Jump to content

Kurtuluş Savaşındaki Karanlık Noktalar

Recommended Posts

Kürtler bu ülkeye başka ülkeden gelmiş göçmenler mi yoksa bu ülkenin yerlisi mi?

Sen soruya soruyla mı karşılık verirsin hep?

Tüm milletler bir yerden bir yere göç ederek gelmişlerdir tarihte.

Ne yapacağız şimdi?

Türkleri Orta Asyaya mı süreceğiz?

Kımız mı içeceğiz?

Orta Asya Türkçesi mi konuşacağız?

Ne diyorsun sen?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen soruya soruyla mı karşılık verirsin hep?

Tüm milletler bir yerden bir yere göç ederek gelmişlerdir tarihte.

Ne yapacağız şimdi?

Türkleri Orta Asyaya mı süreceğiz?

Kımız mı içeceğiz?

Orta Asya Türkçesi mi konuşacağız?

Ne diyorsun sen?

Sen diyorsun ya memleketteki azınlıkların anadilde eğitim hakkı olamazi çünkü Amerika'da bir dolu İspanyol göçmen varmış. Peki ya bu farklı dil konuşan azınlık göçmen gelmemişse, ama memleketin yerlisiyse? Gene mi anadil hakları yok? Niye?

Sitelerde Paylaş

Sen diyorsun ya memleketteki azınlıkların anadilde eğitim hakkı olamazi çünkü Amerika'da bir dolu İspanyol göçmen varmış. Peki ya bu farklı dil konuşan azınlık göçmen gelmemişse, ama memleketin yerlisiyse? Gene mi anadil hakları yok? Niye?

Niye olacak, on tane dille ne eğitim verebilir ne de bilim yapabilirsin.

Dil insanın kimliğini ifade eden, diğer insanlarla yani toplumla bütünleşmesini sağlayan en önemli unsurdur.

Sen birçok etnik kimlikten oluşan bir ülkede anadil hakkı diyerek resmi dili ortadan kaldırırsan ülkenin bölünmesine ortam hazırlamış ve içsavaşı başlatmış olursun.

Bu aşamadan sonra ayrı bir devlet kaçınılmaz olur.

Şurada ateistler olarak bile aynı dili konuşamıyorken bir de ilkel mağara dillerini anadil sayarak on tane etnik kimlik çıkaracak olursak ortalık cadı kazanı gibi kaynar.

Yapılacak tek şey ırkçılığın üzerine kararlılıkla gitmek ve ayrımcılık yapanları en sert biçimde cezalandırmaktır.

Sitelerde Paylaş

Niye olacak, on tane dille ne eğitim verebilir ne de bilim yapabilirsin.

Dil insanın kimliğini ifade eden, diğer insanlarla yani toplumla bütünleşmesini sağlayan en önemli unsurdur.

Sen birçok etnik kimlikten oluşan bir ülkede anadil hakkı diyerek resmi dili ortadan kaldırırsan ülkenin bölünmesine ortam hazırlamış ve içsavaşı başlatmış olursun.

Bu aşamadan sonra ayrı bir devlet kaçınılmaz olur.

Şurada ateistler olarak bile aynı dili konuşamıyorken bir de ilkel mağara dillerini anadil sayarak on tane etnik kimlik çıkaracak olursak ortalık cadı kazanı gibi kaynar.

Yapılacak tek şey ırkçılığın üzerine kararlılıkla gitmek ve ayrımcılık yapanları en sert biçimde cezalandırmaktır.

Peki sen adamların diline "ilkel mağara dili" diyerek ırkçılık, ve onların diğer vatandaşlardan ayrı olarak anadilde eğitim hakkını saymayarak ayrımcılık yapmış olmuyor musun?

Sitelerde Paylaş

Zihniyete bak ya. Sen adamın dilini "anadil" saymayınca o dil o adamın anadili olmuyor mu? Anadil demek o kişinin çocukken ilk öğrendiği dil demektir. Sen o dili "anadil" say8mayınca o kişinin anadili başka bir dil mi oluyor? Nasıl bir salaksın sen ya.

Sitelerde Paylaş

Peki sen adamların diline "ilkel mağara dili" diyerek ırkçılık, ve onların diğer vatandaşlardan ayrı olarak anadilde eğitim hakkını saymayarak ayrımcılık yapmış olmuyor musun?

Ben sadece gerçekleri ifade ediyorum.

Kendim Türküm. Ama Türkçe için de çok farklı şeyler düşünmüyorum.

Bilim yapması çok zor bir dil Türkçe örneğin.

Gerçekleri yüksek sesle söylemekten korkanlar senin gibi bozguncu çakallardır her zaman.

Azıcık adam olsanız savunduğunuz şeylerin ne kadar içi boş olduğunu zaten görürdünüz.

İlke kültür kırıntılarını hak diye dayatmazdınız.

Sitelerde Paylaş

Zihniyete bak ya. Sen adamın dilini "anadil" saymayınca o dil o adamın anadili olmuyor mu? Anadil demek o kişinin çocukken ilk öğrendiği dil demektir. Sen o dili "anadil" say8mayınca o kişinin anadili başka bir dil mi oluyor? Nasıl bir salaksın sen ya.

Burada sana ve Hacı'ya şunu sormak gerekiyor:

Amerilkalılar işgal ettikleri kıtanın yerlilerine anadillde eğitim hakkı tanımışlar mı acaba?

Hadi diyelim ki o dönemlerde demokrasi çok geriydi ve şimdi ileri.

Bugün Amerika'da yaşayan tüm etnik unsurlara Amerikan Hükümeti tarafından anadillde resmi eğitim hakkı ve olanağı sunulmakta mıdır?

Evet seni dinliyoruz Hacı.

Sitelerde Paylaş

Burada sana ve Hacı'ya şunu sormak gerekiyor:

Amerilkalılar işgal ettikleri kıtanın yerlilerine anadillde eğitim hakkı tanımışlar mı acaba?

Hadi diyelim ki o dönemlerde demokrasi çok geriydi ve şimdi ileri.

Bugün Amerika'da yaşayan tüm etnik unsurlara Amerikan Hükümeti tarafından anadillde resmi eğitim hakkı ve olanağı sunulmakta mıdır?

Evet seni dinliyoruz Hacı.

Benim bildiğim ABD'de ilk öğretimde kullanılan yalnız bir anadil vardır. O da İngilizcedir.

Azınlıkların kendi dillerini öğrenmeleri onlara kalmıştır. İsterlese çocuklarını o dille de eğitebilirler. Ama zorunlu ilköğretim dili İngilizcedir.

Azınlıklar ona ek olarak çocuklarını istedikleri gibi eğitebilirler.

Bunun istisnaları var mı bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim ABD'de ilk öğretimde kullanılan yalnız bir anadil vardır. O da İngilizcedir.

Azınlıkların kendi dillerini öğrenmeleri onlara kalmıştır. İsterlese çocuklarını o dille de eğitebilirler. Ama zorunlu ilköğretim dili İngilizcedir.

Azınlıklar ona ek olarak çocuklarını istedikleri gibi eğitebilirler.

Bunun istisnaları var mı bilmiyorum.

Elbette böyle olacaktı.

Çünkü Amerikalılar akıllı ve yurtsever insanlar.

Ülkelerini seviyor ve kolluyorlar.

Bizdeki gibi her önüne gelen anayasayı yıkmaya, ülkeyi bölmeye çalışmıyor.

Türkiye'de azınlıklara kendi kültürlerini yaşatma hakkı zaten tanınmıştır.

Dahası, yasadışı örgütlerle kucaklaşma, onların yasal olarak propagandasını yapma özgürlüğü bile mevcuttur.

Türkiye'de her türlü sapkınlık serbesttir.

Sitelerde Paylaş

İstediği gibi bölünük bir coğrafya yarattığı ve kukla hükümeti de başa getirttiği için daha fazla durmasına gerek kalmadı.

Peki ya İstanbul'un olayı?

Türkiye Lozan'ı şartlı imzalamıştır. Burayı bırakıp gitmeleri istediklerini aldıklarını gösterir ama sonuçta bırakıp gitmişlerdir. Atatürk dönemi dış siyasetine bakarsan çok bağımsız ve yerli sermeye oluşturmayı amaçlayan, enstitülerle halkı kalkındırma faaliyetleri var. ancak bu durum Atatürk dönemine özgü. Atatürk çok iyi bir diplomattı. Ne olursa olsun emperyalizmi bu ülkeden çıkarmayı başarmıştır. Atatürkten çok kısa süre sonra 1946 DP dönemi tam anlamıyla bir baş kaldırıştır Batı emperyalizmine. Bizzat Adnan menderes yerli sanayi için sermaye istemiş verilmemesi durumunda bunu Rusya'dan temin edebileceğini söylemiştir. Daha sonra da CIA Türkiye cumhuriyetinin başbakanını asmıştır. Bu Türkiye'nin en başından beri batının gözündeki konumunu ispatlıyor. Bunu Atatürk'e uygulayamadılar çünkü otoritesi çok güçlü bir adamdı. O yüzden biz Atatürk cumhuriyetini onun ölümünden sonra yaşatamadık. Bugünkü Türkiye Atatürk'ün en çok korktuğu Türkiye haline geldi. Batının ileri karakolu, sanayisi olmayan ve dışa bağımlı, parası IMF yönetiminde ve NATO üyesi tam bir ileri karakol ülke.

Sitelerde Paylaş

Sen ne cahil, ne bilgisiz bir insansin...

Amerikanin Meksikalilari komple gocmen yani oyle mi? Sen bizide kendin gibi kara cahil zannettin herhal. Amerikanin kus beyinli cahil cumhuriyetcilerinden gram farkin olmadigini burada cok guzel gosteriyorsun. Amerikanin silah zoruyla Meksikadan, uzerinde Meksikalilar yasarken gasp ettigi California, New Mexico, Texasin yerlisi Meksikalilar Amerikan topraklarinda gocmen, onlarin anadilde egitim hakki yok, ama Turkiyenin Kurtlerinin ana dilde egitim hakki var yani oyle mi. Amerikanin Meksikalilari gocmen ise, Turkiyenin Kurtleri haydi haydi gocmen.

Al iste sana Turk isi Liberal. Allahin cahil tutucu muhafazakari gelmis bize liberallik dersleri veriyor birde. Ne gunlere kaldik.

Sitelerde Paylaş

Sen ne cahil, ne bilgisiz bir insansin...

Amerikanin Meksikalilari komple gocmen yani oyle mi? Sen bizide kendin gibi kara cahil zannettin herhal. Amerikanin kus beyinli cahil cumhuriyetcilerinden gram farkin olmadigini burada cok guzel gosteriyorsun. Amerikanin silah zoruyla Meksikadan, uzerinde Meksikalilar yasarken gasp ettigi California, New Mexico, Texasin yerlisi Meksikalilar Amerikan topraklarinda gocmen, onlarin anadilde egitim hakki yok, ama Turkiyenin Kurtlerinin ana dilde egitim hakki var yani oyle mi. Amerikanin Meksikalilari gocmen ise, Turkiyenin Kurtleri haydi haydi gocmen.

Al iste sana Turk isi Liberal. Allahin cahil tutucu muhafazakari gelmis bize liberallik dersleri veriyor birde. Ne gunlere kaldik.

Ramazan Ezberbozan arkadaşımız, ezberini bozan iletileri görünce kuyruğunu kıstırıp kaçtı.

Kim bilir belki de Taha Akyol abisinden akııl almaya gitmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Lozan'a başarısızlık diyenlerin ondan iyisini önümüze koyabilmesi gerekmektedir. Elimizdeki toprağı koruyup böyle bir anlaşma ile sonlandırmamız gerçekten büyük bir başarıdır. Çünkü aynı savaş sonunda Almanlara imzalatılan anlaşma Hitler gibi adamların damarını ezmiş ve ikinci dünya savaşında almanyayı dümdüz etmiştir. Gerçi bizde Almanlar gibi bir sanayi üretim altyapısı da olmadığı için Lozan'ı kabul etmeseydik ikinci dünya savaşına nasıl girebilirdik ki? Almanlar savaştaki her türlü ihtiyacını iç üretimle giderebiliyordu. Sanayisi en güçlü dünya ülkesiydi o zamanlar şimdi de olduğu gibi. Türkiye'nin Atatürk dönemi büyük diplomatik başarılar dönemidir. Ne yapabiliriz ki başka? Elde yok avuçta yok. Ne ile mücadele edeceksin? Osmanlı'nın hain son dönem siyaseti zaten elde kalan son potansiyel insan ve maddi kaynakları tümüyle tüketmişken Türk askeri yücedir demekle savaş ve diplomasi yürümüyor. Gerçi Lozan'a başarısızlık diyenlere sorsan biz Çanakkale'de dualarla ve namazla kazandık gibi deli saçmalarını konuşurlar. Bu kafayla kimseye bir faydanız dokunmaz.

551163_221672947950838_309268111_n.jpg

Sitelerde Paylaş

Resimde anlatmak istedigin nedir Anarchist Liberal Muslim?

Bayat bir edebiyatla gündem yapacağını sanan bir zavallı. Kurtuluş Savaşı analarının daha iyi giysileri olsaydı her halde giyerlerdi. Üstelik giysi bir tercihtir. O kadınların çarşaf yırtmasının, çarşaflı analarımızın kurtuluş savaşını kazanması arasında en ufak bir alaka bile yoktur. Bu arkadaş çarşafa bir anlam yüklemeye çalışıyor ama olmuyor.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

İngilizler'in İstanbul'u öylece bırakıp gitmeleri, Fransızların G.Doğuda silahlarını bırakmaları, İtalyanların turistik geziye gelirmiş gibi gelip gitmeleri vs...

Diyorsun. Elbette cehaletinden böyle tip tip konuşuyorsun. İngilizlerin İstanbul'dan ayrılmalarının sebebi, Atatürk'ün oraya yürümesiydi. İngilizler de savaştan bıkmış haldeydiler. Nitekim orada tutunamayacaklarını da anlamışlardı. Fransızlar ise bir avuç nazk zamparalardan oluşmuş bir topluluktur. Türkleri daha ne derece idare edebilirlerdi ki?

İtalyanlar ise...onlar doğru düzgün bir cephede zaten yer almadılar.

Hala resmi tarih tezlerini ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorsunuz ama sorulara hala cevap yok.

Resmi olmayan tarih tezleri, yani bir nevi, revizyonist tarih tezleri çok gereksiz ve oldukça saçma sapan şeylerden toplanıp getiriliyor da önümüze ondan.

Yok Atatürk çıfıtmış, yok masonmuş, yok ingiliz ajanıymış da falan filan da. Gittikçe daha da çok saçmalıyorlar. Bunun içinde de liberal-sosyalistler, ve dinciler var. Onlar Türkiye'den nefret ettikleri için, Türkiye'nin kuruluşuna ve kuruluşuna vesile olan o kutlu savaşa kin kusuyorlar.

Zaten de gelemedik. Bu ülkede o yüzden bu saatten sonra sıfırdan yeni anayasa yazıp vatandaşlığı yeniden tanımlamak zorundayız.

Bu cumhuriyet 80 yıldır ülkenin yerli azınlık dillerini sistematik olarak yoketme politikası izliyor. Bugün itibariyle hala hiçbir Müslüman azınlık resmen tanınmış değil. Kaldı ki azınlık hakları verilsin.

Resmen tanımamızı gerektiren bir durum olsa tanırdık. Ama ben neyi istiyorum biliyor musun? Azınlıklar tanınacak mı? Tanınsın. Ama hepsinin kimliklerine ne mal olduğu yazılsın. Akla kara seçilsin, kim Türk, kim değil, resmi olarak belgelensin. Bundan böyle biz Türkler de ona göre muamele yaparız.

Bilesin ki, Türkler bu ülkenin ağasıdır. Hiç bir azınlık gelip bu topraklarda ortaklık isteyemez. Alp Arslan roma ordularını yerle bir ederken hiç bir azınlığın yardımına ihtiyacı olmadı. Ne de Yıldırım Bayezit haçlıları o çok sevdiğiniz azınlıklar sayesinde durdurdu. Bu ülkede hak sahibi Türk'tür, ve Türklerden başkası, Türklük bu ülkede var oldukça hak sahibi olamayacaktır. Bu böyle biline!

tarihinde giray-han tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İngilizler isteseydi değil İstanbul'u bütün Türkiye'yi alırdı.

İngiliz istese Çanakkale'yi de geçerdi diyeceksin, ama geçemedi. İngiliz yıllardır başka milletlerin hakimiyetinde bulunmuş Hindistan'da bile tutunamadı, gelip başkasının egemenliğinde yaşamamış olan Türklerin toprağında nasıl tutunsun?

Bak Baybars, kendine güzel bir nick koymuşsun, ismin büyük bir Memlük beyinden gelir, Türklere birazcık güvenin olsun derim. İngilizler 1000 senelik, yeni yetme, ve derme toplama, çorba bir topluluktur. Bu adamların orada burada nasıl savaş kazandıklarını iyi biliyoruz.

Nasıl İrlanda gibi, dibinde olan bir memlekette ezilip defedildiklerini de biliyoruz. Sen gelmişsin bana "İngilizler isteseydi tüm Türkiye'yi alırdı" gibi Artin Kemal ağızları ile laf yapıyorsun. Yoksa sen de mi Türk'e itimat etmeyenlerdensin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...