Jump to content

Kurtuluş Savaşındaki Karanlık Noktalar

Recommended Posts

Ben bu başlık altında isim vermeden iddialarda bulundum sadece; zihnini çalıştıran, araştırır bulur kim olduğunu; bedavacılık yok.

Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler. Ben yiğidi öldürmeye çalışanlardan değilim. 1yanlış üzerinden doğruları vurmaya çalışan sinsilerden de değilim. Hatta, bu bizden; bunun yanlışını kapatalım diyenlerden de değilim.

Amaaa, yanlışın üzerini örten de değilim; yanlışa yanlış derim, kahpeliğe de kahpelik derim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bu başlık altında isim vermeden iddialarda bulundum sadece; zihnini çalıştıran, araştırır bulur kim olduğunu; bedavacılık yok.

Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler. Ben yiğidi öldürmeye çalışanlardan değilim. 1yanlış üzerinden doğruları vurmaya çalışan sinsilerden de değilim. Hatta, bu bizden; bunun yanlışını kapatalım diyenlerden de değilim.

Amaaa, yanlışın üzerini örten de değilim; yanlışa yanlış derim, kahpeliğe de kahpelik derim.

İsim vermeye korkuyorsun sen. Adam seni o kadar korkutmuş..

Senin gibilerin de özgürlüğünü sağladığı için bir yerde ben de kızıyorum ona.. Ama ne yaparsın..

Sizin gibi kahpelere de ihtiyacımız var.. Kahpesiz bir demokrasi olmaz.

Sizin bütün güvendiğiniz iddialar dedikodular..

Onlara biz de yönelebiliriz.. O zaman ne hale gelirsiniz.

Hiç düşündün mü?

Sitelerde Paylaş

O ingilizlerle görüşen kişinin genelevde çalışan birinden doğduğu ve sonradan evlatlık edinildiği hakkında da kuvvetli iddialar var. Olsa olsa sen bu kişinin oğlu ihtimali var mı, cevap senden. O kadar çok savunduğuna göre; insanın aklına şu geliyor; babası falan olmalı ki bu kadar hararetli savunuyor. Sen bu iddialara cevap ver yeter. Yıllarca aradığın soy ağacına da benim sayende kavuşursan; artık senden mesut kimse olmaz.

Ben insanın kimden doğduğuna değil icraatına bakarım ama tarihi gerçekleri saklamanın da anlamı yok.

O kuvvetli dediğin iddia senin gibi namussuzların uydurmasından başka birşey değil cahil paranoyak şizofren insan sen git cihazlarınla cin bulmaya devam et.

Sitelerde Paylaş

İsim vermeye korkuyorsun sen. Adam seni o kadar korkutmuş..

Senin gibilerin de özgürlüğünü sağladığı için bir yerde ben de kızıyorum ona.. Ama ne yaparsın..

Sizin gibi kahpelere de ihtiyacımız var.. Kahpesiz bir demokrasi olmaz.

Sizin bütün güvendiğiniz iddialar dedikodular..

Onlara biz de yönelebiliriz.. O zaman ne hale gelirsiniz.

Hiç düşündün mü?

Şu an yürürlükte yasa var, isim vermiyorum; bu 1

Yaptığı doğru şeyler de var; onun hürmetine isim vermiyorum; bu 2

Buralarda Allaha, Kurana, Muhammede de ne iftiralar, kahpelikler yapılıyor ama biz de savunuyoruz elimizden geldiğince.

Yazdığın başka yazılara baktım da epey bilgili birisin ama inandığın doğruların dışında başkalarının attığı en ufak adımı yanlış görüyorsun çünkü aşırı önyargılısın.

Düşün be adam; bir savaş çıksa; suriye gibi kardeşlerimizle değil ama küresel güçlerle, biz canımızı korkmadan verecek yüreğe sahibiz tıpkı çanakkalede şehit olanlar gibi. Çanakkale şehitleri de bizim gibi inançlıydı. Özgürlüğü veren etten kemikten bir kişi değil bu şehitler sağladı unutma. Onlara da kahpe diyecek yürek var mı sende?

Sitelerde Paylaş

O ingilizlerle görüşen kişinin genelevde çalışan birinden doğduğu ve sonradan evlatlık edinildiği hakkında da kuvvetli iddialar var. Olsa olsa sen bu kişinin oğlu ihtimali var mı, cevap senden. O kadar çok savunduğuna göre; insanın aklına şu geliyor; babası falan olmalı ki bu kadar hararetli savunuyor. Sen bu iddialara cevap ver yeter. Yıllarca aradığın soy ağacına da benim sayende kavuşursan; artık senden mesut kimse olmaz.

Ben insanın kimden doğduğuna değil icraatına bakarım ama tarihi gerçekleri saklamanın da anlamı yok.

Aslında bu doğru olabilir. Herkes genelevdeki bir kadından doğabilir. Ben de doğabilirim, sen de.

Çoğu kere genelev kadınları sanıldığından çok daha masumdurlar. Onlara doğan bebeklerin ise masumiyetine senin gibiler gölge düşürmeye çalışsa da, dürüst ve iyi ahlaklı insanlar onların da masum olduklarını kabul ederler.

Düşünebiliyor musun? Senin gibi bir Müslüman anne ile Müslüman babaya doğan birileri Atatürk'ün heykeli önünde eğiliyorlar.

Siz genelev kadınlarına doğan çocukları aşağıladığınız için, onların önünde saygı ile eğilmeniz sizi gerçekten aşağılıyor.

Eğer aşağılık insanlar varsa onlar yalnız sizlersiniz. Çünkü onları siz kendi değerlerinizle değerlendiriyorsunuz.

Fiilen piç değilsiniz ama aklınız, ahlakınız, imanınız, dininiz piç..

Atatürk'ün annesi orospu olsun.. Fahişe olsun. Genelev kadını olsun.. Ne ifade eder? Kendisinin dışına bir olay.

O haliyle bile seni yetiştiren anandan daha değerlidir benim gözümde.. Daha iffetlidir. Daha dürüsttür. Daha insandır..

Sitelerde Paylaş

Yıllar önce OROSPULUK VE İSLAM başlıklı bir yazı yazmıştım.

İslam'ın Müslüman hayat kadınlarını nasıl aşağıladığını belirtmiştim.

Tabii İslam yalnız onları değil, sokak çocuklarını, ilaç bağımlılarını da aşağlar.

Aslında sorun orospuların İslam olması değil..

İslam'ın orospu olması.

Sen bunun güzel bir örneğisin Karınca..

Anan orospu değil belki ama dinin orospu..

Sitelerde Paylaş

Aslında bu doğru olabilir. Herkes genelevdeki bir kadından doğabilir. Ben de doğabilirim, sen de.

Çoğu kere genelev kadınları sanıldığından çok daha masumdurlar. Onlara doğan bebeklerin ise masumiyetine senin gibiler gölge düşürmeye çalışsa da, dürüst ve iyi ahlaklı insanlar onların da masum olduklarını kabul ederler.

Düşünebiliyor musun? Senin gibi bir Müslüman anne ile Müslüman babaya doğan birileri Atatürk'ün heykeli önünde eğiliyorlar.

Siz genelev kadınlarına doğan çocukları aşağıladığınız için, onların önünde saygı ile eğilmeniz sizi gerçekten aşağılıyor.

Eğer aşağılık insanlar varsa onlar yalnız sizlersiniz. Çünkü onları siz kendi değerlerinizle değerlendiriyorsunuz.

Fiilen piç değilsiniz ama aklınız, ahlakınız, imanınız, dininiz piç..

Atatürk'ün annesi orospu olsun.. Fahişe olsun. Genelev kadını olsun.. Ne ifade eder? Kendisinin dışına bir olay.

O haliyle bile seni yetiştiren anandan daha değerlidir benim gözümde.. Daha iffetlidir. Daha dürüsttür. Daha insandır..

Ben filistin mevzusunu açmışken; sen olayı sülale konusuna daralttığından, biz de bildiklerimizi döktük. Bakıyorum da sülaleden devam ediyorsun. Ben daha fazla sülale kıskacına girmeyeceğim.

Bu sayfayı okuyanlara tavsiyem, kurtuluş savaşı öncesi filistin cephesi ve oradaki toprağımız nasıl kaybedilmiş; daha detaylı araştırmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü filistin bölgesi, orada ingilizlerin kurduğu israil, günümüzde olan Arap ülkeleri işgali, Türkiyedeki terör sorunu, doğrudan bağlantılı. Hatta orası 5000 yıllık planın parçası olduğu için üzerinde önemle durulması gerektiğini söylüyorum. Dananın kuyruğu buradan kopacak.

Sitelerde Paylaş

Ben filistin mevzusunu açmışken; sen olayı sülale konusuna daralttığından, biz de bildiklerimizi döktük. Bakıyorum da sülaleden devam ediyorsun. Ben daha fazla sülale kıskacına girmeyeceğim.

Bu sayfayı okuyanlara tavsiyem, kurtuluş savaşı öncesi filistin cephesi ve oradaki toprağımız nasıl kaybedilmiş; daha detaylı araştırmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü filistin bölgesi, orada ingilizlerin kurduğu israil, günümüzde olan Arap ülkeleri işgali, Türkiyedeki terör sorunu, doğrudan bağlantılı. Hatta orası 5000 yıllık planın parçası olduğu için üzerinde önemle durulması gerektiğini söylüyorum. Dananın kuyruğu buradan kopacak.

Tarihi yeniden yazmaya çalışıyorsunuz.

İslam her zaman kendin tarihini, tarihsel olguları yozlaştırarak yazmıştır.

Bu nedenden İslam'ın kendi tarihi efsanedir.

İlerde bu konuda kimbilier neler yazacaksınız. Ama artık İslam'ın yalanlarını kabul edecek bir dünyada yaşamıyoruz.

Batı şimdiye kadar bu konuda sessiz kaldı. İslam'ın tarihsel geçmişini sorgulamadı.

Ama artık İslam'la ilgili herşey sorgulanıyor.

Muhammed'in yaşamadığı ve Kur'an'ı yazmadığı biliniyor artık.

İslam'ın Hristiyanlığın bir kültü olarak başladığı da bir gerçek olarak ortaya kondu.

Her taraftan kuşatılıyorsunuz.

Yalanlarınıza devam edemezsiniz.

Bir yerde tükenecek ve daha da kötülenerek mağara yaşamına çekilmeye zorlanacaksınız.

Batı Atatürk'ü, yaptıklarını, başarılarını, eserlerini biliyor. Onları değiştiremezsiniz.

İslam dini ahlaksızlığı daha fazla sürdüremez. Yok olacağınız zamana doğru hızla ilerliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Düşün be adam; bir savaş çıksa; suriye gibi kardeşlerimizle değil ama küresel güçlerle, biz canımızı korkmadan verecek yüreğe sahibiz tıpkı çanakkalede şehit olanlar gibi. Çanakkale şehitleri de bizim gibi inançlıydı. Özgürlüğü veren etten kemikten bir kişi değil bu şehitler sağladı unutma. Onlara da kahpe diyecek yürek var mı sende?

Sen ne kadar yüzsün birisin ya ?

Senin allahınmı inancınmı 57. Alayı Conkbayırına yolladı ?

İngilizlere karşı Conkbayırında ve Anafartalarda orduyu kumanda eden kimdi ?

Yüzsüz herifler Çanakkale savaşıyla övünürsünüz çoğu zaman.

Fakat savaşın kırılma noktaları olan Conkbayırı ve Anafartalar savunmasını yapan adamıda ajanlıkla suçlarsınız , Rezil aşalık yaratıklar.

tarihinde Karsıyakalı1912 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tarihi yeniden yazmaya çalışıyorsunuz.

İslam her zaman kendin tarihini, tarihsel olguları yozlaştırarak yazmıştır.

Bu nedenden İslam'ın kendi tarihi efsanedir.

İlerde bu konuda kimbilier neler yazacaksınız. Ama artık İslam'ın yalanlarını kabul edecek bir dünyada yaşamıyoruz.

Batı şimdiye kadar bu konuda sessiz kaldı. İslam'ın tarihsel geçmişini sorgulamadı.

Ama artık İslam'la ilgili herşey sorgulanıyor.

Muhammed'in yaşamadığı ve Kur'an'ı yazmadığı biliniyor artık.

İslam'ın Hristiyanlığın bir kültü olarak başladığı da bir gerçek olarak ortaya kondu.

Her taraftan kuşatılıyorsunuz.

Yalanlarınıza devam edemezsiniz.

Bir yerde tükenecek ve daha da kötülenerek mağara yaşamına çekilmeye zorlanacaksınız.

Batı Atatürk'ü, yaptıklarını, başarılarını, eserlerini biliyor. Onları değiştiremezsiniz.

İslam dini ahlaksızlığı daha fazla sürdüremez. Yok olacağınız zamana doğru hızla ilerliyorsunuz.

Şu anda dünyada yaklaşık 2 milyar müslüman var. Yok oluş; yok etmeye çalışarak olamaz. Ancak islamı dönüştürmeyi başarırlarsa bu olur aksi taktirde 2 milyar insan marsa ışınlanamaz.

Dönüştürme işinde de malesef çok yol kat edildi, durum bizler için gün geçtikçe kötüleşiyor.

İslamın yok olmasını ancak ve ancak gerçek müslümanlar(Kuranın özünü anlamış kişiler) önleyebilir. Eğer gerçek müslümanlar yok olursa, o zaman yok olması da müstahak olabilir. Savunulmayan her şey yok olmaya mahkumdur. Onun için, bizler de elimizden geldiğince, ucube islama dönüştürmeye çalıştıkları gerçek islamın doğrusunu elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz

Muhammedin yaşamadığı iddian: Kuranda koskoca Muhammed suresi var, onu ne yapacağız?

Sitelerde Paylaş

Karınca gibi insanlar putlarına şirin görünmek için iftira atmaktan, yalan söylemekten ve sahtekarlık yapmaktan çekinmezler.

Atatürk'ün yaptıkları ortada:

Bu ülke 1. Dünya savaşından yenik çıktıktan sonra İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Yunanlılar yurdu işgal etmiş mi? Evet.

Atatürk bu işgal kuvvetlerini yurttan kovmuş mu? Evet.

Saltanata son vermiş mi? Evet.

Egemenlik milletindir demiş mi? Evet.

Bu ülkenin yüzünü bilime, uygarlığa ve çağdaşlığa döndürmüş mü? Evet.

Laikliği getirmiş mi? Evet.

Kadınlara erkeklerle eşit haklar vermiş mi? Evet.

Bu ülkeye medeni bir anayasa getirmiş mi? Evet.

Milleti geri bırakan, ülkenin canına okuyan yobazların, din sömürücülerinin çanına ot tıkamış mı? Evet.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fenndir. İlim ve fennin dışında mürşit aramak gaflettir, dalalettir."

"Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü müşkülat önünde, belki gayelere tamamen eremediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle dönüyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telakkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur."

Demiş mi? Evet.

Bu yapılanlar az şeyler mi? Daha ne yapsın bu adam bazılarına yaranmak için? Ona laf söyleyenler, onun zamanında, onun durumunda olsalardı bunları değil yapmak, akıllarına, hayallerine dahi getiremezlerdi. Dışardan eleştirmek kolaydır tabii, şunu da yapsaydı, bunu da yapsaydı, bunu öyle değil de böyle yapsaydı diye. O elinden geleni yapmış, artık onu ve o dönemi karalamak yerine onun yaptıklarının üstüne neler katabiliriz, nasıl daha ileriye gideriz, onu düşünmek ve yapmak lazım.

Bazıları aşağılık duygularından, kendilerinden bin kat değerli birisine saldırarak kendilerini önemli birisi gibi göstermek için, bazıları da sırf Atatürk'ün yaptıklarını dinlerine saldırı olarak gördükleri için bunları küçümsemeye, yanlış göstermeye, değersiz göstermeye çalışırlar.

Sitelerde Paylaş

Şu anda dünyada yaklaşık 2 milyar müslüman var. Yok oluş; yok etmeye çalışarak olamaz. Ancak islamı dönüştürmeyi başarırlarsa bu olur aksi taktirde 2 milyar insan marsa ışınlanamaz.

Dönüştürme işinde de malesef çok yol kat edildi, durum bizler için gün geçtikçe kötüleşiyor.

İslamın yok olmasını ancak ve ancak gerçek müslümanlar(Kuranın özünü anlamış kişiler) önleyebilir. Eğer gerçek müslümanlar yok olursa, o zaman yok olması da müstahak olabilir. Savunulmayan her şey yok olmaya mahkumdur. Onun için, bizler de elimizden geldiğince, ucube islama dönüştürmeye çalıştıkları gerçek islamın doğrusunu elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz

Muhammedin yaşamadığı iddian: Kuranda koskoca Muhammed suresi var, onu ne yapacağız?

Aman ne sağlam bir delil!

Ha bu arada Zeyd'le ilgili ayet de var, hani bir zamanlar Muhammed'in onu evlat edinmişti, daha sonra Zeyd karısını boşayınca Muhammed hemen kadının üstüne atlamıştı. Demek ki, Muhammed'e inananlardan birinin adının Kuran'da geçmesi için karısını boşaması ve Muhammed'in o kadınla evlenmesi gerekiyormuş.

Sitelerde Paylaş

İçlerindeki pislikleri bol bol dökmüşler, demekki aslında Atatürk düşmanlarla danışıklı döğüş yapmış vay be, onca ölen askerimiz insanımız pisi pisine ölmüş demek, bu kadar kurnazmış Atatürk, ama niye bunca güzel devrimi yaptı düşmanla danışıklı döğüşen Atatürk? Düşmanlarla işbirliği içindeyse Atatürk'ün yaptığı bu devrimlere, çağdaş yasalara izin verirlermiydi onların çıkarlarına ters bunlar geri zekalı beyin fukaraları? Haysiyetsizliğin diplerindesiniz, mikrop demeye şahit ister sizlere. Sırf tipi batılı diye bile içlerine oturuyor, nerden ne buluruzda haysiyetsizlik yaparız diye yırtınıyorlar, bu ülke bir acaip bir ülke, bu ülkede yaşamayı hak etmiyorsunuz onun devrimleri sayesinde bu kadar rahat yaşayıp birde utanmadan ona pisliğin en hasını reva görerek, sizler asalak sürüsüsünüz, sizler her dönem varolan içimizdeki düşmanlarsınız, haysiyetsiz onursuz kahpeler..

Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar,

Yukarıda yazdığım; 3 ordumuzun İngilizlere karşı Filistinde helak olmasını; ingilizlerle gizli anlaşma yaparak sağlayan alçak, süper kahraman kim? Çok tanıdık biri, tanırsınız siz onu ! Büyük kahraman olduğu söyleniyor, memleketi fena kurtardığı söyleniyor ! Amaç, kurulacak israilin yolunu açmaktı.

Benim gözümde onun değeri yoksa; şimdikilerin(Ampul takımı, sorosçu Kem-mal, Milliyetçi katili sayın Bahçıvan) de misliyle değeri yok !! Bu böyle biline !

Yarabbi ! Yol aç da, bütün bu kahpeliklere son verelim ! Müslüman Türk milletine yol aç da kılıcın olalım ! Bu alçaklıklara son verelim!

evet o kahraman olmasaydı muhtemlen babanda beli olmazdı babanızın olmmasını çok arzuluyorsunuz ama atamız bu onrsuzluğu şerfsizliyi hazmedemedi

Sitelerde Paylaş

Sene 2012 olmuş hala Atatürk'ün ingiliz ajanı olduğunu sanan andavallar var bu ülkede. Türk Milletinin büyük bir özveri ile canını dişine takarak kazadığı bağımsızlığı , ingilizlerin , fransızların , italyanları armağanı gibi gören yobazlar var bu ülkede.

Geçmiş tarihe tarafsızca göz atarsak , ingilizlerin çanakkale savaşında kimleri asker olarak kullandığını bilmeyen yoktur herhalde , Yeni Zellanda'lılardan tutunda , cezayir'liler , Hint Taburlarına kadar. İngilizlerin tarih boyunca kendi askerlerini tehlikeye attığı pek görülmüş bir olay değildir. İngilizler'in Osman'lı üzerindeki staratejilerine bakıldığı zamanda , Yunanlılara verilmiş vaatler , İtalyanlara verilmiş , Fransızlara verilmiş vaatler vardır. Ortada olan hasta bir imparatorluk ve arkanda İngiliz desteği olduğu sürece , o dönemin şartlarında kafa tutmayacağın bir devlet yoktur heralde. İngiltere anadolu coğrafyasını tamamiyle ele geçirmek ve direnişi kırmak için Yunanistan , Fransa ve İtalya'ya pastadan pay vaaddeip bizzat aracı olmuştur.

Yukarıda açıkladığım senaryo bire bir işlemiş , ve işgal kuvvetleri anadoluyu paylaşmaya başlamıştır.

Fakat Cervantes gibi yobazların dedeleri o sıralarda İslam Teali ve Sulh selameti osmaniye fırkaları gibi Miili Mücadeleye düşman , cemiyetlerde İngilizlerin bitaraflarını yaladıkları için. Milli Mücadele döneminde ki o büyük başarıyı küçümseme gayretlerini anlamamak biraz abez kaçar tabi.

Fransa'nın Maraş ve Antep'te mağlup olup kaçmaları onlar için birşey ifade etmez , Onlar Sütçü İmam ve Karayılan gibi Fransızlara büyük kayıplar verdiren Milli kahramanlarımızı bilmezler , Fransızların önünü alamadıkları büyük direniş sonucu geri çekildiğini kavrayamazlar.

Yunan tarihçiler buyurmuş hani , Türklerin dinden uzaklaşması amacıyla Atatürk diye bir kahraman yaratmak için İngilizler Yunanları Anadolu'ya saldırtmış. Galiba birileri Yunanlıların açıkyüreklilikle Atatürk bizi tepeledi , denize döktü demesini bekliyordu. Yunan tarihçilerin Türklere yenilmiş olmanın vermiş olduğu eziklikle uydurduğu hikayelere inanmaya devam edin.

İngilizlerin Atatürk'e ve Kuva-i Milliyecilere olan nefretlerinede göz atalım.

20 Haziran 1920, Lympne toplantısında L.George: "Mustafa Kemal'e çok kuvvetli bir yumruk indirelim. Bu şarttır. Mustafa Kemal'in bu başarısı Araplara sıçrayabilir, bu nedenle mutlaka ezilmesi gerekir." (Erol Ulubelen, İngiliz Gizli Belgelerinde Türkiye, s.233)

Mart 1920, Müttefikler arası Londra toplantısında, Fransa temsilcisi P.Cambon: "İlk yapacağımız iş, milliyetçi liderleri yok etmek olmalıdır." L.George: "Sultana şöyle deriz: ''Biz bütün etleri alıyoruz sen de birkaç kemikle yetin." (Erol Ulubelen, İngiliz Gizli Belgelerinde Türkiye, s.221)

1 Haziran 1921, Kabine toplantısında, "L.George, Mustafa Kemal'e karşı 'mümkün olduğu kadar kötü davranılmasını' savunur ve 'Yunanlıların desteklenmesini' önerir.'' (D.VValder, Çanakkale Olayı, s. 170)

7 Temmuz 1920, Spa Konferansı tutanağından: "Türklere acımamak... Mustafa Kemal'e ders vermek için Türkiye'nin teklif ve isteklerinin reddedilmesi...'' (B.N.Şimşir, İngiliz Belgelerinde, 2.C., s.LXII/183)

30 Temmuz 1920, Lord Curzon'dan Amiral de Robeck'e: "Mustafa Kemal'in yenilmesi veya yok edilmesinin, barış andlaşmasının onaylanması için en etkili garanti olacağı... Kemalist direnişi yıkmak için İstanbul ve Yunan yönetimleri baskılarını sürdürmeli." (B.N.Şimşir, İngiliz Belgelerinde, 2.C., s.LXXII/240)

Atatürk'ün Anadolu'da başlatmış olduğu direniş başarılı olmuştur , Yunanistan ağır bir yenilgi almıştır keza Fransızlar direniş karşısında tutunamayıp geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Bu durum İngilizler açısından tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi son bulmuştur. Elindeki piyonları kaybeden İngilizler savaşı göze almayıp İstanbul'dan çekilmişlerdir.

Atatürkle ilgili Dersim katliamı yüzünden tezatta kaldım ben ama tabiki ülke için çok işler yapmış bir insan tek başına değildi onun etrafında yüzlerce arkadaşı vardı değil mi?

Sitelerde Paylaş

Yahu birazcık muhakeme Hilafet bizde olsa ne yazardı? O devrin Osmanlısının ne gücü vardıki Arabı pakistanlsını Afganlısını koruyabilsin?Hilafet başımıza aldığımız bir Beladan başka bir şey değildi! Amanın efendim İngilizde Korkmuşta bu Hilafeti nasıl kaldırırız demiş?Ya huu Bütün Arap devletleri birleşti bir İsrailin hakkından gelemedi!

I Cihan savaşı bitmişti.Koskoca Alamanya ile savaşan İngiliz ordusu yıpranmış.Bununlada kalınmamış Rusyada Varangel orduları Kızıllar tarafından hezimete uğramış.İngilterenin ise artık savacak gücü kalmamıştı!İkalmadığı içindirki Yunana İzmiri işgal ettirdi.Yunanda denize dökülünce yapacak birşey kalmadı.Zaten Fıransız askeride Ülkesinden yardım alamadığı için çekip gitmiş? Ne yapacaklardı başka?sonra bir gerçek daha vardır.İngiliz savaşsada Kanını en son dökecek olandır.En başta Dominyonlarının insanlarının kanlarını döker.Şayet bıçak kemiğe dayanırsa kendi kanını!

Onun için bu günde Tarihten ders almalıyız.yeni Osmanlıcılığa soyunmamalıyız.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün en büyük hatası, uğruna savaştığı, çabaladığı, devrimler yaptığı halkını hiç ama hiç tanıyamaması.

Halkın çoğunluğunun bağımsız bir cumhuriyet yerine sömürge bir hilafeti tercih edebileceğini görememesi, ya da gördüğü halde inat edip bu uğurda uğraşması.

Halk olarak hiç bir zaman Atatürk gibi bir lideri haketmedik zaten. Şimdiki vaziyetimizin Atatürk'ün öngördüğünden çok aşağılarda olduğunu görelim ve hadi Atatürk'ü İngiliz ajanı ilan edip hiç yaşamamış gibi yapalım

Sitelerde Paylaş

İngilizler yalvarmışlar Atatürke:Aman Kemalpaşa canımızın cananı Kemal paşa Gel Şu Türkleri Padişah ve Hilafetten kurtar ne olur!Bak Ne Hale geldik mahvolduk yahuu! Yoksa Bu Türk milleti bu İki büyük güç sayesinde bizleri yok edecek.Kemal paşa zaten biz seni paşa yaptırmıştyık padişahı kandırıpta!unutma haaa!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...