Jump to content

Kuran ve İslama Göre Çocuklarınız ve Aileniz Sizin Düşmanınızdır

Recommended Posts

Allah'a alenen küfür nedir?

İnanmıyorum demesi yeterli mi? Çünkü ayette kastedilen bu.

şeytan allahın var olduğunu biliyordu,ama allahın hükmüyle hükmetmedi kafir oldu. âd 74

(Mekkî 38) Yalnız İblis secde etmedi. O büyüklük tasladı ve kafirlerden oldu.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yani şimdi siz ateistler ailenizi düşman olarak görüp inançlarına hergün küfretmiyorsunuz.,neyse sorun yok.küfretsenizde allah ailenize öğüdünü vermiş.affedin bağışlayın .

TEĞABÜN-14.Ey iman edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olabilecekler vardır. Onlardan sakının. Ama affeder, hoş görüp vazgeçer ve bağışlarsanız Allah çok bağışlayandır,çok merhamet edendir.

Hiçbir ateist, ailesi inanıyor diye, onu küçük görmez, ya da onu düşman olarak belirlemez.

Çünkü ateistlerin "böyle emirler veren" kitapları yoktur.

Siz kendinize bakın.

İnanmıyor diye çocuğunuzu kapının önüne bile koyarsınız.

Bunun yaşanmış çok örneği var.

* * *

Konuyu açan arkadaşa da teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Dek durup ortalığı karıştırmayan bir aile ise durum değişmez. Osmanlı yüzyıllarca gayri müslimlerle iç içe yaşamıştır.

Namaz kılmayan çocuğun dövülmesi için fetva veren kim peki?

Budistler mi?

Kuran'da "kafirlerle" dostluk kurmayın diyor.

Al-i İmran 118 = Ey iman edenler. . . Sizden olmayan kişilerle (inancınıza, itikadınıza uymayanlarla) dostluk kurmayın.

Bak bu ayette, "çocuklar hariç" gibi bir ifade yok.

Sizin "herşeyi bilen" Allah'ınız, iki kelime ekleyememiş mi şuraya "Ailenizdeki kişiler müstesna." gibi?

Bu ayeti uygulamak zorundadır bir Müslüman.

İnkar ederse kafir olur.

Uygularsa.

Kafir olan kendi çocuğu bile olsa, soğuk davranmak zorundadır.

* * *

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir ateist, ailesi inanıyor diye, onu küçük görmez, ya da onu düşman olarak belirlemez.

Çünkü ateistlerin "böyle emirler veren" kitapları yoktur.

Siz kendinize bakın.

İnanmıyor diye çocuğunuzu kapının önüne bile koyarsınız.

Bunun yaşanmış çok örneği var.

* * *

Konuyu açan arkadaşa da teşekkürler.

burada annesi babası dindar olmayan kaç kişi var.burada nannesi babasının inancına küfretmeyen kaç ateist var.bir evladını inanmıyor diye kapı önüne koymayı dinmi emretmiş.

TEĞABÜN-14.Ey iman edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olabilecekler vardır. Onlardan sakının. Ama affeder, hoş görüp vazgeçer ve bağışlarsanız Allah çok bağışlayandır,çok merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş

Namaz kılmayan çocuğun dövülmesi için fetva veren kim peki?

Budistler mi?

Kuran'da "kafirlerle" dostluk kurmayın diyor.

Al-i İmran 118 = Ey iman edenler. . . Sizden olmayan kişilerle (inancınıza, itikadınıza uymayanlarla) dostluk kurmayın.

Bak bu ayette, "çocuklar hariç" gibi bir ifade yok.

Sizin "herşeyi bilen" Allah'ınız, iki kelime ekleyememiş mi şuraya "Ailenizdeki kişiler müstesna." gibi?

Bu ayeti uygulamak zorundadır bir Müslüman.

İnkar ederse kafir olur.

Uygularsa.

Kafir olan kendi çocuğu bile olsa, soğuk davranmak zorundadır.

* * *

Sevgiler.

ah ateist mantık kuranı baştan sona anlamayı deneyemediniz.

Sitelerde Paylaş

ah ateist mantık kuranı baştan sona anlamayı deneyemediniz.

Şimdi bu ayete göre, "kafir" olanlarla dost olamıyoruz.

Sen ne yapmışsın. Başka ayet getirmişsin. Bakalım hemen.

Ne diyor?

"Affeder, bağışlarsanız..."

Peki...

Affetmek istemiyorsa?

Affetme mecburiyeti yok.

Var mı ayette?

Yok.

Bu 1.

İkincisi; "affetmek" ayrıdır, "dostluk" ayrıdır.

Yani "düşman" olmazsın, "affedersin" ama "sıcak" da davranmazsın.

Bugün "Ben ateist oldum." diyen çocuklara anne-baba'lar nasıl davranıyor, biraz gözlem yap!

* * *

Yine de "affetmek" olarak baksak bile, bu olay, o kişinin (yani evin babası olur artık bu) "insafına" kalmış.

Çocuğu ateist mi oldu?

Affederse sorun yok.

Affetmezse?

* * *

Sanki Kuran, inanışlara saygılı.

Hep gidip gidip Bakara 256'yı getirmeyin, o ayet süs olarak duruyor Kuran'da. Bugün kim uyguluyor onu? Kim takıyor?

"Mürted'in katl-i vaciptir." diyen ben miyim?

Zorlama yokmuş. Yersen.

Hele "din Allah'ın oluncaya kadar savaşın, cizye alın." ayetleri varken, Bakara 256 komik duruyor. Ayeti nesh etmiş : D

* * *

Ayet değil belki ama, "Mürtedin katl-i vaciptir." diyen de Buhari.

Hadi diyelim bunu kabul etmedin, işine gelmedi.

Ama "Al-i İmran 118"i de kurtaramadın malesef.

Biz "Çocukları öldürsün diyor." demiyoruz.

Ama, çocuğunun bile inancına saygı gösteremeyen bir din, İslamiyet.

Diğer semavi dinler gibi.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

mümin oğul ibrahim: "Babacığım, o işitmeyen, görmeyen ve sana hiç faydası olmayan şeytana niçin tapıyorsun? Babacığım, emin ol sana gelmeyen bir ilim bana geldi. Gel bana uy da seni düz yola çıkarayım. Babacığım, şeytana tapma; çünkü şeytan esirgeyen Allah'a isyan etti. Babacığım doğrusu ben, sana o Rahman'dan bir azabın dokunup da şeytana dost olmandan korkuyorum."

kafir baba: "Sen benim ilahlarımdan geçmek mi istiyorsun ey İbrahim? Yemin ederim ki, eğer vazgeçmezsen, seni muhakkak taşlarım; beni sen uzun bir süre bırak git!"

mümin oğul ibrahim: "Selam sana, senin için Rabbimden af dileyeceğim; çünkü O, bana karşı çok lütufkardır."

Sitelerde Paylaş

KURAN VE İSLAMA GÖRE ÇOCUKLARINIZ VE AİLENİZ SİZİN DÜŞMANINIZDIR,

Müslümanlar içinde yukarıdaki gibi düşünen bir sürü insanı bulabilirsiniz.Boşver Milleti ve kan bağını diyerek Müslümanlığı çocuğundan,ana ve babasından önemli görenler olabilir.Gelişmemiş geri kalmış Müslüman toplumlarda akraba ana baba ve çocuklara önem verilmemesinde İslam dinini etkisinin de büyük olduğunu Kuranın bu ayetlerinden anlayabiliriz. Babanızı,Ananızı, kardeşlerinizi hatta çocuklarınızı bile dışlamak emirdir. Bu anlayışta olan Müslüman başkalarına nasıl anlayışlı olabilsin.İslam da dostluk yoktur.Birbirinden korkma vardır.Çocuğuna güvenmeyen başkasına güvenebilir mi?Fakat Müslümanlığın ve diğer dinlerin Çok ilkel inançlar olduğunu anlatmak ta uygarlık ve insanlık görevidir.Bu önemli insanlık görevimizi unutmayalım lütfen.

NASIL KUTSAL DENİLEN BİR KİTAP İNSANIN BU KADAR AŞAĞILIK OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİR.

KİM ÇOCUĞUMU CEHENNEME AT BENİ YAKMA DİYECEK KARAKTERDEDİR?

Bu nasıl bir kitaptır.

Kuranda yer alan aşağıdaki ayet insanın ne kadar bencil ve haysiyetsiz olduğunu söylemektedir.

MEARİÇ-11,12,13,14.Birbirlerine gösterilirler. Günahkâr kimse ister ki, o günün(kıyametin) azabından

kurtulmak için oğullarını, karısını, kardeşini, kendisini koruyup barındıran tüm ailesini ve yeryüzünde

bulunanların hepsini fidye olarak versin de, kendisini kurtarsın.

Bu ayet de İnsan öyle alçaltılır ki,en sevdiği insanları bile fidye vererek kendisi cezadan kurtulmak ister.

Müslümanları bilemem ama hiç bir Türk’ün bunu kabullenmeyeceğini kesinlikle biliyorum.Ben hiçbir Türk ün kuranın yazdığı ve söylediği gibi haysiyetsiz şerefsiz olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir Türk kendini kurtarmak için anasını babasını çocuğunu fidye olarak teklif etmez.Ben hiçbir Türk babanın kendini kurtarmak için çocuğunu feda edeceğini sanmıyorum.Hatta bu söylenen söz Türkler için büyük hakarettir.

Kuranın Türkçe okunmasını önlemelerinin nedenlerinden biri de budur.

Müslümanlar için Akrabalığın Yakınlığın Kan bağının Milletin önemi yoktur.Nasıl olabilir işte yukarda ki ayetler.

Babandan,Anandan,Kardeşinden daha çok islamı ve peygamberini sevip onun için mücadele edin der.

İslam hoşgörü dinidir diye yalan söyleyip Kuranı olduğundan farklı anlatanlar cehennemde yanacaktır.

Anaya,babaya,çocuğuna,kardeşe bile hoşgörü yoktur ki başkalarına olsun.

Atılan ufaklığı satmaya hazırsın değilmi? bunu ona anlatıyormusun?

Sitelerde Paylaş

Aile üyülerimden biri alenen Allah'a küfür etse ben onu dışlarım.

İnanmıyorum demesi yeterli. En büyük küfür inanmamaktır.

işte budur. başlıkta anlatılmak istenen durumu bir müslüman arkadaş anında gösterivermiş.

inanmıyor diye kendi evladını bile dışlayan adamlarla ortak bir yaşam nasıl olacak?

tarihinde gargoyle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

KURAN VE İSLAMA GÖRE ÇOCUKLARINIZ VE AİLENİZ SİZİN DÜŞMANINIZDIR,

TEĞABÜN-15.Mallarınız ve çocuklarınız ancak birer imtihandır; Allah katında ise büyük bir mükâfat vardır.

TEVBE SURESİ-23.Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost

edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

MÜNAFIKUN-9.Ey iman edenler! Mallarınız ve evlatlarınız sizi, Allah’ı zikretmekten alıkoymasın.

MÜMTEHİNE-3.Yakınlarınız ve çocuklarınız size asla fayda vermeyecektir.

MÜCADELE-22.Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsalar bile, Allah’a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin.

MEARİÇ-11,12,13,14.Birbirlerine gösterilirler. Günahkâr kimse ister ki, o günün(kıyametin) azabından

kurtulmak için oğullarını, karısını, kardeşini, kendisini koruyup barındıran tüm ailesini ve yeryüzünde

Bu ayet de İnsan öyle alçaltılır ki,en sevdiği insanları bile fidye vererek kendisi cezadan kurtulmak ister.

Müslümanlar için Akrabalığın Yakınlığın Kan bağının Milletin önemi yoktur.Nasıl olabilir işte yukarda ki ayetler.

Babandan,Anandan,Kardeşinden daha çok islamı ve peygamberini sevip onun için mücadele edin der.

İslam hoşgörü dinidir diye yalan söyleyip Kuranı olduğundan farklı anlatanlar cehennemde yanacaktır.

Anaya,babaya,çocuğuna,kardeşe bile hoşgörü yoktur ki başkalarına olsun.

Tagabün 14 ne diyor..........çocuğuna arkanı dönme... sakın. güvenme...sakın....sakınmak ne demek...tetikte ol..çocuğun sana her an ihanet edebilir...

Şimdi şöyle düşünelim...odunun teki..çocuğu ihanet edecek diye güvenmeyerek nasıl yaşar...sonuçta neyi affedecek..affetse ne olur affetmese ne olur..

çocuğuna sırtını dönemeyecek..çünkü çocuğunu sevme diyor...

Atılan 2 sen çocuğunu seviyorsun...bak ayete uymayarak allaha karşı geliyorsun.......

Tegabün 15.........ne diyor.....Çocuk= mallar= imtihandır.......14 e uymazsan sen bilirsin..yakarım diyor.........Çocuk başka bişey değildir diyor..maldır diyor malll.........

Tevbe 23 -- Müslüman olmazsa baba ana kız kızkardeş..hepsini öldürebilirsin diyor..

ananı babanı çocuğunu öldür...

Size cihad farz kılındıyı eklemeyeyim..sizden olmayana ne yapacağınız ayetlerde yazılı...

Münafukun-9 ..çocuğun. 45 derece ateşte ise sen yinede tarikat toplantısına gel diyor.....

Ezan okunduysa son nefesini veriyorsada seni engellemesin ayetiii........

MÜCADELE-22.Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsalar bile, Allah’a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin.

Bu ayeti açıklamaya gerek yok......İSLAM BUDUR İŞTE.......

Cennete gitmek istersen ananda babanda çocuğunda olsa onları sevmeyeceksin....

CENNETİN SENİN OLSUN BE.......DEFOLLLLLLLL..Cennete gideceğim diye Muhammede yalakalıp uyapacam..popoyu kurtaracam diye Tüm sülaleme küsecem...

İşte Müslümanın karakteri..İşte bu...

Bu aşağıdaki ayeti okuyan herkese haysiyetli şerefli yaşamlar dilerim.......

Bu Ayetler Kurandan..

İşte islam Bu arkadaşlar...

Müslümanım diyenlere hayırlı olsun...

İneğe tapanlara bile saygı duyuyorum...........

.

Sitelerde Paylaş

@abdullahabdal

Kuran'da kafaları karıştıran bir sürü durum var ama bence ele aldığın konu tarihin belli dönemlerini düşündüğümüzde kendi içinde açıklanabilir bir durum. Öncelikle İslami anlatılanlara göre Kuran indiği dönemde inananlar ile müşrikler arasında bir şavaş ya da mücadele süreci var. Bu süreçte bazen aile içindeki bireyler birbirleriyle karşı karşıya gelme durumunda oluyor. Dolayısıyla ayetlerde anlatılan aile kavramının anlamsızlığı, gereksizliği değil bugün bizler arasında da sıklıkla kullanılan "bu devirde babana bile güvenmeyeceksin" algısının o devirdeki şeklidir.

Eskilerin "erkek adam çoçuğunu sevmez" mottosu ise bence kültürlere göre değişir ancak şu bir gerçek ki insan biyolojik olarak evrim geçirdiği kadar zihinsel olarak da düşünce dünyasında da bu evrimi geçiriyor. Bugün algılamak biraz zor ama geçmişte işler biraz farklıydı. Bu motto bence dinlerle değil kültürle alakalı ve dini bir emirle kültürün içine girmedi tam tersine kültürün bir parçası olarak belki dinlere girdi. Malum geçmişin -hala öyle aslında- toplumları fiziksel güce dayalı olarak ekonomilerini ayakta tutuyorlardı. Bu erk ataerkil toplumlarda erkek bireyde toplanıyordu ve o bireyden güçlü olması, merhamete açık olmaması bekleniyordu. Böyle bir bireyden etrafına gülücükler dağıtması, merhametli görünür olması pek beklenir bir durum değil. İktidardaki bir kişinin kendi ailesinden bireyleri, babasını, kardeşlerini ve hatta çocuklarını öldürmesi nasıl açıklanabilir.

Din gelenek görenekleri kültürleri etkilediği kadar aslında gelenek görenekler de dinleri etkilemiş aslında onların bazı emirlerinin -vahiylerin- oluşmasına zemin hazırlamıştır. Hangi alanda kimin kimi etkilediğini bazen ayırt etmek gerçekten güç.

Sitelerde Paylaş

Evet Böyle bir Kitabın ilahi ve Kutsal olduğunu söylemek güç..

Bırak bir yaratıcıyı.. Dağdan hiç medeniyete inmemiş çobanlar bile böyle ayetler söyleyemezler...

Aslında söyleyebilirler ama akıl buna itiraz ediyor. Eğer ilahi bir güç varsa var olanın, bilinenin dışında birşeyler söylemesi gerekiyor. Kümenin içinden değil, kümenin dışından kümenin içindekileri yorumlaması mutlak doğruya işaret etmesi gerekiyor. Oysa dinler çoğu zaman yaşanan olaylardan örnekler sunar, bilinen adet ve göreneklerin suyuna gider, içinde olduğu kültürle kaynaşır. Oysa akıl dini, kümenin içinde değil dışında olmasını bekliyor. Öyle mi sanki değil gibi sanki herşeyiyle kümenin içinde gibi...

Tabi bu tartışma başka bir konu. Senin açtığın konuya gelirsek dediğim gibi bu örnekler Kuran'ın kutsal olup olmadığını kanıtlamaya yetmez. Bu tartışmada bence etkisiz eleman olarak kalır. Sadece tarihsel bir algıyı bize aktarıyor. Tabi bunlar benim kişisel düşüncelerim.

tarihinde ButterflyT tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tagabün 14 ne diyor..........çocuğuna arkanı dönme... sakın. güvenme...sakın....sakınmak ne demek...tetikte ol..çocuğun sana her an ihanet edebilir...

Şimdi şöyle düşünelim...odunun teki..çocuğu ihanet edecek diye güvenmeyerek nasıl yaşar...sonuçta neyi affedecek..affetse ne olur affetmese ne olur..

çocuğuna sırtını dönemeyecek..çünkü çocuğunu sevme diyor...

Atılan 2 sen çocuğunu seviyorsun...bak ayete uymayarak allaha karşı geliyorsun.......

Tegabün 15.........ne diyor.....Çocuk= mallar= imtihandır.......14 e uymazsan sen bilirsin..yakarım diyor.........Çocuk başka bişey değildir diyor..maldır diyor malll.........

Tevbe 23 -- Müslüman olmazsa baba ana kız kızkardeş..hepsini öldürebilirsin diyor..

ananı babanı çocuğunu öldür...

Size cihad farz kılındıyı eklemeyeyim..sizden olmayana ne yapacağınız ayetlerde yazılı...

Münafukun-9 ..çocuğun. 45 derece ateşte ise sen yinede tarikat toplantısına gel diyor.....

Ezan okunduysa son nefesini veriyorsada seni engellemesin ayetiii........

Bu ayeti açıklamaya gerek yok......İSLAM BUDUR İŞTE.......

Cennete gitmek istersen ananda babanda çocuğunda olsa onları sevmeyeceksin....

CENNETİN SENİN OLSUN BE.......DEFOLLLLLLLL..Cennete gideceğim diye Muhammede yalakalıp uyapacam..popoyu kurtaracam diye Tüm sülaleme küsecem...

İşte Müslümanın karakteri..İşte bu...

Bu aşağıdaki ayeti okuyan herkese haysiyetli şerefli yaşamlar dilerim.......

Bu Ayetler Kurandan..

İşte islam Bu arkadaşlar...

Müslümanım diyenlere hayırlı olsun...

İneğe tapanlara bile saygı duyuyorum...........

.

Tabi bu tartışma başka bir konu. Senin açtığın konuya gelirsek dediğim gibi bu örnekler Kuran'ın kutsal olup olmadığını kanıtlamaya yetmez. Bu tartışmada bence etkisiz eleman olarak kalır. Sadece tarihsel bir algıyı bize aktarıyor. Tabi bunlar benim kişisel düşüncelerim.

Sana göre Tanrı

İnsanın Kendini kurtarmak için Çocuğunu rehine ve kendisinin yerine verecek kadar adi aşağılık şerefsiz bir yaratık olduğunu söyler...

ve bunuda Ayet olarak Kutsal kitapta gönderir öylemi?

Yukardaki yazanları sana göre Kutsal diye düşündüğün kitap yazıyor ise,,

Kutsal demediğin kitaplar nasıl kötü şeyler yazar bi öğrenebilirmiyiz...

Yukardakilerden kötü şeyler olsun ama...

hadi yaz arkadaş

Sitelerde Paylaş

Çok enterasan,aşağı yukarı 4 bin tane din var,ama nedense her konu islam'a hakaret için açılmış.Şu forumda adam gibi ateist görmedim yada henüz görmedim.Ateistliğini savunurken bile ahlaklı olmayayı edinememiş birinin,inançsız olmamasına şaşmamalı...

tarihinde Katip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok enterasan,aşağı yukarı 4 bin tane din var,ama nedense her konu islam'a hakaret için açılmış.Şu forumda adam gibi ateist görmedim yada henüz görmedim.Ateistliğini savunurken bile ahlaklı olmayayı edinememiş birinin,inançsız olmamasına şaşmamalı...

Yazılana Karşı harika denilen kitabından ayet getirme şansın var..

kanıtsız saçmalamak siz müslümanlara özgü..

Böyle seviyesiz ayetler Budizm de varda Bizmi eleştirmedik...

Adamsan insansan..getirsene başka bir dinden insanı bukadar adi şerefsiz ve haysiyetsiz gösteren ayetler..

Bize insan olduğunu kanıtla hadi getir islam dışında bir dinden..

hadi kanıtla..

Sitelerde Paylaş

Onlar inandıkları ilkel şeylerin modern bir insanın çocuklarının ve torunlarının yaşam kalitesini,şartlarını bile etkilediğinin farkına varamazlar.

İlkel insanlar kendi karanlıkları içinde kendileri kaybolup boğulsalar problem etmeye gerek yoktur.

Ancak Afganistandaki taliban örneği gibi bu insanlar ülkelerinde yaşayan normal seviyedeki insanların bile yaşamlarını cehenneme çevirmektedirler.Suudi Arabistan benzeri ülkelerde kadın spor yapamaz. Olimpiyatlara katılmazlar.Araba kullanamazlar.İslamın haremlik selamlık kuralları gereği kadınlar ve erkekler aynı yerlerde bulunup bir topluluk oluşturma izinleri yoktur.

Yukardaki islam dinine mensup kişinin ilkel düşüncelerine karışmazsanız.Toplumda sayıları çoğunlukları oluşturduklarında Torununuzun modern ülkelerin çağdaş insanı gibi yaşama hakkını elinden alıverirler.

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Yazılana Karşı harika denilen kitabından ayet getirme şansın var..

kanıtsız saçmalamak siz müslümanlara özgü..

Böyle seviyesiz ayetler Budizm de varda Bizmi eleştirmedik...

Adamsan insansan..getirsene başka bir dinden insanı bukadar adi şerefsiz ve haysiyetsiz gösteren ayetler..

Bize insan olduğunu kanıtla hadi getir islam dışında bir dinden..

hadi kanıtla..

çok güzel araştırma emeğine sağlık umarım artık anlarsınız kuranın ne mal olduğunu müslükler

Sitelerde Paylaş

İslamdan Daha cani daha ilkel bir din söyle..

Hadi sen o dini eleştir bizde yardımcı olalım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...