Jump to content

Ulusalcılık ve ateistforum

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ulusalcılık türkçülük kemalizm atatürkçülük ateizm hepsi bahane bunların tek derdi nefisleri

Zina yasaktı bende ateist oldum şimdi her kadın beni bekliyormuş onu farkettim. Birlikte olduğum hatun sayısı 5697974697346947694376 oldu sanırım

Sitelerde Paylaş

Bilin bakalım bu sözler kime ait?

"...Müslüman toplumlar gelecekte herhangi bir gün kendi irade ve arzularını kullanacak bir güç ve özgürlüğe kavuşurlar ve o zaman lüzumlu ve yararlı görürlerse, çağın gereklerine uygun birtakım uyuşma ve birleşme noktaları bulabilirler.

...Birleşmiş olan İslâm devletleri bu meclisin başkanı tarafından temsil edilecektir derlerse ve isterlerse, işte o zaman, o birleşik İslâm devletine hilâfet ve ortak meclisin başkanlığına seçilecek zata da halife ünvanını verirler.

Yoksa, herhangi bir İslâm devletinin, bir kişiye bütün İslâm dünyasının işlerini yönetme ve yürütme yetkisini vermesi akıl ve mantığın hiçbir zaman kabul edemeyeceği bir durumdur."

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Ateistforumun geneline baktığımızda ulusalcı kimliğe sahip üyelerin çok fazla olduğunu görüyoruz. Bu üyelerin söylemlerine baktığımızda da İslam'a karşı oluşlarının temelinde de ulusalcı kimlik ön planda gibi. Aslında bu üyelerin ateist olmaları konusunda şüphe duyuyorum.

Her ateistin din dışı ideolojisi farklı olabilir ama bu forumun çizgisi ulusalcılığa daha yakın. Mesele bu forumda sosyalistleri de görmeyi çok isterdim ama yoklar!! Sosyalistler ateizmi daha çok özümsemişlerdir bana göre. Aksini savunanlar varsa tartışılabilir tabiki. Bu forumdaki ateizm geneli yansıtmıyor. Ortada büyük bir İslam düşmanlığı var ve ciddi hakaretler havalarda uçuşuyor. Eleştirmek bu değildir. Başkalarının değerlerine sövmek sadece şovenizmin bir çeşidinden öteye gitmez. (sosyalistler daha saygılı bu konularda).

Forumda her görüşten ateist var.Ulusalcılık,kapitalizm,sosyalizm vb bunlar ekonomi ve toplum bilimi üzerine görüşlerdir.

Bir kişinin ekonomi ve toplum bilimlerinde ki görüşlerine göre ateist teist ayrımı yapman bunların ne olduğunu bilmediğinin göstergesidir.

Sosyalistler içinde sadece marksistler(diyalektik materyalizmi savunanlar) tanrı yok der.

Sitelerde Paylaş

ulusalcılık türkçülük kemalizm atatürkçülük ateizm hepsi bahane bunların tek derdi nefisleri

Haaahahah çöl bedevisine bak. Bir düşün bakalım öldüğünde yok olacaksın her şey bitecek finiş mafiş sessizlik karanlık ve yokluk desek. Aklın durur g.tün tavana vurur Yok olmaz Ben illede hurilerle nurilerle grup yaparak sonsuza kadar yaşayacağım diye ağlamaya zırlamaya başlarsın. Ama egosit olan nefislerine düşkün biz oluyoruz öylemi ? Yaw he he ....

Sitelerde Paylaş

RESİM : https://scontent-b-c...702054073_n.png

KAYNAK : https://www.facebook...599739976789821

.

.

10009765_599710080126144_440443978857175788_n.jpg

MUSTAFA KEMAL'İN DE İSTEDİĞİ BUYDU..

KİMSEYE KUL KÖLE DEĞİL.ÖZGÜR YURTTAŞ..

FİKRİ HÜR-İRFANI HÜR..VİCDANI HÜR KUŞAKLAR YETİŞTİRMEK.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:D

Kimseye kul köle olmayan sizler ona kul köle olmuşsunuz..

Kocaman,kırmızı kırmızı yazıyor ama görmüyorsun/anlamıyorsun..!

Fikri hür,vicdanı hür bir nesil istiyorum diyen birisine,kul-köle olan birisi;bu sözleri söyleyeni zırnık anlamamıştır..

Sitelerde Paylaş

Kocaman,kırmızı kırmızı yazıyor ama görmüyorsun/anlamıyorsun..!

Fikri hür,vicdanı hür bir nesil istiyorum diyen birisine,kul-köle olan birisi;bu sözleri söyleyeni zırnık anlamamıştır..

sayın nolan siz imam hatip mezunumuydunuz ? sanki öyle birşey hatırlıyom.

Sitelerde Paylaş

Solcunun akillisina ulusalci deniyor. Inançlara saygili dediginiz "sosyalistler" Cia yapimi sivil toplumculuk ideolojisi ile zehirlenmis kisilerdir. Toplumu degistirme, gericilikle savasma, iktidara gelme gibi iddialari yoktur. Kumda oynarlar. O yüzden size sempatik geliyorlar.

Ulusalci miyiz? Evet! Yugoslavya'ya ayak basan Nazileri anasindan dogduguna pisman eden partizanlar kadar ulusalciyiz!

Sitelerde Paylaş

Ateistforumun geneline baktığımızda ulusalcı kimliğe sahip üyelerin çok fazla olduğunu görüyoruz. Bu üyelerin söylemlerine baktığımızda da İslam'a karşı oluşlarının temelinde de ulusalcı kimlik ön planda gibi. Aslında bu üyelerin ateist olmaları konusunda şüphe duyuyorum.

Her ateistin din dışı ideolojisi farklı olabilir ama bu forumun çizgisi ulusalcılığa daha yakın. Mesele bu forumda sosyalistleri de görmeyi çok isterdim ama yoklar!! Sosyalistler ateizmi daha çok özümsemişlerdir bana göre. Aksini savunanlar varsa tartışılabilir tabiki. Bu forumdaki ateizm geneli yansıtmıyor. Ortada büyük bir İslam düşmanlığı var ve ciddi hakaretler havalarda uçuşuyor. Eleştirmek bu değildir. Başkalarının değerlerine sövmek sadece şovenizmin bir çeşidinden öteye gitmez. (sosyalistler daha saygılı bu konularda).

Külliyen yalan!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...