıl sağlıkları için şarttır !! Hiç şakası yok):

1. Paranormal olaylarla ilgili bolca video seyredin; youtube vs. Kitaplar okuyun. Her ne kadar her okuduğunuz/izlediğiniz gerçek olmasa da.

Özellikle geceleri yatmadan seyredin. Eğer korku hissetmeye başlarsanız panik yapmayın. Korkuyu kontrol etmeye çalışın; korkmaktan korkmadan...

Sitelerde Paylaş

Ben paranormal olayları tesadüfler zinciriyle yaşadım. Amatörüm; uzman olmamama rağmen paranormal olay yaşamak isteyenlere tavsiyelerim(+18; çocukların denememesi akıl sağlıkları için şarttır !! Hiç şakası yok):

1. Paranormal olaylarla ilgili bolca video seyredin; youtube vs. Kitaplar okuyun. Her ne kadar her okuduğunuz/izlediğiniz gerçek olmasa da.

Özellikle geceleri yatmadan seyredin. Eğer korku hissetmeye başlarsanız panik yapmayın. Korkuyu kontrol etmeye çalışın; korkmaktan korkmadan...

İşte bunun adı halisülasyon. Olay bitmiştir.

( yani çok korktuğun şeyi gözünde istem dışı canlandırma ) nedense hap kullanınca geçiyor bunlar? cin hap kullanınca gelmiyormu ? bırakın bu işleri ya.

tarihinde Path tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kere hiç atmıyorum, bir şeyi atarsam tutmaya da çalışmam :lol:

Film senaristine benzer halim yok. Yazdığıma kendi deneyimim diyorsam, bunu dürüstçe yazıyorum.

Komedik, atıyorsun işte :) Ondan sonra gösterememenin sebebleri konusunda atıyorsun :) Bizde diyoruz ki madem yalan atmıyorsun, allah ne eylerse güzel eyler size göre, göster bari de bizde imana gelelim, başınada ne gelirse allahtandır sonuçta değil mi? :)
Sitelerde Paylaş

Yazı dizisi şeklinde yapacağım. Aklınızın ucundan geçmeyen 1500 yıllık ezoterik tapınaklardan tutun da volkanik mağaralara kadar girdim(yurt dışı + yurt içi)

İsteyen inanır isteyen inanmaz; keyfiniz bilir.

Yalan söylüyorsam Allah karşılığını versin.

Devam edecek...

Sitelerde Paylaş

Korkuyu hissetmeye başladığınızda, biyoenerjiniz değişmeye başlayacak, auranız değişmeye başlayacak. Fakat hissettiğiniz korkuyu asla paniğe çevirmeyin; korkmaktan KORKMAYIN !

Sitelerde Paylaş

Korkuyu hissetmeye başladığınızda, biyoenerjiniz değişmeye başlayacak, auranız değişmeye başlayacak. Fakat hissettiğiniz korkuyu asla paniğe çevirmeyin; korkmaktan KORKMAYIN !

Kendin açıklıyorsun işte. Git bunları bir doktora anlat. Korktuğun için gözünün önüne geliyor diyecek. ve hap verecek sana birdaha görmüyeceksin.

Bak sana bir film tavsiyesinde bulunacağım izle ne demek istediğimi anlarsın.

"Akıl oyunları" kesinlikle izlemelisin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...