Jump to content

İslam Efsane ve Yalanlara Sığınan, Onlarla Beslenen Bir Dindir!

Recommended Posts

Unutmuşlar hatta daha da önemlisi unutulabileceğini 1400 yıldır kabul etmişler.

Ebû Dâvud’un rivâyetine göre Ömer (r.a.) hutbedeki konuşmasında şöyle demiş: “Yüce Allah muhammed (s.a.s.)’i hak ile gönderdi ve ona Kitabı indirdi. Ona indirilen arasında şu recm âyeti de vardı: ‘Eş-şeyhu ve’ş-şeyhatu izâ zeneyâ fe’rcumûhumâ elbettete nekâlen minallah, v’allahu azîzun hakîm: İhtiyar erkek ve kadın zinâ ettiklerinde Allah’tan bir cezâ olarak ikisini de recmediniz. Allah azizdir, hakîmdir.’ Biz bunu okuduk, belledik... Şimdi zamanla ‘Ömer Kitaba ilâve yaptı’ denecek olmasaydı bu âyeti Mushaf-ı Şerîfin kenarına yazardım.” (Ebû Dâvud, Hudûd 16) demiş.

Rivâyetlerden birine göre de Zeyd ibn Sâbit: “Biz Kur’an’da ‘Eş-şeyhu ve’ş-şeyhatu izâ zeneyâ fe’rcumûhumâ elbettete: İhtiyar erkek ve kadın zinâ ettiklerinde ikisini de recmediniz’ âyetini okurdu” demiş. Orada bulunan Mervân: “Öyle ise o âyeti Mushaf’a yazsana!” demiş. Diğer bir rivâyete göre Ahzâb Sûresi 73 âyet değil; Bakara Sûresi kadar uzun imiş ve içinde ‘Eş-şeyhu ve’ş-şeyhatu izâ zeneyâ fe’rcumûhumâ elbettete nekâlen minallah, v’allahu azîzun hakîm: İhtiyar erkek ve kadın zinâ ettiklerinde Allah’tan bir cezâ olarak ikisini de recmediniz. Allah azizdir, hakîmdir.’ Âyeti varmış (İbn Mâce, Hudûd 9; Dârimî, Hudûd 16; Muvattâ’, Hudûd 10; Ahmed bin Hanbel, V/132, 183)

Ebûbekir (r.a.) zamanında Kur’an yazılırken derleme komisyonu başkanı olan Zeyd ibn Sâbit, Ömer’in getirdiği recm âyetini, Ömer başka bir şâhid bulamadığı için kabul etmemiş, fakat Ebû Huzeyfe’nin getirdiği Berâe Sûresinin son iki âyetini, tanıklığını yeterli görerek kabul edip Mushaf’a yazmış; ‘Allah’ın Elçisi, senin tanıklığını, iki kişinin tanıklığına denk tuttu’ demiştir (Buhârî, el-Hûru’l-Iyn; Süyûtî, el-İtkan I/63; Kitabu’l-Mesâhif 8).

neye gitmiş o recm ayeti.tahtada olsa birşeyin üstüne yazılmamışmı.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 161
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konumuz işte bu tür yalanlar..

Yaşamamış bir insanı yaşamış gibi göstermenin çeşitli yolları vardır.

Onlardan biri onu bir şekilde geçmişteki olaylarla ilişkilendirmektir.

Muhammed'in soyu ve sopunu nereden biliyorsunuz? Muhammed'in güvenilir bir soy ağacı var mı?

Yaşadığı söylenen Muhammed babası kendisi doğmadan önce ölmüş bir koyun çobanıdır.

Ama ona daha sonraları bir soy ağacı yakıştırılmış ve bütün seceresi ortaya konmuştur.

Muhammed yaşamı en iyi bilinen bir peygamberdir.

Sadece bu bile onun yaşamadığının en kesin delilidir.

Muhammed'in yaşadığı söylenen zamanda Arap alfabesi daha yenidir. Yazı geleneği yoktur.

Buna rağmen Muhammed'in yaşamının her anı çok iyi bilinmektedir.

Bu sizde hiç kuşku uyandır mıyor mu?

uyandırıyor.araya pek çok sahte veriler sokulması ihtimalini gündeme getiriyor.
Sitelerde Paylaş

kuranın hiçbir kitabın kopyası değil allah vahyi ile olması ile alakalı.tevrat tahrife uğradığı için doğru olan kurandaki ifadedir.kuranda tevrat ve incil tahrifini doğru şekilde anlatan birçok ayette vardır.ateistler bunu kuran kopyadır mantığına oturtmak için,yanlış kopyalamış derler.ama tam aksine bu kuranın allah vahyi olduğunun,ve önceki kutsal kitaoların tahrifi neticesinde allahın vahyinin güncellendiğinin delilidir.kimse allahın vahyini değiştiremez,değiştirdiğini zanneder.

atılan2 sen akıllanmazsın,islam ve kuran yalanları yıllardır gözüne sokuldu, yıllardır rezil oluyorsun bu forumda savunamadığını bile bile savunuyorsun, ama ne hikmetse sen bu kurana dahada bağlandın, sende bozukluğun dik alası mevcut, yalan hastalığına tutulmuşsun, acı olansa inandığını söylediğin yalanların yalan olduğunu bilmen, işte bu yalanın bulaşıcı olduğunu gösterir, sen bir yalan müptelasısın.. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuranın hiçbir kitabın kopyası değil allah vahyi ile olması ile alakalı.tevrat tahrife uğradığı için doğru olan kurandaki ifadedir.kuranda tevrat ve incil tahrifini doğru şekilde anlatan birçok ayette vardır.ateistler bunu kuran kopyadır mantığına oturtmak için,yanlış kopyalamış derler.ama tam aksine bu kuranın allah vahyi olduğunun,ve önceki kutsal kitaoların tahrifi neticesinde allahın vahyinin güncellendiğinin delilidir.kimse allahın vahyini değiştiremez,değiştirdiğini zanneder.

benim dediğim doğru diğerleri tahrif edildi anlayışı aynı zamanda Kur'an daki uydurmalara da zemin hazırlamaz mı? Kuran'da yazan bir şeyin tam aksini başka kaynakta gösterirsin.Cevap , onlar zaten değiştirilmiş,tek doğru Kur'andır olur ve müslümanlar da bunu yapıyorlar zaten
Sitelerde Paylaş

Yalan bulaşıcıdır, yalana alıştıkça azıtır attıkça atar dibine vurur, atılan yalanların gerçek olmadığını bilmekte ayrı bir zevk verir yalan atana, haysiyet doğruluk gerçeklik en büyük korkuları olur bu yalanları yaşamlarının parçası yapanlar için, özellikle forumda çok belli ediyor, müslümanım diyerek yazanların açtıkları başlıkları ve diğer başlıklara yazdıklarını takip edin yeter..

kesinlikle haklısın
Sitelerde Paylaş

benim dediğim doğru diğerleri tahrif edildi anlayışı aynı zamanda Kur'an daki uydurmalara da zemin hazırlamaz mı? Kuran'da yazan bir şeyin tam aksini başka kaynakta gösterirsin.Cevap , onlar zaten değiştirilmiş,tek doğru Kur'andır olur ve müslümanlar da bunu yapıyorlar zaten

ne yapıcaklar,yanlış olanamı doğru diyecekler.
Sitelerde Paylaş

Atılan2 gerçek bir ibretlik vakka niye mi? Çünkü kendisi kuranı sonradan öğrenen birisi, yani beyni tam olarak kuranla kirlenmemişken burda öğrendi kuranda yazanları, kendisi bizzat diyor, kuranı savunacak bir şeyinide görmedim yıllardır, boş boş konuşuyor duruyor, bile bile zevk ala ala, onlara itibar ettikçe ediyor yıllardır, önceden beyni yıkansa hadi anlarım ama atılan2 öyle değil, yalana yatkınlığı varmış demekki.

Sitelerde Paylaş

Kuran kendısının nuzulunden önce yasayan peygamberlerın hayatlarından kesıtler içerır.Bunların kuranda yer almasının nedenı ibret verıcı olaylar içermesındendır.Örneğin Hz.Musadan kuran çokca bahseder çünkü gercektende Hz Musanın hayatı ıbretlık olaylarla doludur.Şahsen ben bu anlatılan olaylardan çokca ders çıkarıyorum.Sizler için kuranda anlatılanlar bırer efsane olabılır.Ama ınananlar için durum böyle değildir.Çünkü sizler ıle bızler arasında İNANMAK gibi bır fark vardır.O nedenle ınanan ve ınanmayanlar olarak ınsanlar ıkıye ayrılabılır.Sizler allahı görmedıkçe ıman etmezsınız çünkü Hz Musanın kavmıde asırlar önce tıbkı sızın söylediğiniz gibi allahı görmek ıstemiştir.Ama cenabı hak onlara cemalını göstermemiştir.Allahı görmek ısteyen onu görebıleceği çoğu şeyde görur zaten.

Kaldıkı sızler evrımın yalanlarına adınızın şu yada bu olduğu kadar ınanırken ve bırde evrım bılımsel dır diyerek yalanlarınızla evrımı ayakda tutmaya çalışsanız dahı aslında evrım çokdan gercekçiliğini yitirmişdir.Insanın maymundan turediği masalına ınanan zıhnıyet her ne hıkmetse kurandakı gecmışde yasanan olaylara bır turlu ınanmak ıstemez.Ama kuran hiçbir zaman hayvanla ınsanı aynı kefeye sokmamıştır.Kuran tum kaınatı ınsanın emrıne amade kıldık derken ınsanın diğer canlılardan olan farkını ortaya koyarken neden ateıstler evrıme ınanıpda kendılerını hayvanlarla eşdeğer kılarlar bunu bırturlu anlamış değilim.Hemde ortada bılımsel bır bulgu olmadığı halde bugun dahı bınlerce fosıl evrımın olmadığına delıldır.

batıl inanç işte ne yapsanda hayvan değil insan soylu olduklarını inandıramazsın,yapacak birşey yok öyle kalın demekten başka.kelli felli adamlar.
Sitelerde Paylaş

insanın gözün içine baka baka biz diğer dinleri de kabul ediyoruz demiyecekler, ancak kendi doğrularımıza uyduğu sürece kabul ederiz diyecekler, hoşgörü, İbrahimi dinlerin diyaloğu falan ayaklarına yatmayacaklar.
Sitelerde Paylaş

insanın gözün içine baka baka biz diğer dinleri de kabul ediyoruz demiyecekler, ancak kendi doğrularımıza uyduğu sürece kabul ederiz diyecekler, hoşgörü, İbrahimi dinlerin diyaloğu falan ayaklarına yatmayacaklar.
Sitelerde Paylaş

atılan2 sen akıllanmazsın,islam ve kuran yalanları yıllardır gözüne sokuldu, yıllardır rezil oluyorsun bu forumda savunamadığını bile bile savunuyorsun, ama ne hikmetse sen bu kurana dahada bağlandın, sende bozukluğun dik alası mevcut, yalan hastalığına tutulmuşsun, acı olansa inandığını söylediğin yalanların yalan olduğunu bilmen, işte bu yalanın bulaşıcı olduğunu gösterir, sen bir yalan müptelasısın..

bir yalanını ifade etmeden gçemeyeceğim,benburada yazalı bir yıl olmadı,yada oldu.kesinlikle haklısın bu süre zarfında yalanlar gözüme sokuldu,eğer kuranı incelemeseydim inannabilirdimde.ateistlerin yalanlarına.
Sitelerde Paylaş

Atılan2 gerçek bir ibretlik vakka niye mi? Çünkü kendisi kuranı sonradan öğrenen birisi, yani beyni tam olarak kuranla kirlenmemişken burda öğrendi kuranda yazanları, kendisi bizzat diyor, kuranı savunacak bir şeyinide görmedim yıllardır, boş boş konuşuyor duruyor, bile bile zevk ala ala, onlara itibar ettikçe ediyor yıllardır, önceden beyni yıkansa hadi anlarım ama atılan2 öyle değil, yalana yatkınlığı varmış demekki.

yalana yatkınlık değil alerjim var.nerde yalanla karşılaşsam doğruyu bulmak için mücadele ederim.buraya gelene kadar yalanla karşılaşmamıştım.burada karşılaştım ve mücadele ediyorum.benim hikayem kısaca bu.
Sitelerde Paylaş

biz allahın indirdiği dini kabul ediyoruz düğer dinleri değil.allah indinde tek din islamdır.hz ibrahimin,hz musanın,hz isanın öğütlediğii dindir yani.
Sitelerde Paylaş

bir yalanını ifade etmeden gçemeyeceğim,benburada yazalı bir yıl olmadı,yada oldu.kesinlikle haklısın bu süre zarfında yalanlar gözüme sokuldu,eğer kuranı incelemeseydim inannabilirdimde.ateistlerin yalanlarına.

Kuranı sen ateistlerden öğrendin buda yalan, onlar yazdıkça sen bilmediğin kurana yöneldikçe yöneldin, asıl incelemene bile sırf savunmak için ateistler sebebtir çünkü savunamıyor tökezliyordun hep, ama ne oldu kuranı inceledikçe içindeki akıldışı ayetlere dahada itibar ettin, hergün burda rezil oluyorsun, öğrendiğin halde savunamıyorsun ve yalan müptelası olmuşsun yada hep yatkın bir kişiliğin vardı.Sen kuranı önceden bilen biri değilsin kesinlikle..
Sitelerde Paylaş

yalana yatkınlık değil alerjim var.nerde yalanla karşılaşsam doğruyu bulmak için mücadele ederim.buraya gelene kadar yalanla karşılaşmamıştım.burada karşılaştım ve mücadele ediyorum.benim hikayem kısaca bu.

Senin hikayen kısaca, kapasitenin yalan müptelasına yatkınlığıdır..
Sitelerde Paylaş

Kuranı sen ateistlerden öğrendin buda yalan, onlar yazdıkça sen bilmediğin kurana yöneldikçe yöneldin, asıl incelemene bile sırf savunmak için ateistler sebebtir çünkü savunamıyor tökezliyordun hep, ama ne oldu kuranı inceledikçe içindeki akıldışı ayetlere dahada itibar ettin, hergün burda rezil oluyorsun, öğrendiğin halde savunamıyorsun ve yalan müptelası olmuşsun yada hep yatkın bir kişiliğin vardı.Sen kuranı önceden bilen biri değilsin kesinlikle..

başlıklarım açıktır,rezil et beni 5 başlığım var gündemde.ha cevap vermeyi rezil olmak sanıyorsan o başka.cevap istemesem tartışma forumunda başlık açmama.cevap verinki bilmediğimide öğreneyim.attığınız her iftira yüzünüze yapışıyor kusura bakmayın.bak bende sana cevap verdim rezil oldunmu.
Sitelerde Paylaş

başlıklarım açıktır,rezil et beni 5 başlığım var gündemde.ha cevap vermeyi rezil olmak sanıyorsan o başka.cevap istemesem tartışma forumunda başlık açmama.cevap verinki bilmediğimide öğreneyim.attığınız her iftira yüzünüze yapışıyor kusura bakmayın.bak bende sana cevap verdim rezil oldunmu.

Neyi öğrendin? İşin gücün tipik müslüman kıvırtkanlığıyla cevap vermek yada laf sokmak, kapasiten o kadar, ne aldın bu güne kadar doğrular gözüne sokulduğu halde?Bir milim ilerlemedin, senin gibi insanlar bu kuranı yazmış ve bile bile yalanlarla insanları kandırmişlar, inanmayanlara da yalanlarını dikte etmişler.
Sitelerde Paylaş

İslam'ın yalanlarını doğru değerlendirmek için hadislere bakalım önce.

Hadisler neden vardırlar. Önemleri nedir?

Hadisin Türkçe karşılığı repor demektir.

Hadisler Muhammed'in kullandığı sözleri ve icraatlarını rapor eden bir sistemdir.

Hadisler İslam kanunlarının, geleneklerinin ve ritüellerinin uygulanmasının temelini oluştururlar.

Kur'an'ı değiştiremeyen Müslümanlar yeni hadisler uydurarak pratik edilen İslam'ı büyük ölçüde değiştirebilirler.

Bu bir zorunluktur. Çünkü Kur'an'da kanun hükmünde 80 kadar ayet vardır ve bu haliyle Kur'an bir devlet yönetimi için son derece yetersiz bir kitaptır.

İslam buna ilginç biz çözüm yolu bulmuş ve yeni hadislerin uydurulması için gerekli koşullar sağlanmıştır.

Başka bir deyişle yalan ve sahtekarlık, İslam'ın dokusunun yapısına katılan vazgeçilmez ve kaçınılmaz bir zorunluktur.

İslam'ın kendisi bunu cesaretlendirir. Yalansız ve abartısız bir İslam var olamaz. Ne şimdiki çağa uyar, ne de eski çağlara uymuştur.

İslam'ı yaşamak mı istiyorsunuz? Mutlaka bazı hadisler uydurmalı ve onlara uyan bir yaşam tarzı izlemelisiniz.

Bu konuda Turan Dursun'u okumanızı tavsiye ediyorum.

Bunu reelize eden bazı Müslümanlar, örneğin19'cular, hadislerden kurtulmanın İslam'ı kurtaracağını düşünürler ve yalnız Kur'an ilesine sığınırlar.

Tabii öyle bir İslam varlığını sürdüremez. Her bakımdan yetersiz ve güdük bir din olarak kalır.

Sitelerde Paylaş

Neyi öğrendin? İşin gücün tipik müslüman kıvırtkanlığıyla cevap vermek yada laf sokmak, kapasiten o kadar, ne aldın bu güne kadar doğrular gözüne sokulduğu halde?Bir milim ilerlemedin, senin gibi insanlar bu kuranı yazmış ve bile bile yalanlarla insanları kandırmişlar, inanmayanlara da yalanlarını dikte etmişler.

doğru söylüyorsun,inanmayanlar inanmayanlara yalanlarını dikte ediyor.sen de bu diktenin bir ürünüsün zaten.hiç müslüman olmadığın için hemen yutuyorsun.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...