Jump to content

ateist sayısı

Recommended Posts

son zamanlarda ateist forumda ateist/din-tanrıya inanan oranında ciddi bir azalış var. katalan vb birçok üyenin artık girmemesinin yanında pek çok yeni müslüman üye gelmeye başladı , bu da ana sayfada açılan başlıkların sürekli :

kafirler neden görmek istemez

gidişiniz yanlışsa bilmem ne olur

gibisinden başlıklarla dolmasına neden oldu. belki tam ateistforuma uygun değil ama ben bu azalmanın neden kaynaklı olduğunu konuşmak istiyorum.şimdi bir dinci gelip onlar doğru yolu gördüler falan demesin içlerinde gerçek hayatta tanıdıklarım var hala eskisi gibiler ve artık sıkıldıklarını söylüyorlar. ben neden sıkıldıklarını merak ediyorum

Sitelerde Paylaş

baktılar ki insanların ateist olması o kadar da önemli değil kafir müşrik sapık olması yeterli. foruma giren müslüman kılıklılara ve ülke geneline bakınca içlerini bir huzur kaplamıştır o yüzden bırakmışlardır

Sitelerde Paylaş

Korkmuşta olabilirler. Baksana twitterde bir şiir reweetledi diye 1,5 yıl hapis istemiyle yargılanan var. Ben olsam bende korkardım. :)

Sizde övünün, birde bende olsam bende korkarım diyorsun, işte dininizin gerçekleri, ama korktuklarından kaynalandığını sanmıyorum, korksalar buraya adımını atmazlar bir kere, :) belki hayatlarında değişkenler olmuştur, belki ara vermek istemişlerdir, kim bilebilir, herkesin bir hayatı var sonuçta, placebo, IFeelGood ve katalan gidişlerine dair açıklama yaptılar zaten, geri kalanlarında belli sebebleri vardır mutlaka, ama ben gidenler bir gün gelecekler diye hissediyorum. :)
Sitelerde Paylaş

Sizde övünün, birde bende olsam bende korkarım diyorsun, işte dininizin gerçekleri, ama korktuklarından kaynalandığını sanmıyorum, korksalar buraya adımını atmazlar bir kere, :) belki hayatlarında değişkenler olmuştur, belki ara vermek istemişlerdir, kim bilebilir, herkesin bir hayatı var sonuçta, placebo, IFeelGood ve katalan gidişlerine dair açıklama yaptılar zaten, geri kalanlarında belli sebebleri vardır mutlaka, ama ben gidenler bir gün gelecekler diye hissediyorum. :)

Valla korkarım. Sizinki iyi cesaret. Bir ateistlik yüzünden geleceğimi tehlikeye atamam. Banane kim neye inanırsa inansın derim.

Sitelerde Paylaş

baktılar ki insanların ateist olması o kadar da önemli değil kafir müşrik sapık olması yeterli. foruma giren müslüman kılıklılara ve ülke geneline bakınca içlerini bir huzur kaplamıştır o yüzden bırakmışlardır

sizin adınıza demiyorum bu forum zamanında ne kadar manyak müslüman gördü.o yüzden aa bak bunlar iyiymiş diye gideceklerini zannetmiyorum

Sitelerde Paylaş

Valla korkarım. Sizinki iyi cesaret. Bir ateistlik yüzünden geleceğimi tehlikeye atamam. Banane kim neye inanırsa inansın derim.

İnancın neden olduğu somut sorunlar bizim derdimiz ? Antik bir kitapta hikmet bularak toplum üzerinde gericilik ve baskı uygulattırıyor bu islam inancı denilen virüs.Birde yine kork korkacağın varsa çünkü bu gericilik seni de vurur ona göre, ne işin vardı zındıkların forumunda diye yakapaça güme gitme sonra :) Bana ne kim neye inanırsa inansın demiyor bu gerici islam çünkü, kendisine inanmayanın katlini vacib kılıyor, bizim derdimiz bu gericiliğin neden oldukları..
Sitelerde Paylaş

Forumda ateıst sayısının azalmasından daha doğal ne olabılırkı.Ateıstlerın davasına ne kadar çok sahıp çıktığı ortada.Hiç bir ateıst o begenmediği muslumanlar kadar davalarına sahıp çıkamaz.Çünkü bunun için ınanç gereklı,manevı duygular gereklı ateızm ınsana bu degerlerın hiçbirini katmaz.Tam aksıne ateızm ınsana ınsan olduğunu unutturur hayvan ile ınsanı aynı gruba dahıl ederek ınsanın vasfını ve ustunlunu ortadan kaldırır.Bu nedenledır kı ateızme daha fazla tutunmak ınsana zevk vermez.

Sitelerde Paylaş

Ateıstlerın davasına ne kadar çok sahıp çıktığı ortada.Hiç bir ateıst o begenmediği muslumanlar kadar davalarına sahıp çıkamaz.

Müslümanlar da azınlıkta ve ters bir harekette baskı görür durumda olsalardı, onlarda davalarını güdemezlerdi. Hatta hiç güdemezlerdi; en azından ateistler yine seslerini duyurabiliyorlar.
Sitelerde Paylaş

Forumda ateıst sayısının azalmasından daha doğal ne olabılırkı.Ateıstlerın davasına ne kadar çok sahıp çıktığı ortada.Hiç bir ateıst o begenmediği muslumanlar kadar davalarına sahıp çıkamaz.Çünkü bunun için ınanç gereklı,manevı duygular gereklı ateızm ınsana bu degerlerın hiçbirini katmaz.Tam aksıne ateızm ınsana ınsan olduğunu unutturur hayvan ile ınsanı aynı gruba dahıl ederek ınsanın vasfını ve ustunlunu ortadan kaldırır.Bu nedenledır kı ateızme daha fazla tutunmak ınsana zevk vermez.

Bir davaya ne kadar çok bağlı olursan, o dava o kadar doğru demek değildir. Aslında din insana insanlığını unutturur, memeleri yeni çıkmış huriler aşkına her sapıklığı savundurtur.

Sitelerde Paylaş

Dini değerlere hakaret suç değil mi? Tabi sizin saldırılacak bir değeriniz olmadığı için rahatsınız.

Dini değerlere hakaret etmeden ateist olmak suç mu peki?

Müslüman olmayan herkesi eleştiren,küfür edenler de suçlu o zaman. :)

Sitelerde Paylaş

ben bu yıl üniversite sınavlarına hazırlandığım için çok nadir uğruyorum ne var ne yok diye ...ama diğerlerine gelince zaten her şeyi yazıp çizmişler tartışmışlar kurandaki saçmalıkları vs. bir yerden sonra sıkılmış olabilirler sürekli aynı konulara değinmekten .

Sitelerde Paylaş

bence müslümanlar bu forumda yazdıklarına duacı olmaları gerekiyor. aynı şekilde ateistler din-islam forumlarında yazamazlar, susturulurlar, banlanır atılırlar forumdan. ama burası özgürlükçü bir ortam. herkes görüşünü dilediğince savunabiliyor. bu çok önemli bir nokta kanaatimce. biz bu forumda faşizanca duygularla bizden ayrı düşünenleri forumdan atmıyoruz, aksine fikirlerini dinliyoruz. bu yüzden müslümanlar bu forumun kıymetini bilmeli.

Sitelerde Paylaş

Sürekli aynı konular sıkıyor açıkcası. Samimi söylüyorum ki dinci birçok sitede muhammet lafı burası kadar geçmiyordur.

Ayrıca bazı kişilere laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan beter. Hatta nette bu kişiler için dalga amaçlı " hadi atayizler bunuda açıklayın" tarzı laflar dolaşmakta.

Ateistforuma dinle alakalı olmayan konularıda konuşmaya açmadığımız sürece burası batmaya müsaittir.

Sitelerde Paylaş

bence müslümanlar bu forumda yazdıklarına duacı olmaları gerekiyor. aynı şekilde ateistler din-islam forumlarında yazamazlar, susturulurlar, banlanır atılırlar forumdan. ama burası özgürlükçü bir ortam. herkes görüşünü dilediğince savunabiliyor. bu çok önemli bir nokta kanaatimce. biz bu forumda faşizanca duygularla bizden ayrı düşünenleri forumdan atmıyoruz, aksine fikirlerini dinliyoruz. bu yüzden müslümanlar bu forumun kıymetini bilmeli.

Belkı forumdan atmıyorsunuz ama işinize gelmeyen başlıkları bır anda sılıyorsunuz.Hanı görüşlere değer verıyordunuz hanı özgur forumdu burası.Üstelık hakaret içermeyen konu olduğu halde siliyorsunuz.Ama sızın ıslama hakaret dolu yazdığınız başlıkların haddı hesabı yok.Bunun adı işime gelenı ben burda yayınlarım dır başka söze gerek yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...