Jump to content

MUSLUMANLAR! Kuran'i elestirebilir misiniz?

Recommended Posts

• İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kuran köleliği yasaklamıştır.

Hangi ayette epifun?

24/32 Ve enkihül eyama minküm ves salihıyne min ıbadiküm ve imaiküm* iy yekun fükarae yuğnihimüllahü min fadlih* vallahü vasiun alim

Bak burda abd kelimesinde türemiş köleleriniz kelimesi var...

2/178 Ya eyyühellezıne amenu kütibe aleykümül kısasu fil katla* el hurru bil hurri vel abdü bil abdi vel ünsa bil ünsa* fe men ufiye lehu min ehıyhi şey'ün fettibaum bil ma'rufi ve edaün ileyhi bi ıhsan* zalike tahfıfüm mir rabbiküm ve rahmeh* fe menı'teda ba'de zalike fe lehu azabün eliym

Yine bu ayette hüre hür köleye köle tanımı vardır..Kuran köleler için hukuk dahi öngörmüştür..

Siz kutsal metninizden bihabersiniz malesef..

Kuran'ın köleliği yasakladığı gibi bir yalan uydurmayın varsa böyle bir ispatınız ayetinizi yazın..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Açıkçası biraz öncesine kadar bu ayet üzerinde hiç düşünmemiştim. Biraz düşünüp ayetin sebeb-i nüzulüne ve tefsirlere bakınca durumun vahametini gördüm.. Burada katilin ölümle cezalandırılması kastedilmiyor.. İki grup arasındaki kan davasının ilkeleri tanımlanıyor!!!

Karşı taraf sizden özgür birini öldürürse siz de onlardan özgür birini, köleyi öldürürse siz de onlardan bir köleyi, bir kadını öldürürse de siz de onlardan bir kadını öldürün ve bu da size farzdır deniyor!

müslümanken bu ayeti anlamaya hiç yanaşmamış ve

kimseye kayırma olmayacağına falan çekmiştim anlamı.

ancak olayın boyutu gerçekten çok acı:

resmen sizden bi kadın öldürülürse,

siz de karşı taraftan

belki de hiç suçu olmayan bi kadını öldürün diyor.

çok vahşi,

ilkel kabiler bile bunu yaparken,

tereddüt yaşarlar muhtemelen. :blink:

Sitelerde Paylaş
arkadaşım ben de müslümanım. yalnız kadınla erkek eşit olmalıdır. o dediğiniz şeyler ortaçağda kaldı. avatarınızdan anladığım kadarıyla ülkücüsün. kardeş bak ülkücü değilim. liberal demokratım. ülkücülerin dini yanlış yorumladığını biliyorum.

sen müslüman falan değilsin,

bizle kafa buluyorsun.

daha fazla sulandırma muhabbeti... :angry:

Sitelerde Paylaş
Bu sitede her zaman gordugum sey ateistler kurana elestiri getitirken muslumanlar hep savunma pozisyonunda ve hep ayni cevaplar o aslinda oyle degil imanin olmadigi icin yanlis anliyorsun,alimlerin tevsirlerini okumak lazim onlar daha iyi bilir.

simdi soruyorum hic durustce icinizden dahi aslinda su ayet soyle olsaydi daha iyi olurdu, bu ayette bana yanlis geliyor yanlis anlasilmalara mahal verebilir,bilmemne konusunda kuranda bazi yetersizlikler var aslinda daha detayli olmaliydi.ben olsaydim bu ayeti su sekilde yazardim ve ateistler bu konuda hic bir soru soramazlardi, su su ayet caga uygun degil gibi vs vs.

elestiride bulunabilirmisiniz?

durust olun allahiniz "kendi sahsi fikrime gore" korkaklardan degil problemleri farkedip o problemler hakkinda konusup cozum arayan kisileri sever.

Müslüman kesinlikle ve kesinlikle eleştirmelidir.korkmadan eleştirmelidir.çünkü korkusuzca Kuranı eleştiren.eminim ona giden yola daha yakındır.samimi objektif ve tarafsız bir eleştiri Kurana aşkı doğurur.

mealcilerin yüzlerce hatası olduğu doğrudur.saçmaladıkları ve dinin içine ettikleride doğrudur.onların birer gerzek ve hain olduğuda doğrudur.

Kuranı hakkı ile meal etmiyorlar.Kuranı hurafe ile meal ediyorlar.

malesef Kuranda yüzlerce ama yüzlerce yanlış meal var.insanların kafası zaten yanlış bir kuran ile dolu.

bütün kavramları saptırılmış gizlenmiş değiştirilmiş bir kuran !

bu Kuranı gerçek eleştirel gözle okuyanlar elbette onda bir çok tutarsızlık bulacaktır.

ama Kuranın kendi kendine yaptığı tefsir ile meal ile görebilenler.onun muhteşem ötesi bir kitap olduğunu görüp benim gibi aşık olurlar.

onu objektif okuyupta aşık olmamanın mümkünü yok !

asla ama asla yok.

Sitelerde Paylaş
Müslüman kesinlikle ve kesinlikle eleştirmelidir.korkmadan eleştirmelidir.çünkü korkusuzca Kuranı eleştiren.eminim ona giden yola daha yakındır.samimi objektif ve tarafsız bir eleştiri Kurana aşkı doğurur.

mealcilerin yüzlerce hatası olduğu doğrudur.saçmaladıkları ve dinin içine ettikleride doğrudur.onların birer gerzek ve hain olduğuda doğrudur.

malesef Kuranda yüzlerce ama yüzlerce yanlış meal var.insanların kafası zaten yanlış bir kuran ile dolu.

bu Kuranı gerçek eleştirel gözle okuyanlar elbette onda bir çok tutarsızlık bulacaktır.

ama Kuranın kendi kendine yaptığı tefsir ile meal ile görebilenler.onun muhteşem ötesi bir kitap olduğunu görüp benim gibi aşık olurlar.

asla ama asla yok.

Kuteybe'nin zulumleriyle zorla musluman olmus atalarinin kemiklerini sizlattin. helal olsun sana.

ben kurani her zaman objektif gozle okuyorum. Her okudugumda sondan bir sayfa kopararak kicimi siliyorum. hemde sol elimle. Cunku sag el gunah.

Sitelerde Paylaş

asla ama asla yok.

kimin mealini okuyorsun terliksi?baskalarinin kurani yanlis cevirdigini kendi okudugun meali dogru farzederekmi anladin?diger muslumanlara manasi gizlenmemis mealini tavsiye etmek istermisin?buyuk sevaptir bence....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...