Jump to content

Ulusalcılık ve ateistforum

Recommended Posts

Ateistforumun geneline baktığımızda ulusalcı kimliğe sahip üyelerin çok fazla olduğunu görüyoruz. Bu üyelerin söylemlerine baktığımızda da İslam'a karşı oluşlarının temelinde de ulusalcı kimlik ön planda gibi. Aslında bu üyelerin ateist olmaları konusunda şüphe duyuyorum.

Her ateistin din dışı ideolojisi farklı olabilir ama bu forumun çizgisi ulusalcılığa daha yakın. Mesele bu forumda sosyalistleri de görmeyi çok isterdim ama yoklar!! Sosyalistler ateizmi daha çok özümsemişlerdir bana göre. Aksini savunanlar varsa tartışılabilir tabiki. Bu forumdaki ateizm geneli yansıtmıyor. Ortada büyük bir İslam düşmanlığı var ve ciddi hakaretler havalarda uçuşuyor. Eleştirmek bu değildir. Başkalarının değerlerine sövmek sadece şovenizmin bir çeşidinden öteye gitmez. (sosyalistler daha saygılı bu konularda).

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ulusalcılık türkçülük kemalizm atatürkçülük ateizm hepsi bahane bunların tek derdi nefisleri

Ya ne demezsiniz,nefis diyene bakın hele, sizin kitabınızdaki allahınız insansı egolarıyla kıvranıp duruyor, kin tutuyor, tehdit ediyor, beddua ediyor, kadınları muhattab almıyor ve erkeklere amade edip duruyor buda yetmiyor huri tahsiz ediyor errrrrkeklere öte tarafta, savaş taktiği veriyor, her ne kadar yanlış taktik verip dursada :) ,ganimet bölüştürüyor, yaratanın bunlarla ne işi olur? Köle ve cariye ayetleri gibi utanılası şeylerden bahsedip duruyor sürekli, allah olsa kulu kula köle eder mi? Höt diyip iki ayetle bunları kaldıracak gücümü yoktu? İçkiyi kökünden kaldıran allah insanın köle ve cariye olmasını es geçip birde kitabına yazarak meşrulaştırmış olmuyor mu? Bunlar ne peki?

Sitelerde Paylaş

Ateistforumun geneline baktığımızda ulusalcı kimliğe sahip üyelerin çok fazla olduğunu görüyoruz. Bu üyelerin söylemlerine baktığımızda da İslam'a karşı oluşlarının temelinde de ulusalcı kimlik ön planda gibi. Aslında bu üyelerin ateist olmaları konusunda şüphe duyuyorum.

Her ateistin din dışı ideolojisi farklı olabilir ama bu forumun çizgisi ulusalcılığa daha yakın. Mesele bu forumda sosyalistleri de görmeyi çok isterdim ama yoklar!! Sosyalistler ateizmi daha çok özümsemişlerdir bana göre. Aksini savunanlar varsa tartışılabilir tabiki. Bu forumdaki ateizm geneli yansıtmıyor. Ortada büyük bir İslam düşmanlığı var ve ciddi hakaretler havalarda uçuşuyor. Eleştirmek bu değildir. Başkalarının değerlerine sövmek sadece şovenizmin bir çeşidinden öteye gitmez. (sosyalistler daha saygılı bu konularda).

Sizin ulusalciliga, sosyalizme, kominizme, ateizme gelene kadar daha cok firin ekmek yemeniz lazim. Bunlar sizin harciniz konular degil.

Sizin konulariniz; kadini doverken nelere dikkat etmek lazim, kole secerken neresine bakmak lazim, cariye seciminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, hurilerin gogus olculeri nelerdir, daha cok sevap puan icin hacda hangi taslara dua ve secde etmek lazim, seytan taslarken en cok sevap hangi tasla kazanilir, namazda "allah birdir" derken parmak dobrowski yapilmali mi, zemzem suyu ile raki icsem gunah mi sevap mi, orucluyken balgam yuttum orucum bozulur mu, trafikte yan arabadaki kadina dil attim zina sayilir mi, aklimda jenifer lopezi hayal ettim abdestim bozulur mu, yanimdaki kadinin sacini gordum gunah yazilir mi vs vs vs...

Sitelerde Paylaş

Sizin ulusalciliga, sosyalizme, kominizme, ateizme gelene kadar daha cok firin ekmek yemeniz lazim. Bunlar sizin harciniz konular degil.

Sizin konulariniz; kadini doverken nelere dikkat etmek lazim, kole secerken neresine bakmak lazim, cariye seciminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, hurilerin gogus olculeri nelerdir, daha cok sevap puan icin hacda hangi taslara dua ve secde etmek lazim, seytan taslarken en cok sevap hangi tasla kazanilir, namazda "allah birdir" derken parmak dobrowski yapilmali mi, zemzem suyu ile raki icsem gunah mi sevap mi, orucluyken balgam yuttum orucum bozulur mu, trafikte yan arabadaki kadina dil attim zina sayilir mi, aklimda jenifer lopezi hayal ettim abdestim bozulur mu, yanimdaki kadinin sacini gordum gunah yazilir mi vs vs vs...

Sen müslümanlığı nereden öğrendin yahya? Bu yazdıkların senin sanrıların sadece. Nasıl görmek istersen öyle bakarsın.

Ayrıca sizdeki "kibir" çok sırıtıyor. Bizi neden haklı çıkarıyorsunuz her zaman. Kibriniz olmasaydı ateizm hakkındaki fikirlerin değişebilirdi.. Ama haklı çıkarıyorsunuz bizi ve Kuran'ı..

Sitelerde Paylaş

Sen müslümanlığı nereden öğrendin yahya? Bu yazdıkların senin sanrıların sadece. Nasıl görmek istersen öyle bakarsın.

Ayrıca sizdeki "kibir" çok sırıtıyor. Bizi neden haklı çıkarıyorsunuz her zaman. Kibriniz olmasaydı ateizm hakkındaki fikirlerin değişebilirdi.. Ama haklı çıkarıyorsunuz bizi ve Kuran'ı..

Optimum, sizdekide tutarsizlik cok siritiyor. Liste cikardim, hangilerini begenmedin? Burada deli danalar gibi bu konulardan hangisini tartismadin? Senin konularin bunlar, buraya gelis sebebin bunlar, yalan mi? Buraya bize evrim ogretmeye gelmedin dimi? Hangi birini begenmedin? Kadin dovmeyi mi begenmedin, hareme cariye atmayi mi? Burada ateistler ile don babam don surekli tartistiklariniz bunlar degil mi? Burada atesitler kuran ayetlerini yazip yorumlamasalar hangi biriniz buraya gelecek? Birde arada bir bilip bilmeden dalip tarumar ettiginiz evrim tartismalari var tabi, onlarda bonus.

Birinizde ben bunu bilmem demiyor, hepiniz her konuda masallah uzmansiniz. Adam doktorasini yapmis biyolog, adama biyoloji ogreteceksiniz. Ama bu kibir degil, biz buraya neden geldiginizi yazinca kibir. Nasil is bu peki?

Sitelerde Paylaş

Ateistcafe daha çok güncel ve politik olayların tartışıldığı bir bölüm olduğuna göre Müslümanlığın veya Ateistliğin bir önemi olmamalıdır diye düşünüyorum. Müslümanların sırf dinsel konularla haşır neşir olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

ulusalcılık türkçülük kemalizm atatürkçülük ateizm hepsi bahane bunların tek derdi nefisleri

sanane milletin nefsinden ? sana göre yasak olan birçok şey bize göre haktır.yaşamamak varolan hakkını bastırmak bize göre öküzlüktür sana göre sevaptır keyfine bak adamım..ha bu arada elbete insani sınırlar çerçevesinde başkasına zarar falan kastedilmiyor..tamam mı iyi insan :)

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ulusalcı hem sosyalist olabilir hemde ateist. Dünya sosyalist hareketlerine bakıldığında antiemperyalist her sosyalist hareket yurtseverdir. Bunun tersi kendine solcu kisvesi takındıran dünbeleklerin laf cambazlığından öte birşey değildir.

Eğer bir ülkede antiemeryalistsen ulusalcı bir çizgiye de kaymak zorundasın. Buna sen yurtsever dersin o ulusalcı başkası da milliyetci der. Bu eşyanın tabiatı gereğidir.Aklınızdan uydur kaydır düşünceleri Sosyalist literatüre mal edip bilgiçlik taslamak ülke ulusalcılarını(milliyetcilerini-yurtseverlerini) sosyalizmden uzaklaştırır. AB-D solu diyebileceğimiz dünya vatandaşlığına kadar rüyada olup pratikte değersiz olmak. Ülke içerisinden dışarıya (Özelliklede emperyalizim) karşı her tavırda 2.Enternasyonel bataklığına saplanıp pratikte bir hiç olmak. Sürekli gerici AB li sosyal dangalaklarla müttefiklik kurup mercimeği fırında pişirmek.

Ülke işçi sınıfının sendika ağalarının bildik yüzüne Tekel eylemlerinde abir kez daha tanıklık edildi. Göya sınıfdaşlık yapıldı. Tekel eylemleri sırasında İş ülke işçi sınıfına gelince;

Ankarada ki Tekel eylemlerinin olduğu yıllarda sırasında AB ya bağlı sendikalar ile Türk iş,Disk, Ve Hak iş başka bir proje ile iştigal ediyordu. O yıllarda bu projenin kordinesini sağlıyan AB nin finansal desteği ile yürütülen faliyetlerini izlemek için bir sitede vardı.

Projenin adı ; ETUC ( Avrupa Sendikalar birliği) İşçiler bir arada projesi Siteleri http://iscilerbirarada.org/ ( Unutturmaya çalışılıyor anlaşılan). Ana sayfadan görüntü ; http://dawhois.com/w...rarada.org.html

Projenin envanteri

Proje Bütcesi : 3.100.00

Projenin süresi : Ekim 2008-Mart 2010

Amaç ( Dikkat edelim Lütfen ) : Kısa adıyla “İşçiler Bir Arada” projesi, farklı kültürlerden çalışanları bir araya getiriyor. Proje, AB ve Türkiye’deki sendikalar ve üyeleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi, kalıcı bir diyalog oluşturmayı, işçilerin birbirlerini daha iyi anlamalarını ve çalışma kültürü konusunda karşılıklı deneyim alışverişi gerçekleştirmelerini sağlamayı hedefliyor. Türkiye’nin AB ile bütünleşme sürecinin getirdiği fırsatlar ve güçlükler konusunda farkındalık yaratan proje, işçilerin karşılaştıkları sorunlara ortak çözümler getirmeyi de amaçlıyor. ( İlgili amaçlar arasında eylemlerde dayanışma yok.)

Emperyalist bir yapı ile ilişkiye girip fayda sağlamak mı derseniz.

İlgili seminerler genellikle Lüks otellerin toplantı salonlarında yapıldı. Site kapatılmamış olsa birçok fotoğraf ve dökümana ulaşabilecektik. (O zamanlar inceleme fırsatı buldum. Fakat sitenin kapatılabileceği aklımdan geçmediği için verileri kaydetmekte aklımın ucundan geçmedi. )

Ancak o zamanlar çarpıcı bir gelişmeyi hatırlıyorum. Tabi bazıları açısından çarpıcı olmayabilir. Htırlanacaktır 2010 un ocak ve Şubat aylarında Ankarada çadır eylemi başlamıştı. Yine o tarihte ilgili sendika ( Tek Gıda İŞ) 10 ve 12 Şubat arasında AB li misafirleri ile Ankara da 4 yıldızlı bir otelde eğitim seminerine katıldı. Üstelik üyeleri 4-C ye geçirilme aşamasında ve soğukta çadır eylemlerindeyken. Hakkını yemiyelim İlgili sendikanın başkanı son dönem de ki tavrı ile

gibidir.

Bunları niye mi yazıyorum.

Emperyalist uluslar genellikle işçi sınıfları ile beraber hareket ederler. 2. Enternasyonelbakış Avrupa solcularının genel karakteridir. " II. Enternasyonal partilerinin en büyük ve en etkilisi olan Alman partisinin bulunduğu sosyal-demokrat partilerden çoğunun, proletaryaya karşı, kendi genel kurmaylarının, kendi hükümetlerinin, kendi burjuvazilerinin yanında yer aldıklarını söylememiz gerekir." Lenin

Günümüzde ülkemize yönelik 5. Kol faliyetini en iyi analiz eden eser Kaan Arslanoğlunun Karşıdevrimciler eseridir. Eserde 12 Eylül darbesi sonrası savrulmanın düşmanlıktanda öte çanakyalayıcılığa kadar götürüldüğü resmedilmektedir. Eser devrimcilerle beraber okuduğunda şu aklımda kalmıştır.

" Devrimciler istanbulda çok katlı bir inşaatta işkence görmektedir. Ve halk olan bitene kayıtsızdır . Hatta birçok yerde destek olmaktadır. Onlar işkencelerden geçirilirken karşı binaların tv lerinden müzik sesleri kahkahalar gelmektedir. " Arslanoğlu bir pisikoloktur. Bu kitap sonrası çıkarttığı Karşıdevrimciler kitabı da ilgili resmi berraklaştırmaktadır. Ve evet dönemin solcularının geneli sonrasında ya mütahit olmuştur ya medyada köşe kapmıştır. Ya Üniversitelerde kürsü sahibi olmuştur. Devrim bu halka laik değildir.

Mesele Ulusalcılık değil. Ümit Kabasakal olayı güzel özetliyor.Halk değil sizsiniz suçlu... Bu halk AKP yi hakketmiyor. http://video.muhalif...asil-olunur.htm

Programın tamamı ;

http://youtu.be/whV3L4zYcJY

tarihinde apsimon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyleleri çok ama hepsi böyle dersen hoop dur derim orada. :)

Sitelerde Paylaş

Ya ne demezsiniz,nefis diyene bakın hele, sizin kitabınızdaki allahınız insansı egolarıyla kıvranıp duruyor, kin tutuyor, tehdit ediyor, beddua ediyor, kadınları muhattab almıyor ve erkeklere amade edip duruyor buda yetmiyor huri tahsiz ediyor errrrrkeklere öte tarafta, savaş taktiği veriyor, her ne kadar yanlış taktik verip dursada :) ,ganimet bölüştürüyor, yaratanın bunlarla ne işi olur? Köle ve cariye ayetleri gibi utanılası şeylerden bahsedip duruyor sürekli, allah olsa kulu kula köle eder mi? Höt diyip iki ayetle bunları kaldıracak gücümü yoktu? İçkiyi kökünden kaldıran allah insanın köle ve cariye olmasını es geçip birde kitabına yazarak meşrulaştırmış olmuyor mu? Bunlar ne peki?

İmzandaki Atatürk imzasını kaldır bence. :)

Sitelerde Paylaş

Güldüm ama katılıyorum,malesef böyle. :)

Sitelerde Paylaş

Ateistler kibirli olsa ,kebir olsa hatta ekber olsa ne yazar sen ateistlerin sorularına kendinin bile ikna olmadıgı cevaplar verdikten sonra için nasıl rahat edecek ,ateistlerin düşüncelerinde yarattıgı tahripat tan kurtulmak için ateistlerin uslubuna takmak seni bu şüphelerden ancak geçici kurtarabilir.

Yahyanın kibirini(!)degil aşagıdaki yazısını başka bir dinin inanırı ve ya bir dinsiz olarak düşünmeni öneririm.

Sitelerde Paylaş

Yapmayın.Sizlerin ağababalarının halllerini bana burada açıklatmayın?Benim nefsim bana namaz kıldırtmadı,Oruç tutturtmadı ama ben hiç olmazsa Hiç kimsenin canına malına ırzına kötülük yapmadım.Bakın bakalım bunların daniskalarını yapan namaz üzerine namaz kılan Oruç üstüne oruç kılan ağababalarınız hapiste?Neden hapisteler pekiyi? Darbemi Yapmaya kalktılar? :)

En meşhur bir şairiniz vardı? Yaşamını bir araştırın isterseniz?

Ha bu arada bir şey daha söyleyyim Nefs aynı zamanda korkaktır.Öyle olduğu içinde bulunduğu beşere kötülük yaptırtmaz.Kadına çaktırmadan bakarsın sadece ama Ona laf dahi atamazsın!Nefsin yoksa şayet karşındakine her türlü kötülüğü rahatça yaparsın!

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Nefis" deyince akıllarına farklı şeyler geliyor..

Farklı şeyler dediğiniz ne mesela, dinle mıymıy uyumayıp vatanını sevmek mi sizin için bizim nefsimiz? Nede olsa size göre mülk allahın değil mi? Vatan da neymişki, peşkeş çek gitsin. Vatanına her türlü yavşaklığı yapanlarda hep bu nefsiniz sizin ama ne hikmetse biz yanlış anlıyoruz, arap hayranları....
Sitelerde Paylaş
Guest positivism

Neden şüphe duyuyorsun?Ateizmin tanımında "ulusalcı olamaz veya ulusalcı olur "diye söylemi var mı?

Sosyalizmin tanımında "ulusalcı olur veya ulusalcı olamaz "diye bir söylemi var mı?

Sitelerde Paylaş
Guest positivism

nefis, -fsi Ar. nefs

(I) a. 1. Öz varlık, kişilik: �Çoğunu kendi nefsini kurtarmak için öldürmüştü.� -Ö. Seyfettin. 2. İnsanın yeme içme vb. gereksinimlerinin bütünü.

http://tdkterim.gov.tr/bts/

Nefs

• (Nefis) Can, kişi, kendi, öz varlık. Bir şeyin zatı olan, kendisi.
  • Göz.
  • Şehvet ve gadabın mebdei olan kuvve-i nefsaniye. Fıtri meyil, bedenin hissi istekleri.
  • Ruh, hayat, asıl.
  • Maya.
  • Hamiyet. (Evet, nefsini beğenen ve nefsine itimad eden bedbahttır. Nefsinin ayıbını gören, bahtiyardır. M.)
    http://www.osmanlicaturkce.com/?k=nefs&t=%40

Senin nefsin yok mu? Kişiliksiz mi sin?Yemeden içmeden mi yasıyorsun? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...