Jump to content

MUSLUMANLAR! Kuran'i elestirebilir misiniz?

Recommended Posts

Kuran köle edinmeyi de, olmayı da şirk olarak nitelendirir ve cehennemle tehdit eder.

cahilliğimi bağışlayın ama böyle bi yaklaşımı ilk kez görüyorum.

yani köle edinmenin şirk olduğunu...

bu orjinal bi görüş mü,

yoksa bunu savunan başkaları da var mı?

kimler örneğin? ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Adaletten, doğruluktan şaşmaz olan ALLAH (C.C) tır. Kur-an değildir. Kur-an; ALLAH (C.C) kelamı olsa bile, bu kelamı kağıda dökenler, tercüme ve tefsir edenler insandır. İnsan hata yapabilen, yanlış anlayabilen bir varlıktır.

Dolayısıyla anlayışıma çok ters bir ayet ile karşılaştığımda, burada saçmalamış demem. Önce diğer mealler ile karşılaştırır, sonra tefsirleri karşılaştırırım. Eğer hala ikna olmamışsam bu ayet yanlış aksedilmiştir diye düşünürüm en fazla. Yoksa ALLAH (C.C) ın yanlış düşünebileceği veya yanlış öğüt verebileceği aklıma teğet bile geçmez.

Kur-an'da var mı beni acaba dedirten ayetler...

Elbette var..

En önemlisi Kölelik ve cariyelik kurumlarının Adaleti zayıflattığı düşüncem.

Hiç bir yerde doyurucu bir cevap bulamadığım için kendi açıklamamı getirdim. Bu açıklamam beni tatmin etti... Çünki Kur-an da her ne kadar kölelik ve cariyelik kurumları varsa bile her fırsatta bunların azad edilmesi öğütlenir.

Yani diyorsunuz ki

hep düz düşünürüm fikirlerim hiç bir zaman değişmez

her şekilde kıvırtabilirim

önüme ahzab suresinide koysalar

hatta ahzabın 50. ayetinide koysalar

çok süper bir şekilde kıvırtırım'mı demek istediniz acaba ?

Sitelerde Paylaş

Hûd/2. (De ki: Bu Kitap) "Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için (indirildi). Şüphesiz ki ben, onun tarafından size (gönderilmiş) bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.

Hud Suresi 2. Şöyle ki, Allah'tan başkasına kul olmayın! Ben size O'nun tarafından müjdelemek ve uyarmak için gönderilmiş bir peygamberim!

De ki : Bu iki sözcük arap dilinin inceliği mi yoksa, arap köçeklerine taş çıkarttıracak sözde müslümanların çaresizliği mi ?

Aynı Hûd suresinin 2. ayeti, 2 değişik meali !

Ben zilli tefi hazırladım, siz kıvırmaya hazır mısınız ? ;)

Sitelerde Paylaş
Hûd/2. (De ki: Bu Kitap) "Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için (indirildi). Şüphesiz ki ben, onun tarafından size (gönderilmiş) bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.

De ki : Bu iki sözcük arap dilinin inceliği mi yoksa, arap köçeklerine taş çıkarttıracak sözde müslümanların çaresizliği mi ?

Aynı Hûd suresinin 2. ayeti, 2 değişik meali !

Ben zilli tefi hazırladım, siz kıvırmaya hazır mısınız ? ;)

Fatiha 5: İyyake na'büdü ve iyyake nesteıyn

Hud 2: Ella ta'büdu illellah innenı leküm minhü nezıruv ve beşır

Adb= kul-köle

“ibadet ve kulluk etmek” anlamına gelmekte.

Ne demiştik 32. iletide de;

Fatiha 5 "Yalnız sana ibadet ve kulluk ederiz"

na'büdü = abd kökünden.

abd bilindiği üzere kul-köle (esir) demek. Örnek; Abdullah = Allah'ın kulu

Hud: 2’nin de İngilizcesine bakalım ki iyice anlaşılsın;

That you shall not serve (any) but Allah; surely I am a warner for you from Him and a giver of good news,

İyisi mi sen o tefi bana ver. ;)

Bir daha da adam gibi araştırmadan laf salatası yapma.

Sitelerde Paylaş
Fatiha Suresi;

1. Bismillahirrahmanirrahim

2. Hamd o alemlerin Rabbi,

3. O Rahman, Rahim,

4. O din gününün maliki Allah'ın!

5. Sade Sana ederiz kulluğu, ibadeti; sade Senden dileriz yardımı, inayeti Yarab!

6. Hidayet eyle bizi doğru yola!

7. O kendilerine nimet verdiğin mesutların yoluna! Ne o gazap olunanların ne de sapkınların!

Olay burada bitmiş zaten...

"Yalnızca sana kulluk ederiz" diye söz verir müslümanlar her gün Allah'a...

Müsaadenizle zilli tefim bende kalsın. Arapçanın inceliklerinde çare arayan köçeklerin kıvırmalarına ilâç gibi gelir.

Hûd/2 de de ki : sözcüğünü es geçmişsiniz.

Arap dilinin inceliklerine dalmadan, fatiha suresinin kimin sözleri olduğunu açıklayabilir misiniz ?

Sitelerde Paylaş

Arapçada kul-köle aynı anlamdadır.

Ve kesin bir şekilde ayetler Allah'tan başka hiçbirşeye kul-köle olunamıyacağını,bunun yani yaratılmışa kulluğun şirk ve cehennemlik bir davranış olduğunu belirtir:

Enbiya Suresi 98. Ayet:" Siz ve Allah'ın berisinden, kulluk/kölelik ettikleriniz, cehennem odunusunuz. Hepiniz oraya gireceksiniz."

Maide Suresi 76. Ayet: Söyle onlara: "Allah'ın yanında bir de, size zarar yahut yarar sağlama gücü olmayan şeylere mi kölelik/kulluk ediyorsunuz? Allah, en iyi duyan, en iyi bilenin ta kendisidir."

"Allah'ım, biz yalnız Sana kulluk ederiz (ABİDU); yalnız Senden yardim isteriz." (1:5).

Kuran'da belirtildiği üzere peygamberlerin bile köle edinme yetkisi yoktur.Allah'ın dışında , yaratılmış bir şeye kulluk-kölelik en büyük günahlardandır.:

Ali İmran Suresi 79. Ayet: Allah'ın kendisine kitap, bilgi ve peygamberlik vermiş olduğu hiçbir kişinin kalkıp da insanlara: "Allah'a değil bana kul olun" diyebilme yetkisi yoktur. Ancak: "Kitabı öğretmekte ve ders alıp vermekte olmanız sebebiyle Allah yolunun erleri olunuz!" der.

Hud Suresi 2. Ayet: şöyle ki, Allah'tan başkasına kul olmayın! Ben size O'nun tarafından müjdelemek ve uyarmak için gönderilmiş bir peygamberim!

İslam dininden sonra hiçbir müslüman köle edinememiştir(Kuran'daki gerçek İslamın uygulandığı dönemler).Ama cahiliye döneminden kalma kölelerin bırakılması adım adım olmuştur.Ayetler en ufak birşeyde eldeki kölelerin serbest bırakılmasını,onlara maddi yardım yapılmasını ve çağı gelmişse-istiyorsa evlendirilmesini emreder:(4-92,5-89 vb. birçok ayet neredeyse sağa baktın bir köle azad et,sola baktın bir köle azad et şeklindedir)

90:10 Ona iki yolu göstermedik mi?

90:11 Ne var ki zor yola katlanamadı.

90:12 Zor yolun ne olduğunu bilir misin?

90:13 Köleleri özgürlüklerine kavuşturmaktır;2

İslam'dan sonra insanların tutsak alınmasının tek yolu savaşlarda ele geçen esirlerdir.Burada da:

1-Saldırı savaşı kesinlikle yasaktır.Yalnızca ve yalnızca savunma savaşına izin vardır:

"Size SALDIRANLARLA Allah için savaşın. Haksız yere savaşmayın. Allah haddi aşanları sevmez (2:190)."

8:67 Hiçbir peygambere, yeryüzünde savaşa katılmaksızın esirler edinmesi yakışmaz. Siz bu dünyanın geçici malını istiyorsunuz; ALLAH ise (sizin için) ahireti ister. ALLAH Üstündür, Bilgedir.8

2-Savunma savaşında da ele geçirilen insanlar köle olarak elde tutulamaz,bir müddet sonra bırakılırlar bu savaş esirleri de....

"Sonunda üstün geldiğinizde onları esir alın; onları ya karşılıksız veya fidye karşılığında salın. Savaş durumu kalkıncaya kadar bunu uygulayın."(47-4)

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek islam, sanal islam vs dönemleri bırakın. (Bence gerçek islam ismaililer dönemine daha uygundur.. oda torpille)

Bakın bugün 1 Mayıs gelin gerçek İNSAN a

1)Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler ve birbirlerine karşı kardeşlik zihniyeti ile hareket etmelidirler

2)Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir akide, milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin işbu Beyanname’de ilan olunan tekmil haklardan ve bütün hürriyetlerden istifade edebilir.

3)Yaşamak, hürriyet ve kişi emniyeti her ferdin hakkıdır

4)Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz; kölelik ve köle ticareti her türlü şekliyle yasaktır.

5)Hiç kimse işkenceye, zalimane, gayriinsani, haysiyet kırıcı cezalara veya muamelelere tabi tutulamaz.

6)Herkes her nerede olursa olsun hukuk kişiliğinin tanınması hakkını haizdir.

7)Kanun önünde herkes eşittir ve farksız olarak kanunun eşit korumasından istifade hakkını haizdir. Herkesin işbu Beyanname’ye aykırı her türlü ayırdedici mualeleye karşı ve böyle bir ayırdedici muamele için yapılacak her türlü kışkırtmaya karşı eşit korunma hakkı vardır.

Sadece bu ilk yedi madde bile tüm kutsal kitaplardan daha önemlidir....

Bugün 1 Mayıs....

Unutmayın...

Sitelerde Paylaş
Müsaadenizle zilli tefim bende kalsın. Arapçanın inceliklerinde çare arayan köçeklerin kıvırmalarına ilâç gibi gelir.

Hûd/2 de de ki : sözcüğünü es geçmişsiniz.

Arap dilinin inceliklerine dalmadan, fatiha suresinin kimin sözleri olduğunu açıklayabilir misiniz ?

İnegin rahmini yarıp embriyoyu inceleyen Muhammed ayetin başına "de ki" yazmayı unutmuş vay be! Savaşlarda müthiş başarılar elde eden kumandan ve bilmem kaç tane kadını idare edip-başa çıkan kurnaz (!) Muhammed herşeyi mükemmel bir şekilde yapmış ama gel gör ki "De ki" yazmayı unutmuş.

Hiçbir zaman kendi içinizde bir tutarlılığınız yok...

Bu surenin başında "De ki" olmamasıyla ilgili bir teorim var. Ama bu tamamen benim kişisel teorim ve kendimin de doğruluğundan emin olduğu birşey değil. Benden başka kimseyi de bağlamaz.

Kuran'da pek çok peygamberin Allah'a yakarışı ve dua edişi var.

"İbrahim de şöyle dua ederdi".

"Musa da şöyle yalvarırdı"

Birkaç örnek verelim;

Araf;

151. Musa şöyle yakardı: "Rabbim! Beni ve kardeşimi bağışla. Rahmetine sok bizi. Sen, rahmet edenlerin en merhametlisisin."

156. "Bize hem bu dünyada güzellik yaz hem de ahirette. Dönüp dolaşıp sana geldik."

Bakara;

128-129

İbrahim;

Rabbimiz, ikimizi Sana teslim olmuş (Müslümanlar) kıl ve soyumuzdan Sana teslim olmuş (Müslüman) bir ümmet (ver). Bize ibadet yöntemlerini (yer veya ilkelerini) göster ve tevbemizi kabul et. Şüphesiz, Sen tevbeleri kabul eden ve esirgeyensin. Rabbimiz, içlerinden onlara bir elçi gönder, onlara ayetlerini okusun, kitabı ve hikmeti öğretsin ve onları arındırsın. Şüphesiz, Sen güçlü ve üstün olansın, hüküm ve hikmet sahibisin.

Nuh;26-28

Nuh: "Rabbim, yeryüzünde kafirlerden yurt edinen hiç kimseyi bırakma." dedi. "Çünkü Sen onları bırakacak olursan, Senin kullarını şaşırtıp-saptırırlar ve onlar, kötülükte sınırı aşan (facir'den) kafirden başkasını doğurmazlar. Rabbim, beni, annemi, babamı, mü'min olarak evime gireni, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla. Zalimlere yıkımdan başkasını arttırma."

Ben Fatiha'nın da Muhammed'in duası-yakarışı oldugunu düşünüyorum.

Allah diğer peygamberlerin dualarına yer verdiği gibi son peygamberinin duasına da yer veriyor Kuran'da...

Bu yüzden de başında "De ki" yok ve ilk ayeti besmele...

Tabi bir kez daha belirtelim bu sadece bir teori...

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah diğer peygamberlerin dualarına yer verdiği gibi son peygamberinin duasına da yer veriyor Kuran'da...

Tabi bir kez daha belirtelim bu sadece bir teori...

Böyle olduğunu düşündüğünüz için tamamen haklısnız. Fatiha suresini bizlere aktardığınız şekilde, bu dua-yakarışlar arap putu allaha ait olamaz.

Siz zilli tefi Demir ali gibi pança (pençe) ile çalıyorsunuz halbuki, tef duate ister.

7. yy bedevisi muhammad'da diğer peygamberlerin düştükleri hataları düzeltemezdi ! Zaten tevratta olan ve bilinen bu masalları, taraftarlarını kaybetmemek için, olduğu gibi almış koymuş kur'an'a.

Tabi bir kez daha belirtelim bu sadece bir teori.
..

Bu sözünüzle, yeni bir kur'an yazdığınızın farkında mısınız ? Arap dilinin inceliklerine dalıpta, daha neler çıkaracaksınız gün ışığına ?

Size söylemiştim, zilli tef bende kalsın diye ! Arap köçekleri tefi duyunca, döktürdükçe döktürüyorlar.

Sitelerde Paylaş
Arapçada kul-köle aynı anlamdadır.

Ve kesin bir şekilde ayetler Allah'tan başka hiçbirşeye kul-köle olunamıyacağını,bunun yani yaratılmışa kulluğun şirk ve cehennemlik bir davranış olduğunu belirtir:

Enbiya Suresi 98. Ayet:" Siz ve Allah'ın berisinden, kulluk/kölelik ettikleriniz, cehennem odunusunuz. Hepiniz oraya gireceksiniz."

Maide Suresi 76. Ayet: Söyle onlara: "Allah'ın yanında bir de, size zarar yahut yarar sağlama gücü olmayan şeylere mi kölelik/kulluk ediyorsunuz? Allah, en iyi duyan, en iyi bilenin ta kendisidir."

"Allah'ım, biz yalnız Sana kulluk ederiz (ABİDU); yalnız Senden yardim isteriz." (1:5).

Kuran'da belirtildiği üzere peygamberlerin bile köle edinme yetkisi yoktur.Allah'ın dışında , yaratılmış bir şeye kulluk-kölelik en büyük günahlardandır.:

Ali İmran Suresi 79. Ayet: Allah'ın kendisine kitap, bilgi ve peygamberlik vermiş olduğu hiçbir kişinin kalkıp da insanlara: "Allah'a değil bana kul olun" diyebilme yetkisi yoktur. Ancak: "Kitabı öğretmekte ve ders alıp vermekte olmanız sebebiyle Allah yolunun erleri olunuz!" der.

Hud Suresi 2. Ayet: şöyle ki, Allah'tan başkasına kul olmayın! Ben size O'nun tarafından müjdelemek ve uyarmak için gönderilmiş bir peygamberim!

İslam dininden sonra hiçbir müslüman köle edinememiştir(Kuran'daki gerçek İslamın uygulandığı dönemler).Ama cahiliye döneminden kalma kölelerin bırakılması adım adım olmuştur.Ayetler en ufak birşeyde eldeki kölelerin serbest bırakılmasını,onlara maddi yardım yapılmasını ve çağı gelmişse-istiyorsa evlendirilmesini emreder:(4-92,5-89 vb. birçok ayet neredeyse sağa baktın bir köle azad et,sola baktın bir köle azad et şeklindedir)

90:10 Ona iki yolu göstermedik mi?

90:11 Ne var ki zor yola katlanamadı.

90:12 Zor yolun ne olduğunu bilir misin?

90:13 Köleleri özgürlüklerine kavuşturmaktır;2

İslam'dan sonra insanların tutsak alınmasının tek yolu savaşlarda ele geçen esirlerdir.Burada da:

1-Saldırı savaşı kesinlikle yasaktır.Yalnızca ve yalnızca savunma savaşına izin vardır:

"Size SALDIRANLARLA Allah için savaşın. Haksız yere savaşmayın. Allah haddi aşanları sevmez (2:190)."

8:67 Hiçbir peygambere, yeryüzünde savaşa katılmaksızın esirler edinmesi yakışmaz. Siz bu dünyanın geçici malını istiyorsunuz; ALLAH ise (sizin için) ahireti ister. ALLAH Üstündür, Bilgedir.8

2-Savunma savaşında da ele geçirilen insanlar köle olarak elde tutulamaz,bir müddet sonra bırakılırlar bu savaş esirleri de....

"Sonunda üstün geldiğinizde onları esir alın; onları ya karşılıksız veya fidye karşılığında salın. Savaş durumu kalkıncaya kadar bunu uygulayın."(47-4)

Selam ve sevgiler.

İki üç ayetle kuranın tamamını nesh ediyorsun emre.Sonra birde utanmadan gelenekçilere kızarsınız allahın ayetlerini nesh ediyorlar diye.

8,67 yi yazmışsın ama bir sonraki ayetleri, işine gelmediği için yazmamışsın.

68- Eğer Allah'dan bir yazı (hüküm) bulunmasa idi aldığınız fidyeden dolayı size mutlaka büyük bir azab dokunurdu.

69- Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Muhakkak ki, Allah bağışlayıcıdır ve merhamet edicidir.

Hani türkçede bir deyim vardır,istemem yan cebime koy.

İşte aynen onun gibi arap putu önce kızar gibi yapıyor,sonrada helal olsun size diyor.

Sitelerde Paylaş
Boşuna uğraşmayın eleştirmezler kafalarında at gözlüğü vardır kuranın bir satırının yanlış olduğunu

kabul edince kafir olucaklarını zannederler kuranın kusursuz olduğunu sanırlar sıkışınca tefsir meal

falan deyip hemen kıvırırlar.

bu sözlerinizin uygulaması aşağıda :)

Sorduğunuz sorunun cevabı yaptığınız alıntıda var.

Ön yargı biraz yanlış olur.. Ön kabûl daha doğru.

Çünki be zaten inanırken ALLAH'ın hatadan münezzeh olduğuna iman etmişim.

Evlatlığının boşadığı karısını almak o dönemdeki her insanın mutlak yapmak için fırsat kolladığı bir şey gibi konuştun. Erkek bir kadından hoşlanırsa onunla evlenmek ister. Hoşlanmaz ise zaten etik kurallarının önemi de yok. Çok da terkedilmeyecek aman aman bir kural değil.

Ancak kölelik ve cariyelik kurumları öyle mi?

O dönemde bu kurumlar öylesine kök salmıştı ki afederin millet neredeyse ayakyoluna bile kölelerin sırtında gidiyordu. Kölesiz hiç bir iş yapılmazdı. Hali vakti yerinde olan daha doğrusu tek bir tane köle veya cariye almaya gücü yeten herkesin sahip olduğu sıradan metalardı. Hatta köle sayısı zenginlik ölçüsü idi.

E sen şimdi böylesine yerleşmiş ve yerleştiği yerde kemikleşmiş bir kurumu atıyorum bir devlet başkanı olsan ve bu kurumları kaldırmak istesen, kaldırırken halkının gönlünü kırmadan yapmak istesen nasıl yapardın? Hemen bıçak gibi keser miydin yoksa insanlara bu alışkanlıktan vazgeçmeleri için ögütler verip hatta vazgeçenleri ödüllendiri miydin? Kısacası nasıl bir yol takip ederdin?

Ve ne gariptirki kölelik-cariyelik kurumlarına ilk tepkiyi yine islam dini vermiştir. Bugün medeniyetin beşiği dediğimiz batı ülkelerinde kölelik kurumunun ne zaman ortadan kaldırıldığını sanırım hatırlatmama gerek yoktur. Hatta Fransa gibi bir ülkede kadınların ne zaman bankada kocalarından izinsiz hesap açtırma özgürlüklerini kazandığını hatırlatmalı mıyım?

Tamam islamı tabii ki eleştireceksiniz, ama ben henüz aranızdan tek bir kişinin bile sezarın hakkını sezara veren birine rastlamadım.

Sitelerde Paylaş

islam dini gelmesiyle beraber kölelerini bir zavallı olarak gören putoeret toplumun bu kuralını değiştirmiş bunları paralı çalışan görevliler statüsüne getirmiştir.hatta emirleri altındaki köle ve cariyeleri evlendirmişlerdir.ha bide fuhuşa zorlamayın der.buda uydurma hadislerle uyum sağlamaz.bazı hadislerin uydurma olduğu bu şekilde anlaşılmış ve kuran ın tek kaynak olduğu belli olmuştur.

nur:

32.İçinizde evli olmayanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden salih olanları evlendirin. Eğer fakir iseler Allah, Kendi fazlından onları zengin eder. Allah geniş (nimet sahibi)dir, bilendir.

33. Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir

Sitelerde Paylaş
islam dini gelmesiyle beraber kölelerini bir zavallı olarak gören putoeret toplumun bu kuralını değiştirmiş bunları paralı çalışan görevliler statüsüne getirmiştir.hatta emirleri altındaki köle ve cariyeleri evlendirmişlerdir.ha bide fuhuşa zorlamayın der.buda uydurma hadislerle uyum sağlamaz.bazı hadislerin uydurma olduğu bu şekilde anlaşılmış ve kuran ın tek kaynak olduğu belli olmuştur.

nur:

32.İçinizde evli olmayanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden salih olanları evlendirin. Eğer fakir iseler Allah, Kendi fazlından onları zengin eder. Allah geniş (nimet sahibi)dir, bilendir.

33. Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir

Sende emre gibi iki ayet yazarak kölelikle ilgili onlarca ayeti çöpe atmışsın. Kendinizin içine sindiremediği bir kitaba, başkalarının inanmasını hangi yüzle bekliyebiliyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
Sende emre gibi iki ayet yazarak kölelikle ilgili onlarca ayeti çöpe atmışsın. Kendinizin içine sindiremediği bir kitaba, başkalarının inanmasını hangi yüzle bekliyebiliyorsunuz ?

senin inanmanı beklemiyorum zaten.ben burda dinimi savunuyorum.siz ayetleri tamamen çarpıtıyorsunuz.tefsirciliğe soyunuyorsunuz.elmalı tefsiri getiriyoruz yok bu yanlış diyorsunuz.siz koskoca elmalıdan dahamı iyi biliceksiniz.bilimden ilimden bahsediyorsunuz fakat elmalı gibi bi ilim adamının tefsirlerini kabül etmiyorsunuz.cidden çelişkiler içinde yaşayan insanlarsınız.bu şekilde ölmenizden korkuyorum.sonsuz hayatınızı kaybedeceksiniz bir inat uğruna.şunu söyliyim eski müşriklerde hz muhammedin peygamberliğine inanmışlardı fakat neden bu peygamber bizim kabileden çıkmadıda haşimi kabilesinden çıktı diye inat edip düşman kesilmişlerdi.sizde aynısınız işte.

Sitelerde Paylaş

Kölelerin azad edilmesi ile ilgili ayetleri öne sürerek,köleliğin yavaş yavaş kaldırlması amaçlandığı, dayanağı olmayan bir palavradır.

Eğer öyle olsa idi,''

ey iman edenler artık bundan sonra köle edinmek size haram kılındı,ellerinizdeki köleleri ise şu suçları işlediğinide azad ederek hürriyetine kuvuşturun,elinizden çıkartın''

şeklinde bir ayet olması gerekirdi. Oysaki allah aşağıdaki ayette görüldüğü gibi bırakın yasaklamayı köleliği helal sayarak bu insanlık dışı olayı meşrulaştırmıştır.

Bir an için heyecanından dolayı yasaklayan muhamedde de bozuk atmıştır.

Tahrim 1- Ey Peygamber! Eşlerinin rızasını arayarak Allah'ın sana helâl kıldığı şeyi niçin sen kendine haram ediyorsun? Allah çok bağışlayan çok esirgeyendir.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
senin inanmanı beklemiyorum zaten.ben burda dinimi savunuyorum.siz ayetleri tamamen çarpıtıyorsunuz.tefsirciliğe soyunuyorsunuz.elmalı tefsiri getiriyoruz yok bu yanlış diyorsunuz.siz koskoca elmalıdan dahamı iyi biliceksiniz.bilimden ilimden bahsediyorsunuz fakat elmalı gibi bi ilim adamının tefsirlerini kabül etmiyorsunuz.cidden çelişkiler içinde yaşayan insanlarsınız.bu şekilde ölmenizden korkuyorum.sonsuz hayatınızı kaybedeceksiniz bir inat uğruna.şunu söyliyim eski müşriklerde hz muhammedin peygamberliğine inanmışlardı fakat neden bu peygamber bizim kabileden çıkmadıda haşimi kabilesinden çıktı diye inat edip düşman kesilmişlerdi.sizde aynısınız işte.

Ya arkadaşım sende hiç biraz mantık yokmu? Biz din adamlarının yorumlarını kabul etse idiz zaten müslüman olarak kalır bu dini terkeetmezdikki.

Senin kekndi aklın fikrin yokmu, kendi aklınla ayetlere yorum yapamıyormusun ki, sürekli din adamlarının eteğine sığınma ihtiyacı hissediyorsun ?

O insanların aaa bu ayetler akla insanlığı ayrkırı diyeceklerini nasıl beklersin ? Elbette bir takım kılıfllar bulacaklar değilmi?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kölelik kaldırıldı demedim ben.statüsü değiştirilmiş değer verilen insan konumuna getirmiştir.neden nur suresinde dünya malından onlafra verin der? bunu cevapla? kıvırmadan ama.bükemediğin bileği öpmeyide bileceksin.45 yaşındasın ve bazı konularda olgun olman lazım.çocuk gibi hareket ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...